Tenminste daar lijkt het dan wel een beetje op. Ericjan.nu meldt dat zijn schoonvaders TomTom Go 700 in de auto maar 2 satellieten ontvangt. Door de hittewerende ruiten kan je TomTom niet goed de sattelietjes zien, want op de ruiten zit een coating met metaal erin. Met externe antenne ontvangt de Go 700 acht of meer sattelieten, probleem opgelost zou je denken.
Nou niet helemaal dus, want Ericjan.nu had ook nog een TomTom Rider liggen (voor de leernichten aka motorrijders onder ons). En die TomTom ontvangt dus wel voldoende satellieten, ook zonder extra antenne. Blijkbaar kan het dus wel, alleen wil TomTom graag dat je 69 euries aftikt voor de externe antenne.
En de autoblog anti-TomTom campagne gaat door.
Hoho we zijn niet anti-TomTom hoor. Vind het wel een opvallend verhaal. Zijn er TomTom gebruikers met dezelfde ervaring?
Heb een PDA met TomTom Navigator en een bluetooth gps receiver (TomTom mkII dus) en werkt perfect. Ziet veel meer dan 2 satellieten
OOOOEee de ervaring van een persoon! Ik heb er nog niet meer mensen over horen klagen, dus wat een onzin! Dus aan de hand van het verhaal van één persoon concluderen jullie dat het hele TomTom systeem niet deugt? tsss…
Dit verschijnsel heeft niet alleen betrekking op de Domdom. Ook de sterkte van het ontvangstsignaal is in een dergelijke situatie minder. Een buitenantenne geeft altijd een sterker ontvangstsignaal. Of je koopt gewoon een andere auto.
Een andere auto omdat je TomTom het er niet in doet is een beetje suf, moet ik zeggen.
De punt van dit verhaal is dat in dezelfde auto het ene tomtom systeem het perfect doet, en een ander tomtom systeem het slecht doet.
Daaruit concludeer ik dat de mensen van tomtom in dit ene systeem expres een verzwakking hebben gestoken zodat je bijna verplicht bent van die buitenantenne te kopen, die bijna 70 EUR kost.
Hoe noemen ze dit ook weer?O ja, MARKETING.
Het is algemeen bekend dat auto’s met een hittewerende voorruit voor slechte ontvangst zorgen voor TomTom apparaten e.d. Heb die dingetje verkocht in een winkel, daar werd dat door de vertegenwoordig van TomTom ook al duidelijk gemaakt.
Lood (of andere metalen)in de voorruit en dus ook voorruitverwarming hebben een slechte invloed op ontvangst van signalen. Dit geld voor gps en ook voor carkits. Meestal is het probleem makkelijk te verhelpen. Bijvoorbeeld bij de voorruitverwarming van Ford is er plaats tegen de a-stijl waar geen metaal zit. Je kan dit zelfs zien want er zitten geen “draadjes” in de voorruit. Bij andere merken bevind zich dit stukje voorruit ergens achter de achterruitkijkspiegel. Het kan dus wel zijn dat een externe antenne nodig is maar niet noodzakelijk buiten de wagen hoeft geplaatst te worden. Even experimenteren met de plaatsing levert meestal een goed resultaat op.
als ik ook maar iets afschuwelijk vind is het wel zo’n grote knobbel op de vooruit vastgeplakt met een zuignap. eughhh! Maar voor de ‘low-budget’ is het wel een uitkomst volgens mij. Ik zeg het wel vaker, orgineel ‘last’.
ach, sukkels die een tomtom kopen! neem toch gewoon een garmin of andere ECHTE gps met routeplanner erin. is tenminste ook perfect te gebruiken bij wandelen en mountaibiken
iedereen die reist voor hun werk ofzo, fietst of wandelt niet altijd met een GPS installatie pakket in de handen…
je gaat toch niet wandelen met gps? ik bedoel, ja kan toch niet verdwalen op de veluwe.
met bijv. een garmin heb je een kleiner totaalpakket wat minder of evenveel kost en wat veel breder inzetbaar is.
daarbij kan je met een gps veel leuker routes uitzetten geocashen of in het buitenland niet verdwalen… voor europa krijg je er iig kaarten bij. op de veluwe zal je idd niet snel verdwalen, je kan alleen wel vooraf de leukere paden in een route stoppen
Ondanks alle speculaties hier is het echte antwoord vrij simpel. De oude GO’s gebruiken een SIRF II chipset, de Rider en de nieuwe x10 Go’s gebruiken een gevoeligere SIRF III chipset.
