Zo. Goedemorgen. Daar gaat ons wereldbeeld!. Mannen blijken namelijk vaker(!) schade te rijden tijdens het parkeren dan vrouwen. Verzekeringsmaatschappij REAAL deed een onderzoek onder achthonderd automobilisten die in het afgelopen jaar schade reden.
De mannen hadden in 44% van de gevallen schade en de vrouwen slechts 36%. Toch betekent niet dat mannen slechter kunnen parkeren, maar ze zijn veel minder goed in het uitzoeken van een geschikt plaatsje. (Of ze liegen vaker over het ontstaan van parkeerschades.) Volgens 44% van de schade rijdende mannen was deze ontstaan doordat een andere auto tegen die van hen aanreed, terwijl dit bij de vrouwen slechts 33% is.
De parkeerplaats blijkt overigens een gevaarlijke plek te zijn: 41% van alle schadegevallen treedt daar op, daarna gebeuren de meeste ongelukken (34%) tijdens het rijden in de bebouwde kom. Ook aardig zijn de oorzaken die bestuurders geven voor het ontstaan van ongelukken: mannen letten vooral te weinig op en vrouwen krijgen vaak ongelukken doordat ze boos of verdrietig rondreden.
Maarja, mannen rijden meer, maken meer kilometers en vrouwen rijden net zolang tot ze ergens kunnen staan waar makkelijk te parkeren is.. Oftewel dit onderzoek slaat nergens op!
Oh en op basis van 800 mensen kun je natuurlijk wel een realistische conclusie trekken? NOT!
Ja, mannen rijden gewoon meer. Wat een ambtenaartjescijfers… veel gepruts, weinig kwalitatief inhoudelijk.
@Mr. V8.
Dat is zeker waar. Vrouwen vinden het niet uitdagend om in een klein plekje te parkeren, dus die zoeken gewoon naar het grootste plekje.
En volgens mij komt het regelmatig voor dat als de vrouw schade gereden heeft dat de man moet bellen, en ze vragen echt niet altijd of het je echtgenote was die de schade veroorzaakte.
Conclusie van dit onderzoek: vrouwen merken niet zo vaak dat ze ergens tegenaan hebben gezeten.
@ Mr. V8:
Of vrouwen rijden vaker door na het het veroorzaken parkeerschade (zelf meerdere malen geziennn!)
Toch wel handig hé dat Park Assist van VW.
Nee, de conclusie is dat mannelijke klanten die bij Reaal verzekerd zijn slecht kunnen parkeren, lekker representatief dus. Zal me niks verbazen als Reaal straks de premie van mannelijke bestuurders omhoog gooit.
haha, wat wim zegt!
ik had zo’n buurvrouw die de bomen uit de grond reed met vooruit uit de parkeerplaats rijden nog en gewoon stug door reed alsof er niks aan de hand was, alle totall loss gereden medeparkeerders achterlatend. Maar ik heb zoiezo het idee dat vrouwen over het algemeen minder om een krasje meer of minder geven.
Mannen rijden meer gaat niet op want het gaat om de personen die schade rijden en niet om mannen als gehele groep.
Normaal is het aantal van 600 genoeg voor een representatieve steekproef.
Maar het botst wel behoorlijk met een ander onderzoek dat meldde dat vrouwen vaker schade rijden maar dan kleine schades en dat wanneer mannen schade rijden ze het dan ook meteen goed doen.
Overigens klopt de kop niet. Mannen geven vaker schade aan! Ze rijden het volgens het onderzoek niet:
“Volgens 44% van de schade rijdende mannen was deze ontstaan doordat een andere auto tegen die van hen aanreed.”
Inderdaad, de wagen staat nog vaak gewoon op naam van de man…
En erover liegen? Ik heb het laatst ook nog voorgehad… kom je terug aan je wagen, zie je een mooie deuk en een stuk lak af.
