
Een lekkere 340 pk en 450 nm uit een vijfcilinder turbo. Een top van 250 (of als je lief kijkt zelfs 280 km/u) en een sprint naar de 100 in 4,6 seconden. Wat zou dat mogen kosten?
Audi denkt zelf aan € 76.990,- voor de TT-RS coupe en € 81.475,- voor de TT-RS Roadster. Dat is minder dan Porsche vraagt voor de minder sterke en minder snelle Boxster S, maar die is natuurlijk nog meer premium enzo. Wil je nog een paar extra goodies, vink dan het Pro Line pakket aan. Voor € 2.900,- wordt er dan ook nog een navigatiesysteem, een Bose Surround Sound radio/CD-speler en een alarmsysteem op je TT-RS geleverd. Standaard heeft de TT-RS als Bi-Xenon koplampen, elektrische verstelbare alcantara/lederen sportstoelen, regensensor, en aluminium pedalen voor de broodnodige gewichtsbesparing. Pas vanaf deze zomer staat de TT-RS in de showroom, maar voor die tijd kunnen we de TT-RS vast wel een keer voor jullie uitproberen.
Gallery: Audi TT-RS |
|||
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.8tfsi | € 38.940,- | 160 pk | 7.2 sec | » |
| 2.5tfsi ttrs plus pro line quattro | € 90.850,- | 360 pk | 4.4 sec | » |
Deze auto is echt al zijn geld waard! Komt er een test van jullie?
Ik denk dat je die top van 280 niet haalt door lief te kijken… misschien naar je bankrekening dan…
wauw! das is gewoon een mooie auto, ik heb niet zo heel veel met audi maar dit vind ik wel onwijs gaaf!
Deze TT is echt zo dik, ongelooflijk. Audi heeft zichzelf echt overtroffen. Dat is natuurlijk geen nieuws, maar de dik 80.000 euro is toch niet al te duur voor zo’n snelle roadster.
kwijl…
Voor wat geld meer haal ik wel een E92 M3 Cabriolet ofzo.
Dit is echt veel geld voor een kapperswagen.
voor de echte makelaar!
Lekker hoor!
Valt me ook best mee die prijs voor een RS-model.
Of het het geld waard is, moet je jezelf afvragen of je indd geen bagage ruimte nodig hebt. Anders is het een topauto voor jou!
Maargoed, gelukkig komt er weer een interessante rijtest! want die smart brabus was natuurlijk 3 keer niks..
Iemand met mij eens? Ik vind het gewoon iets te ‘dik.’
Wat BmwMPower zegt, zoveel geld… voor een TT. Nee dank u. Voor zoveel centen wil ik op zn minst een 6 cilinder.
Best veel geld, maar ivm die porsche cayman al z’n centen waard lijkt me zo!
ik had de prijs eerlijk gezegd hoger verwacht
dit valt nog best mee denk ik ..
@BmwMPower
De cabriolet is de E93 ![]()
Ik zou ook het extra geld hieraan spenderen, is ten minste een 4 zitter…
Ik vind het eigenlijk best weinig geld voor zulke prestaties. Bovendien ziet -ie er erg lekker uit…
Ik kijk nu al uit naar de rijtest!
He BmwMPower, voor die M3 cabrio van je mag je nog 40 a 50.000 euro meer voor neerleggen. En voor dat geld haal ik liever een TT-RS en een 325i
Erg…
# mooie auto
# knappe prestaties
# dure auto
# mooie press-pictures!
Ben benieuwd naar de test. Zal vast lekker klinken!
@GOD
Djeeses, als je dat zo ziet…
Wat een vrouwen auto zeg, ondanks de RS versie.
Doe mij maar een Porsche
zou daar mijn zuur verdiende centjes nooit aan kunnen spenderen 80.000eur is misschien niet duur voor zulk een wagen maar hoe zot moet je zijn om zo een smak geld aan zulk een klein wagentje te geven?
@GOD
Dat zou alleen zo zijn als de TT een Chinese auto was.
^
@GOD: ja echt hoor, als 2 druppels water….
Gelukkig is de ene rood en de andere wit, anders zou ik het verschil niet zien.
Hier durft de kappergilde echt niet in te rijden hoor
Blijf het mooi vinden dat Audi weer een geblazen 5pitter gebruikt
Damn, krijg wel echt jeuk van die Coupé!
hebbehhebbeh!
Drie hoeraatjes voor downsizing
de vijfcilinder is terug.
@BmwMPower
Maar die M3 Cabrio is ook weer een stukkie langzamer en logger dan deze TT-RS. Kan je net zo goed meteen voor een 911 gaan.
Dat is best een hoop geld. Dit ding gaat echter net zo hard als een R8 met 420pk. Die R8 is weer een stuk duurder. Dus kijkend naar de performance valt het nog redelijk te doen.
80.000 euro is toch serieus geld .. of ben ik een schooier ??
vooral voor in een land als het onze .. waar je in een Panda net zo snel bent ..
Geef mij maar een zwarte met donkergrijze velgen.
