Bij een radiografisch bestuurbare auto’s denk je natuurlijk direct aan speelgoed. In veel gevallen is dat terecht, maar het kan ook veel verder gaan. Zo worden er op circuits hele serieuze races gehouden met de kleine op afstand bestuurbare racemonstertjes. Een leuk filmpje vind ik nog altijd die waarin Fith Gear Vicki in een 218 pk sterke Mini Cooper GP wordt afgedroogd door een klein elektrisch radiografisch karretje.
De radiografische auto’s zijn er met een elektrische motor en je hebt ze met een klein brandstofmotortje. Een paar Duitsers hadden het plan opgevat om eens een kleine V12 motor in elkaar te schroeven. De motor heeft een inhoud van 87cc en loopt op een mix van methanol, nitromethaan en synthetische hi-performance olie. Het blokje heeft een vermogen van 6 tot 8 pk en klinkt ondanks zijn omvang niet eens zo slecht. Hij is wel iets groter uitgevallen dan de gemiddelde brandstofmotor voor radiografische modellen, maar daar verzinnen we wel wat op. (via: carscoop)
indrukwekkend! gewoon een V12 in zo’n formaatje.. ik vind het heerlijk.
ik heb ook es ooit een filmpje gezien van een V8 van lego, maar dit is toch weer andere koek, lol
Ik had deze al eerder een keer gezien. Het is cool hoe de typische V12-klank er in is terug te vinden.
VET! Hij klinkt héél lekker. De toepassing volgt vanzelf.
Gewoon een iets grotere modelauto bouwen.
Is ook leuk om gewoon in de huiskamer te hebben staan.
wow! 8 pk! Leuk voor op de brommer!
Wow 8 pk! Leuk voor op de brommer!
Wat verschrikkelijk tof
. Dit is het coolste auto gerelateerde bericht wat ik in tijden heb gelezen! Mega-respect voor die lui.
En dat motortje klinkt echt geweldig ook nog. Echt als een V12. Imo lijkt het geluid op wat uit een iets oudere Lambo komt (Countach b.v.). Zelfde raspende V12.
Awesome sauce!
Zijn wel meer van dit soort filmpjes te vinden op youtube idd, fantastische hobby.
Beetje net als die Lego Technic V8 op perslucht…..maar dan in t eggie.
Heeft ook flink wat draaibank werk in gezeten denk ik zo.
Mooi!
echt super vet dit
Echt respect voor de maker hoor! Prachtig gedaan, en klinkt inderdaad goed.
en dan is er ook nog die super man die ooit een ferrari 100 % nabouwde met werkende motor en al, dat is ook een echt stukje vakmanschap…. ik kijk even of ik de link nog heb, maar dat was een super dingetje
@ tt: Dit is hem.
http://nl.youtube.com/watch?v=UNG7EO7r0zI
Geweldig dit! Respect voor die man.
Nu nog een Countach/Diablo body eromheen
Wat deze prestatie nog veel groter maakt is dat het ook nog een 4-takt motor is! Een kleine 2-takt bouwen is al een kunst maar zo’n complexe motor als dit is echt een meesterstuk!
Leuk voor in de trap auto van dochter
Die heeft laatste namelijk een Auto Union V16 gekregen (trapauto dan hè
moeten de makers er wel nog even 4 cilindertjes aan vast plakken..
@ sebastiano
Das net wat die man met zen 1/3 ferrari zei: “als ik nu iemand vond die klein genoeg was, dan kon ie er mee rijden. Werkende versnellingsbak, ontkoppeling, stuur, etc.. Iets voor je dochter ?
Klinkt als een Aston Martin V12
Het is GVD nog een viertakt ook! Echt ziek! Hulde, Hulde, Hulde! Ongelooflijk… echt heel knap!
@ tt: hahaha, dat zou ze wel willen… dan hebben de huisdieren helemaal geen leven meer
Lache man. techniek op zijn best
Wat vet! Hoop dat ze er een auto omheen bouwen en weer een filmpje maken. Heel origineel vind ik dit.
Halve genie hoor die man, kan hij gerust commercialiseren.
Maakt toch wel niet echt het geluid van een aston V12 zoals hierboven beweerd, maar toch geen mis geluid van een R/C autootje of een brommertje
haha echt veeeeet :p wat zou zoiets kosten als je dat wilt kopen? :d
Zeker heel netjes gemaakt!
De 12 cilinders en zuigers komen van een standaard 4-takt modelvliegtuigmotoren, maar het onderste stuk + de rest is helemaal zelf gemaakt. Respect voor die man(nen)!
het wachten is nu op de eerste R/C auto met bijvoorbeeld DSG en ESP
DOWNsizing ….
Nu nog wat meer PK’tjes eruit halen en hij kan zo in een echte auto.
Wat zou het verbuik zijn?
Ik hoor toch duidelijk een V12 sound.
mooi gemaakt! zeker omdat het 4takt is!
Geweldig geluid en ziet er perfect uit! knap gedaan jongens!
maar eh…kan ik die voor mijn brommer ook bestellen?:-)
Binnenkort bij de Gamma: De V12 grasmaaier!
Ik heb zelf een modelbouw autotje en volgens mij hebben ze gewoon 12 van dezelfde motortjes aaneengefixt alhoewel ik het een mooie prestatie vindt
(mijn is een 1 colinder 3,4cc ) en die gaat al 80 km/h
Dit is zeker een mooie prestatie,en het klinkt idd erg lekker en typisch.