Zijn dat dan vrouwen die tegen de wagen van een man aanrijden, dan ‘eerlijk’ naar de verzekering toestappen, maar vergeten te vermelden dat ze tegen een wagen aanreden? Daarna komt de man vertellen wat er gebeurd is en geloven ze hem niet…
dit onderzoek heeft wel veel waarde zeg.. hier kunnen we iets mee
Naast ons pand staat de winkel van AH, met daarvoor een enorme parkeerplaats. Vanuit ons raam kijken wij op deze parkeerplaats. Wat je daar dagelijks ziet gebeuren is echt ongelovelijk. Zo was er een vrouw die achteruit reed met een Polo tegen een betonnen zuil. Schade o.m. bumper en achterklep. De achterklep zat tot het raam in elkaar, dus ook de kofferbak was opgekrult. Na de klap reed ze gewoon weg zonder te kijken wat haar schade was. We zien de gekste dingen dagelijks gebeuren, en sorry voor de dames, maar over het algemeen rijden zij tegen de geparkeerde auto’s, paaltjes en glasbakken aan.
prachtig dit moet je nu zien iedereens trots word hier gekrent als man zijnde. wat gelijk te zien is in de reacties haha
een cursus hoe parkeer ik mijn auto zou niet slecht zijn! zeker met de kleine plaatsen / grote auto’s tegenwoordig!
Verbaast me dat er nog geen vrouw tot de volgende conclusie gekomen is: ‘Mannen schatten vaker iets groter in dan het in werkelijkheid is’ (wat natuurlijk ook volslagen nonsens is!
)
Haha lol, ik moet toegeven dat ik het wel geloof. Of in ieder geval kan ik van mezelf zeggen dat ik meer schade bij het parkeren heb gemaakt dan tijdens het rijden. Wel grappig, want met mn ruimtelijk inzicht is niets mis, en ik ben er ook van overtuigt dat dat bij mannen inderdaad beter is dan bij vrouwen. Laten we gewoon even naar het aantal pogingen kijken dat beide geslachten nodig hebben om succesvol te file-parkeren…
Mijn schades: alle 3 x onoplettendheid, 1 x onvoorzichtigheid… tja erg he, al 4 x parkeerschade… (niet alle even erge schade
)
[quote]Mannen lopen vaker schade op aan hun auto bij het parkeren dan vrouwen, dat blijkt uit Nederlands onderzoek bij 800 mannen en vrouwen[/quote]
zéér representabel….800 !!!!! Woehahahahahaha…..deukjes (in de deuren van de auto naast hun) van koters/boodschappen in en uitladen inbegrepen?
Vaak staat de auto ook op naam van de man! dusja dan is het niet zo moeilijk he!
oe vet… tsja… vooral verkeerde autokeuze dan. Misschien kunnen de auto’s waar vrouwen in rijden meer hebben? ach, ik stuiter er vrolijk op los bij inparkeren maar geen schades hoor!
(voor de jonge kijkers: niet te serieus lezen hoor)
Inparkeren is toch niet zo moeilijk:
800 man die de gehele mannelijke bevolking voor moeten stellen? Nee dat geloof ik nog net niet helemaal.
Maar zou dit bericht toevallig verwijderd kunnen worden voor mijn vriendin kijkt, voor je het weet krijgt ze waanideën dat ze beter kan parkeren…….. daar gaat mijn auto, en raad eens wie dat uit mag gaan leggen aan de verzekering
Dat mag dan wel zo zijn, maar mannen verdienen nog steeds meer geld dan vrouwen. Niet onterecht en daar draait het uiteindelijk om.
Dus daar. Lekker puh!
Ik durf dit onderdeel een beetje te betwijfelen. Over het algemeen hebben vrouwen toch meer ellende met inparkeren. Mijn vriendin heeft ook haar buien, getuige de stoeprandputjes in de velgen.
@ Rick dos; Hahaha!
Ik ben in ieder geval de eerste om toe te geven dat mijn vrouw beter parkeert als ik
och ja zal allemaal best… ik zie ook vaak zat mannen die echt niet kunnen rijden.
