
Volkwagen presenteert in Frankfurt een kleine stadsauto die moet concurreren met alle aankomende sub- 10.000 euro modellen. Deze te heet gewassen Polo wordt door sommigen gezien als een terugkeer van de oude Kever, met name vanwege de motor, die achterin is geplaatst. Met dit model hoopt VW in het onderste segment nog wat extra marktaandeel te pakken.
Ondanks zijn kleine afmetingen (3,45 meter lang en 1,63 meter breed) biedt de Up! plaats aan vier personen. Het concept beschikt over stoelen die neergeklapt of verwijderd kunnen worden, om zo de binnenruimte flexibel te maken.
Verder is de kleine VW uitgerust met een touchscreen waarmee de aanwezige systemen bediend kunnen worden. Een tweede scherm met belangrijke informatie is voor de bestuurder geplaatst, zodat deze zijn ogen goed bij de weg kan houden.
Qua motorisering is nog niets bekend gemaakt, maar de vermoedens gaan uit naar een kleine, direct ingespoten turbo-motor (echt waar joh?). Vreemd genoeg zaten er bij de drukke stand ook twee mannen onder de auto te loeren.
Zou de concurrentie soms alvast een gedetailleerd beeld willen krijgen van deze auto voor een eventuele kopieeractie?







Mooie auto, ik zou er zo eentje kopen voor mijn vrouw.
al ergens foto’s van gezien, eindelijk een gelijke voor de 107/c1 die wel ‘mooi’ is…
Ik vind dat ook een mooie auto… de duitse fiat 500 laat ik maar segge,,,,,,
ziet er niet eens zo gek uit.
Ik vind hem erg leuk, zeer geslaagd VW.
Hij kan toch niet tegen de Fiat 500 op.
flauwe mop: keep up! the good work…
Ik heb deze auto een paar jaar gehad, toen heette het nog Seicento.
hijs fijn!
Geinig ding,…zouden ze m ZO,…ongewijzigd uitbrengen?
Mercedes
Sub 10000 euro. HIj is dus vooral bedoeld als een auto voor rond de 8000-9000 euro.
De fiat500 is meer van de 12-13000 euro categorie
Leuk ding!
@Mercedes – Jellinek
misschien wel als hij 4.000 euro goedkoper is…
ja, duidelijk geïnspireerd op de Aygo/PSA-broertjes. Maar wel een eigen karakter, en daar gaat het om. Mooi in het wit trouwens..
ik vind de fiat 500 toch echt wel wat te prutserig.. ik ga deze kiezen…
Leuk karretje, die gaat het wel goed doen waarschijnlijk
up en down and …
Die voorkant vind ik een beetje barbapapa vorm hebben. Beetje te bol
En waarom een engels woord??? Ok auf klinkt niet, maar altijd dat engels…
je zegt het zelf, Duits klinkt gwn niet
mooi is ie, hier gaan de twingo, c1, 107, aygo en de eveneensmooie 500 nog veel concurentie mee krijgen
Up yours!
Mooi hoor, soort van Duitse 500. Maar dit design heeft denk ik wel de nadruk op minimalistisch, wat opzich helemaal niet zo erg is. Leuke bak hoor.
Beetje rare spagaat waarin Volkswagen zich beweegt. Volkswagen maakt de Phaeton als luxewagen en deze Up als goedkoop instappertje. Op zich niet verkeerd, maar als ik aanvang in een up, waarin kom ik dan? De Fox? Of toch de Polo? De Polo is al weer wat te luxe, geloof ik. Nou ja, ik weet t niet… Eens afwachten wat daadwerkelijk in productie komt.
Op Twingo geinspireerd?
waar gaat dat logo met de wieldop heen?
Down !
Sorry, behalve een déja-vu aardig snoetje zoals de vorige twingo er ééntje had, vindt ik hier maar nx aan.
Banale conservatieve VW-vormgeving zoals we al miljoenen kleine wagentjes hebben rondrijden, enkel opgefleurd met een Smart of C1/ 107/Aygo- achterklep.
En dan dat motortje achterin op de achteras? Echt veel stouwen zal je in dat koffertje ook niet meer moeten doen.