Dat wordt een 1:5 of 1:6 schaalmodel fixen
hier een filmpje van een gesuperchargede mini v8;
hier een filmpje van een rc auto MET mini v8;
http://video.google.nl/videoplay?docid=1292296543932600757&ei=GyjuSKmvJY2uiALCmPTKBg&q=mini+v8
iemand 1nig idee waar ze te koop zijn? lijkt me leuk voor op de fiets :p
waar is die te koop en wat kost hij.
plz breng hem op de markt
Is toch al vree oud da filmke???kheb et al tig keer gezien maar kblijf et leuk vinden om ernaar te kijken…eerder luisteren eigenlijk
dit wil ik wel eens zien in een radiografisch autootje, kan je volgens mij uren plezier aan beleven op de Delhaize-parking…
Hoezo daar vinde we nog wel wat op? Gewoon grotere RC-auto’s bouwe
Dit is wel knap
Nu nog snel even een Pullman op schaalmodel zien te vinden!
vlieg-wiel net zo zwaar als hele motor ??
bestaat ook een filmpje van top gear… gast die een 312PB Ferrari in miniatuur heeft nagemaakt, inclusief motor etc. kan hem alleen niet vinden
-edit: lees de comments eens even door-
Prachtig stukje techniek. Nu nog n mini mclaren F1 eromheen bouwen.
erg er zijn 4.7cc motoren met 5 pk die ook nog eens 20.000+ toeren halen
Hoge toeren is op zich geen kunst met zulke kleine motortjes (geen kunst als je uberhaupt in staat bent zoiets te bouwen dan, he.).
Dreiwerf hulde…
@wotevajjjj
ja en dat is dus iets heel anders dan deze mooie V12.
Knap gemaakt, vooral omdat het een 4takt is. Maar het vermogen valt wel hard tegen. Uit een 3.5 cc motortje haal je standaard met 25% nitromethaan/methanol mengsel 2.3 pk. Als je een verhouding probeert te zoeken tussen deze V12 van 87cc en deze 3.5 krijg je het knap zwaar, ondanks dat dit een 4 takt is, is dit wel erg weinig. desalniettemin, vet ding
ze zouden em eigenlijk moeten vergroten en dan in een echte auto hangen ..
doe dat maar onder die puch van mij
Super vet geluidje =D
Kan ik dat ding niet overnemen voor mn scooter, ghehe
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
6 liters, 500 pk's en 1000nm's in een Q7. Dat moeten we even uitproberen.
Ferarri, Lamborghini, Audi, Spyker, Aston Martin, Porsche, Ford, Lotus and ...
Jaaaa, een BMW met V12! Vergeleken met de vorige generatie 760i is het grot...
Ons jaarlijkse audio-overzicht!
Turn up the bass!
De voor een groot deel uit aluminium opgetrokken Rapide heeft als basis de ...
Een compilatie van filmpjes die ik gemaakt heb bij vliegveld Soesterberg.
Kijk en luister mee naar de mooiste geluiden die onze camera het afgelopen ...
We testen de Stinger DSI in een Ferrari 550 Maranello. Leuk voor ons, maar ...
De lekkerste motorgeluiden van afgelopen jaar!
740 pk's die worden wordt losgelaten op race-asfalt. Dat moet toch wel voor een collectieve 'm...
Zie je nou wel dat DeLoreans wel kunnen vliegen? Voor de wat oudere autofan is een DeLorean p...
Dit is dan de auto waar Lamborghini nachtmerries van moet krijgen (als we Ferrari geloven). De op...
Kan iemand mij uitleggen wat hier leuk aan is? Kijk, dat je als volwassen vent nog bezig bent...
Het is goed om een hobby te hebben. Voor de een is dat postzegels verzamelen, voor de ander const...
Afgelopen weekend is er iets heel bijzonders gebeurd op de Nürburgring. Ulrich Bez (CEO Asto...
De afgelopen weken hebben wel al ontelbare foto's en wat video's voorbij zien komen van Aston Mar...
Oh, oh, oh, wat klinkt dat lekker! Onze afgevaardigde in Italië heeft niet alleen foto's gem...
Goedkoper, veiliger, schoner, maar daardoor niet minder dynamisch en ook best leuk om naar te k...
Als Ferrari binnenkort de 612 Scaglietti met pensioen stuurt nemen we niet alleen afscheid van di...
One engine, two bodies. Beide auto's in deze video hebben (in de basis) dezelfde 6.0 V12 en een A...
Amerika's grootste petrolhead mag spelen met de Aston Martin V12 Vantage. En omdat hij zo'n vrien...
Auto's testen is leuk. Het leukst natuurlijk om er zelf in te zitten, maar als je ze op afstand b...
Graag even u aandacht voor wat coole radiografisch bestuurbare vierwielers. Want wie is er niet g...
Jeckell and Hyde revisited. Nee dit is niet de M7, maar wel de snelste en sportiefste 7 die er nu...
Mooie auto he? Altijd goed voor gezorgd. Er is een tijd geweest dat ik een moord zou doen v...
Audi en de Stanford universiteit hebben een heel leuk 'speeltje' bedacht, namelijk een Audi TT-S ...
Om te vieren dat gisteren de Communistische Partij 60 jaar aan de macht was in China werd er naar...
Kleine auto’s met grote motoren hebben altijd iets magisch. Aston Martins ook. Dus als je die twe...
Heel even mochten we er aan snuffelen: Novitecs 808 pk sterke interpretatie van de Ferrari 599 GT...
Tweeënhalf jaar geleden kwam hier ook al een keer opzichtige een quad van het Franse Lazaret...
Zo zouden alle auto's gebouwd moeten zijn. Meters te groot en met schandalig veel meer vermogen d...
Vaderdag is alweer bijna voorbij, dus we zijn helaas net te laat met deze tip voor een briljant c...
Je bent nooit te oud voor speelgoed. Zeker niet wanneer dat speelgoed een radiografisch autootje is...
Fifth Gear Vicki is de stijd aangegaan met een radiografisch speelgoedautootje. Hiervoor heeft ze p...