Een logisch gevolg van de immer stijgende brandstofprijzen: de Amerikanen gaan op zoek naar kleine, zuinige auto’s. Japanse merken als Honda en Toyota doen hier hun voordeel mee, maar het allerleukst is het natuurlijk als zo’n klein autootje wel een beetje in de buurt kan komen bij de flair en bling-bling van de Navigator die je net de deur uit hebt gedaan. Veruit de beste zaken worden dan ook gedaan bij Mini.
De bezoekcijfers van miniusa.com schoten de afgelopen maand met 88,9% omhoog ten opzichte van vorig jaar. De auto zelf verkoopt inmiddels twee keer zo goed als bij zijn introductie zes jaar geleden, en de cijfers stijgen nog steeds. In de eerste vijf maanden van 2008 verkocht Mini 36% meer auto’s dan in dezelfde periode vorig jaar.
“MINI has always been proud of its incredible fuel efficiency – we get 37 miles to the gallon, which is as good as most hybrids – and it has certainly been one of the reasons people choose to drive our cars,” said Jim McDowell, Vice President of MINI USA. “What we’re finding is that literally hundreds of thousands of people who haven’t thought about a MINI before are checking us out. We’re thrilled to have them – and hope they join those of us who discovered a long time ago that you can have a hip, cool car that’s fun to drive – and still save at the pump.”
Toch is het nog niet genoeg. Dit weekend begint Mini Takes the States 2008, een grote roadshow die start in Miami en daarna nog Boston, Chicago en Los Angeles zal bezoeken. Twee dagen lang kunnen bezoekers karten, rotsen beklimmen en naar fietsstuntshows kijken, allemaal onder het genot van verschillende concerten. Wat dit met zuinig rijden te maken heeft is ons niet duidelijk, maar het is in ieder geval leuker dan je SUV volgooien.
Gallery: MINI II Cooper S |
|||
leuk..:)
grote winsten voor BMW dus
T Gaat zo een stapje sneller de goede kant op met het verminder van de milieuvervuiling van auto’s; nu een land als amerika waar de grootste vervuilers rondrijden mini’s gaan rijden.
Bravo…….
Wat dat hele evenement (karten, rotsen beklimmen en naar fietsstuntshows kijken, allemaal onder het genot van verschillende concerten) met de MINI te maken heeft snap ik ook niet…
misschien in de trant van “dit kun je ook doen van de dollars die je anders in je tank had gegooid”?
Die foto’s onderaan zijn niet van een mini cooper S.De typische luchthapper in de motorkap ontbreekt, en ook de dubbele uitlaat in het midden achteraan.
BMW gaat deze zeker voelen!
“incredible fuel efficiency”
En wat doet een Mini Cooper S? 12 km/liter!?
Paragon: net geen 10 bij licht sportief rijgedrag.. Trap je’m op zijn staart kan dat wel oplopen tot 15-20 liter, maar ja..
Toch nog beter dan een SUV die er 20-25 doet hé!
Waarom introduceert Audi niet bv. de Audi A4 1.8tfsi niet in Amerika, of de A8 2.8fsi…Die zijn zuiniger dan de blikken die uit Japan komen…Of BMW zelf de 520 ipv de 550, die is ook zuinger dan die Japanse troep…
@ Mezelf
OK, een Cooper doet 1 op 18,5. Dat is netjes.
Echter de automaat die daar vaak gekozen zal worden doet ‘maar’ 1 op 16,4. (wel nog steeds een stuk beter dan de 1 op 12 die ik dacht)
Amerikanen hebben andere voorkeuren: een grote bak moet een grote motor hebben. Een 4-cilinder is niet echt ‘hot’ voor de Amerikaan. Tenzij je’t natuurlijk in een geniaal marketingjasje steekt, zoals Mini dat doet. En niet alleen in de USA, maar overal. Ze verkopen niet alleen dat autootje, maar ook het hele imago dat ermee gepaard gaat van fun, sportiviteit, jong-zijn, etc. Vandaar ook het karten, het klimmen, DJ-sets, etc. Voor de hogere klasse natuurlijk, de prijzen in acht nemend. Maar ze doen dat allemaal perfect.
@Ruben:Nou nou niet zo overdrijven met “massaal aan de mini”.