Ooo ! de koffer zit zoals bij de kever voorin : ik schat dat mevrouw hier nét haar handtas en beauty-case’je in kwijt kan…
best leuk ding hoor
ik zou het niet erg vinden als die in het zwart op de oprit kwam staan
Vooral dat de motor achterin zit vind ik een interessante ontwikkeling (=RWD toch?). Al ben ik totaal geen type voor kleine/compacte auto’s, toch krijgt ‘ie van mij two thumbs “Up”.
Overigens voor degenen die spelen met een ander naam voor “Up”: oben of über niets? Of in het spaans: “arriba” of “encima”?
spuuglelijk , brengen ze eens iets origineel uit dan moet het toch weer
een lelijke auto zijn !!
als dit een renault moest geweest zijn ware alle reacties negatief geweest.
Maar volkswagen: woehoe, prachtig
Ik vin hier niet veel moois aan. Geef mij dan maar de twingo of aygo
Enige informatie over prestatie en verbruik?
De Apple iCar!!
Dus de Fox heeft de plaats van de Polo overgenomen? De Polo lijkt namelijk ook meer op de Golf. Dan komt er nu weer een kleinere model. dan de Fox.
:s
Ik vind ‘m wel wat hebben. Gelukkig geen retro elementen.
Dat is bij de Fiat 500 leuk, maar bij Volkswagen werkt het toch niet (de Beetle? Yuk!).
Als dit een Renault zou zijn, zou iedereen inderdaad klagen, omdat de vorige Twingo een verwachting heeft geschapen. Een wat conservatiever model is dan teleurstellend.
Deze ‘hoeft’ nergens op te lijken, en is dus Up! zich… euh op zich best aardig.
(excuses voor het flauwe woordgrapje)
Pakkende naam ![]()
En zo te horen lijkt het me een prima wagen
Volkswagen Uk(kie)
ziet der echt nog goe uit, voorlichten aggresief maar mooi alloewel der ook een zwoele blik in terug te vinden is
bouwen die auto
goed
agressief
alhoewel
… zucht…
Maar ik ben ‘t wel met je eens Jan!
Compensatie: kijk eens naar die velgen! Hoezo logo?
Zegt de één tegen de ander: “1,2 ennnnnn Up!” “wiiiieeee”

Helemaal niets mis met deze auto. Vooral als ze hem zo laag geprijsd kunnen aanbieden.
grappig auto´tje. gaat zeker lukken. hij word in het echt wel een stuk saaier denk ik. kijk maar naar de wielen, delen van het interieur en de achterruit.
@autoblogger: dat kan ik beter
“F*****d up the backside!
up? dup maak er maar van… als ik m tegen kom duw ik m om
Vinden jullie de achterkant ook zo hier op lijken?


(nee, ik heb niet eens de C1 gekozen hiervoor, hoewel die ook zou volstaan
)
Ik doel dan op de plaatsing van de achterlichten, de grote achterruit die achterklept tegelijk is en de brede, lage bumper…
Wat leuk, een Vwup.
mensen wat een mooi ding zeker drie keer beter dan een Fox qua styling en zal ook wel met mooiere technologie uitgerust zijn dan de braziliaanse fox. ben erg enthousiast maar vidn wel dat je m prijstechnisch neit moet vergeljiken met een 500, die is veel groter, luxer en duurder net als een mini van nu vergelijken met die vna vroeger.
“Up” auf Deutsch klinkt als “Oep(s)”……
De achterkant heeft ook nog iets weg van
de Skoda Roomster…
Ik vind het een lelijke auto..
Weer een misser van Volkswagen…
Ik denk er maar zo over: als iemand überhaupt al kiest voor zo’n rijdende broodtrommel als de C1/Aygo/107 dan móét die persoon zo’n stadse parkeerwonder welhaast *nodig* hebben (of vrouw zijn). Dan maakt het uiterlijk geen (%$# uit.
MAAR! DIT ding heeft dan misschien achterwielaandrijving**.
** Oké, de Smart is ook RWD maar deze Up ziet er (A)niet zo radicaal en (B) niet zo top-zwaar uit en van de vijf auto’s die ik noem is de Up de enige die ik niet op het uiterlijk zou afslaan als tijdelijke ruilauto ofzo.
