De meeste motoren in de BMW 1-serie krijgen er binnenkort meer vermogen. De 116i krijgt 7 pk extra en komt op 122 pk, de 118i zal 143 pk krijgen (14 pk extra) en het vermogen van de 120i stijgt naar 163 pk (13 pk extra).
De beide diesels krijgen er 14 pk bij en dus heeft de 118d (met 2.0 liter diesel overigens) straks 136 pk en de 120d 177 pk. Die laatste stijging verklaart ook waarom de aangekondigde 325d niet de beschikking krijgt over de 2.5d met 177 pk, maar een 197 pk sterke versie van de 3.0 liter diesel.
Autotelegraaf meldt bovendien dat BMW ook het gat tussen 120i en 130i wil gaan opvullen. Waarschijnlijk kunnen we binnenkort dus een 125i verwachten, de stickers waren er tenslotte al. Waarschijnlijk kunnen we de geupdate motoren ook in de 3-serie verwachten.
Sterk werk
Leuk, feit blijft dat het lekker rijd, maar het practische nut echt nihil is. De achterbank is een ramp om op te zitten.
120d met 177pk! sterk! 272pk voor de 130i dan ook waarsch?
Vergeet ook niet dat er ook een 135i zit aan te komen. Die zal dan waarschijnlijk naar de > 300pk gaan. Zo’n wagen hadden ze gerust de naam M1 kunnen geven, maar de enige echte M1 zal die van eind de jaren 70 blijven.
Ik denk niet dat er een 135i komt en ook geen m1. Zo’n auto zou dan een veel te hoge aanschafprijs hebben en nauwelijks worden verkocht (wie koopt een 1 serie van 55 tot 60.000 euro?). De ontwikkelingskosten zijn dan veel te hoog voor zo’n auto in verhouding tot het aantal geproduceerde auto’s.
@ Woody:
Je hebt gelijk zo’n auto zou echt veel te duur worden, Wie gaat er nou een 1 serie van boven de 50.000 euro kopen??? Dan zit je al op het prijs niveau van een hele dikke nieuwe 3 serie!
en wat heeft deze update tot gevolg van het brandstofverbruik en de prijs? ![]()
de 1-serie is toch de budgetwagen van BMW? ![]()
dan moet die wel een beetje goedkoop blijven
In de 5 serie is de 177-2liter diesel zeker te minnetjes qua geluid oid, dus die zal m wel houden. Nu komt er overigens een gat van 41pk tussen de 318d en 320d. De 325d zit er iig dichter op. Heerlijk al die motoren!
Ze kunnen natuurlijk ook de x25d kietelen, heb je een mooie 6 cilinder erin!
Een 6 cilinder Diesel zou nooit in de (huidige) 1 serie komen, omdat die simpelweg niet past
Een echte m1 komt er ook niet omdat de ontwikkeling ervan even duur is als de m3 en zoals sommigen ook al zeiden van de echte m1 van vroeger. Het grootste publiek voor M cars is in de USA en daar wordt de 1 zelfs niet geleverd.
Leuk om oude berichtjes te lezen, zie je hoe fout ‘we’ kunnen zijn
Blijft een doodsaaie auto. En veel te kleine achterbank en koffer. Slechte airco en andere kleine irritante dingen… Ik kan’t weten, heb zelf zo’n leasebak… Zucht. Volgende keer hopelijk weer een Alfa. Stukken beter als je’t mij vraagt.
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Wouter test de 1-serie coupe, een bommetje met 306pk!
...
Autoblog rijdt in een Einser diesel
Vandaag waren de eerste trainingen voor de 24 uur van de Nürburgring e...
Na de teaser nu eindelijk alle beelden van de BMW Performance pakketten voo...
BMW presenteert de (voor ons niet meer zo) nieuwe X6, X6 hybride en 1-serie...
Yep, alleen maar witte Beemers! Welke modellen zie jij allemaal staan?
Stonden daar heel veel Z4 M Coupe en 130i.
417 pk in BMW's kleinste. Gegarandeerd rijplezier dus.
Een nog snellere 116i (of 135i)? Het kan met BMW Performance Parts.
BMW 1-SERIE 118I Cabrio exe.m sportpakket.
Koop nu voor slechts 35.750,00
BMW 118 d 5-drs Corporate Business lin.
Koop nu voor slechts 35.488,00
BMW 118 D Business Line Sport.
Koop nu voor slechts 35.198,00
BMW 1-SERIE 120d Coupe High Executive.
Koop nu voor slechts 34.995,00
Als je een 135i koopt dan zal je eerste zorg misschien niet direct het verbruik zijn, maar door d...
De tuners van WheelSTO waren nog niet bekend binnen de Autoblog gelederen. Totdat we vandaag di...
Na de volledig elektrische Mini E, presenteert de BMW Groep met de Concept ActiveE een tweede ele...
Ondanks alle rare niches die inmiddels meer dan gevuld zijn met nog raardere auto's, blijft er no...
Het lijkt erop dat BMW ook besmet is geraakt met het elektrowaggie virus. We kennen de elektrisch...
Voor de vijfde keer staat er op de autoshow in Essen een politie-conceptcar, ditmaal afkomstig va...
Het is behoorlijk irritant om nieuwsberichtjes te moeten typen over de op handen zijnde M-versie ...
De next-gen 1-serie staat op het punt van onthullen. En hoe dichter we bij het definitieve mode...
En het addertje onder het gras? Alle auto's hebben hagelschade gehad. Als gevolg van een fiks...
Het is weer tijd voor rare filmpjes waar we niks van verstaan met hete auto's die erg hard rijd...
Hoopte je na de presentatie van het M Sport pakket voor de 7 Serie ook nog op een 'echte' M7? Dan...
In 2011 wordt het hangbuikzwijntje geslacht en staat de volgende generatie 1 Serie in de showroom...
Afgelopen dagen gingen er geruchten over een BMW Y-serie rond op internet, we hebben een korte sa...