Of de beveiliging bij Aston Martin is zo lek als een mandje, of ze doen er werkelijk alles aan om die laatste exemplaren van de One-77 verkocht te krijgen. Feit is in elk geval dat de website 925 weer eens wat geheime interne informatie over de One-77 te pakken heeft weten te krijgen. In de interne Product Brief wordt alle techniek van het model uit de doeken gedaan. En we zien voor het eerst wat schetsen van het interieur. Het model van de One-77 dat in Geneve stond had namelijk ondoorzichtige ramen erin zitten.
Wat komen we te weten? Aston Martin streeft naar een gewicht van 1.500 kilo voor de One-77 en de 7.3 liter V12 die samen met Cosworth is ontwikkeld zal 700 pk leveren. Deze motor weegt slechts 260 kilo. En dat is 25% minder dan de V12 die momenteel in de DB9/DBS ligt. De motor is overigens gekoppeld aan een transaxle gemonteerde 6-traps geautomatiseerde versnellingsbak. Die kan met flippers bediend worden, maar ook automatisch schakelen.
Ook streeft Aston Martin naar een gewichtsverdeling van 49%/51% en dat is (volgens Aston Martin) een stuk beter dan bij concurrenten zoals de Veyron. De monocoque is opgetrokken uit carbonfiber. Oh ja, je kan ook een Bang & Olufsen stereo in je One-77 krijgen.
Bekijk hieronder een aantal screenshots uit het gelekte interne rapport:








Als je echt alle details wil weten dan moet je even een kijkje nemen op 925.nl waar je door het complete PDF bestand kan bladeren.
Gallery: Aston Martin One-77 Genève 2009 |
|||
Gallery: One 77 |
|||
geil ding:)
-edit: check!-
Verder klinkt het wel goed, vind ‘m zwz al mooi:D
-edit: check!-
Vind de sides toch overgedesignd…
Interieur mag er best wezen als het er zo zal gaan uitzien..
dat ziet er goed uit! gaaf interieur en dito motor. even afwachten hoe dit alles er in het echt uit gaat zien, maar dit beloofd al heel wat! maar een echte concurrent voor de Veyron? dacht het niet!
Interesting! Ziet er wel erg traditioneel uit van binnen.
dat is idd goed voor het zwaartepunt, de benzinetank zo hoog plaatsen….
You could fill an area the size of Portugal up to a depth of three inches with 400 horsepower
@ Robert: Een Lambo Reventon ook, maar dat maakt het ‘m nog niet waard: gewoon een custom body en interieur op een auto van 3 ton.
In 1 woord: Goddelijk!
Schitterend om zo ‘een kijkje achter de schermen’ te krijgen…
Ben erg benieuwd naar het eindresultaat!
PS: ik ga alvast sparen voor een exemplaar…
Ik vind de naam alvast geweldig aangezien ik uit ’77 kom!
Was dit niet al lang bekend?
Kan me nog herinneren dat ik t ergens heb gelezen.
Whatever, heerlijk karretje.
Onder de benzinetank zit de versnellingsbak en die zal toch iets meer dan de benzinetank wegen…technisch ziet het er erg goed uit moet ik zeggen en als ze 700pk/1500kg halen dan hebben ze een leuke pk/gewichtsverhouding.
Erg leuk en intressant maar concurent voor Veyron? bij lange na niet.
Ik denk dat de Zonda het nog een stuk beter doet met die blok.
@BananaFlip, zoals ook al in het artikel staat was een deel van de informatie idd al bekend, maar er is nu nog veel meer uitgelekt
Lees het maar eens goed
Ik word niet warm of koud van dit ding. Heb er helemaal niets mee. Vind het ontwerp niets, alsmede dat Aston hier überhaupt mee komt.
@ CSL; Er staat ook ‘volgens Aston Martin’ bij, waarschijnlijk om reacties als die van jou te voorkomen.
“weegt slechts 260 kilo”
Wat is daar licht aan dan?
Een beetje doordachte v8 weegt 90kg, toch een factor 3 lichter:
http://www.hartleyenterprises.citymax.com/page/page/4542333.htm
interieur is echt mooi, maar dat stuur is echt om van te janken.
jammer van dat playstationstuurtje, verder “vetcool”.
@ robbie
Ja, wat ik heb gelezen was volgens mij alleen maar wat losse feitjes uit verschillende magazines.
Nu is het eindelijk helder!
Wel een geil wagentje…
echt wel top-secret die binnenkant,
http://www.autoblog.com/2009/03/06/aston-martin-one-77-uncovered-in-depth-on-whats-under-the-skin/
Ziet er erg indrukwekkend uit, maar waarom 4 grote throttle bodies en niet gewoon 12 ITB’s zoals het hoort bij zo’n motor…
Het zijaanzicht is net mijn CGT, dat ding heette altijd al de poor man’s Aston.
Maar bij mij is deze uitlaat de benzinetank. Aantal cylinders lijkt wel weer te kloppen
De brandstoftank sit waarschijnlijk gewoon laag in de auto, de versnellingsbak neemt immers niet de gehele breedte in beslag. Op de tekening is de ingang getekend. Zo’n hoog geplaatste brandstof tank beïnvloed de wegligging van de auto waarschijnlijk zo extreem dat je geen benzinemeter hoeft te hebben om te weten dat je tank bijna leeg is.
van binnen is het echte Aston Martin!
wow…de interieur ziet er echt heel mooi uit!! Ik kijk er al erg naar uit. Het wordt zeker een oogverblindende auto!
