Afscheidsmodelletje: BMW 3 Serie Carbon Sport Edition
Gepost op 04-11-2011 om 12:02 door robbie - 56 Reacties »
Wil je nog een BMW 3 Serie hebben met een fijne zescilinder onder de motorkap? Dan moet je vooral nu je slag slaan!
Als je de afgelopen weken onder een steen hebt geleefd is het je misschien ontgaan, maar ieder ander persoon op de wereld weet inmiddels dat BMW afscheid heeft genomen dat de huidige 3 Serie (E90/E91) en dat de nieuwe generatie (F30) staat te trappelen van ongeduld. Om dit niet helemaal ongemerkt voorbij te laten gaan heeft de Nederlandse importeur een leuk afscheidsmodel bedacht. Namelijk de 3 Serie Carbon Sport Edition. Of zoals ze zelf zeggen: “een uiterst complete en sportieve BMW”. Met een automaat.
Die automaat is een beetje jammer, maar verder klinkt het wel aantrekkelijk. Zeker omdat de Carbon Sport Edition alleen maar leverbaar wordt met benzinegestookte zescilinders. En juist die motoren zullen we straks nauwelijks meer aantreffen in de nieuwe 3 Serie. Alleen de 335i zal nog beschikken over een zescilinder (en waarschijnlijk de M3), maar de rest van de modellen krijgt een viercilinder of zelfs een driecilinder onder de motorkap.
De BMW 3 Serie Carbon Sport Edition zal leverbaar worden als 325i, 330i en als 335i en je kan kiezen tussen de sedan en touring. Daarnaast is hij voorzien van 19″ lichtmetaal van BMW Performance en een M Sportpakket. Verder zijn er nog ‘sportieve en luxe’ opties te vinden zoals xenonverlichting, automatische airconditioning, navigatiesysteem Professional, lederen bekleding, M Sportstuurwiel met schakelpaddles en een hifi-systeem van Harman Kardon.
En als klap op de vuurpijl kan je voor de lak ook nog eens kiezen tussen 2 kleuren metallic zwart: Saphirschwarz en Azuritschwarz. En de prijzen? De 325i kost 49.995 euro, 330i kost 54.495 euro en de 335i kost 61.995 euro. Heb je liever en Touring dan en sedan? Dan moet je nog eens 2.000 euro extra betalen. In totaal zullen slechts 150 exemplaren naar Nederland komen dus wees er snel bij.











Uitmelkerij. Er zijn mensen die liever exclusiviteit willen. Een editie die maar 150x is geproduceerd is redelijk aantrekkelijk voor deze mensen. Die verkiezen het wel boven een nieuw model.
Inmiddels maakt BMW alleen meer winst op des betreffende 3 serie. Dus ze kunnen het zelfs missen wanneer deze 150 niet verkocht willen worden; wat ik betwijfel dat dat zal gebeuren.
En als alle, zeg 3000, carbon sports gelijk worden verkocht, komen ze gewoon met een ECHT aller laatste model.
Hahaha inderdaad!
Dit kan je geen exclusiviteit noemen. Je krijgt onderdelen erbij die je ook als optie kan krijgen. M sport pakket – 19″ lichtmetaal. Het enige wat exclusief is, zal de carbonschwarz kleur zijn ?
En verder betaal je gewoon de instap prijzen voor elk model, waar je normaliter voor al die extra meuk nog wat extra’s kan afdragen. En dat is ook gelijk je korting.
Exlusiviteit in kwantiteit: 150.
Dat behoort er ook bij.
En uiteraard als je graag een 6 cilinder wil hebben ipv een geblazen viercilinder.
Ik denk dat het ook deels aansluiting is. Even de spanning opbouwen met paar leuke uitvoeringen voordat de nieuwe er daad werkelijk is. Het is gewoon een hele succesvolle manier van uitmelken, vind het wel leuk om te zien hoe elk merk dit toepast.
Een paar dik aangeklede actiemodellen zijn dan nog wel te slijten.
welke is kwalitatief beter denk je? een nieuwe of een waar al een paar jaar alle kinderziektes uitgehaald zijn? ik zou ook voor een nieuwe gaan, maar bij zo’n uitzwaaimodel heb je minder kans op probleempjes.
Klopt, maar ik weet uit eerste hand dat bijvoorbeeld de duitse taxibedrijven gek zijn op uitzwaaimodellen van bijvoorbeeld een e-klasse. Daar telt de degelijkheid natuurlijk zwaarder mee…
Komt misschien door het sjonnie imago van oudere BMW’s.
Bij Audi heb je dat gewoon niet.
Dus om hier nou 50 tot 60 duizend aan te spenderen? Anyway, ze zullen ze wel slijten.
Ben ik mee eens. Ik vind een Audi ook eerder gedateerde. Tevens heeft het verouderde er uit zien van een auto ook te maken met de kleur die je hem geeft. Een frisse lichte kleur kan een auto veel moderner laten ogen.
Velgen en kleur maken de auto. Ondanks dat veel mensen zwart kiezen, maakt het een auto ook snel gedateerd en de lijnen komen er nooit mooi uit.
Zo’n oude SL is echt een waanzinnig gave auto ;-)
De E46 ziet er anders niet bepaald overjarig uit en blijft nog altijd leuk om terug te zien op de weg. De E90 verschilt niet veel van de F30 op na vormgeving voor en achter en formaat.
Bij Audi krijg je niet echt het gevoel dat je elk model nog wilt terug zien met name de A4 in vergelijking met de 3 serie.
Off topic; Iemand nog taarten besteld?:lol:
ot, gwn nog even de laatste voorraad voor weinig wegdoen..
O sorry, lettertje in de war haha.
Regelrechte miskoop voor de extra’s die ze erbij aanbieden en al helemaal als je tot Februari kan wachten.
Correctie:
Regelrechte miskoop voor de extra’s die ze erbij aanbieden en al helemaal als je tot Februari NIET kan wachten.
Dubbele Dosis Correctie:
Regelrechte miskoop voor de extra’s die ze erbij aanbieden en al helemaal als je NIET tot Februari kan wachten. ;)
Gewoon omdat het lekker bekt of worden er enkele stripjes op het dashbord geplakt?
Moet het niet zijn : afscheid heeft genomen van de huidige Serie 3 ?
Of klopt de zin toch ? :o
Die 3-serie Carbon Sport Edition staat al ruim een week op de homepage van BMW.nl, en is jullie verder totaal ontgaan. Heden ochtend stuurt BMW hun pers-nieuwsbrief uit, en jullie tikken het klakkeloos over ….
En … 150 stuks voor Nederland. Jaja …
Je bedoelt eigenlijk dat BMW Nederland zelf een beetje wat accessoires bij elkaar heeft geklikt in de configurator bij BMW AG, en dat vervolgens zelf betiteld heeft als limited edition.
NOU hoe doe je dat? Stiekem ging deze auto door het leven als een normale 3-serie en nu leuken ze hem alsnog op met dit pakketje zodat ze hem kwijtraken. Hoogst waarschijnlijk krijg je op dit ding ook nog een dikke korting.
slim,slim,slim
Als je nu eens iets hoger gelezen had wat ik al schreef, dan had je al door dat je opmerking overbodig is ….
Inderdaad, staat ook al een tijdje op de homepage van BMW.nl, maar AB reageert pas als ze een nieuwsbrief van BMW Nederland over kunnen tikken ….