@Heyhuub: Euh, niet. Zou wel eens een testje op circuit willen zien tussen de TT RS en de M3.
@GOD
Ja echt he, wat lijken ze toch op elkaar.
….4 wielen, een stuur….
Volgende keer graag een Porsche waterkoker als foto erbij, dan zien we het verschil tenminste
zou eerder voor een 370z gaan.
tt blijft een verwijfde bak
@ tss68nl
Grappig patroontje in de stoelbekleding van die TT Coupé, met die letters TT erin verwerkt. Is er toch nog iets van de R8 V12 TDI Concept in productie gegaan
vind m mooi, maar vind de Roadster het dikst.
De Coupé vind ik vooral voor mensen die zogenaamd ´echte man´ willen zijn, maar niet het borsthaar hebben om een keuze te durven maken (qua performance maakt het immers niets uit, open en dicht zijn even snel).
@pol
Ik heb eve een vergelijking met een TT-S opgezocht van fastestlaps.com
Contidrom Handling Track
BMW M3 Cabrio (E93) 1:14.39
Audi TT-S Coupe 1:15.22
Een enkele seconde verschil, terwijl de TT-S toch zo’n 150pk minder heeft. Dus ik denk dat de TT-RS wel een flink stuk sneller zal zijn dan de M3 cabrio en eerder met de M3 Coupe te vergelijken zal zijn.
En wat gaat dat zijn in belgië ?
Een Audi in -RS- uitmonstering is cool, PUNT !
Natuurlijk zijn er heel veel goed, snelle, mooie, ruimere alternatieven te koop voor dit soort geld. Maar zeker als je de prestaties tegenover het geld zet (i.v.m. de genoemde Porsche b.v.) is hij iedere stuiver waard.
Ik zeg, zelf een R8 5.2 V10 FSI voor in het weekend, een RS6 5.2 V10 TFSI Avant voor doordeweeks en je vrouw een TT-RS Roadster en in een hoekje van de Garage zo’n heerlijke M3 Cabrio d’r bij (kan je zelf ook lekker dakloos rijden als het zonnetje schijnt.) Maarja, helaas kom ik daar zelf ook zo’n half miljoen Euries voor tekort.
auto’s zijn eigelijk belachelijk duur geworden!
haha de reagerende pubertjes met hun aftandse golfje vinden deze meuk natuurlijk geweldig…. bijna 80 mille voor een auto die een kind van 4 jaar tekent?
Ach, leuk, maar het doet me niet veel. Nee, dan gaat een Cayman S nog altijd voor. Ook als ik daar € 30.000 meer voor moet neerleggen.
@ Heyhuub
Die tijden zullen wel gereden zijn op een wat kleiner circuit. Op de Nürburgring zul je wel grotere verschillen zien.
Sorry Henk, Ik ben bijna 40 dus allang geen puber meer (jammer genoeg)
Golfje… nee ook al niet, wel een Passat.
En als jouw 4-jarig kind zo’n auto kan tekenen zou ik hem/haar alvast uit gaan besteden. dan kan jij NU alvast stoppen met werken en op de verdienste van je kind gaan leven.
Dit maakt de R8 V8 zo goed als overbodig. Hij heeft dezelfde specificaties maar de TT is echt stukken goedkoper. Toch knap lullig als je in je nieuwe R8 zit en zo’n lullig TT-tje er niet eens uit kan rijden.
Ontzettend dik en een goede prijs! Had m vanaf 82000 verwacht..
@DenE: Het is RS6 5.0 TFSI, niet 5.2
En wie denkt dat je voor dat geld een nieuwe M3 Cabrio bij de dealer kan mee krijgen zal waarschijnlijk weer naar buiten gestuurd worden… Die kost al ruim een ton. 76.000 vind ik nog heel redelijk als je bedenkt wat je er allemaal voor krijgt… Maar een wijvenbak is het echt niet man, de vorige TT, dat was een wijvenbak!
Goede prijs-kwaliteitsverhouding!
Als jullie een tester nodig hebben dan offer ik me geheel vrijwillig op om een goede test te doen en er nog een mooie review van te maken ook
in een woord: GEIL
@Heyhuub over een rondje Nurnburgring doet de M3 8.05, de TT-s coupe 8.29.
Dus dat wordt nog heel erg moeilijk voor de TT-RS om de M3 te verslaan op de Ring.
Er gaat nog veel haar geknipt moeten worden…
mooie auto, maar de prijs…..
Leuk. Erg leuk. Maar toch zou ik voor een cayman gaan. Waarom? Toch liever een lekkere 6cilinder. En hij is mooier. Maar dat is natuurlijk subjectief
Prima prijsje hoor!
Voor een bloedmooie sportcoupe met geblazen vijfcilinder waar 340 paardjes uitgeperst worden is 80.000 helemaal niet zoveel.
Ja, je gaat natuurlijk wel wat opties aanvinken he.
Focus RS is een betere keuze, goedkoper, mooier en sneller.
RS uitvoeringen zijn in mijn ogen altijd lekker..
Maar ik vind deze toch wel heel erg lekker eruit zien!
Jammer genoeg kan ik m niet betalen.
