Alle restant-Saab’s de crusher in?
Gepost op 13-01-2012 om 20:51 door Alwood - 46 Reacties »
Tray’tje bier erbij en genieten maar!
Zonde? Ach, als ‘men’ überhaupt Saab’s had willen kopen was het merk natuurlijk nooit zo in de problemen gekomen. Natuurlijk zijn er wel origineler manieren te bedenken om toch nog wat plezier aan de restanten te beleven. Een Autoblog Crash Derby bijvoorbeeld. Helaas hebben wij nog geen antwoord hierop van Saab.
Lokale bronnen (fabriek) melden aan Autocar dat er de vandaag en morgen zo’n 100 auto’s de schredder in verdwijnen. Een standaard gang van zaken bij faillissementen. Het gaat natuurlijk om de persdemo’s en overige pre-productie exemplaren. Elders, bij dealers en importeurs staan nog meer auto’s die niet persé kapot hoeven.
In ieder geval één Saab 9-5 Sport Combi is bewaard gebleven voor het museum. Misschien de laatste interessante Saab?. Een museum dat overigens nog steeds een nieuwe eigenaar zoekt. Bieden kan tot 20 januari. Mocht het museum niet één gulle koper vinden dan worden de auto’s los verkocht. (bron: Saabsunited.com)












Is er overigens al nieuws hoe het met die eventuele deal met Turkije staat?
Veel plezier op de meeting alvast! (mocht je aanwezig zijn)
Wel erg leuk van de Saab meeting, waar valt er meer informatie te zien, te lezen?
Succes zondag, een leuk en goed initiatief!
ook als ze niet streetlegal zijn kunnen ze best interessant zijn voor verzamelaars of desnoods voor handelaren in onderdelen.
Levert altijd meer op dan dat het kost om ze te shredderen…
Says who?
klassieker wordt je niet op basis van verkoop aantallen.
Niemand weet eigenlijk waarom een DS wel een klassieker is geworden en de even revolutionaire en eigenzinnige NSU R0 80 en Renault 16 niet.
Voor rond de vier mille koop je van beide laatstgenoemden een top exemplaar (indien je je ogen openhoudt tenminste)
Daarentegen ‘doet’ een fatsoenlijke NSU 1200 TT gewoon 20 mille, een Renault R8 Gordini er dertig en voor een beetje A110 Alpine mag je tussen de 50 mille en de ton neerleggen.
Wat SAAB betreft kan ik je de 96 serie aanbevelen als klassieker al dan niet met een tweetaktmotor en zeer zeker de 99, staat een mooie Turbo 99 te koop in de VS voor redelijk geld.
Wat de klassiekers van morgen zijn?
- auto’s met een rally/sport historie (Lancer EVo’s en Impreza’s)
- auto’s uit de snelle range Focus St en Megane Rs’sen, maar da’s nog lang, heel lang wachten
Oh ja koop een NSX honda of een S2000 en dek ze liefdevol toe.
Maar de laatste Saab, daar heb ik mijn twijfels over.
Dan nog eerder de C6
Maar goed, een 95 uit 97 met weinig km’s.. een zg youngtimer is nu een zeer voordelige auto om aan te schaffen. je ziet ze om de nabij de 2000 eur staan.
En ja, wat is de historische waarde van het laatste model 95?
Daar heb je idd een punt.
Zoals mijn neef heeft gedaan, gewoon een Viggen zoeken.
Die worden echt geld waard
En als ze zelfs de losse auto’s niet kwijt kunnen, doe mij de 9-5 combi maar. supermooi ding!
er zijn ook ramptoeristen…
Ouwbollig imago hebben ze aan zichzelf te danken,Saab wel een mooi merk voor de geschiedenis boeken te vullen.
Of verkoop ze tegen een spotprijs.
Zonde van die auto’s!
Dat zal meer kosten om ze te demonteren dan de verkoop zal opleveren.
Een curator -twijfelachtige rol overigens- heeft eigenlijk maar 1 belang en dat is zijn eigenbelang.
Dat hij betaald wordt uit de opbrengsten van een faillisement.
En dus gaat hij altijd voor vriendjes en zekerheid !
& hij moet niet eens geld uitgeven om er vanaf te raken.
Ik zou er sowiso wel 1 willen hebben hoor