Als je aan een liefhebber vraagt waarmee je meer fun kan hebben, een voorwielaandrijver of een achterwielaandrijver, dan zal je in 99,9% van de gevallen te horen krijgen dat een achterwielaangedreven auto je veel meer plezier geeft. Maar om te bewijzen dat je met een FWD auto ook plezier kan hebben heeft Tiff Needell voor ons een aardige demonstatie gemaakt met een Ford Puma.
Let’s burn some rubber! (via: carscoop)
Die eerste en tweede ken ik al, maar die andere twee daarentegen.
*gaat oefenen*
mja…ik veronderstel dat de puma geen esp en abs en zo had
Had ik al een keertje gezien, die man blijft the sideway champ voor mij. Eender welke auto hij instapt, dwars zal hij gaan. Respect!
is autoblog muzikaal?
Is inderdaad een top filmpje! Helaas een repost:
http://www.autoblog.nl/archive/2006/10/20/tiff-needell-burning-rubber.
Een ford puma heeft standaard ABS en tractioncontrol.
zo’n handremmen trekken is wel uberslecht voor je banden.. Die scandinavian flick wil ik wel niet proberen in een oude A-klasse
Ga ik ook oefenen,……..maar waar
a4 dan maar bij de schiphol tunnel,…lekker 5 baans,….kun je nog een beetje corrigeren!
@Sysopje, damn
Alleen hoef je nu niet een uur lang te kijken…
Het is dan ook niet zomaar een voorwielaandrijver, het is een echte puma! Puma rules, check onze site:
http://www.htsrallyteam.nl
kan je het ‘reverse’ move ook met Achterwiel? In principe wel maar ik ben niet zeker
toch een erg lullig auto’tje zo’n puma
@ geobem, denk dat al die truukjes niet zo lekker voor je rubber is hoor
Scandinavian fl.. is very
Echter Tiff kan t nog wat scherper met rwd ………….
@ floryn: optisch misschien (kwestie van smaak), maar heb je er al eens in gereden?
Tiff gaat zelfs nog dwars in een ouwe Morris Minor (check hier). Echt een driving god
Als je achteruit rijdt is hij ineens achterwiel aangedreven (alleen zit je dan verkeerd om in de auto, maargoed)
Het is ook mogelijk om een 360 te maken met FWD, maar daar heb je sowieso nat wegdek voor nodig en een auto met niet al te veel grip. Het is me ooit 2x gelukt maar wel vet.
Haha scandinavian flick is me 1 keer gelukt in mijn eigen Puma, maar dat was per ongeluk op een (gelukkig) 2 baans rotonde
Dat laatste kan je best eerst met paaltjes oefenen als je ‘t mij vraagt!
Russ Swift
Zo, deze is oud.
Als tip, die J bocht achteruit is koekje, je moet alleen wel echt goed gang hebben.
Dat in zijn achteruit zetten tijdens die slip is met veel auto’s niet te doen. Dan wil je bak gewoon niet.
@Teknak,
Ik weet niet of het voor alle auto’s geldt. Maar de wat oudere Peugeotjes (de 106, 306 enzo die tijden en mijn Partner uit 97′ doet het ook) daarvan moet je wat steviger op het koppelings pedaal trappen. Dus even goed indrukken, dan kun je hem eigenlijk altijd wel in de goeie versnelling krijgen.
Misschien vanavond eens een verlaten parkeerplaats opzoeken, die J turn heb ik al wel gedaan net zoals die handbrake 180 maar die scandinavian flick heb je toch wel erg veel ruimte voor nodig
Zou dat lekker gaan met de Alfa?
@Robbie, geen letters vergeten he?
“.. dan zal je in 99,9% van de gevallen te horen krijgen dat een achterwielaangedreven auto je veel mee”
-edit: is gefixt, dank u-
ABS en ASR hoeft men niet bang voor te zijn.
Het ABS/ASR systeem delen volgens DIN voorschriften (geldt niet voor imports uit een non-Europees land) beide hetzelfde elektrische systeem.
Dus als je de zekering kan vinden (meestal een 30A zekering) of het relais kan vinden dan haal je deze er tussen uit.
Beide eruit halen is beter, want dan word je niet gestoord door ABS/diagnosesysteem waarschuwingslichtje.
Is idd een repost, heb de hele film hier nog op de pc staan. Geweldig
. Deze zou tussen Tijdloos moeten.
heb een Honda CRX Si-R, opgekieteld naar 200pk.
en vind hem veel fijner dan de BMW 120d van mijn moeder.
waarschijnlijk ook omdat mijn autotje maar 830kg weegt;)
Ondanks het feit dat Tiff veeeel beter rijdt dan JC, blijft Topgear een leuker programma. Miss komt dat ook wel door al die rare co presentatoren, die Vicki en die dikke papzak waarvan ik de naam niet weet….