Onhandige achterruit…zo’n groot vw logo en daar moet zo’n “minuscuul” wissertje overheen.
Een sub 10000 euro model en dan dingen als touchscreen en turbo motor…eerst zien en dan geloven voor die prijs.
En de naam up,tja dat klinkt als up & go van ‘n bepaald pampermerk.
Die kleine toyota en de Fiat 500 vind ik mooier van ontwerp.
Ik denk op dit moment na over twee versies:
* een groene, met een grote witte cijfer 7 op de zijkanten
* Bolletje ontbijtservice: Wake me Up!, before you go go.
maar de up & go vind ik ook geweldig!
Mooi strak karretje, niet gelijk z’on wijvending. Heel slim.
ongewijzigd uitbrengen, kost geen drol om te hebben als 2e karretje
my guess voor de motoren: een 3cyl benzine max 1.0l of een electro/hybride achtig iets
vind er helemaal niks mooi aan…
doe mij maar de aygo!
trouwens de achterkant is 1 grote ruit… foei lelijk
iedere negatieve opmerking zijn waarschijnlijk totyota en bmw fans.
het is in ieder geval een mooi bakkie voor een beginnende bestuurder etc.
leuk ding,hoef je niet aan te tunen en is dan nog leuk om te zien.
interieur lijkt me zelfs ook praktisch.
ik ben dan wel een opel-man,maar dit is n geslaagd ding,hoewel jammer van die grote touran lampen achter die achterruit..
ik denk ook dat er geen hybride toestand inkomt,da’s veeel te zwaar voor zo’n ukkie,maar ze krijgen er vast wel tot 1.4 fsi turbo in ofzoiets vergelijkbaars.
laat maar komen,dat dingetje. inderdaad leuk voor de vrouw..
Haha zeer stoer bakkie Komt helemaal goed!!!
Jannetje dat is weer een rotopmerking … leuk voor de vrouw tssss
Ik denk dat er een nieuwe motor wordt ontwikkeld hiervoor. Waarschijnlijk een 1.0 TSI motor, de 1,4 TSi (vanaf 122 PK) is namelijk veelste sterk voor dit autootje. Verder stoer ontwerp!
lijkt meer op een (oude) twingo dan een kever
jo dit is echt een mooie auto.
en maar 10.000 euro, is hij al in nederland te koop?
Wat een lelijk ding ik vind de auto’s van de toekomst zo lelijk over 10 jaar doe mij dan maar een auto van nu. En die achterkant van die Volkswagen Up! Dit studiemodel kan de prullenbak weer in.
mooie auto.
de bekleding is mooi wit dat past ook goed bij de auto.
mooi wagentje
Leuk autootje, ook origineel dat de achterlicht units “in” het raam zitten (ingebouwd zegmaar)
Maar die naam Up, vind ik toch niet zo geslaagd, zo simpel en dom die naam.
En de Up is goedkoop, maar €10K!!!
Maar ik weet zeker dat de Up een succes word!!!
Up, gaaf karretje. ziet er goed uit.en dat voor een leuk prijsje
ga em niet vergelijken met de 500 of die aygo of het nummertje (107)
dit is een VW. is net effe anders.
ik vind het een leuke auto maar het is geen echte volkswagen neus
leuk dingetje
leuwk autootje
weer een broetjevoor de
107 C1 Aygo
en beter dan de smart
(hebbben jullie trouwens wl al eens ene keertje een chinees auto gezien die de smart namaakt die is pas echt poep)
maar die UP ziet er leuk en betaalbar uit
Ik vind hem wel leuk maar vind hem wel klein. Geef mij dan maar toch vw polo.
Ik vind het wel een grappige autotje.
Hoezo een beetje naar de nieuwe twingo gekeken..?!
“Met dit model hoopt VW in het onderste segment nog wat extra marktaandeel te pakken”
De Lupo moest ook concurreren met de Smart – en werd al na zeven jaar vervangen door de (grotere) Fox… Blijf het zonde vinden, de Lupo was absoluut niet verouderd.
Heb gisteren dit apparaat van dichtbij en ook binnenin mogen bekijken. Conclusie: de nwe Fiat 500 is echt heel veel leuker. En ook de C1 of Aygo
in mijn ogen.
