Meer nieuws over de banden zonder lucht van Michelin. We hebben een video over de technologie die in de toekomst een standaard zou kunnen worden. De naam is in ieder geval al goed: TWEEL (Tire/WhEEL)!
En denk aan de mogelijkheden…
The police will NEVER deflate your tires with road spikes again!
Met dank aan Martijn voor de tip!
goeie uitvinding, maar ik hou niet zo van veel rubber om e velg
een band die niet meer lek kan…. lijkt me prima! Alleen is het nog wel ff wennen qua uiterlijk.
ben benieuwd hoe snel we er wat van zien! iig wel gaaf!
Denk persoonlijk dat er een combi komt van een tweel en een luchtband.
Dat wiel kan ook vast wel kapot..
Denken jullie niet dat de wegligging sterk onder deze uitvinding zal gaan lijden?
peter @ ze zeggen dat het de wegligging sterk vebeterd
vind alleen die open structuur uitnodigen om “geintjes” uit te halen… stenen erin, blok hout oid, en weg is je comfort en vooral je wegligging.. Lijkt me een gevaarlijk aspect.
Voor de rest, erg interessante ontwikkeling. Eindelijk eens wat nieuws onder de bandenzon.
je kunt die zijkanten afdichten en ‘m het uiterlijk van een gwone band geven
Maar als zo’n stuk binnen in de band afbreekt kan je ook je band vervangen dus zoveel verschil maakt het niet. Maar als ze de techniek kunnen verfijnen denk ik dat het toch wel de band van de toekomst wordt.
Opvallend dat Michelin deze band een jaar geleden presenteerde, maar er nooit meer wat mee heeft gedaan. http://autotelegraaf.nl/vanonzeredactie/?id=34777 met filmpje.
dit is al jaren oud….
lol na het filmpke krijg je porno te zien die je kan laten afspelen in de player. Die pr0n zit echt overal
ben benieuw wat zo’n band doet als je een burn out maakt
jan wat ben jij voor een viezerik lol
ik denk dat da bulshit is da wielen
De tweel is een revolutie.
Bij een traditionele band zijn het contactoppervlakte, en de zijwanden verbonden door luchtdruk.
Als men dan bijvoorbeeld een bocht neemt, zal de zijwand via de luchtdruk de krachten doorgeven aan het contactoppervlakte, waardoor die vervormt en minder grip biedt.
Als de zijwand niet stijf genoeg is, zakt de band in. Als ze niet zacht genoeg is, dan geeft het te veel krachten door, en vervormt het contactoppervlakte is zijn plaats.
Er altijd een compromis moet worden getroffen, waardoor het volle potentieel van het rubber niet word gebruikt.
Door de luchtdruk verbinding tussen het verticale deel and het horizontale deel te breken, kunnen beiden hun werk doen zonder mekaar te storen. Het contact oppervlakte kan altijd perfect plat op de weg plakken, terwijl de verticale structuur schokken, en laterale G-krachten kan opvangen. Het zal zelfs zo zijn dat we de veering even hard kunnen afstellen als een racewagen, zodat die even snel kan reageren, terwijl de tweel de schokken opvangt en voor comfort zorgt.
Onderschat het niet. Dit is niet gewoon een middel tegen platte banden. Door het compromis te elemineren, zullen straatbanden evenveel G-krachten aankunnen als de beste huidige racing slicks.
Die wil ik voor de fietsen van de kinderen. Ik blijf plakken!
is idd al oud nieuws
maar wel grappig
als ze nu de velgen wat groter maken en de bandwang kleiner
dan moet het helemaal goed komen naar mijn vermoeden
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Hoe doen ze het toch keer op keer.. BMW onwaardig zulke mensen, niet?
365 breed, en 22 inch. Grootste band voor een productieauto
Ze worden namelijk gejat, Sacha legt het uit op de radio...
Bizar! Zie hoe die gasten een S4 wegslepen...
Nee...
Mijn kleine overzicht @ Moscow Unlim 500+
Met dank aan Vredestein hebben we 3 tests gedaan: eentje met uitwijken (lan...
Beste uitleg ooit! Vanaf 1:50 begint de tekst...
...oude tijden herleven in the City of London ! Je hebt toch geen terrein ...
paar auto's nog van meeting en nog paar andere
Ter viering van de nieuwe tag 'velgen' (voor de n00bs: zie 'tags' aan de linkerkant op deze site), ...
Het Franse bedrijf MDI, wat staat voor Motor Development International, heeft een 4-cilinder motor ...
Wie denkt dat een Elise zich makkelijk leent voor een engine swap komt bedrogen uit. De Britse...
Een intelligente band die zich tijdens het rijden aanpast aan weersomstandigheden om optimale g...
Nou...buiten Canada rijdt er niemand met vierkante wielen geloof ik, en dat zal zo wel zijn reden...
Auto's en entertainment/mobiele apparaten raken steeds meer vervlochten, zo veel is wel duidelijk...
Wat je hierboven ziet is niet zomaar een stel willekeurige blokjes. Nee, deze mierenhoop is een s...
Geen idee, maar GM, dat hem samen met de NASA ontwikkelde, is apetrots op hun nieuwe vinding. Maa...
In autoland moet alles kleiner (zoals deze V12), dat is de trend. Een stel wetenschappers hebben ...
Leuk natuurlijk, zo'n zescilinder diesel met 3 turbo's, maar hoe werkt het? Hoe groot zijn de tur...
Aangezien 2 altijd beter is dan 1 hebben ze in Japan maar liefst 2 Rolls-Royce Phantom Coup&eacut...
Paarse banden + heel veel achterwielvermogen = een zalig rookdeken der liefde. Dit tafereel...
Kan je je die Top Gear-aflevering nog herinneren waarin Clarkson met een Audi A8 diesel probeerde...
Collega Dennis peilde onlangs jullie mening over het rijden met winterbanden op alleen de aange...
Wij hebben er op autoblog nooit een geheim van gemaakt van grote velgen te houden. De een wat mee...
Ehm, maar had Michelin dit 100 miljoen miljard jaar geleden niet al uitgevonden (hier op video)? ...
Meestal wordt er voor bepaalde auto's een juiste motor gezocht. Niet in dit geval. Sterker nog, N...
Het is goed om een hobby te hebben. Voor de een is dat postzegels verzamelen, voor de ander const...
Het begint allemaal met een oude, rotte Fiat 600. Oud en langzaam maar ook licht. Van de standaar...