De Belangenvereniging Automarkt Utrecht (BAU) heeft een schadeclaim van maar liefst 50 miljoen euro neergelegd bij de gemeente Utrecht, vanwege het sluiten van de huidige locatie bij de Veemarkthallen. Volgens de BAU doet de gemeente te weinig om een nieuwe huisvesting voor de automarkt te vinden. De Veemarkthallen, waar de automarkt elke week plaats vindt, moeten in 2011 plaats maken voor woningbouw.
De automarkt is een redelijk unieke plek, vele Oost-Europeanen komen er onze oude auto’s kopen zodat ze niet op de schroot eindigen. De gemeente heeft de autohandelaren nog eenmaal een contract voor twee jaar aangeboden. Die hebben we onder protest getekend, zegt vice-voorzitter Leen Büchner: ,,Met het mes op de keel, want als we niet zouden tekenen, kregen we geen toegang meer.’’ De BAU is een bodemprocedure begonnen tegen deze contracten.
Volgens Büchner is de claim van 50 miljoen rond de jaarwisseling in een brief naar de gemeente gegaan. Met de claim wil men ervoor zorgen dat de gemeente zich hard maakt voor een nieuwe locatie. (bron: ad.nl)
Toch begrijp ik niet helemaal wat het probleem is, gezien het eigenlijk alleen maar om een lokatie gaat waar veel auto’s bij elkaar kunnen staan. Het veemarktterrein is niets anders dan een grote omheinde parkeerplek (oke, er staan ok wat auto’s en busjes binnen) dus is de oplosing niet anders dan een andere plek toewijzen? (bloemenhal vleuten?)
Ohja, de verkeers chaos die elke dinsdagmorgen onstaat door zie ik liever gaan dan blijven…
@ bertjealfa
als het allemaal zo makkelijk is dan was er toch al lang een andere plaats toegewezen? en ik sta al jaren elke dinsdagochtend in die “chaos” maar veel drukker als normaal is het dan niet
Die 50 miljoen is toch een fooi vergeleken bij wat ze zullen verdienen als daar woningen gebouwd gaan worden…
Blijkbaar een goede locatie, dus UCH euro per vierkante meter!
En dan hebben we het alleen nog over de grondprijs!
kan toch ook niet meer ..
zo,n terrein om alleen dinsdag ochtend een beetje auto,s te verkopen ..
de pacht zal ook wel symbolisch zijn ..
aan de andere kant zal de gemeente Utrecht de boel weer eens goed besodemieteren .. en afspraken niet nakomen zoals gewoonlijk ..
(dit zijn allemaal aannamens .. en weet het niet zeker .. dus verbeter mj indien nodig) ..
De gemeente Utrecht geeft al meer dan 11 jaar aan dat deze automarkt moet verhuizen. Totnutoe kan de vereniging “niks” vinden en schuiven ze de schuld af op de gemeente. Belachelijk, want de gemeente is er niet om geschikte locaties te vinden voor commerciele instanties.
Misschien kunnen ze de locaties van Sam van Lingen huren om auto’s te verkopen
de automarkt hier in Gent is weg, niet zo jammer, er komt een nieuw voetbalstadion op met bijhorende rellen enzo
De automarkt moet blijven!
Al is het maar omdat ik elke dinsdag weer blij word van alle langsrijdende oude, saaie VW’s en Opels die naar verre vertrekken.
Opzouten met die handel, die plek is gewoon te briljant om er geen woningen neer te zetten. Direct aan alle snelwegen, beter vind je niet in Utrecht.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Ook clowns hebben wel eens een nieuwe auto nodig!
Een korte compilatie van de 89e autosalon van Brussel, AKA “European Motor ...
Ford dealer in de VS probeert Saleens aan de man te brengen met hoogstaande...
In Turkije wordt een autowarenhuis gebouwed, met een heus circuit op het da...
Only in America...
TDM Auto Sales baby!
Aan jullie de vraag: welk merk vertegenwoordigen deze goedlachse salespeopl...
Vrij droge reclame van porsche
Doe mij een Ak47 en een H2 aub.
Zijn ze high daar in Stuttgart, of is het verkopen van 2,7 miljoen auto's in 2020 een prima reali...
General Motors de grootste autoproducent? Dag het niet Jos! Volkswagen is het er niet mee eens en...
Het een-na-snelste paard van de VW-stal is tevens de laatste om zijn verkoopcijfers te deponeren ...
Juni 2009: General Motors gaat op de fles en kan alleen met een overheidsinjectie een doorstart...
Er werden in 2011 ruim 13,1 miljoen personenauto's op naam gezet, en dat is een daling ten opzich...
Volkswagen strijdt al een tijdje om Toyota voorbij te streven als grootste autobouwer ter wereld ...
Het heeft even geduurd, maar in 2011 werden er meer statige Rolls-bolides verpatst dan ooit te...
Deze week rolden traditiegetrouw weer wereldwijd de autoverkoopcijfers binnen. Nederland pluste m...
In 2011 zijn de autoverkopen voor het eerst sinds 2007 weer over de 500.000 gegaan. Wat heet: nie...