Of de Amerikanen nou willen of niet, ze zullen diesel gaan rijden. Tenminste als het aan DaimlerChrysler, Volkswagen en Audi ligt. En dat allemaal dankzij het al eerder besproken Bluetec. Mercedes heeft inmiddels al de E320 Bluetec op de markt gebracht en de GL420 Bluetec staat te trappelen om op de markt te komen. Dus Volkswagen kan niet achterblijven en daarom komt VW met de Jetta TDI Bluetec op de markt in de VS. Om deze introductie iets meer onder de aandacht te brengen hebben de heren bij VW het volgende gedacht.
Ze gaan namelijk op zoek naar zowel de oudste VW diesel in de States als naar het exemplaar met de hoogste kilometerstand. Dit natuurlijk allemaal om te onderstrepen hoe geweldig betrouwbaar de TDI’tjes wel niet zijn. Als beloning mogen de winnaars zes maanden rondscheuren in een Touareg V10 TDI (ook niet verkeerd). Maar ik vraag me serieus af in hoeverre het opduikelen van zo’n oude aftandse (pre-roetfilter) diesel goed kan zijn voor je imago.
De Jetta TDI zal overigens pas in de loop van 2008 leverbaar worden in de VS, maar je kan maar beter op tijd met je zoektocht naar oude roetpotten starten. In Nederland kunnen we overigens aan het einde van de zomer kennismaken met de extra zuinige en schone Passat TDI Bluemotion voorzien van een 105 pk sterke 1.9 TDI-motor.
hehe ik vind et wel grappig:)
jaa wat moet je er mee
grappig!
achja.. wel grappig maar is een Touareg V10 tdi niet helemaal afgeschreven nadat een aftandse diesel VW rijder 6 maanden ermee heeft kunnen spelen
kan je ze beter een bluemotion wagen géven (passatje bijv.
)
ik ga trouwens echt hard lachen als ze er eentje vinden met een km stand niet hoger dan 3 ton oid
GO MILIEU!!!
Wel grappig idee, die oude diesels opzoeken. Ben benieuwd wat het zijn…
Was die V10 TDI nou niet meer toegestaan, omdat het filter voor de US niet toegestane stoffen gebruikte om de uitstoot te beperken.
Anyways, dat gaat idd wel lachen worden als ze er eentje vinden met als max 3 ton.
ik denk niet dat jullie enig idee hebben hoe “groot” de jetta is in de usa.
Past toch helemaal in het beleid van “the Bush”: 20% minder benzine in de komende 10 jaar
Ben ik nou serieus de eerste die ziet dat er milievervuiler staat?
Neem toch aan dat het milieuvervuiler moet zijn
pfffff betrouwbaarheid. Ik heb een alfa-romeo 1800 Twin Spark, toch niet zo gereputeerd om zijn betrouwbaarheid, met nochtans 260.00 kilometer en ik ken alfarijders met 400.000 km op een benzinewagen. Betrouwbaarheid is geen punt meer.
Bush’s bedoeling is om 20% minder OLIE te importeren uit het midden oosten. De vijand verslaan door er niets van te kopen. Een strategische maatregel dus, en geen gemilieuter.
waarom moeten ze allemaal BLUETEC heten???speciale betekenis?
das de naam van het ‘filter’
400.000km is ook niet echt veel, zeker niet in de VS. Verwacht eerder een stand van 1miljoen. Dat is m’n opa zelfs nog gelukt met een Golf 2 diesel.
In plaats dat ze dan de 1e exemplaar aan de eigenaar van het oudje geven.
Nee, krijg je een halfjaar een Tow-a-rek. De eigenaar moet dan gelijk in therapie om te kunnen accepteren dat ie niet veel verder in zijn leven is gekomen dan een oude VW diesel……..
idioot, in het kader van het milieu een v10 tdi die een verbruik heeft van 12 op 100 kilometer.
de enige manier om de amerikanen zuinig te krijgen is keiharde belastingmaatregelen. als ze het in de portemonnee voelen gaan ze heus wel kleinere motoren draaien.
tenslotte gaat het nergens over, de gedachte dat je een 8 of meer cylinder moet hebben om met 70 mph over de interstate te zoeven.
ik rijdt zelf een voor europese begrippen grote motor (2,5 tdi) en daarvan vindt ik het verbruik redelijk. die amerikanen moeten een geloofsverandering teweegbrengen willen ze milieuvriendelijk worden.
ze houden zich daar helemaal niet bezig met verbruik of fabricatie, maar alleen met het geilen op stoere termen en mooie technieken die niet zoveel voor het milieu doen, maar wel kunnen rekenen op sympathie, da’s tenslotte veel belangrijker in de states, wat vindt de buurman ervan.
