
We schreven twee weken geleden al dat Audi een hetere versie van de A3 zou overwegen met onder de motorkap het 2.5 liter vijfcilinder blok uit de gloednieuwe TT-RS. En tadaaa! Daar rijdt een hevig verbouwde A3 over de Nurburgring die ons ernstig het idee geeft dat Audi er daadwerkelijk mee bezig is.
Het blok zal (als de RS3 op de markt komt) naar alle waarschijnlijkheid, net als in de TT-RS, 340 pk en 450 Nm leveren. Genoeg voor een sprintje van 0 naar 100 in zo’n 5 seconden. Bye, bye BMW 135i! Het grote vraagteken is echter wel wanneer en uberhaubt of deze RS3 ook echt op de markt gaat komen. Het is goed mogelijk dat Audi dit model ontwikkelt als een soort van uitzwaai model voor de huidige generatie A3, maar het kan natuurlijk ook zo zijn dat Audi wacht tot dat de nieuwe generatie A3 er is. En als de economische crisis aanblijft houden zien we deze auto misschien wel nooit op de weg. Only time will tell! (Bron & meer foto’s: Motor Authority)
Pretty nice, lijkt me echt zo’n geweldig bommetje te gaan worden!
Met de stig erin:P
Mooie fotosoep…..blij als het 2 April is
-edit: niet alles is een grap…-
vet ding wat zal de prijs worden als ie uit komt?
De wielen lijken me wat te groot voor de wielkasten…
lijp ding man, vet gaaf, deze zal echt wel aanslaan hoor!!
Valt behoorlijk op…
dit is geen rs3 denk ik, waarom zou audi beginnen testen met een 5deurs i.p.v. de 3 deurs ? en hoe kunnen ze hem nu al op nummerborden hebben ?
en de badge zegt “S3″ dit is volgens mij een tuning project.
en nog iets, waarom zouden ze er een 2.5 inleggen als ze evengoed de 3.2 kunnen voortontwikkelen ?
Laat maar komen, ook al is het 1/4.
Zeker geen 1 april grap, stond gisteren al op AMS.
Graag gedaan, de tip
Wat een briljant apparaat zeg!
Jammer dat de achterkant niet afgebeeld staat, die op Motor Authority wel staat.
Erg mooie achterkant namelijk!
Laat maar komen hoor! de RS6 in het klein
Leuke fotosoep… 1 april. Maar als hij er zo uitzag dan was de RS3 best wel mooi.
-edit: niet alles is een grap…-
@kowalsk: Dat lijkt denk ik zo, omdat hij wat over helt in de bocht
De toekomstige petjesauto.
En alle andere goedkope variantjes van de A3 gaan hier straks op lijken.
bye bye 135i….tot ze met een m1 komen jah dan is het bye bye rs3
Zoals Dennis al zegt, toekomstige petjes/finnen auto -1
@ JP
Check bron.. Al van gisteren + Extra foto’s.. Dit is geen photosoepke:p ookal smaakt ze wat bitter:p
Bye Bye 135i zegt hij dan.. tis ook geen concurrent
Ik vind het leuk,
Hier in weert rijd een a3 s-line, en dan ook als station rond, en ik heb het jammer gevonden dat ie nog zo tam is, maar nu komt er zo een rs3 versie van
:D
Zijn andere auto is een 599 xd
Pfff…
Audi’s zien er altijd saai uit.. Alleen de R8 is wat men noemt ” gedurfd “.
nee…Audi knalt deze en de RS5 allebei op de markt!
Geen probleem…!
En als we moeten kiezen, dan duidelijk de RS5..veel mooier en bruter!
Dat er een RS3 zou komen was al eerder vermeld door Audi, alleen de foto’s van een overigens verder niet gecamoufleerde RS3 lijken mij niet echt.
