
Hee, kijk eens wat we hier hebben, weer een berichtje van Lada. Wie dacht dat het merk dood is, heeft het mis, want Lada is nog altijd springlevend en heeft de Project C Concept ontwikkeld.
Het is een 4-deurs sedan die de Russen ontwikkelde samen met onderdelenleverancier Magna International, die in Oostenrijk ook de BMW X3, Chrysler 300C/Voyager, Jeep Grand Cherokee en de Saab 9-3, Mercedes-Benz E-klasse/G-klasse bouwen. Magna International had ook interesse bij de verkoop van Chrysler, maar viste achter het net.
De nieuwe telg is behoorlijk bij de tijd en uitgerust met ABS, ESP met Brake Assist, verwarmde buitenspiegels, xenonverlichting, PDC en voor de allerkleinste onder ons stoelen met ISOFIX-systeem. Onder de kap motoren variƫrend van 1,6 tot 2,0 liter. Lada mikt op 5 sterren bij de EuroNCAP botsproef. Ergens in 2009 moet het productiemodel in de Oostenrijkse Magna Steyr fabriek van de band lopen. (via)


Naar mijn weten een schroothoop, gaat hij ook in NL in productie?
het gaat echt wat worden met lada, laten ze dit maar doorontwikkelen voor productie. ziet er niet slecht uit
@RenJie: Dat is nog eens een onderbouwde reactie!
wow wat een leuk auto’tje lada you make me proud
mooi zon ford
Ik heb al lelijkere dingen gezien dan dat hoor, niet slecht (voor een lada) :p
Ik krijg het bijna mn strot niet uit, maar zowaar begint het het niveau van een Suzuki liana te evenaren qua design… Ben zeer benieuwd.
BMW 6-series anyone?
Maar eindelijk begint het ergens op te lijken bij Lada, misschien krijgen ze hier weer wat nieuwe klantjes mee
Het front doet me aan de BMW 6 serie denken. Best geinig deze auto, als je de rest van het Lada-gamma in je achterhoofd houdt.
Een Lada met standaard xenon?!
Straks worden ze nog een premiummerk…
Niet echt een auto waar ik gek van word, maar voor een merk als Lada vind ik dit een zeer geslaagd model! Als je ziet wat sommige grotere (franse) merken tegenwoordig op de markt gooien…
Beetje anoniem misschien, maar wel stukken beter dan wat ze eerder hebben geproduceerd!
Word er trouwens ergens melding gedaan van de klasse waarin dit moet vallen en waarmee hij moet gaan concurreren?
Het word ook steeds mooier! straks zie je deze meer dan een Volkswagen!
k heb volgesmij wel zoiets zien rijden in oekraine/polen… vre-se-lijk!!!!
Jonges volgens mij werkt Lada toch met GM samen.
De Lada Kalina is de “russische” (vorige model) Opel Corsa.
Is dit niet gewoon de Corsa met kont of heet die ook Kalina?
Of is dit al weer een maatje groter? Dan zou het op basis van de vorige Astra Sedan kunnen zijn. Ook daarvan zien een paar lijntjes terug. Of praat ik nu echt p**p.
Het kan er wel mee door…
Op Autoweek geeft een forumlid de Kalos Sedan (Aveo) als vergelijkbaar model. Kan ook heel goed. Lijkt heel erg, daarnaast ook GM!
Nou, moet zeggen dat ik het helemaal geen lelijke auto vind, al is het een lada!
in nl gaat hij misschien best wel goed verkopen. er is een hele generatie mensen die niks van goeie techniek en benchmarks afweet en gewoon een lada koopt. omdat hij anoniem, ruim en (waarschijnlijk) goedkoop is.
net als de dacia logan.
lang leve reincarnatie!!
@ joost en racer x
als jullie de voorkant op een bmw 6 serie vinden lijken: koop dan a.u.b. een bril !!
en voor de zoveelste keer HET LUKT NIET!!!!!!!!!!!!!!!!!
@ Renjie; Ga buitenspelen met die lose opmerkingen,…je zou geedit moeten worden.
Ontopic: Helemaal niet gek,…niet echt om wild van te worden maar ook niet echt lelijk,…Lada is EINDELIJK op de juiste weg,….
Het is Skoda toch ook gelukt, waarom Lada niet?
Bovendien, over een paar jaar rijden we hier in truttige diesel-hybride en waterstofachtige karretjes rond terwijl zij nog lekker door kunnen rijden op bezine omdat ze toch genoeg olie in de grond hebben… Kijken wij jaloers vanuit onze Priussen naar die lekkere Petrolhead Lada’s.
Best een aardige wagen. Een beetje Corolla, cee’d-achtig.
Hmm, als dit wagentje voor minder dan 10K over de toonbank gaat, kan het nog wel eens wat worden met Lada!
Ik vind ‘m niet lelijk, alleen is het interieur waarschijnlijk erg cheap.
Dit is toch niet mooi???? dat ding klopt echt niet, wielen te klein, te hoog. En dan zeggen dat ze de front op een bmw 6-serie vinden lijken…nee, sorry.
Wat zit hier onder; een oude Astra of een oude ‘Daywoe’ ?
Frank deH schrijft,
30 August 2007 om 16:32
Het is Skoda toch ook gelukt, waarom Lada niet?
Omdat Skoda alle techniek van VW kreeg, en dat bij Lada/Opel niet het geval is
Lijkt op een mooie wagen amaaii zo schoon goede grotere motoren ergens in 2015 zie je Lada op een veel betere plaats op de Wereldranglijst van betrouwbare auto’s
Ja hoor, heel mooi voor mensen die een auto zonder fratsen willen. En het design begint ook steeds mooier te worden. Ze zijn tenminste redelijk orgineel in tegenstelling tot onze Chinese ‘vrienden’..
