Een beetje voorspelbaar, maar natuurlijk wel lekker.
Het SLR concept lijkt nu inmiddels wel goed uitgemolken, maar Mercedes is er blijkbaar nog niet klaar mee. Al in 2003 (vijf jaar geleden!) mochten we de fabuleuze Mercedes McLaren SLR verwelkomen. In 2006 kwam er een iets sterkere en opgepoetste 722 bij en vorig jaar mochten we de SLR Roadster verwelkomen. Natuurlijk was het een kwestie van tijd tot er ook een SLR 722 S Roadster zou komen.
Er worden er “maar” 150 van gemaakt, maar ik betwijfel of Mercedes die zo heel makkelijk zal verkopen. Natuurlijk is de 722 net weer even sterker en exclusiever dan de reguliere roadster, maar de verschillen zijn ook weer niet levensgroot. De reguliere SLR heeft 626 pk en 780 nm en de 722 heeft 650 pk en 820 nm. De sprint naar de 100 verloopt daarmee in 3,7 seconden, precies 0,1 seconden sneller dan met de SLR naturel. De verhoging van de topsnelheid is iets spectaculairder, deze stijgt van 322 naar 335 km/u. Daarmee moet de SLR 722 Roadster nog steeds de Bugatti Veyron Grand Sport voor laten gaan.
Gallery: Mercedes SLR McLaren 722 S Roadster |
|||
Gallery: Mercedes SLR McLaren 722 S Roadster |
|||
Mooie auto, maar er kwam toch nog een uitgeklede SLR (zonder voorruit enzo)?
Waarom niet gewoon 722? Die S lijkt me niet nodig. Het interieur ziet er trouwens ook niet bepaald geslaagd uit. het carbon op de middentunnel rond de pook ziet er zelfs cheap uit.
@Omar Pasha: Zonder voorruit?! Dat overleef je niet in deze auto :S of je moet een helm opzetten, maar ik denk niet dat kopers van deze auto dat snel zullen doen.
Erg mooie auto nog steeds trouwens, die uitlaten achter de voorwielen heeft ook wel wat.
De magie rond deze auto is allang verdwenen. Dit komt mede door het feit dat er ook een Carrera GT, een Enzo en een Veyron ten tijden van zijn geboorte ten tonele zijn gekomen. De hype was er al snel vanaf.
Als men het over de hedendaagse supercars heeft dan heeft het men al gauw over de GT, Enzo, Veyron of GT-R en een enkele denkt nog maar aan de SLR…
Ik mag hopen dat z’n opvolger een langer leven beschoren is.
Thanks voor die paar laatste artikels, Wouter!
wreed!!
Zeer mooie auto, maar ik vind het van binnen maar een beetje kaal en saai. Onze Smart Roadster vind ik er nog leuker uit zien, ok die van ons is 115km/h langzamer…maar toch!
@Tommy
http://www.autoblog.nl/archive/2008/07/02/nieuwe-snellere-en-lichtere-slr
http://www.autoblog.nl/archive/2008/07/03/spyshots-mclaren-slr-speedster
Wat is dit dan?
Wow, _heel erg mooi_ – neus van deze wagen is ook zeer geslaagd
Mercedes blijft moeite hebben ze aan de man te brengen, schijnt t. Mssn vandaar deze laatste bs-versie.
Sowieso hoor en lees ik steeds vaker dat de SLR een rotkar is. :p Mensen die ermee hebben gegumballed zijn er niet over te spreken, blijkt. Apart.
k blijf em wel mooi vinden, though.
Verliefd op de velgen
@Rick: wat wil je ook met een automaat..
(de enzo is gerobotiseerde manuele bak als ik me niet vergis?)
Vind t toch wel jammer dat ze niet die andere 722 velgen hebben gebruikt, en volgens mij heeft de ‘normale’ 722 een iets donkerdere kleur ofnie?
Ziet er zo verdomd goed uit die 772 Roadster, heerlijke wagen.
Zo zo, eentiende seconde sneller, doe mij dan maar de hybride-versie!
@ Rick dos
Helemaal mee eens! Zelfs een Enzo en C-GT zijn inmiddels ook al achterhaald. Het zijn nog wel iconen, maar niet meer de “onverslaanbare” auto’s die het toen waren.
Mooie SLR 722 S, zouik ook willen hebben!
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
TopGear Crew + Stig + Supercars gespot in de woestijn. Dat wordt een spanne...
SLR 722 gaat inparkeren
Ik had al eerder een deel van dit filmpje geplaatst, maar ik zat net nog ee...
ik was nog net op tijd voor een mooi filmpje. wat een geweldig geluid maakt...
Eigenlijk dé auto waarom ik in London was...wat een prachtig beest! ...
Deze Mercedes SLR 722S Roadster heb ik op 7 mei gespot in Den Haag op het F...
Heel erg mooi in het zwart!
Batmobile voor Batman 2007. Als dit niet geyl is dan weet ik het niet meer.
aantal spots uit geneva
Nu met geluid! Met dank aan sacha!
Mercedes-Benz C-klasse 220 cdi aut estate avg sd navi model 2012.
Koop nu voor slechts 46.950,00
De Mercedes McLaren Stirling Moss is misschien wel het best klinkende vervoersmiddel sinds de Spi...
FibraFoil -grootgrutter van automotive wrapjes- is niet alleen goed in het laten glimmen van L...
Elke petrolhead weet wel dat McLaren na de SLR met een SLR 722 kwam, oftewel: de extra dikke vers...
Het is lunchtijd, tijd voor een snackje. Hoewel het nieuws al een paar dagen op het net rondgaat ...
Autospotten gebeurt doorgaans haastig. De auto's zijn immers snel en de meeste mensen lopen niet ...
We hebben deze open variant van de SLR 722 al een aantal keer voorbij zien komen, maar tot nu toe...
Twee weken geleden was er al heel wat lekkers te zien uit Knokke. Maar het lekkerste bewaren we t...
Mensen die bang waren dat de AutoRAI dit jaar schraal zou worden kan ik gerust stellen. Want zoal...
Poe hé, wat een naam. Zelfs afgekort -MM SLR 722S R- is het nog een hoop typ-werk, maar wa...
Ben je al wakker? Na het zien van onderstaande video's ben je dat zeker weten! We hebben namelijk...
Sacha heeft de testrit in de SL63 net afgerond of er staat alweer iets nieuws te wachten. Mercede...
In Parijs hoeven we niet alleen naar vieze stink-diesels, hybride en elektrische meuk te kijken b...
Een jaar geleden zagen we deze matzwarte SLR in Parijs (automotive porn alert), vervolgens werd d...
Het einde van de McLaren SLR is nabij. De samenwerking tussen Mercedes en McLaren stopt, er komt ...
Omdat zelf geschoten plaatjes altijd wat meer tot de verbeelding spreken, hierbij enkele reallife...
Eerst werd de nieuwste SLR variant gespot in een Duitse showroom en vervolgens zagen we al hoe ee...
Elke keer dat een exoot crasht huilen de fanatieke fans tranen met tuiten. We zagen in het verleden...