Ik heb zelf de TomTom300 en die werkt perfect. Ik werk zelf in een winkel die tomtom systemen verkoop. maar ook met de normale DIN formaat inbouw navigatie systemen heb je last van een verwarmde voorruit. Dus het zal weldegelijk een probleem opleveren denk ik…
Het is alleen raar dat je met een tom tom rider wel ontvangst hebt.. en ook vin ik de prijs van de externe antenne hoog.. maarja je kan niet anders…
tenzij iedereen die een auto met verwarmde voorruit een tom tom rider gaat kopen… dan ben je van het probleem af.. aangezien dat die wel werkt
P.s er is maar 1 soort nichten en die rijden in auto`s!!
Met een DIN inbouwsysteem heb je een losse GPS antenne en die kun je dan achter de coatingvrije zone van je gecoate ruit plakken.
SIRF III ontvangers zijn gevoeliger en hebben minder last van de coating.
@ Janpens, dat jij als GroenLinks vogel liever de fiets pakt moet je lekker zelf weten. Dat je als linkse vogel zegt dat je het voor mensen als homo’s opneemt en dan vervolgens ermee gaat schelden past ook prima bij de algemene hypocriete uitspraken en handelingen van jullie, maar val mij en anderen er niet mee lastig, ga ergens anders fietsen ofzo.
simpele reden zoals eerder vermeld hebben de oude go’s een andere receiver aan boord de rider is dan ook veel later op de markt gekomen dan de 300,500 en 700 de nieuwe versies (710,910)hebben hier minder last van, maar deze voorruiten blijven het signaal storen al zul je er niet veel van merken
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Deze jongen laat zien hoe de tomtom mapshare functie werkt en heeft aan het...
In Blik op de Weg stelt Leo de Haas (terecht?) de opplaknavigatie ter discu...
Gisteren rond lunchtijd aan de Zuid-As gezien. Binnenkort ook Google Street...
Darkside this is
WTF? Waar zijn die trucks mee bezig? TomTom Fail?
Doorspoelen naar Katja aub
Don't underestimate the power of the dark side!
Grappige tomtom reclame
• Sinds de introductie van roetfilters in januari 2010 op de 2.0 dCi-motore...
Item van een paar maanden terug op Radio online...
TomTom introduceert de GO LIVE Top Gear-editie, met de stem van Jeremy Clarkson voor routenavigat...
Allemaal leuk en aardig dat TomTom plannen had met de zwoele stem van Top Gear's Jeremy Clarkson,...
Dat Jeremy Clarkson zijn stembanden ter beschikking stelde aan de navigatieboer smaakte naar m...
"Turn right. Turn RIGHT. You missed it! For the love of ..!" Goed nieuws voor lie...
Navislavi's hebben we nog niet genoeg en zelfredzaamheid is tegenwoordig helemaal niet meer nodig...
TomTom verzamelt via zijn routehulpapparaatjes allerlei informatie van onder andere waar automo...
TomTom heeft een verklaring over het gebruik van de data door derden vrijgegeven, en zegt het n...
Elektronischeroutehulpjeappraatjesbouwer (leuk woord voor Scrabble) TomTom blijkt gegevens die door...
Volgens Dr. Rosamund Langston, docente gedrag en neurowetenschappen aan de universiteit van het...
Autoblog-mededeling van algemeen nut: kijkt u er niet raar van op als morgen het halve wagenpark sp...
Veel TomTom navigatiesystemen zijn uitgerust met de mogelijkheid om live informatie naar het ne...
Dan is het maar goed dat er in ons digitale tijdperk nog ouderwetse kaarten zijn. Het Stree...
Voor de iPhone-bezitters onder jullie: een tiental apps waar je als octaanliefhebber echt wat a...
"Ja maar, het moest van TomTom..." Een 37-jarige Zwitserse "navislaaf" ...
We hebben weer eens wat resultaten van een nogal onbelangrijk onderzoekje voor je. Wij trotse man...
Misschien zijn een aantal van jullie al weer terug van vakantie, misschien ga je helemaal niet of j...
Konden we je gisteren nog vertellen dat eenderde van de Nederlanders nog een wegenkaart gebruikt t...
En terecht! Navigatieslaven hebben we al genoeg, daarom is het goed nieuws dat er nog steeds mensen...
Voor kelderbewonende Starwars-fans met een slecht gevoel voor richting is er fijn nieuws, want...