En zoals door meerderen al aangegeven: Het design is een copy-paste van de aktuele C1, Fiat Seicento en de oude Twingo. Wat is hier dan typisch VW ? De achterin geplaatste motor, zoals bij de Kever……………. ???
schot in de roos. dit wordt een klassieker!!!!
Heel leuk ding, VW!
Ik rij nu een lupo 3L, loopt bij 100 km/h 2000 toeren, da’s nog steeds 500 te veel.
Hopelijk gaat VW een goede bak ( min 6 versn ) met dito eindoverbrenging maken, had de 3L al zeker 10 % zuiniger mee geworden.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Volkswagen zet de trend met schone high-tech TDI en TSI motoren. De laatste...
Na de Up! Concept nu de Space Up! Concept
Voorlopig zijn er twee motorvarianten voor de Volkswagen up, allebei met ee...
Verdammte Scheiße! Waarom bouwen wij niet zulke goede auto's!
Op 4:37 zien we op de achtergrond iets wat wel eens de nieuwe Golf VII zou ...
In Duitsland mochten we een eerste korte proefrit maken met de elektrische ...
Presentatie van de nieuwe GTI Concept
Cool ding, op basis van een oude Golf/Jetta!
Bizar: 0,9 liter per 100 km en 24 g/km.
Scirocco meets TT...
Dat een rappere versie van de Up!!?*& er aan zit te komen zal niet veel mensen verbazen. ...
Toyota heeft aangekondigd dat het rond 2009 een productieversie van het iQ-concept in Europa zal ...
Er gingen al een tijdje geruchten dat Volkswagen met een kleiner model onder de Fox zou komen en we...
De Volkwagen Up! zoals wij 'm kennen heeft deuren en een dak, maar die heeft ItalDesign Giugiar...
Commitment, daar draait het om in het zakenleven. Als je dus net je belangrijkste A-segmenter ooi...
Om te vieren dat de VW up! eindelijk klaar is om productie te gaan heeft Volkswagen maar liefst 6...
Het lijkt er op dat Martin Winterkorn zijn plekje goed heeft uitgegraven bij de Volkswagen-groep ...
We worden al bijna drie jaar door Volkswagen gek gemaakt met de Up concept en variaties daarop. A...
Zojuist onthuld op de L.A. Autoshow. De nieuwste troef van Volkswagen die het moet hebben van zij...
Bijna alle auto's die we in Frankfurt hebben gezien waren voor het openen van de beursdeuren beke...
Volkswagen neemt uiteraard ook een elektrische conceptcar mee naar Frankfurt. En dat is om precie...
Dat ziet er leuk uit! Volkswagen houdt zich wel vaker bezig met roadster conceptcars, maar dit is...
Wanneer een autofabrikant een conceptcar presenteert, dan duidt het woordje "concept" e...
Een echte hybride Golf komt er niet, maar ze kunnen natuurlijk niet helemaal achterblijven daar i...
Enige tijd geleden gonsde het al van de geruchten dat VW en Apple met elkaar in gesprek zouden ...
Volkwagen zet zijn Up-offensief extra kracht bij: op de L.A. autoshow presenteren de Duitsers een...
We wisten dat-ie er aan zat te komen: de Space Up van Volkswagen. Met zijn 3,68 meter is hij 23 c...
Eerder dit jaar opperde VW-patriarch Ferdiand Piech al dat de fameuze 'één-liter auto...
Wie dacht dat het tijdperk van de sports utility vehicle voorbij was heeft het mis. In de bove...
Aangezien Volkswagen in China best wel veel auto's zou kunnen verkopen, leek het ze een goed idee...
Hieperdepiep hoera & gefeliciflapstaart! Vandaag is in New York bekend geworden dat de Vo...
Ook Genève was weer een Up-festijn van heb ik jou daar. Niet alleen nam VW zelf 4 (concept...
Wat zou jij het liefst doen met je Volkswagen Up!? Mochten post bezorgen of meer dan 1 beursbabe ...
De Volkswagen Cross Coupe Concept maakte eind vorig jaar in Tokio reeds zijn debuut, maar nu moge...
Dat was nog eens een vruchtbaar jaar voor de Volkswagen Groep, dat 2011. 15% meer verkopen en teg...