Even een kort verhaaltje voor het slapen gaan
… Laatst reed ik achter een of andere oude draak die door rood reed bij een kruising waar tijdelijke verkeerslichten stonden ivm wegwerkzaamheden. Gelukkig was het niet druk en kwam hij erachter dat zijn geplande weg niet mogelijk was. (pas ongeveer toen ie op de wegversperring zat.) Dus even achteruitzetten en draaien. Rijdt die kerel achteruit tegen zo’n wegversperringspaaltje aan. Hij reed vervolgens gewoon weg met een gezicht als een botsauto (ik weet zeker dat ie niet had gemerkt dat hij ergens tegenaan zat). Echt, een gefrituurde visstick zou nog beter rijden.
Enfin… vrouwen of mannen mij maakt het niet uit wie beter rijdt. Mijn vriendin rijdt rustig en voorzichtig, maar wel prettig. Parkeren doet ze niet overal graag, maar ik moet bekennen dat ik ook altijd moeite heb met het zien van de neus van de auto. Of ben ik nu verstoten van Autoblog??? (trouwens achteruit inparkeren is geen probleem haha)
Ja maar mannen rijden veel meer en er zijn veel meer mannen die rijden als vrouwen.
Het is natuurlijk: I wonder how, I wonder why..
Wat is dit weer voor p*ep onderzoek! Hoe vaak gaan we nog die domme man en vrouw vergelijking krijgen in het verkeer. De gehele informatie is niet vernieuwend.
Ik denk dat het soms ook een beetje aan de auto ligt.
Bij de rx8 bijvoorbeeld, kun je door de hoge kont en coupé vorm eigenlijk vanachter geen flikker zien. Dus dat is puur spiegelwerk. Van voor is het overzicht weer verbazend goed. Nu kun je zoiets oplossen met parkeersensoren.
Punt daarvan voor mij is; Een beetje goede parkeersensor heeft van die dopjes die op je kont zitten. Ik vind dat dus afzichtelijk, dus het komt er niet. Gelukkig gaat het tot nu toe nog goed met parkeren.
@TomS
Ja, het gaat alleen om binnenkomende schadegevallen en dan zijn het meer mannen dan vrouwen. Tegelijkertijd is die meerderheid van mannen een deel van een nog veel grotere groep mannen die veel meer kilometers maakt dan vrouwen.
Ik snap overigens de humor van deze discussie niet zo: mannen rijden wellicht beter dan vrouwen (dat wil zeggen: alle mannen samen hebben minder verwijtbare schadegevallen per 1000 gereden kilometers dan vrouwen) maar dat komt omdat ze meer rijden en dus meer oefenen (de meeste mannen werken en rijden, en als stellen rijden rijdt de man het liefst zelf).
Dit betekent niet dat elke man beter rijdt (of parkeert) dan elke vrouw.
Ook denk ik dat mannen die aggressief rijden bij iemand anders (en dus ook bij een vrouw) een fout kunnen uitlokken. Dat vervuilt dan de statistieken.
Ik rijd wellicht beter dan mijn vrouw; mijn vrouw kan de kinderen beter troosten, beter organiseren en lekkerder koken. Wat is holistisch gezien beter voor de wereld?
Wat een onzin, net zoiets als dat mannen geen 2 dingen tegelijk kunnen doen en vrouwen wel, dikke onzin dus!
Ik bedoel vrouwen kunnen niet eens kijken en autorijden tegelijk, daarom rijden zij zoveel (parkeer)schade.
Een tijdje terug had ik ook zoiets, ik stond (en er stonden nog een stuk of 5 andere auto’s achter mij dus ik kon niets) achter een auto met een vrouw achter het stuur in een hele drukke straat.
Ze zag dat het lang ging duren voordat de opstopping weg was en zette haar auto gewoon in z’n achteruit en gaf gas zonder ook maar in één spiegel te kijken of er iets achter haar stond, én boem… Rijdt ze zo tegen mijn auto aan!
Ze zegt tegen mij: Ik zag niet dat je achter me stond, ik zei: Tja het zou helpen als je voortaan ook gewoon even kijkt bitch! (dat ‘bitch’ zei ik niet hardop hoor) En even later na het schadeformulier invullen stapte ze weer in, wil ze weg rijden, en tjonge jonge rijdt ze ook nog eens een paaltje om!
Mannen rijden méér schade?!?!?! BULLCRAP!!!
“deed een onderzoek onder achthonderd automobilisten die in het afgelopen jaar schade reden.”