Dan wil ik ook wel eens aantallen zien want van 640 naar 1000 stuks is ook 36%, dus dat zegt me niet zoveel. Het zal best wel loslopen en de prijs van benzine zal wel naar $10.00 the gallon moeten gaan voordat mini de aantallen van bv de F150 of Mustang kan gaan benaderen!
P.S. Ben je vrij ofzo want het lijkt erop dat de laatste 9 van de 10 topics van jou zijn of is de rest met vakantie?
Ik had ooit een Taxaan op bezoek in NL. Hij zag mijn 520i op de parkeerplaats en vroeg zich af of dat een speciale uitvoering of een grap van mij was. In eerste instantie dacht ie dat het een racemotor was..
Toen ik hem uitlegde dat er een 6cilinder 2.0 liter motor inzat kon ie dat eerst niet bevatten
. Hij had nooit een BMW gezien van de 5-serie dat onder de 3.0 was. Hij wist gewoon niet anders hehehehehe
Ik moet zo lachen om een Amerikaanse kennis van mij die met enige regelmaat naar Europa komt- Elke keer afgelopen jaren zat hij een partij af te geven en te te snoeven op die kleine autootjes hier en natuurlijk vooral mijn persoonlijke Koekblikkie- Wát een speelgoed! Dát zijn toch geen serieuze auto’s, die zijn niet veilig, daar kun je geen afstanden mee rijden, enzovoort enzovoort… Zelf huurde hij hier altijd auto’s in de orde van Voyager, Lumina, Espace, dat soort auto’s waar die van mij minstens 3x in kan.
Maar nou las ik vorige week een mail van hem waarin hij heel achteloos vertelde dat hij een leuke Volkswagen Golf 2.0 TDnogwat had zien staan die hij misschien overwoog te gaan rijden in plaats van zijn eigen RAM. Dus ik hem maar eens “voorzichtig” geconfronteerd met dat wat hij nu deed, fors in tegenspraak leek met zijn eindeloze geblaat en gelach over die kleine Europeaantjes- Wordt Ãe kwaad en zegt hij dat die hele oliecrisis onze Europese schuld is omdat wij Amerika niet voldoende steunen in Iraq en tegen Iran en zo en dat hij daarom wel moet en dat hij bovendien toen waarschijnlijk wat anders bedoelde…!
@Rob: Vrij? Dit is werk hoor!
@ ROB USA
Binnenkort rijden de Amerikanen alleen nog maar in Europese of Aziatische modellen. De Amerikaanse grote 3 zijn niet ingesteld op normale kwalittief goede auto’s met een goed onderstel en fatsoenlijke “fuel economy” dus dat wordt Europese modellen naar VS brengen.
Grote benzine slurpers zijn uit de gratie ook in de VS.
“Ford’s May sales sank 16 percent overall. The number is the result of a 24 percent decline in truck and van sales with a whopping 44 percent drop in SUV sales. ”
“The big question, though, is if the F-150 is still the overall sales champ? Sales of the perennial best-seller were down 30.6 percent against last May and are down 18.7 percent year to date.”
“the Camry jumped over both the Silverado and F-series to become the best selling vehicle in the USA last month.”
http://www.autoblog.nl/archive/2008/06/04/ford-f-150-niet-langer-best-verkochte-auto-in-vs
http://www.autoblog.nl/archive/2008/06/03/gm-heroverweegt-toekomst-hummer-en-sluit-4-suv-fabrieken
http://www.autoweek.nl/nieuws.php?id=9069
Zelfs de allerkleinste wint populariteit in de VS
BMW probeert nu nog snel een hype op gang te brengen, om Fiat te slim af te zijn. Fiat zal binnenkort een Amerikaanse partner vinden om de Fiat 500 te produceren, en dus probeert BMW nu reeds Fiat het gras van voor de voeten weg te maaien. Vanuit hun standpunt kan ik ze geen ongelijk geven. Maar mijn sympathie gaat vanzelfsprekend naar de karaktervolle Cinquecento !
En hopelijk kunnen de Amerikanen binnenkort niet alleen van de 500 genieten, maar ook van Alfa.
Of je dit nu gelooft of niet maar in de laatste editie van Autogids staat er dat de Kia Rio meer wordt verkocht dan de Mini (in Amerika)!

Ja kut man je SUV volgooien voor 30 euro….
@Hans
Grote winsten? Met die huidige dollarkoers?
Volvo legt momenteel geld bij een in Europa geproduceerde wagen.
(ik veronderstel dat de Mini alleen in Europa wordt geproduceerd).
