
De AC Schnitzer Tension concept kennen we, deze was gebaseerd op de BMW M6 en stond in 2005 op de IAA. Bijna een jaar later heeft de Duitse tunert nu ook een straatversie van de Tension klaarstaan. Op basis van de gehele 6-serie (630i – M6 model) zullen maximaal 50 exemplaren van deze AC Schnitzer Tension gemaakt en verkocht worden.
De basismotoren van de 645i en 650i hebben een max koppel van 450 of 490 Nm, maar met de optionele AC Schnitzer 5.1-Liter krijg je 550 Nm. Ook het vermogen neemt natuurlijk toe en komt op 411pk. Meer details van het Tension-pakket zie je hieronder:
- large air outlet edged in a chrome frame in the bonnet
- front skirt with air intake
- front fenders with integral air outlet, three chrome ribs and the indicators
- side skirts with air ducts
- rear skirt
- stainless steel twin exhaust system with chromed Sports Trim tailpipes
- carbon diffuser
- boot lid
- sports mirrors (not for M6)
- two-colour paintwork
- sports suspension (not M6)
- spring kit (only M6)
- antiroll bar sets (optionally)
- aluminium strut brace (only M6)
- high performance brake system for front axle with 8-pot fixed caliper (optionally M6)
- carbon interior trim in titanium
- 3-spoke airbag sports steering wheel in leather with carbon applications
- automatic selector lever in carbon
- combi-instrument with a speed display up to 320 or 330 km/h
- velours mats for footwell and boot
- pedal set, foot rests, handbrake handle and cover for the “i-Drive” controller
- black anodized aluminium placard silver serial number
- lightweight forged wheels Type V in 9,0J x 20″ and 10,0J x 20″ with 245/35 ZR 20 front
and 285/30 ZR 20 rear (or other AC Schnitzer wheel tyre combination in 20″)




| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 640i aut | € 89.900,- | 320 pk | 5.4 sec | » |
| m6 aut | € 162.700,- | 560 pk | 4.3 sec | » |
spijtig dat de hedendaagse tuners bloedmooie wagens eerder verkrachten dan ze op een hoger niveau te brengen…
Alles behalve subtiel, maar toch stiekem best mooi
Mooi!
Hebben te proleten en pooiers onder ons ook weer een leuke keus!
Wat een lelijke schijtbak zeg!
Mooie velgen! Voor de rest maken ze van een nette auto een patserbak, maar opzich wel redelijk!
Ik vind hem zeker fraai. Ik heb de concept mogen aanschouwen tijdens Essen motor show. Zeker mooier dan standaard 6 serie.
idd het lijkt wel of veel van die tuners de weg zijn kwijt geraakt.
Ik vond AC Schnitzer altijd een hele goede tuner maar als ik dit zie……..Jullie hebben een prachtige wagen verkracht!
Best een mooie wagen. Maar de 2 kleuren is er iets teveel aan. Ook het kofferdeksel valt mee,alhoewel ze de buiging hadden moeten laten doorlopen tot boven het dak zoals bij Zagato. Geen foto’s van het interieur? Ben benieuwd naar de 1′ filmpjes!
Ik zie liever een M6 zo, dan als pimpy vert . . .
Baby! :bounce:
Waarom is hij duotone?
Ziet er leuk uit alleen beetje jammer van die achterkant
twotone lak is wel tof, maar die voorspoiler is zo lelijk…
Ik heb ‘t idee dat ik in 9 van de 10 gevallen zo op getunede bakken reageer, maarja, ik vind ‘t altijd zo jammer dat over ‘t algemeen ‘t originele model zo wordt aangetast en er doodgewoon lelijke onderdelen opgeplakt worden!
Misschien iets voor mensen als 50ct. Je hebt altijd mensen zonder smaak die willen opvallen. Ik vind het in ieder geval een smakeloze verkrachting van het model.
super lelijk zo’n mercedes sl grilletje op de zijkant….afblijven van zo’n 6-serie!!!!
Dit is echt zo’n auto die je stiekem wel eens zou willen rijden, maar die je nooit zou willen kopen.
Te opzichtig. Veel te opzichtig.
Ik zie liever de street version dan de gewone tension, betere kleurencombinatie.
Maar een een vraagje, hoeveel gaat die kosten?
BMW RULEZ
Het blijft een grotesk ontwerp.
mensen die deze bak lelijk vinden moeten met spoed in de spiegel kijken! keigaaf is deze auto, en niet voor iedereen weggelegd ook.