Maar ja, ik heb ook maar 1 oog (en een bochel)
Tja wat valt er over te zeggen, ben absoluut geen audi fan, maar vind het toch altijd wel prachtig hoe ze BMW en Mercedes weer ff van hun voetstuk afstampen voor enige periode.
@JP
Als dat ene oog niet in het midden zit komt et wel goed, anders heb ik zo mn twijfels
@kowalsk
die wielen lijken groot omdat de auto juist in een bocht zit en de wielen tegen de wielkasten zitten.
Wielen te groot voor de wielkasten? Je hebt ook totaal geen last van dwarskrachten in een bocht… 1 April? Waarom staan die foto’s dan al 3 dagen op internet… En saai uiterlijk? Het is natuurlijk ook helemaal geen prototype maar een klaar productieodel…
Serieus mensen, denk eerst even na voor je van alles en nog wat schreeuwt!
Veel verklaarden mij voor gek toen ik een tijd terug zij dat er een 5 cilinder RS3 zou komen, en kijk nu is! Voila
De RS3 lijkt nu toch wel dicht bij te komen hé? Hoop datie nog in dit model op de markt komt!
Trouwens, er staan ook al 2 dagen nieuwe RS5 spyshots online, komen die hier ook nog?
Helaas geen RS3. Geen ovale uitlaten, kenners zagen dit natuurlijk meteen. Vandaar die 1 april opmerkingen.
@gekke turbo: Nee helaas ook geen RS3-logo’s. Het is gewoon een S3… Kenners zien dit zo. Ze gebruiken ook nooit mule’s van bijvoorbeeld S-modellen om te tesen hoor, ze lepelen er een motorblok in, verlaaginkje hier, spoilertje daar en we zien wel hoe die rijd joh…
@woutevajjjj: “waarom zouden ze er een 2.5 inleggen als ze evengoed de 3.2 kunnen voortontwikkelen ?”
1 woord: gewicht.
zou mercedes trouwens ook niet met een clc amg komen
@red
het is: ‘time will learn’
Het ziet er niet mooi uit, een vergemest dingetje zo. Het zal toch echt anders moeten ogen. Dat 2,5 blok is wel mooi om erin te leggen!
@ Robbie: over het algemeen wacht Audi altijd tot het eind van de modelreeks om een RS-versie te introduceren. Grote kans dus dat het nog om het huidige model zal gaan.
@ gekke turbo:
Die ovale dingen zijn ook alleen maar uitlaat sierstukken, je hebt echt niet perse 2 van die ubergrote dingen nodig om de uitlaat gassen de wereld in te blazen hoor ![]()
Bij de RS6 met V10 en 580pk misschien wel, maar niet bij die 5 cilinder met 380pk
Dan voldoen die uitlaatjes van de S3 ook wel.
En alsnog: Audi heeft de ‘2 keer dubbele uitlaten’ op hun S-modellen ook verbroken op de S3 want die heeft er ook maar 2 ipv. (S8, S6, S5,S4 hebben 2×2 uitlaten)
Het is geen regel: als er ‘die en die’ uitlaten of velgen op zitten is het ‘die’ auto.
NEE, dat slaat weer nergens op.
Wat Tommy al zei: Wanneer gaan mensen weer eens nadenken voordat ze iets typen/zeggen?
@freek: Nee inderdaad maar de uitlaten zouden tenminste aan 2 kanten geplaatst moeten zijn. En niet alleen aan de linkerkant.
@freek Op het moment dat mensen zoals jou er achter komen dat 2 keer dubbele uitlaten helemaal geen traditie is bij de Audi S-modellen. Ooit de oer S2 uitlaten gezien? Juist ja: 1 keer dubbele uitlaten. Maar de RS uitlaten zijn altijd: tweemaal ovaal.
En nu je melk opdrinken en snel je bed inkruipen jongetje.
als je me zou zeggen dat het een RS6 is zou ik het geloven.
is hun designer stiekem al jaren dood?
^ lawl. Precies wat ik tegen heb op Audi’s tegenwoordig. Echt één pot nat.
