Het Italiaanse concern Fiat gaat mogelijk voor de derde keer een samenwerking aan met een Chinese partner. Na de mislukte coöperatie met Nanjing, en het meer geslaagde pact met Chery (dat gewoon voortduurt), heeft Fiat nu een oogje op Guangzhou, de op een-na-grootste Chinese autofabrikant.
Guangzhou heeft al een flink aantal joint ventures lopen, met Honda, Isuzu en Toyota. Aangezien de grif kopiërende Chinezen zich weinig van gerechtelijke stappen aantrekken lijkt het voor de niet-Chinese fabrikanten de enige optie om dan maar een joint venture aan te gaan. Op die manier verwerven ze toch nog een plekje op de enorme Chinese automarkt.
Guangzhou Automobile is vernoemd naar de provincie waarin het merk gesticht werd. Als de samenwerking rond komt, betekent dit dat Fiat weer een productiefaciliteit in China heeft; met de scheiding van Nanjing verloor Fiat haar enige productiebasis in China (hier werden de Siena, Perla en Palio gemaakt).
Het plan is een Alfa Romeo-model in China te bouwen, en ondersteuning te bieden aan de productie van Chery en Fiat in China. (bron: Automobilwoche)
Foto: Guangzhou GAC 4-door Coupé-concept, via chinacarforums)
Euh dit is wel volslagen not-done. Hopelijk gaat dit niet door. Ik mag er niet aan denken dat ze nog maar iets te maken zullen hebben met die Chinese meuk, zeker Alfa Romeo niet.
Laat die GAC maar komen.

Er staan nog meer concepts van GAC op http://www.chinacarforums.com/forum/show...
Zitten echt wel mooie dingen tussen. En ze zien er niet zo heel gekopieerd uit.
Bedoel je niet die opel?
Alhoewel dit nety iets verder vanaf staat dan de meeste chinese copypasta
Fiat maakt al jaren hun bedrijfsauto’s samen met Peugeot-Citroen — waarom schurken ze daar niet wat meer tegenaan? Platforms delen, motoren uitwisselen enzovoort.
niks nieuws onder de zon we weten het allemaal
nog een in de lijn van dacia en dat soort merken
Alfa’s maken in China,
laat zijn aub, please…
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Het leukste compacte autootje op de markt?
Leuk he al die kleine auto's? Wacht maar tot je op een bakbeest zoals de Q7...
Poolse sneeuwschuiver. Op winterbanden?
Een dag voordat de autoshow in Geneve open gaat...
volgens mij nieuwe foto's van de 500 cabrio
Kleinzoon van Fiat-oprichter Gianni Agnelli helpt de LA Lakers een handje. ...
Ik was vandaag wat aan het rond rijden door Almere toen ik in eens door de ...
FIAT DOBLO 1.4 8V Dynamic 77.
Koop nu voor slechts 14.700,00
FIAT 500 1.2 LOUNGE DUALOGIC START&STOP.
Koop nu voor slechts 14.695,00
FIAT 500 1.2L SPORT /HALFLEER/ RADIO MP3/.
Koop nu voor slechts 14.688,00
Fiat Sedici 1.6 16V EMOTION.
Koop nu voor slechts 14.650,00
FIAT CROMA 2.2 16V Business Connect Aut.
Koop nu voor slechts 14.645,00
Jawel, we hadden het voorspeld. Het Italiaanse concern Fiat gaat weer een samenwerking aan met ee...
De vorig jaar in Detroit getoonde Chrysler 200C EV concept kreeg veel positieve reacties. Er gaan...
Dag kanjertjes. Het lekkerste snoepje uit de Fiat-trommel is er nu ook in een wel hé&eacut...
Lapo Elkann is de erfgenaam van het Fiat fortuin (or what's left of it). Het Italiaanse modepopje...
Binnenkort begint de 2010-editie van Top Marques Monaco, een vierdaags evenement boordevol supe...
Fiat laat vandaag trots weten dat het merk voor de derde keer op rij, de laagste gemiddelde CO2-uit...
Chicks dig this shit! Wil je een auto vol vrouwen hebben? Ren dan snel naar de dichtsbijzijnde Fi...