Als er één automerk is dat tot de verbeelding spreekt dan is het Ferrari wel. De legende is bij velen bekend maar het blijft een mooi verhaal. Na een tijdje redelijk succesvol te zijn geweest met het race-team van Alfa Romeo besluit Enzo Ferrari dat hij zijn eigen team op wil richten. Om het racen te kunnen (blijven) financieren moet er veel geld binnenkomen dus ontstaan de Ferrari sportwagens. In feite zijn de auto’s die wij kennen vooral een “bijproduct” en draaide het altijd maar om één ding: Racen! Gelukkig heeft Ferrari door de jaren heen ook sportwagens gebouwd die een beetje racewagen en een beetje straatauto waren.
Na recente berichtjes over American Muscle, leeghoofdige “schoonheden” en de column van Lotte over Lamborghini leek het mij daarom weer eens tijd om aandacht te besteden aan één van de (in mijn ogen) mooiste sportwagens ooit: de Ferrari 250 GTO.
Niet iedereen is fan van de huidige ontwerpen van Ferrari en het Formule 1 team lijkt steeds meer ondergeschikt aan het bouwen van heel veel sportwagens die al met al heel veel geld opleveren… de waarheid is hard: hoe speciaal een moderne Ferrari ook is/wordt… het zal altijd in de schaduw staan van deze racewagen (o.a mille miglia) voor de openbare weg. Tijdloze schoonheid gecombineerd met keiharde prestaties… those were the days.
Genieten maar en wie weet maken we over 20 jaar wel zo’n artikeltje over Vandenbrink GTO…
Op een autoshow:
Een paar mooie plaatjes
En nog wat meer fraaie beelden en geluiden!
Fine tuning:
Filmpje (zet je geluid maar uit tot de auto gaat rijden want de muziek is vreselijk)
Een 250 SWB (kan deze auto nog mooier zijn dan de GTO?)
Een 147 mag dan wel een Q7 kunnen aftroeven, maar dit is te moeilijk (vooral ook door de Espace en een vrachtwagen)
HET voorbeeld van de Classic ferrari voor mij
mooie filmpjes maar nogal saai
gaye fransmannen op het einde :/
Sorry hoor maar wie zei dat de muziek vreselijk was van dat filmpje
Wat ben ik gek op deze auto zeg:)
De 250 ‘swb’ vind ik nog iets mooier, maar de GTO is voor mij nog steeds de ultieme supercar.
Ja, hier kun je natuurlijk geen commentaar opgeven (ik niet in ieder geval). Dit is gewoon prachtig. Ook hoe die motor er uitziet. Prachtig gewoon. Zo maken ze het heden ten dage niet meer. Jammer eigenlijk.
En voor mij is de 250 SWB ook net dat tikkeltje interessanter.
Erg mooie auto. Ik verkies zelfs de GTO boven de SWB (Short wheel base)….
Ferrari’s zijn vooral gemaakt voor het racen. Maar mooi? Eerder bruut zou ik zeggen.
Mooi zijn eerder Lambo’s, Alfa’s en Maseraties.
In het derde filmpje rijden ze in een rechts gestuurde, ik vraag me daarom af of het wel een echte is. Maar zo ja dan ben ik benieuwd naar hoeveel rechtsgestuurde 250gto series 1 er zijn gebouwd… Iemand?
ik ben verliefd
eigenlijk al heel lang
was het eerste schaalmodel wat ik zelf heb gekocht…
@Emiel: scherp opgemerkt. Volgens mij zijn er nooit rhd GTO’s gebouwd. Dus of het filmpje is in spiegelbeeld, of het is zo’n japanse replica.
Weet er iemand waar je wallpapers kan vinden van de 250 GTO in een beetje degelijke resoluties?
@Jrn
Je moet wel registreren, maar dat is helemaal gratis
Ontopic: Geweldige auto, maar men bouwt op dit moment ook mooie wagens met geweldige prestaties dus het is niet voorbij (mijn persoonlijke smaak).
Kunst. Sex. WOW!
