Een stel Hongaarse techneuten hebben een interessant prototype gemaakt. De auto heeft de naam “Antro Solo” gekregen (geen relatie met Han) en heeft een verbruik van slechts 1,5 tot 2 liter per 100 kilometer. Het prototype van de Antro Solo wordt op dit moment tentoon gesteld in het Transport Museum te Boedapest, een productiemodel staat gepland voor 2012.
Het totaalgewicht van 270 lijkt echter zeer onrealistisch, volgens de makers is het gebruik van carbon body-panels verantwoordelijk voor het lichte gewicht. Mocht het kloppen dan ben ik erg benieuwd of deze auto de NCAP crashtesten gaat doorstaan.
In tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden (solo) is er ruimte voor 3 personen. De bestuurder zit in het midden, met aan beide kanten een passagier. De auto wordt elektrisch aangedreven met dank aan een zonnepaneel op het dak, bij hoge snelheden is er een kleine flexfuel-motor (benzine en ethanol) beschikbaar om bij te springen.
Het mooiste komt echter nog, je kunt namelijk zelf ook helpen met de aandrijving! De passagiers hebben pedalen beschikbaar en kunnen op die manier meehelpen om vooruit te komen. Leuk als je je schoonmoeder weer eens moet wegbrengen.




Fred Flinstone has the future in his hands

Solo Light?
Hmmm zeer aerodynamisch. 270 kg lijkt idd erg onrealistisch. Vraag me af hoe ze dat hebben gedaan :/
270 kilo, das van karton gemaakt ofzo :p
“Mocht het kloppen dan ben ik erg benieuwd of deze auto de NCAP crashtesten gaat doorstaan”
Carbon is anders veel sterker dan bv. aluminium… de constructie ziet er anders ook niet sterk uit, maar ik weet niet hoe het er van binnen uitziet, dus ik kan ook geen conclusies gaan trekken.
@ RenJie, Carbon is strijver, maar bij een grote inpact kan carbon relatief eenvoudig versplinteren…
eindelijk weer eens techniek uit hongarije ..
had even het idee dat uitvinders en ingenieurs daar waren uitgestorven ..
Hij doet me een beetje denken aan zo’n handstofzuiger.
grof ding! fancy schmancy alleen de afwerking is zo te zien beetje hongaars…
Carbon is stijf, daardoor is het ook bros. Bij een ongeluk blijft er dus niks meer van over, staal integendeel is slapper maar ook weer taaier waardoor het indeukt etc…
Dan kunnen die ruiten niet van glas zijn.
leuk project alhoewel het design niet mijn ding is
Leuk, design doet me denken aan prototypes van de jaren ‘80, zoals de Ford Probe V. Doet me tevens denken aan van die utopische toekomstplaatjes in Aardrijkskunde- en Techniekboeken.
ik vind dat altijd prachtig wanneer ik zoiets lees als:
“en heeft een verbruik van slechts 1,5 tot 2 liter per 100 kilometer”
Bij welke snelheid hoort dit verbruik?
want mijn Colt (1,3L) verbruikt ook 3,2 liter per 100 kilometer…. als ik niet harder dan 50 rij, constante snelheid….
iets meer duidelijkheid geven bij zo’n cijfers mag wel…
Ik durf wedden dat je daar ook je cursor mee kan bewegen…
Best een cool ding, zo futuristisch. Hoe hard gaat -ie?
Lijkt me bijzonder amusant trouwens, om te fietsen op de snelweg
270 kg? Steekt er dan een lego motor in ofwat?
270 kg….
3 volwassen inzittenden en je totale massa is verdubbeld…
Crashtest please! ik geloof dat je opslag dood bent..
@Josje
dat ligt dan aan jou, want de standaardmeting is natuurlijk over het gemiddelde..
maar ik snap wat je bedoelt
never mind
gaaf apparaat, maar dat interieur??
270 kg, zou goed kunnen. Hij is niet veel groter dan een Panda, en die weegt 840 kg het oude model zelfs maar 702 kg. Maar wat maakt een auto echt zwaar ? De motor, aandrijfassen, transmissie, remschijven , enz. Dus ik kan me voorstellen dat je met een electromotor een stuk minder gewicht “gebruikt”, ook kunnen remmen op een laag gewicht kleiner worden uitgevoerd.