Ik vind de voorkant en de velgen nog best mooi verder vind ik het verkrachten van een leuk autotje.
twotone vind ik eigenlijk bijna altijd lelijk, maar bij deze bmw vind ik het eigenlijk wel goed staan. die voorbumper is echt ontzettend lelijk. en dat geld ook voor de zijgril die ze van de MB sl hebben afgekeken.
Nee, voor dit geld heb ik liever een normale m6, of nog beter een aston martin v8.
Ik ben dan een van de weinigen maar ik vind m prachtig, de achterkant krijgt vind ik ook een mooiere lijn omdat de licht-units nu mooi overlopen in de lijn van de achterklep.
411pk voor een 5.1 das niet egt veel
JustFendi
ik vind deze auto lelijk ja… ontiegelijk zelfs maar nou heb ik in de spiegel gekeken? maar nu?
zeker niet lelijk alleende kleur mag wel wat anders…
mooi tot op een zekere hoogte.
Mooi ding hoor ik vind er niets mis mee en je valt op.
lelijke zijgril dat wel. Maar het probleem is wel dat als je in dit ding rijd mensen meteen denken dat je een criminele poojer bent.
hoewel, dat is niet helemaal onterecht
offtopic
meer BMW nieuws! hier is een spyshot van de gefacelifte nieuwe 5-serie.
http://www.carmagazine.co.uk/images/article_images/BMW5seriesCGI_1_560px.jpg
http://www.carmagazine.co.uk/images/article_images/BMW5seriesCGI_2_560px.jpg
@slk55 amg
Die foto´s heb ik inderdaad ook eerder gezien maar toch, als dit waar is, dan is dit tegenstrijdig met dit bericht.
http://www.autoblog.nl/archive/2006/08/31/uiterlijk-huidige-5-serie-moet-mee-tot-2009#comments
ja, misschien bedoelt BMW alleen het model, en dan kan een klein faceliftje geen kwwat.
Nee, als je het berichtje leest staat er duidelijk geen facelift.
je hebt gelijk.
mooie auto! daar zou ik wel willen mee rond rijden
@slk55 amg herken je dit. ![]()
http://www.bmwm5.com/articles/m5e60/pressrelease2/2.jpg
haha, het is dus gewoon een fotoshop. ik vond de achterlichten er al een beetje nep uitzien. De voorkant is dan zeker ook een fotoshop hè? want die vond ik wel een hele verbetering in vergelijking met de 5-serie van nu.
ziet er wel in z’n gheel mooie en sportief uit, wel jammer van de witte lak.
En 411pk isnatuurlijk wel erg leuk.

gruwlijk mooie wagen ik heb hem ook gezien op het IAA echt te bruut
Kermisbak
auto is en blijft mooi, allen de two-tone lak is niks, moet een subtiele onopvallende metallic kleur zijn, anders wordt het een pooier/marokkanenbak.
Auto hoeft niet op te vallen, heeft alles al in zich en hoeft zich niet te bewijzen! is meer voor de beginnende kneusjes onder ons die de auto’s verzieken met spoilers en vleugels enz, gaat hij echt niet harder door op de nederlandse wegen.
lelijk vind ik, maar de koffer is wel mooi vormgegeven
voorbumper mag ik wel, de rest is TE erg…
Een echte Jonnie wagen
@ Aars: Een Johnny auto? Dat zal wel niet….. De echte BMW M6 AC schnitzer TENSION dus niet deze street uitvoering kost 250,000,- euro en is er maar 1 van gemaakt en zal niet in productie gaan want voor zo’n dure auto is geen markt. Deze auto is geweldig gestyled op de kleurstelling na dan. Dus welke Johnny zal deze auto werkelijk kunnen betalen? Nou ik denk geen 1 en ik denk jij ook niet. Dus als je wat meld op deze blog laat het dan inhoud hebben en ga niet dom weg lopen lullen.
@Junior (BMW Liefhebber)
beetje rustig tegen Aars. je snapt heus wel wat hij bedoelt met sjonny auto, en hij heeft gelijk het is een echte sjonny auto. een sjonny is niet per definitie arm, je hebt er ook tussen die (meestal op een illegale manier) wel rijk zijn. Dit is dan de perfecte auto voor zo’n sjon. Als voorbeeld neem ik even de vrouw van André Hazes (sorry voor de Hazes fans onder ons) Rachel is zeker wel een ‘vrouwelijke sjon’ een ‘Anita’, zij heeft geld zat om zo’n auto te kopen.
De Tension in de test op Nardo had maar liefst 552pk en haalde toch niet meer dan 331,7 en dat zonder achterspoiler….. lijkt me onwaarschijnlijk dat de standaard M6 330 haalt met 45pk minder…..