@Jan Jansen
ik weet niet hoor, maar dat is niet een ‘een beetje doordachte v8′. Geloof dat de Caterham 2,4 v8 90 kg weegt, maar dat is echt EXTREEM licht, en slechts mogelijk doordat het blok nauwelijks koppel heeft. Je moet echter wel bedenken dat die zoveel toeren moeten draaien om hun maximale vermogen te leveren dat de duurzaamheid niet erg best is. De v8-blokken uit de M3 en de C63 wegen bijv beide rond de 200 kg, en geloof mij maar dat dat zeer goed doordachte blokken zijn;) En toen Porsche het voorelkaar kreeg de 5,0 V10 uit de Carrera GT slechts 170 kg te laten wegen, was dat echt heel knap, zou geen ander merk weten dat zo´n lichte v10 had, laat staan een V12 die erbij in de buurt komt;)
man man
wat verlang ik tot ik deze tegen kom op straat
ziet er echt zo een gave bak uit!
Zeker lekker!!!:D
Het is een prachtige auto naar mijn mening. En dat interieur ziet er ook goed uit. Zoiets had ik juist in mijn gedachten! Als ik het geld ervoor had dan wist ik het wel!
fap fap fap!
Sorry dat ik mij verlaag tot het niveau van de-site-met-het-tv-station maar dit is zo ongelofelijk lekker!
Inderdaad .. je verlaagt je
Hij mag dan wel snel zijn .. maar mijn 40 jaar oude auto kan op meer plekken komen dan deze exoot
WOW :p moeite om te verkopen? :p
maarja.. leuke auto ![]()
denk niet dat ik er veel van te zien zal krijgen
gr. japp
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Testrondjes rijden
Geen geweldige foto's, maar het gaat om het idee. Auto zat vol test...
Ferarri, Lamborghini, Audi, Spyker, Aston Martin, Porsche, Ford, Lotus and ...
Rondje rijden tijdens Shanghia supercar meeting
Wat klinkt die 7.3 liter V12 lekker he?
We kunnen niet wachten totdat ie straks in het straatbeeld te zien is...
Supercars geven gas in Shanghai
Aston Martin teasert lekker door met de One-77. Gelukkig hebben we op autob...
19 augustus spotte ik deze Aston Martin Rapide in Nuth bij een tankstation
Vette bak
Aston Martin Vanquish - 5.9 V12 1e Eig. uit verzameling 1190Km!!.
Koop nu voor slechts 189.850,00
ASTON MARTIN RAPIDE 5.9 V12 Touchtronic Rear Seat Entertainment systee.
Koop nu voor slechts 185.000,00
Aston Martin DB9 - 6.0 V12 476 PK Volante Cabriolet.
Koop nu voor slechts 169.950,00
Aston Martin DB9 - 6.0 V12 Touchtronic ll.
Koop nu voor slechts 159.600,00
Aston Martin DB9 6.0 V12 Financial Lease Euro 1.862, - p.m..
Koop nu voor slechts 149.950,00
Zou iemand deze testrijder van Aston Martin willen vertellen dat de One-77 niet bedoeld is voor d...
Dan zijn die getinte ruitjes best handig. Geen leuker vermaak dan leedvermaak, al helemaal wa...
Vind je die Megafactories-serie van National Geographic ook zo interessant, maar heb je het na de...
We maken een uitstapje richting de andere kant van deze aardkloot, alwaar een petrolhead van mi...
Auto's kijken is leuk maar iets minder extreme kleurcombinaties zien we ook altijd op shows en be...
Haters en trollen, jaloers op wat zij nooit kunnen krijgen. Aangetrokken door glimmers en altijd ...
In Londen is vandaag de start van de Gumball 2011. Onder de deelnemers zien we de dikste supercar...
Eergisteren kwam hier een bericht voorbij over de grootste en meest exclusieve supercar meeting...
Een Pagani Zonda R, Bugatti Veyron SuperSport, Tramontana, Gumpert, Aston Martin One-77 en Koenig...
Het is al vaker gezegd, maar autofabrikanten struikelen over elkaar heen om in China een graant...
Slechts 77 exemplaren wereldwijd geproduceerd, waarvan er nog zo'n tien op een nieuwe eigenaar wa...
De eerste exemplaren van de gelimiteerde Aston Martin One-77 worden sinds enkele maanden afgeleve...
De inmiddels bijna uitverkochte supercar van Aston Martin hoeft het niet te hebben van zaken a...
Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Vandaag hebben we een tweetal auto's in de aanbieding die grofweg he...
Daar staat 'ie dan. Een van de eerste Aston Martin One-77's (op één na duurste a...
De crisis is voorbij, bonussen mogen weer of je hebt net je bedrijfje weten te verkopen. Waar moe...
Onze welbekende Porsche-racer Ronald van de Laar heeft één van de zevenenzeventig e...
Weet je nog niet wat je met je eindejaarsbonus gaat doen? Haast je dan snel naar de dichtstbijzij...
Dat supercarfabrikant Aston Martin met de One-77 een zeer potente troef in handen gaat krijgen was ...
De ultieme uitvoering van de Aston Martin DB9 is gesignaleerd in een mooie camouflage-outfit. W...
Zo helder, zo schoon, zo wit! Grijs is te gewoon, matzwart is leuk, maar wit is prachtig. Het is ...
Aston Martin heeft naar verluidt nog niks definitief besloten over een One-77 cabrio. De kans dat...
De One-77's 700 pk's brullen het uit! Dat mag ook wel want de levering zou dit jaar al moeten beg...
Er worden max 77 exemplaren van de Aston Martin One-77 gemaakt/verkocht. Het is onduidelijk of da...
Aston Martin is druk aan het testen met de One-77 supercar. Ergens in Zuid-Europa zijn ze bezig g...