@Thom:Ja dat bedoel ik toch! Jij schrijft:”Camry is best selling car over Silverado and F150…” Dat betekend ook dat er nog 10.000en pick-ups worden verkocht en dat waarschijnlijk de 2 pick-up’s samen veel meer aantallen verkopen dan de Camry!!! En de rest van de topics zijn allemaal uit NL volgens mij dus geen goede graadmeter! En nog een feit is dat veel van de gemiddelde amerikanen gewoon 3 of meer auto’s hebben en dan zullen ze met de huidige benzine prijzen misschien best nu een zuinige kopen maar die SUV/pick-up hebben ze al en houden ze ook!!
@Thom;
“The Camry best selling car..”
Nogtans velen beweren dat de Corolla sedan de best verkocht daar de laatste maanden is. ![]()

Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Op Road Atlanta moet er worden gestreden...
Gezien bij BMW Dealer in Numansdorp. Het is nummer 521 van de 2000 die er g...
Ik stond van de week in Eindhoven en daar zag ik deze mooie en vooral apart...
Eindelijk, gerechtigheid!
mijn 2e john cooper works gp
Foto's van een mini cooper s john cooper works.
Afgelopen weekend stond deze in Birmingham 218 PK, 0-100 in 6,5 sec Numme...
Tijdens de time attack sessie bij het evenement Automaxx Streetpower 2009 o...
Eerste keer naar de Ring, leuke ervaring.
een leuke gele Mini Cooper S met Works Pakket. standaard. 128 kW (175 pk) ...
Mini One Chili.
Koop nu voor slechts 25.950,00
Mini Mini - Cabrio 1.6 Cooper Chili.
Koop nu voor slechts 25.945,00
Mini Mini Clubman 1.6 Cooper Hampton.
Koop nu voor slechts 25.900,00
Je hoort het niet vaak, maar nu is het toch echt raak / heeft VAG het niet onder de pet kunnen ho...
Iedereen die het nog niet door heeft: deze MINI (?) wisselde de 1.6 vierpitter dus in voor een he...
Het kan zijn dat een MINI ‘Inspired by Goodwood’ net iets te hoog gegrepen is voor je. Maar wat...
Twee modebroers, één Cooper S en een goed doel genaamd 'Lifeball'. Wat daar de b...
We wisten al hoe de rapste MINI-diesel gemotoriseerd ging worden, en we wisten ook al hoeveel hij...
We verwachten het publieksdebuut van de MINI Cooper S Diesel begin maart op de Autosalon van Gen&eg...
De MINI hatchback, Clubman en Cabrio worden vanaf september uitgebreid vernieuwd. Er komen twee n...
Porsche heeft onlangs vriendelijk "nein" gezegd tegen het verzoek van MINI om op 21 j...
Het veelzeggende antwoord van Porsche op de uitdaging van MINI: "While your challenge see...
We weten al een tijdje dat het niet botert tussen de concerns van Volkswagen en BMW. Verschillend...
Nowack Motors, die naam zegt je misschien niet veel. Eerder sleutelden ze aan de X5M/X6M, en gave...
MINI United is een internationaal evenement dat het Duitse hoofdkantoor zelf organiseert, waarbij...
Eerder vandaag schreven we over de oprolactie van Megaupload in Nieuw-Zeeland, maar helaas ontbra...
Beleggen in auto's? Ik zou het niet doen maar je geld zou de komende jaren zomaar veiliger in een...
Zo zien die vermaledijde Porsche-rijders je tenminste écht goed aankomen in hun spiegels v...
Onder de heuplijn niets nieuws. Pas daarboven is de MINI Coupé wezenlijk anders dan zij...
Is dat niet wat veel voor een kleine 184pk auto? Al heeft 'ie de notenhouten afwerking van een Ro...
Voor de verandering hebben de wrapkunstenaars van CoverEFX er eens voor gekozen om niet de nieuwe...
De celebrities dumpen de laatste tijd massaal hun auto's zo lijkt het wel. Het prinsesje Kate Mid...
Het kan! Met behulp van de minder bekende Duitse tuning-toko Wetterauer. Wetterauer ziet wel...
Norbert Reithofer, eindbaas van BMW AG, heeft gesproken: Op termijn kunnen er 10 MINI-modellen ...
En de eer voor de meest populaire vierwieler onder het kappersgilde gaat natuurlijk en geheel...