Overigens, dat kost 36 euro aan wegenbelasting, en je bent vrijgesteld van de APK
Dat is gewoon een boon op wielen
zit er met drie zware mensen in en de passagiers zijn zwaarder dan de auto… dat kan toch ook niet goed zijn?
daarnaast vind ik dit wel weer erg goed, gewichtsbesparing helpt flink bij een lager verbruik. Mijn zusje heeft een swift van 630 kilo en dat rijdt lekker zuinig
Waar is de auto? Ik zie hem niet..
Mooi Oostblok interieur.
Al zou je met een auto van 270 kg de crashtests doorkomen, dan ben je nog steeds een veertje vergeleken met het overige verkeer.
@dekster
LOL! nou je het zegt…
(fiets)pedalen op een auto c’mon zeg! Dat slaat echt nergens op, te veel naar de Flintstones gekeken zeker.
Tof. Parket in je auto.
beter zet je die stoelen achter elkaar dan heb je lagere luchtweerstand,
hoef je ook niet meer te fietsen;)
Wat weegt de veiligheidskooi van een F1 auto? Die zijn van carbon en doen het ook redelijk goed bij harde klappen. Meestal is dat het enige wat nog heel is na een crash, samen met de coureur dan (is ook de bedoeling denk ik).
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Eind juli maakte Toyota bekend in Japan met zgn Plug-in Hybrides te gaan te...
Meer beelden
We couldnt find the sports car for the day after tomorrow. So we built it o...
Beeld!
En meer beelden...
Karma: sportiviteit, design, luxe en zorg voor het milieu in é&eacut...
Stil hè. En kijk die deur eens soepel dicht gaan.
Nog meer beelden
Handelsbenaming LEXUS LS600HL Brandstof Elektriciteit / Benzine Bou...
Deze x5 is een milde hybride (ActiveHybrid) met een twin-turbocharged vierc...
De Noorse minister van Financiën Kristin Halvorsen (uiteraard een vrouw) heeft het briljante...
Wetenschappers hebben onlangs ontdekt dat je eencellige organismen ruwe olie kunt laten poepen, m...
BMW is reeds het "groenste merk" maar wil de succesvolle EfficientDynamics strategie no...
Wanneer straks alle autofabrikanten vooral elektrische en hybride auto's bouwen, dan is het op zich...
Naar mijn menig is dit de gaafste en dikste conceptcar die momenteel te bewonderen is in Geneve. ...
Gaat Opel eindelijk stoere auto's bouwen? Met de onthulling van deze Flextreme GT/E Concept (zelf...
We hadden jullie al verteld dat Opel met een pre-productie exemplaar van de hybride plug-in Amper...
De Duitsers hebben wat plannetjes voor de toekomst bekend gemaakt. De toverwoorden daarin zijn ...
Inderdaad. Een lichtgewicht high-tec aluminium spaceframe. Weegt weinig, is beresterk en zorgt ...
Zie hier (high-res) de eerste afbeelding die Lotus zojuist heeft vrijgegeven van haar nieuwste ...
Met de opmars van hybride en elektrische auto's, is de vraag naar accu's enorm toegenomen. De aut...
Vorig jaar hield Koenigsegg samen met NLV Solar nog een stijloefening voor een elektrische auto. ...
Altijd al benieuwd geweest hoe de tweede generatie Mercedes CLS eruit zou gaan zien? Wanhoop niet...
Opel neemt niet alleen de nieuwe Meriva, 'gefacelifte' Corsa en Ampera meer maar ook een spannend...
Aangezien aartsrivaal Audi op het stunt staat om de ieniemienie A1 te introduceren zou BMW overwege...
De nog maar 44 jaar jonge Rus Mikhail Prokhorov mag zich met een geschat vermogen van 9,5 miljard...
Het groenste jongetje uit de BMW-klas: de Vision EfficientDynamics Concept. Wen er maar aan, want...
De Belgische Christendemocraat en Europarlementariër Ivo Belet vindt dat de moderne 'stille' a...
Oorspronkelijk was Fisker van plan om in het eerste kwartaal van 2010 te starten met de bouw van ...
Bij een fabrikant van lichtgewicht sportauto's lijkt het onlogisch om een accupakket mee te lever...
Dit is het tankstation van de toekomst... Over een paar jaar rijden we namelijk allemaal in e...
Een SUV slecht? De volgende generatie grote lompe Mitsubishi's wordt lief (cocochi), zuinig en mo...
Als we in Europa elektrisch & retro combineren komen we niet verder dan een elektrische Traba...
Jaguar roept al een tijdje heel stoer dat ze ook met een hybride willen komen (anders hoor je er ...
Er zijn maar weinig aantrekkelijke hybrides, dus extra aandacht voor deze Fisker Karma. Vandaag h...