Die 5-cylinder is wel geil, though.
^
ik vind het allemaal wel meevallen. eerlijk gezegd poep ik er op.
ik hou van een ander soort geluid dat bij een audi totaal niet voorkomt.
@Gekke turbo
De 2 ovale pijpen traditie is er pas sinds de C5 RS6, de B5 RS4 en RS2 hadden gewoon dubbele uitlaat aan 1 kant.
Dit is overigens een testmule dus ik snap al niet waarom iedereen het al over het uiterlijk heeft alsof het een productieklaar model is.
Laat maar komen , dan koop ik er gelijk één als de prijs nog een beetje redelijk is.
men nemen: 1 audi A4 Avant. Deze zetten we in een leuke omgeving. Daar maken we vervolgens een mooie foto van. Met fotosoep selecteren we de auto. Vervolgens doen we scale 95% en hoppa we hebben een nieuwe A3. M.a.w. dit is de werkwijze van de designafdeling bij audi. Er zitten nog meer uiterlijk veschillen tussen een BMW 3-serie sedan en 3-serie coupe dan tussen een A3/A4/A6. Lekker snel verdient. En audi maar stoer doen met hun ‘nieuwe’ modelletje. Ooit kwam Audi nog met iets revolutionairs aanzetten zoals de eerste TT en de A2, maar die tijd ligt helaas ver achter ons. Bmw heeft deze taak duidelijk overgenomen (niet dat dat allemaal even mooi is)
Volgens mij is dat geen RS3.
Alle RS’en worden met ovale pijpen uitgeveord.
Deze heeft twee ’suffe’ pijpjes naast elkaar aan de linkerkant (zie motorauthority)
HOAX???
Was te verwachten! Maar zou wel super zijn, nog meer audi 5 cylinders op de weg!
Dit is volgens mij gewoon een tunertje met wa geld op overschot.
Zie je hoe diep die audi doorbuigt in de bochten en de velgen die erop liggen.
Ik ga vaak op het circuit zolder (vlak bij mij thuis) kijken naar vrije trainingen en de enigen wiens auto (en ja ik weet best dat dit geen supergoede vgl is want echt merken komen hun wagens niet op zolder testen maar toch) zo diep door de veringen gaat in de bochten zijn die van tunertjes van een jaar of 25 met een racelicentie en een papie met geld.
Dat zou ook de velgen en de 5-deurs verklaren. Het verklaart alleen niet waarop de remblokken niet fel rood of geel zijn met in het groot brembo of sparco erop en het verklaart ook niet waarom er geen klein spoilterje achterop zit met carbon bestikkering erop.
Ging de RS3 niet gebaseerd zijn op de volgende generatie A3’s in 2011?
ÜBERVET, zoon klein BRUUT dingetje met 340 pk. God bless audi
Ziet er meeeeeer dan prima uit!
@ SimonMc
En dat lekkere geluidje…
@jopperdepop: Het kenteken begint met HN, dat zegt genoeg dacht ik zo…
@wotevajjjj,
Dat zegt allemaal niets….
@R36,
Daar geloof ik niets van. Denk dat hij nog komt als de huidige A3 nog bestelbaar is, zou wel een optie kunnen zijn dat deze RS3 dan wat langer geproduceerd gaat worden tov de normale A3, maar hij gaat echt niet komen op basis van de volgende generatie A3…
De “RS3″ op de foto lijkt echter wel verdacht veel op een normale S3 sportback. Ik mis alleen de mistlampen nog. Misschien dat wotevajjjj dan toch een beetje gelijk heeft. Alleen niet over de motor, dat gaat 100% zeker de 2.5 5 cilinder worden…..
Deze heb ik vorige week donderdag zien testen op de Nordschleife, ging serieus hard, en een heel vet geluid!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Ferarri, Lamborghini, Audi, Spyker, Aston Martin, Porsche, Ford, Lotus and ...