@ MurcieBoy en Beau92
Ah kom, die koplampen hebben er toch een trek van mee. Maar dat is dan ook alles.
Verder, ziet er niet slecht uit. Ik hoop dat het wat wordt. Ik vind Lada een fascinerend merk en hoop dat het goed komt met ze.
Waar blijft die nieuwe Niva??
ziet eruit als een leuke concurent voor dacia
lijkt op n opel
@Dennis & Japie
misschien moet ik het anders formuleren; Ik vind het een iets minder geslaagde auto. Ook gezien de voorgaande modellen, denk ik niet dat hij een succes wordt. Gaat hij hier in NL ook in de verkoop?
hopen dat het zo wel wat beter overkomt.
Lijkt wel een octavia. Zowel van buiten als van binnen.
In een woord geweldig, wat een mooie stroomlijning en een schitterend interieur.
Ik vind dat Lada in dit geval een eerlijke kans op de europese markt moet krijgen.
Bij deze Lada heel veel succes met dit nieuwe model.
superauto, die russen worden steeds beter, de kalina is ook al zo n raspaardje, laatst in eentje proefgereden, wow een toppertje ! niet verwacht van lada.
maar of betaalbare lada s een succes worden? de meste nederlanders steken zich liever in de schulden voor een bekender merk bij http://www.lenen.nl
Ik vind hem echt prachtig, vooral de binnenkant
voor lada is dit wel een heel grote stap… het blijft natuurlijk een concept. maar als dit model over een jaar op de markt is met 5 sterren… kun je eindelijk lada rijden zonder het gevoel dat je dood gaat als je over een kat rijdt, toch wel fijn! Ik vraag me wel af hoe zo’n auto gaat rijden…
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Gewoon slopen wat er op de rupsbanden stond en een auto monteren...
Uit de mailbox: "Audi Q7 is voor jeanetten ??? Geef mij ...
Na een crash laat de deur los, retehandig voor de brandweer.
Do NOT try this in Russia...
Dat is laaag.
Beetje schieten, beetje beuken...
In Russia, car parks you!
Zou het aan Poetin liggen of aan de Lada?
Ik kwam hem laatst tegen. Oud, maar prachtig :P. Geen idee of hij al op AJ ...
Check deze brute Roemeense Lada een mooie donut maken!
Dacia Duster 1.6 16V 110 4X2 laureate*15.404km*.
Koop nu voor slechts 15.450,00
Boom Boom highway chopper.
Koop nu voor slechts 14.950,00
Westfield se 2000.
Koop nu voor slechts 14.000,00
Peugeot 207 cc 1.6 vti cc - leder.
Koop nu voor slechts 13.890,00
Westfield overige Race.
Koop nu voor slechts 12.500,00
Schieten met AK-47's, rampartijen met auto's, ach.. het is weer eens wat anders dan zo'n suf alfa...
Er is de laatste jaren in de automotive wereld veel, heel veel verbeterd in de passieve en actiev...
Heel vaak komt Lada niet met een nieuw model op de proppen, dus als het dan een keertje zover is ...
Doei muur, geparkeerde Lada. Wonder boven wonder stapte de Range Rover bestuurder met slechts sch...
Gaat Lada dan eindelijk eens auto's ontwerpen die er ook een beetje aantrekkelijk uitzien? Per 1 ...
Aan het einde van dit jaar is het dan eindelijk zo ver. Dan zal AvtoVAZ na 41 trouwe dienstjaren ...
Dat is nog eens toewijding aan de Grote Leider. Om te laten zien dat ze Poetin zo'n ontzettend...
Gisteravond liep een illegale straatrace in Moskou tussen een Bentley Continental GT en een Range...
Het leek Lada wel een goed idee om Lada-fan en premier Vladimir Poetin van stal te halen om de gl...
De Lada Niva is meer dan een Oostblok-SUV. Het is een fashionstatement. Een Dacia Duster avant la...
Met het rebadge-festijn van Lancia nog vers in het geheugen kijken we terug op auto's die ook v...
Vandaag maken we in onze wekelijkse rubriek een uitstapje naar de budget-terreinwagens. We plaats...
Buiten de voormalige Sovjetwereld heeft de Lada Niva een aardige cultstatus opgebouwd. Het is kor...
Zo, nu wij eindelijk zijn uitgelachen om dit pareltje van een filmjuweel kunnen we hem eindeli...
Veel mensen weten niet dat Renault sinds begin 2008 een belang heeft van maar liefst 25% in het Rus...
Leg dat maar eens uit aan moeder de vrouw! Kan je het je voorstellen? Je krijgt op een zekere...
Ok, het kost je twee uurtjes filmwerk en een maand achter je scherm om het allemaal in elkaar te ...
Soms kom je berichten tegen waarbij je je even achter je oren krabt. Van die berichten waarvan je...
AvtoVAZ (Lada) toont op de autoshow in Moskou een gerebadgede Dacia. En die auto moet een verkoop...
Een verzameling van humoristische modificaties, tuning en andere ongein op en aan Russische aut...
Vorig jaar beëindigde onze eigen ING bank de sponsoring van het Renault Formule 1 team, nadat ...
Het is zover, we zijn definitief in een ijstijd beland. Er lijkt geen einde te komen aan het snee...
De nood is hoog bij Lada. Van de 100.000 arbeidsplaatsen gaan er meer dan een kwart verdwijnen. E...
A match made in heaven? We hebben jullie al verteld dat het momenteel dramatisch gaat bij AvtoVAZ (...
Dramatisch nieuws! Door "de crisis" zagen we eerder dit jaar zo'n beetje de complete Amer...