Dus ze deden een onderzoek onder mensen die schade reden en:
“De mannen hadden in 44% van de gevallen schade en de vrouwen slechts 36%.”
Welk soort zijn de overige 20% dan?
nog een reden is dat de auto van veel huisvrouwen niet gerepareerd heoft te worden, en van mannen juist wel omdat die liefde voor hun auto hebben
iig in veel van de gevallen.. niet al te generaliserend en ongeemancipeerd bedoeld ofzo
hehe eindelijk et bewijs! maar ja dit wist ik allang!
haha
Mannen parkeren vaker achterwaarts tussen twee andere wagens en vrouwen zetten hun meer op parkeer plaatsen waar je recht moet inrijden zo simpel is dat !
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Handig gedaan jongens!
Bizar! Zie hoe die gasten een S4 wegslepen...
Stiekem wisten we dat natuurlijk al...
Zal het haar lukken?
Je Lamborghini gratis parkeren doe je zo...
Hijs weer fijn.
In Hongkong - Ziek !
Geen berg te hoog voor deze BMW suv
De baas van Ferrari, Luca di Montezemolo, probeert stoer te doen terwijl hi...
Die verdraaide fietsers ook!
Is het dan echt zo moeilijk om fatsoenlijk te parkeren? Een (Duitse?) BMW X5 rijder had een be...
Nee, het is nog geen 1 april. Omdat het voor de scooterende parkeerwachten in onze hoofdstad veel...
Als je dacht dat ze in Griekenland niks kunnen dan heb je het mis. Iemand was zo snugger geweest o...
Alsof we vandaag nog niet genoeg ellende op de weg hebben gezien...Check even hoe Koning Knuppel ...
Zo nu en dan sla je een aardige slag als wetshandhaver. In Rotterdam zelfs twee keer in korte tij...
Is het bewijs dan eindelijk geleverd? Is het dan echt zo dat vrouwen beter kunnen parkeren dan ma...
Een Nissan Skyline R33 in 1 seconde parkeren, zonder te crashen! OMG. Precies in het gaatje! H...
Op zich best logisch. Voor een dikke hotelsuite betaal je ook meer dan voor een eenpersoonskamer,...
Tsja, dat is ook een manier om creatief om te gaan met het tekort aan parkeerplaatsen. Ik denk al...
Voorstander van een lik-op-stuk-beleid voor automobilisten die ten onrechte invalidenparkeerpl...
Jij een sticker op mijn auto plakken en doordrammen? Prima, tik 'm aan! Ze zijn weer terug....
Gaat het lukken om hier in te parkeren? Na de ware stortvloed aan video's van "parkeerkun...
Ok, misschien is een Rolls-Royce Phantom (5834 mm x 1990 mm) niet de maatstaf. Hij krijgt een par...
In die bekende Parijse parkeergarage stonden niet alleen een heleboel moderne supercars geparkeer...
Kijken we even mee? Ferrari FF, Maybach, Mercedes SLS AMG, Porsche Panamera, Lamborghini Gallardo...
Parkeerruimte is schaars, en als je in een parkeergarage staat kan dit aardig in de papieren gaan...
Eventjes achteruit inparkeren met een handgeschakelde(!) Porsche 911 Turbo is geen enkel probleem...
Je zou toch denken dat vooruit inparkeren niet het meest moeilijke is wat er bestaat... Een Ch...
Dat is een beetje aan de hoge kant zegt u? Welnee, deze hufters hadden het gewoon al 1.803 jaar l...
Dikke vette überscoop! Fiat test een elektrische 500 op Nederlandse bodem! Echt waar! Nee...
Ja hallo, verzin zelf eens wat nieuws?! Het is wel bizar: slechts een paar weken geleden ging...
Dat zal toch niet? Hij knalde zo lekker in The Fast & the Furious en xXx. En nu ga je zeg...
Stickers plakken op mijn auto? Gun in je gezicht! Het zat er aan te komen. Als je als Russisc...
Zet hem daar maar neer hoor! En als één invalide parkeerplaats niet genoeg is neem ...
De grappen over senioren, parkeergarages en parkeerassistenten voor BMW's liggen voor de hand, ma...