De Audi RS5 is gespot op de Nürburgring.
.
Promovideo van ADVANtech Studios die wat prachtige beelden vna supercars aa...
Mercedes Combi rules!!!
SLR speedster (lijkt wel of hij gas half intrapt) en R8 die vol in de toere...
In de buurt van de audi fabriek in Ingolstadt kwamen we de nieuwe A6 sedan ...
Toekomstige R8 V10 gespot op de nurburgring.
Een ontwerpje voor een audi rs3.. Comments zijn welkom. ;)
Autoblog rijdt een blauwe wervelwind met vijf zitplaatsen.
Audi Q7 3.0 TDI Proline Plus, DVD navi.
Koop nu voor slechts 49.800,00
AUDI A6 ALLROAD 3.0TDI 171KW AV PL QUAT TIPTR.
Koop nu voor slechts 49.750,00
Audi zal in 2010 niet alleen een nieuwe A8 introduceren, maar ook de gloednieuwe A7 Sportback (CLS...
Zo oudbakken oogt de huidige A8 nog niet, maar toch komt Audi voor het eind van 2009 met een comp...
Het lijkt erop dat Audi bezig is om de klokkenwinkel van de A4 een kleine facelift te geven. Er z...
Al enige tijd worden er prototypes van een Audi R8 V10 met achterspoiler en aangepaste 'sideblade...
Al zo'n 1.000 jaar wordt er gesproken over de komst van een hele snelle A3 aka RS3. En nu schijnt h...
De nieuwe generatie Audi A8 is zo goed als klaar (onthulling LA Autoshow) en voor het eerst zijn ...
We hebben nieuwe spyshots van de volgende Audi A8, inclusief interieurfoto's... Deze auto is ...
In het eerste kwartaal van vorig jaar vonden in ons land ongeveer 250 Audi Q7 exemplaren een nieu...
Dat Audi nog nooit een RS3 heeft afgeleverd, daar zitten de tuners niet zo mee. Als Mozes niet na...
Al geruime tijd gaan er geruchten dat er een A5 Sportback zou komen. Oftewel een soort 4-deurs co...
De A6 Allroad lijkt me niet bepaald een verkooptopper in de Lage Landen, zo vaak zien we deze A6 ...
Het is Audi-spionage voor en na vandaag op Autoblog. Al enige tijd houdt de Audi TT-RS de gemoedere...
De Audi A3 TDi Clubsport quattro concept zullen we niet snel in productie zien. Het werd echter w...
Het Engelse AutoExpress schrijft over de nieuwe Audi RS3 en noemt het de "hottest A3 ever prod...
Audi is flink in het nieuws de afgelopen dagen; de bekendmaking van de R8, een mogelijke Q3 en de t...
Nog een hot hatch voor op je lijstje: de Audi RS3! Deze super-A3 zal zich positioneren boven de S3 ...
Audi overweegt een streetlegal versie van de Audi R8 LMS uit te brengen. Deze moet gaan concurrer...
Als je vindt dat je Audi Q5 wel wat meer body kan gebruiken, dan kun je hem even bij Enco Exclusi...
Ze zijn wel van de lat hoog leggen, daar bij Audi. De heren claimen maar wat graag de grootste sp...
Inclusief een guitig blauw kleurtje en de fameuze witte Gordini-striping. Was te zien in rondsling...
In Frankrijk is de maximumsnelheid op de autoroutes 130 kilometer per uur. De gendarmes staan ero...
Twee rally legendes, één gaaf parcours en een presentatrice die niet te veel praat....
De Audi A7 moet dit jaar nog op de markt komen, maar de Oostenrijker Adriano Mudri heeft alvast e...
Move over gangsta bitches. Natuurlijk is de Q7 niet met zuurverdiende belastinggeld betaald. ...
Hebbedingetje voor de fans van Manchester City. We kennen Stephen op Autoblog van de afzichte...