Grappig dit! Ook wel leuk om dan in een Touareg v10 te mogen rijden!
Gaan ze hoegenaamd een oude VW-diesel vinden in de VS? Rijden ze daar niet allemaal op benzine?
Hebben ze goed afgekeken van Saab, die actie. Alleen van Saab krijg je gelijk een nieuwe.
Bluetec is door DC en VW gezamenlijk ontwikkeld.
Diesels leven wel degelijk in de VS/Canada.
Ik zit al enkele jaren op een VAG diesel forum in Amerika/Canada. Zoals ze daar bezig zijn met het modificeren en upgraden is erg leuk. Er zijn er bij met meer als 6 ton met een Tachtiger Rabbit. (www.VWDiesel.net) Ook wordt er veel gedaan met jongere VAG diesels op een van werelds grootste TDI forum. (www.TDICLUB.com)
Groetjes,
Bert
@markus
bij saab kreeg je een nieuwe als je 1ste eigenaar was en (te)veel kilometers had gereden… 1 miljoen ofzo
oftewel…dat komt vaak voor!
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Wie gaat er winnen? De agressieve Nederlander? Of de opgefokte Belg?
FOUT!
Tijdens mijn keuring in A'dam voor de Landmacht heb ik heel even de tijd ge...
LOL!
Voor als 20 auto's je niet meer kunnen beschermen...
@0.18 sec:Nigel de Jong, voetballend bij Manchester City in Engeland rijdt ...
Autoblog wordt steeds saaier. Of valt dat wel mee?
Autoblog rijdt de nieuwste en heetste E-klasse.
Fryse plysje gaat achter 'm aan.
Het allerbelangrijkste aan een coupé, en dus ook aan deze E-klasse, ...
Mercedes E-Klasse E 350 CGI Avantgarde Comand incl.
Koop nu voor slechts 54.950,00
Vandaag is de dag dat de grote geliefde leider van Noord-Korea aan de aarde wordt teruggegeven. M...
Het leek allemaal zo mooi tijdens de LA Motorshow van 2006. Toen presenteerden Audi, BMW, Mercedes ...
Bij Mercedes hebben ze het hybride virus goed te pakken. Tijdens de Detroit Motor Show die half j...
Mercedes gaat door met de GL. Blijkbaar kan het uit om een van de grootste (Europese) SUV's ooit ...
De Duitsers hebben wat plannetjes voor de toekomst bekend gemaakt. De toverwoorden daarin zijn ...
Mercedes-Benz is op dit moment druk bezig met de ontwikkeling van de E300 Hybrid. Dit model wordt...
GOLF BLUEMOTION MET A-LABEL EN 20% BIJTELLING GLK 220 CDI 4MATIC met BlueEFFICIENCY-pakket MAZD...
Iedereen wordt tegenwoordig opgelegd om vooral niet teveel brandstof te verbruiken en ook echt op...
De telex ratelde zojuist en een persbericht van Volkswagen rolt uit het apparaat. Tijd voor even wa...
Het was al aangekondigd op de IAA in Frankfurt twee maanden geleden, Mercedes-Benz komt met een E-k...
Mercedes heeft vandaag in Frankfurt een ware stortvloed aan groene modellen gepresenteerd. Schrik...
Een V8 in een dikke SUV. Kan dat zuinig en lief voor het milieu zijn? Mercedes denkt van wel, dan...
We wisten eigenlijk al dat er ooit een model van VW zou komen op basis van de Concept R, topman Wol...
Volgens "Wheels24" is de VW Scirocco officieel en zal de nieuwe coupé getoond word...
De R-devisie van Volkswagen heeft zitten brainstormen wat ze nog meer kunnen doen naast de bestaand...
De chief executive van Volkswagen, Wolfgang Bernhard, heeft bevestigd dat de Volkswagen Coupé...
Na de Mercedes CLS 500 wil nu ook Volkswagen een vierdeurs coupé gaan maken. De Duitse autof...
Vanaf maart 2005 staat in Duitsland de nieuwe Volkswagen Passat bij de dealers. Autobild heeft de n...
Het heeft even geduurd maar Volkswagen is er nu toch in geslaagd. Wereldheerschappij ligt binnen ...
Ehm. Ja. Het is wel anders dan anders in ieder geval. Stel: je bent in het bezit van een Merce...
Dit is de Jetta Hybrid, na de Touareg Hybrid de tweede hybride auto van Volkswagen. Dit is he...
Jij dacht dat alle auto's die Mercedes in China produceerde gewoon keurig netjes in China bleven?...