Mit dem auf M6-Basis aufgebauten Tension wollte der BMW-Veredler bei seinem ersten Nardo-Auftritt eine respektable Duftmarke setzen. Ziel erreicht: 331,7 km/h sorgen für freudige Mienen. Fahrwerkspapst Manfred Wollgarten gesteht jedoch: “Mit demontiertem Heckflügel – gut für fünf bis acht zusätzliche km/h – wird das Heck ganz schön leicht.”
Jammer van het duitse kenteken maar verder is hij kij relax !!!!1
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
meerdere M modellen en 1 alpina en een SC 6 serie
Prachtige M6 van AC Schnitzer, stond tijdens een boswandeling gewoon ergens...
stond bij een BMW dealer tijdens AC Schnitzer opendeurdagen
BMW M6 door G-Power 372 km/u!!!
Een iets dikkere, maar misschien niet zo smaakvolle BMW 740i.
Onder de carbon afdekking zit AC Schnitzers interpretatie van de twinturbo ...
Start van de Bullrun van New York naar Las Vegas. Gefilmd door DodgeViper01...
Mijn kleine overzicht @ Moscow Unlim 500+
De lijst met aanpassingen door AC Schnitzer bedraagt niet echt een boekwerk...
BMW M5 Dinan vs M6 G-Power Hurricane Gumball Desert Race & Drift. This is t...
BMW 6-serie 640iA Coupe High Executive, M Sportpakket.
Koop nu voor slechts 128.509,00
BMW 6-serie 640i Cabrio High Executive Innovation Pack.
Koop nu voor slechts 127.582,00
BMW 6-serie 640d Coupe M Sportpakket.
Koop nu voor slechts 126.716,00
BMW 6 Serie - 640i Cabriolet.
Koop nu voor slechts 125.277,00
Dit is het Tension Concept van AC Schnitzer op basis van de BMW M6. De Duitse tuner schroeft het ...
En dat terwijl die 328i al helemaal niet zo'n lullig wagentje was. Standaard levert de door BM...
Kijk maar naar Petje Pitamientje op de achtergrond, hij zit er helemaal klaar voor! Kind of. ...
Het grote klapstuk van AC Schnitzer in Genève is de ietwat opgevoerde BMW M5, maar voor de...
Als vliegen op stront, zo populair is de nieuwe M5 (F10) onder het tunersgilde. De bekende Bimm...
540 pk en 750 Nm (wat alleen turbo's kunnen leveren) op de achterwielen, verpakt in een heel aard...
Terwijl bepaalde media momenteel even stokoud nieuws oplepelen (off day?) brengen wij jullie gewo...
BMW-fanboys die dit jaar zoet zijn geweest worden in Essen getrakteerd op wat nieuws van AC Schni...
Afrojack (ook minder bekend als Nick van de Wall) doet het momenteel erg goed in de plaatjesdraai...
We hebben zelden een BMW gezien die zo unaniem werd afgezeken toen de eerste foto's naar buiten k...
Woon je in een Vinex-wijk? Dan wil ik je afraden om deze AC Schnitzer ACS1 te kopen. Je zal namel...
Het bal om de E82 BMW 1M is nu echt goed losgebarsten. Na de APP-unit afgelopen week komen de BMW...
Zodra er een nieuwe BMW op de markt verschijnt, is AC Schnitzer er als de kippen bij om deze aan ...
Sinds eind vorig jaar is de X3 met zijn huidige smoel te verkrijgen. De heren van AC Schnitzer wa...
De nieuwe Sechser is er al helemaal klaar voor maar LUMMA pakt nog even de oude opnieuw aan. In c...
Gisteravond binnen komen rollen op de Autojunks: een hevig verbouwde 6-Serie met een opgezwoll...
De live-pics van de groenste AC Schnitzer concept kwamen al eerder voorbij. Nu is het de beurt ...
Wat we hier zien is een Z4 die in 6,9 seconden naar de 100 sprint, maar toch slechts 99 gram co2 ...
De Duitse tuner AC-Schnitzer zal tijdens de autoshow van Genève een superzuinige Z4 Concep...
De grootste Japanse dealer en importeur voor aftermarket tuningspul heeft de BMW 5 Serie GT aange...
Voor de mensen die niet kunnen wachten op de nieuwe BMW M5 (touring); dit is de nieuwe 5-serie To...
G-POWER M6 Hurricane RR is de snelste ter wereld. De snelste 4-zits coupé om precies te ...
We konden er natuurlijk op wachten. De bekende BMW tuner AC Schnitzer heeft zich over de nieuwe B...
Al die standaard autotestjes hebben we inmiddels wel een keertje voorbij zien komen. Het wordt du...
Aan rauwe snelheid of een opvallend uiterlijk ontbrak het niet bij de BMW X6M, maar er was wel ru...