@Emiel: idd scherp opgemerkt, maar er zijn als het goed is 9 rechtsgestuurde 250 GTO’s gebouwd. Het kan dus wel degelijk een originele GTO zijn….. maar…. als hij wegrijdt zie je een 250 SWB in de achtergrond (rechts) en een andere auto die ook sterk lijkt op een Ferrari 250/275…. dat maakt het eigenlijk wel waarschijnlijk dat het GEEN echte is, want zeg nou zelf…. wie heeft 3 van dit soort (uiterst kostbare) Klassieke Ferrari’s buitenstaan?
Meer weten: http://www.web-cars.com/gto/ferrari_index-2.php
@Emiel en Lampredi: ik heb het naslagwerk (Landmarques: Ferrari 250 GTO door Keith Bluemel) er eens bij gepakt en daaruit blijkt dat er toch nog een behoorlijk aantal RHD (rechtsgestuurd) was.
Paar foto’s van een RHD 250 Gto die ik zo even kon vinden:
http://www.seriouswheels.com/def/Ferrari-250-GTO-Interior.htm
http://www.seriouswheels.com/def/Ferrari-250-GTO-RA.htm
Vraag blijt ook waarom de GTO in filmpje 4 en 5 een andere versnellingspook hebben of in ieder gevak bij de een heb je het schakelpad, bij de ander niet.
BTW: elke GTO is weer anders, er zijn geen twee identieke gemaakt. (Heb je met het echte handwerk uit die tijd
)
Een GTO is mooi, een 250 SWB en een 250 GTL ook zeer mooi. Maar een 250 GTO 64 is nog vele malen mooier, of wat te denken van een 330 LMB…
http://www.student.oulu.fi/~jasu/pics/cars/Ferrari_250_GTO_64.gif
even wat specificaties…
Engine
Configuration . . . . . . . . . . . . 60° V12, Single chain driven overhead cam per head
Displacement . . . . . . . . . . . . 2953.211 cc. (180 cubic inches)
Bore / Stroke . . . . . . . . . . . . 73.0 mm. / 58.8 mm.
Compression Ratio . . . . . . . . . . . . 9.7:1
Output . . . . . . . . . . . . 300 bhp @ 7500 rpm
Torque . . . . . . . . . . . . 250 lbs-ft. @ 8000 rpm
Redline . . . . . . . . . . . . 8000 RPM
Oil Capacity . . . . . . . . . . . . 21.1 Quarts
Prestaties:
Performance
0 to 30 mph . . . . . . . . . . . . 2.5 seconds*
0 to 40 mph . . . . . . . . . . . . 3.9 seconds*
0 to 50 mph . . . . . . . . . . . . 4.9 seconds*
0 to 60 mph . . . . . . . . . . . . 5.8 seconds* / 4.7 seconds**
0 to 70 mph . . . . . . . . . . . . 7.6 seconds*
0 to 80 mph . . . . . . . . . . . . 9.0 seconds* / 7.4 seconds**
0 to 90 mph . . . . . . . . . . . . 10.9 seconds*
0 to 100 mph . . . . . . . . . . . . 12.7 seconds* /10.5 seconds**
0 to 110 mph . . . . . . . . . . . . 14.8 seconds*
Standing 1/4 mile . . 14.4 seconds @ 108 mph* / 13.1 seconds @ 113 mph**
Top Speed . . . . . . . . . . . . 144 mph*
Braking, 70 to 0 mph . . . . . . . . . . . . 218 feet*
Braking, 60 to 0 mph . . . . . . . . . . . . 112 feet**
*Car and Driver, April 1984. s/n 5571 GT / **Road and Track, June 1997. s/n 3943 GT.
mooie wagen maar ik hou meer van de modernere ferrari’s
@Woody: nou, Tony Mason, de drummer van Pink Floyd, die heeft een aardige verzameling, waaronder een GTO.
@Solstice: Thx voor de de info!
@ Marco:
Helemaal mee eens. Ik vind de 250 GTO uit 1964 nog mooier dan die uit 1962. Maar ook de 1958 250 GT Ellena vind ik prachtig.