Fijn om zien! De reverse moet dodelijk zijn voor je versnellingsbak als je dat niet volgens de regels van de kunst doet. Ik zal me er alleszins nog niet te rap aan wagen!
Toen ik net m’n rijbewijs had, heb ik ook meermaals al rijdend de handrem van ons 106je opgetrokken, met als gevolg dat hij na een tijdje helemaal niet meer werkte en als een slappe piemel lag te rammelen. Niet gezond voor de mechaniek dus!
@ Thibaut: Ik heb me vorige maand de nieuwe cd van Jimmy Eat World gekocht en ik vind ‘m veel straffer dan de nieuwste van Krezip.
Een Puma is duidelijk geen Jaguar.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Iedereen hier staat vast en zeker dikwels hard op de remmen voor een flitsp...
Jaaa! De heetste Ford van het moment in handen van Autoblog.
Ferarri, Lamborghini, Audi, Spyker, Aston Martin, Porsche, Ford, Lotus and ...
Stiekem wisten we dat natuurlijk al...
Spelen met 500+ pk
Autoblog gaat paardjerijden...!
De RS500 levert 350 pk en 460 Nm koppel. De topsnelheid twee kilometer hoge...
Beelden uit de Franse film Trafic (1971, Jacques Tati) van een hilarische s...
The Ultimate Playground?
The wolf is here!
Ford S-Max 2.0 16v 107kw.
Koop nu voor slechts 17.950,00
Veel American Muscle... Zo af en toe gunt een bekendheid ons een kijkje in zijn wagenpark. In...
De tijd dat Amerikanen weinig specifiek vermogen leverden ligt toch echt achter ons. Hier nog een...
We zijn alweer het tweede kalenderjaar van de Autojunk Foto Van De Maand in geschoten. Tijd om de...
G'day mate! Holy crap, dat is nog eens een klapper. Zo'n Bugatti Veyron-duikboot is aardig, e...
In het kort gezegd: als je een F150 koopt ga je dood. Chevrolet is in zijn tweede reclame (na...
En hij heeft nog steeds geen B-stijl. Vorig jaar stond hij als concept in Genève, en d...
Echt waar, JAC? Ze proberen ook niet eens te verhullen dat ze een ctrl-c, ctrl-v'tje hebben gedaa...
De Nederlandse wegen zullen binnenkort een stuk onveiliger worden, "bekende" Nederlande...
Aanvulling:...in Europa. Hoewel de Grote Drie op hun eigen markt prima presteren, doen ze het in ...
En met iedereen bedoelen we: alle Duitsers (R8 V8, M3 Coupé, C63 AMG Coupé), maar o...
Paarse banden + heel veel achterwielvermogen = een zalig rookdeken der liefde. Dit tafereel...
Moet een auto voor de beste tuningprojecten gewoon een tijdje rijpen? In het geval van de Ford GT...
Echte mannen driften met de motor, dat hadden we al geconstateerd. Maar nog voordat Jorian Ponoma...
Nondeju, dat is lekker wakker worden! De Ford Mustang hebben we al vaak voorbij zien komen, aa...
Terwijl Google aan zelfdenkende auto's werkt die de mensheid nog verder overbodig zal maken mag...
Driewerf gaap, of zit hier daadwerkelijk materiaal tussen dat het verdient om te winnen? Het...
Na de obligate lekplaatjes zien we hier het volledige uiterlijk van de Ford Mondeo. Toch moete...
Het is alweer de laatste maand van 2011 die we gaan beoordelen dus tijdens de nieuwjaarsborrel he...
Dankzij een foutje in Fords eigen teasercampagne kunnen we jullie alvast een eerst blik gunnen op...
Bajaj is niet de enige fabrikant die met een hoge smalle wagen komt op de Delhi Auto Show. Ford l...
In 2011 zijn de autoverkopen voor het eerst sinds 2007 weer over de 500.000 gegaan. Wat heet: nie...
Toen Jochempie foto's van zijn nieuwe velgen op Autojunk zette voelde dat voor hem als "not ...
Ook in 2011 waren er de nodige autoshows, en al met al zijn daar toch even 16 pagina's(!) met con...
Om alvast in kerstsferen te geraken heeft Ford een nieuwe conceptcar-zonder-wielen gelanceerd....
Zin om de wintermaanden aan een klassiekerprojectje te spenderen? Ford to te rescue. Na de car...