Massale terugroepacties: de nachtmerrie van elke autofabrikant. Niet alleen word je als fabrikant geconfronteerd met enorme kosten die hiermee gepaard gaan, maar je moet tegelijkertijd erkennen dat je auto’s een probleem hebben en daarmee een stukje imagoschade ondergaan. Het overkomt veel automakers, en dit keer is Nissan aan de beurt.
De Amerikaanse divisie van de Japanse fabrikant haalt de modellen Altima en Sentra met 2,5 liter motoren (QR25DE) van 2002 en 2005-2006 terug. De reden: wegens een oververhitte sensor die de positie van de krukas registreert kan de motor ermee stoppen, waardoor het risico op een ongeval vergroot wordt.
Dit is overigens niet de eerste keer dat er problemen zijn met het bewuste motorblok (dat in Tennessee wordt gebouwd), zo leert Wikipedia ons. Eerder waren er onder andere problemen met loslatende schroeven in het inlaatspruitstuk en een hoog olieverbruik. Misschien dat ze in de fabriek iets te veel aan de Jack Daniel’s hebben gezeten?
Gelukkig merken wij hier in Europa niets van de terugroepactie, en met 650.000 exemplaren maakt Nissan het niet zo bont als Ford, die ooit 3,8 miljoen auto’s terugriep, maar dit soort acties is door de ingewikkelde elektronica van de auto’s van tegenwoordig helaas moeilijk te vermijden (via autonews.com).
Geweldig al die electronica, not… Misschien heeft het toevallig toch iets met Amerikanen.
650000, dat is niet niks
daar gaat je imago
Zal volgens mij niet veel met het imago van Nissan doen, ze hebben toch te GT-R?
@ mx-5 owner
idd geweldig die electronica
zonder krukaspostitiesensor zullen er denk ik niet veel auto’s rond rijden
tstaat op elke auto
een licht van een auto kan ook eens stuk gaan he…
“Nissan roept 650.000 auto’s terug”
Zou ik ook gedaan hebben. Ik zou me ook schamen als ik als autofabrikant zo´n aanbod had…..
@saili gogo.
Beetje dom he. In 1925 wisten ze de betekenis van het woord sensor nog niet eens, geen T-ford die er daardoor niet reed, snugger.
@ rick dos;
jouw soort humor kan ik wel waarderen, en momenteel moet ik je wel gelijk geven, maar 20 jaar geleeden reed ik in een nissan diesel en die was toen toch echt niet kapot te krijgen (hoe hard ik het ook probeerde)
@marcel65 … beetje zand door de olie mixen of een beetje suiker doet soms wonderen
Het vreemde is dat wij hebben geleerd dat een terugroepactie niet noodzakelijk schadelijk hoeft te zijn voor het imago. Het hangt ervan af hoe de fabrikant het aanpakt.
@Armada: Daar moet ik je inderdaad gelijk in geven. Volgens mij heeft bijna elke fabrikant al een redelijk grote terugroep actie gehad.
Ben het eens met Armada, zo lang dit bij één keer blijft, en Nissan gewoon open kaart speelt, voelt de consument zich eerder gerespecteerd. Nissan geeft zijn fout toe en doet er (al dan niet) ogenschijnlijk van alles aan om het probleem te verhelpen. Zoiets hoeft niet persé slecht te zijn voor het imago.
Gezien de meningen van de heren die gereageerd hebben wordt eerlijkheid nog steeds gewaardeerd. Als men het probleem zou verzwijgen komt het meestal alsnog wel aan het licht (denk aan consumenten organisaties en programma’s) en dan krijgt de fabrikant in kwestie pas echt problemen met het imago.
Eerlijkheid duurt dus (nog steeds) het langst.
Complexe electronica? We praten over een basic sensortje.
Hoeveel ongelukken zijn er al gebeurd voordat men tot deze actief besloot? Er moet toch wat meer aan de hand zijn, anders laat je het sensortje door de dealers bij de eerstvolgende servicebeurt gratis vervangen.
OEPS…
Ook bv Porsche kende verschillende terugroepacties!
en maken toch nog winst..
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Tellen we even mee? 8x Ferrari, 3x Mercedes, 1x Lamborghini, 1x Skyline en ...
Eindelijk: Autoblog in de GT-R!
Eventjes 308 km/h aantikken op 's heeren wegen
Er komt maar liefst 61% extra vermogen uit het blok: 800 pk! En de turbodru...
Wouter en Aimee checken voor de verandering eens een betaalbare leasetopper...
Het is een mooi stel
Vergeleken met de GT-R is de 370Z bijna ouderwets en conventioneel: de Z he...
Lijkt mij nou altijd al een keer leuk als iemand op jouw parkeerplek staat,...
Eeuwige virtuele roem voor de beste "In Sovjet Russia"-co...
Start van de Bullrun van New York naar Las Vegas. Gefilmd door DodgeViper01...
Het jaar loopt ten einde, en dit is traditiegetrouw het startschot voor diverse media om met dive...
Japanse auto's, ooit waren ze saai en onfeilbaar, tegenwoordig gaat er net zo veel aan kapot als aa...
Terwijl de aandacht van autojournalisten en autobloggers de laatste dagen vooral uit gaan naar de A...
Op zo'n beetje alles valt tegenwoordig te wedden. De online bookies schieten als verboden padde...
Pittig karretje. Gaarne niet helemaal voltanken, want dan zou de benzine er aan de bovenkant ...
Die Nissan GT-R toch. Een beetje alles en iedereen om de oren rijden, maar ondertussen wel keih...
Nee serieus, zoek de verschillen. Ik zie ze niet. Wel een lekker ding, geen verkooptopper in d...
We krijgen wel eens het verwijt dat we elke brandende Ferrari en Lamborghini hier uitmelken. 'Als...
Voor de Autosalon van Genève heeft Nissan onder meer deze concept aangekondigd, de Invit...
Het hoofd van de afdeling advanced planning van Infiniti in Tokyo, Francois Bancon, ziet het in i...
Ja, de Nissan GT-R sprint als een malle, dat is al zo vaak gezegd. Maar kan hij ook twee supercar...
Statische beelden zijn één ding, de beestachtige Nissan Juke-R horen grommen en zie...
We did a full flip rotation. That sucks. Driften, dat is heel makkelijk. Gewoon de auto dwars ...
Waar gehakt wordt, vallen spaanders. Ontzettend zuur natuurlijk. Heb je bijna een stage afg...
Met een Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series steel je niet alleen optisch de show, de auto heeft o...