De 1964 GTO is altijd al m’n favo Ferrari geweest. Wel grappig trouwens Marco, dat plaatje van je is exact hetzelfde als datgene dat ik als 5-jarig kind onder m’n neus geschoven kreeg. Op van die grote vierkantige kaarten. Jammer dat ik die niet meer heb.
Hele mooie auto maar wel vreselijk saaie filmpjes.
Ik heb ook net nog meegereden in een 348 echt geweldig geluid en hij trok ook vrij makkelijk door naar de 250 alleen toen ging het verkeer vrij langzaam dus konden we niet harder, maar ik ging ook nog even achter het stuur zitten maar dat is wel errug krap, de stoel helemaal naar achter en m’n knieen zaten vrij hoog en vrij breed omdat het stuur daar zat :S
Zoals ik jullie al verteld heb (topic over top 10 most sexy cars), is dit een van m’n droomauto’s. Er zo eentje hebben, moet toch geweldig goed doen? De SWB moet bij nader inzien helemaal niet onderdoen, net als de 250 gt berlinetta.
Miljaar, Ferrari heeft godinnen van auto’s gemaakt!
@ Lampredi; I hope you meant NICK Mason…
Prachtige wagen, maar de GTO uit 64 en de SWB zijn ook niet te versmaden.
Lampredi dan weet jij niet veel van FERRARI jong en wat er nog rond rijd. Ik heb hier bewijzen. Zwart op wit waar er nog orginele 250 GTO te zien zijn en zelfs nog mee doen aan Concours. Enfin. Nu wat denk ik over de 250 GTO als ik een top 5 mag maken van FERRARI zit de stand zo
1) 250 TR 1957
2) 365 GTB/4 1968
3 250GTO 1962
4) 275 GTB 1964
5) 330P2 1965
Mooi. Had u er graag zo eentje gewild? Reken op een 9.000.000€ !!
Verplicht lees voer, van Nick Mason and Mark Hales, Into the Red, geweldig boek over de autocollectie van Nick Mason, zit een CD bij, met start, sprint, en voorbij rijdt geluiden van bijna alle autos uit het boek. incl. 250 GTO, maar ook een BRM V16, en dat is pas echt geweldig.
Top 5 van Ferrari gaat moeilijk worden..
- 250 GT LWB Spider California
- 275 GTB/4 NART Spider
- 250 Tour de France
- 288 GTO
- 330 P4
- 250 LM
- 512 M ‘White Elephant’
- 512 BBLM
- 512 BB Uderzo
En kan denk ik zo nog wel een tijdje doorgaan…
Film en geluid horen niet bij elkaar, geluid is van de cd behorende bij het boek..
De 250 GTO heeft nooit de mille miglia gereden. Hij is te jong. De laatste mille miglia was in 1957.
@Classic red: je hebt volgens mij gelijk…. wel heeft de auto in de Targa Florio gewonnen. Kleine vergissing, sorry.
@Classic red: je hebt volgens mij gelijk….
Overigens won de 250 S wel veel races en won wel in de Mille Miglia (als ik het goed heb). Vanwege die overwinning kwam de 250 MM uit en later werd met dezelfde motor als basis de 250 GT uitgebracht.
Maar idd de 250GTO reed niet in de Mille Miglia. Wel heeft de auto in de Targa Florio gewonnen. Kleine vergissing, sorry.
Ja de laatste Mille Miglia was in 1957 of 58. Er zijn enkele interessant boeken in de handel over de 250 GTO te verkrijgen. Ik heb hier foto’s dat ik zelf genomen heb van de 250GTO met chassisnr. 4153GT vorig jaar in Brussel maar ik weet niet juist ik ze moet plaatsen hier
voor de fans…. foto’s!
http://www.ultimatecarpage.com/frame.php?file=car.php&carnum=134
@Ascari: http://www.autojunk.nl
Misschien ook leuk om te tonen, 34 foto’s van de 250 GTO van Meneer Kroymans:
[img]http://www.wesselvannierop.com/gto/medium/0004.jpg[/img]
http://www.wesselvannierop.com/gto/
Een van de mooiste Ferrari’s … nee eigenlijk de mooiste auto allertijden!
de SWB is ZOOOO mooi…..
nu heb ik 2 liefdes (l)
de 250 swb en me meisje (l)
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Heb jij $16 tot $20 miljoen over voor dit snoepje?
heb deze gezien toen ik klaar was met het werk bij de kartbaan van francorc...
Hier de foto's van Antwerp Classic saloon 2006. Het thema was Ferrari.
Nog wat foto's van de Galleria Ferrari. U ziet onder andere een Dino 246GT ...
Ik was op vakantie in New York en toevallig vierde Ferrari een jubileum op ...
Lekker scheuren over het circuit van Mugello met oude Ferrari's. Wie wil da...
Hier de foto's van Antwerp Classic saloon 2006. Het thema was Ferrari.
Deze kwam ik tegen bij de Ferrari store in Londen toen ik de vorige dag de ...
Former GTO owner Stephen Mitchell's commentary on an 8MM film shot by Peter...
Ferrari 250 GTO Tekening,meer van mij: http://www.autodrawings.net/SD1
Mercedes-Benz C-klasse 220 cdi aut estate avg sd navi model 2012.
Koop nu voor slechts 46.950,00
Crisis? Welke crisis? Een rijke Spanjaard heeft zomaar eventjes £20,2 miljoen (24,4 miljoen...
Om te vieren dat de Ferrari 250 GTO dit jaar 50 jaar oud is leek het de organisatie van het Pebbl...
Iemand nog een 24-karaats replica van de Ferrari 250 GTO? Past ongetwijfeld goed bij je interi...
Het is eind jaren '60. De Ferrari 250 GTO heeft naam gemaakt in de racerij. Een aantal exemplaren...
De tijd dat je bij een bank zuurverdiende centen kon parkeren om er een dikke rente overheen t...
Een aanbieding op een klassieker? Voorheen brachten die dingen bijna het vijftigvoudige op. Zit e...
De man van 10 miljoen, en vermoedelijk het dubbele. De man van vooral witte Ferrari's en een van ...
Kennen we deze klassieker nog? Onlangs werd aangekondigd dat dit stukje autogeschiedenis geveild ...
Ook de Ferrari 250GTO inclusief motor zit in de deal, en dat terwijl de collectie voor slechts 16...
Heb je altijd al je eigen Ferrari 250 GTO willen hebben? Dan kan je nu eindelijk je slag slaan! D...
Financieringsmaatschappijen hebben enkele topbestuurders van het failliete Kroymans-imperium erva...
Heb jij nog 1.800 dollar over en geen idee wat je daarmee moet doen? Dan heb ik wel iets origineels...
Onderhuids hebben ze dezelfde handgemaakte knetter-V12 met 670 pk & 620 Nm aan koppel ...
Twee Bugatti Veyron's, een Rolls Royce Phantom Drophead Coupé, een Ferrari Enzo, die gel...
Zeau wakkur? Maak kennis met de 'boodschappenauto' van de Al-Thani's. Is de Ferrari 599 GTB ni...
Als er nog niet genoeg reden was om kunstenaars te korten op hun subsidies dan is die er nu wel l...
Haperende economieën zitten vol kansen, de kans om voor €11,4 miljoen een oud stuk Ferrari s...
Over een maandje vindt het jaarlijks terugkerende Pebble Beach Concours d'Elegance weer plaats. D...
Hallo, Autoblog trendwatching hier. Wat denk je van dit chocobruine interieurtje? Lekker toch...
Een fantastisch einde aan deze rode maandag. De underdog, vaak overschaduwd door de Ferrari 250 G...
We hoorden gisteren al dat Ferrari's steeds minder vaak rood zijn en deze paarse(!) 599 GTO lijkt...
Er is veel variatie in combo’s. Het kan een heel gebruikelijke combo zijn, zoals een bijzondere...
Jep, de heren en dames Gumballers zijn in Venetië geweest en daar werd lekker gas gegeven. G...
Een prachtige combo maar dan valt er iets op. In de verte weggestopt: de klassieke 911-billen. Ve...
Nee, het leven van een supercar-eigenaar is niet altijd even makkelijk. Hoge brandstofprijzen,...