Doe mij maar een boxster S voor dat geld
En toch blijft dit veel geld voor een “net niet” auto.
Een Z4 is veel gewaagder en stoerder.
Echt een gave wagen! Liever het vorige model Z4, maarja, je kunt niet alles hebben he:P
Ik begrijp niet wat iedereen ziet in deze wagen. Is en blijft een kapperswagen. Alternatieven genoeg voor 80.000.
@BmwMPower geniale opmerking
Deze auto verdient het om door autoblog te worden getest
Voor dat geld kunne zelfs nederlanders een S5 kopen
@GOD: Sneller? Sneller?? Op mijn fiets trek ik deze TT RS er zelfs met gemak uit, laat staan elke schrale dieselende leasebak!
Ik denk dat er genoeg potentiele kopers zijn voor deze auto, dat misschien wel het best verkopende RS-model ooit wordt, iig de goedkoopste tot er een RS 3 komt uiteraard…
Uiteraard niet te vergeten dat alle uitvoeringen van de TT-RS geleverd zijn met een sterke motor geleverd door niemand minder dan, daar komt ie …….
VW ( das auto ).
En dat betekent dat Audi niet meer Audi is, maar Porsche en ook niet meer premium is. Aahhhh wat jammer nou !!!! Hahahahahahahaha
80.000 EURO VOOR DEZE AUTO??
Doe normaal!!
@ Sjaakball
Ja, precies, hadden ze best wat meer voor kunnen vragen
.
80.000 valt toch best mee voor een premium sportcoupe met 350 geblazen paardjes?
Specs zijn heel erg nice alleen vind de looks maar niks. Puur kwestie van smaak, vond de oude TT’s ook al niet mooi. Nee, zou nooit een TT kopen en dat is enkel om de looks (en omdat ik er het geld nie voor heb
)
Je zou geld toe moeten krijgen om in zo’n open versie gezien te worden.
Allezejezus, wat een gedrocht. Soort opengehakte tor.
Coupeetje is aardig, tho’
echt een mooie wagen! Opzich niet zo heel duur, want als je kijkt naar de cijfers (0-100 in 4,6 en een top van ±300 waarschijnlijk) is hij niet duur, vergelijkend met een M3 coupé bijvoorbeeld zou ik deze TT-RS liever willen, steek ik flink wat euro’s in m’n zak, ook al is de M3 misschien beter/sneller etc, deze RS is goed snel voor z’n geld!
leuke kar, vooral dat als je weet dat ik een belg ben en als ik een TT-RS zou kopen, dat hij nog goedkoper zou zijn!!! Mercedes en BMW zijn gewaarschuwt! zo zal mercedes de prijzen van SLK AMG dringend moeten aanpassen en aangezien BMW toch bezig is aan de Z4, kunnen ze in 1 keer de prijs al wat laten zakken van het M-modelletje t.o.v. de vorige generatie!!!
zal mij benieuwen waneer de rs3 uit komt
Hahaha geweldig! Ben je een stoere patser met je Boxster S en dan wordt je bij het stoplicht of op de snelweg keihard te kakken gezet door deze bijna helft goedkopere Audi TTRS
@Majinstar: Ligt er aan hoe je het stelt. Dit is 1 van de weinige echte dwarsliggende Audi motoren, alle langsliggende motoren van VAG zijn sowieso door Audi ontwikkelt.
De VW motoren die jij bedoelt zijn allemaal dwarsliggend, zoals bijv. die gebruikt in de Audi A3 en TT, met uitzondering van dit blok.
heb al gezien, vorige week bij de rai, op nederlandse platen, en nee jongens,het was niet binnen;)
niet te duur, maar als je echt veel auto voor weinig geld wil, dan moet je 2e hands gaan!
De TT is gewoon écht lelijk. Dan kunnen de prestaties nog zo leuk zijn, maar in zo’n kar wil ik niet gezien worden. Doe mij maar een Cayman!
@ E320 CDI
De top schijnt 288 km/h te zijn
en die van een onbegrensde M3 293 echte kilometers. Tel daarbij op dat je een TT wss gemakkelijk kan laten chiptunen, en ik geef je gelijk
@ bmw m power voor het geld van een bmw m3 cabrio kan je een tt-rs + een audi a4 kopen.
En nu maar beginnen te sparen…
Wat een prachtkar ![]()
Wel spijtig dat hij geen sport differentieel heeft zoals de S4…
Can’t wait for the test, autoblog.nl
Gezien de prestaties, uiterlijk, geluid…echt alles!
Elke cent is het waard…voor dat geld vind ik hem super!
maar neem aan dat de rs3 de zelfde pk krijgt want anders is die nog steeds niet sneller aals de wrx sti en de evo
Nou, ik vind het knap prijzig voor een auto waarvan je het vermogen in dit landje never nooit mag toepassen omdat je dan prompt je rijbewijs en met wat meer pech ook je auto kwijt bent aan Justitie. Dat moet toch op een goedkopere manier te regelen zijn, denk ik dan.
En bovendien- Ik zou het er voor moeten lenen, want dergelijk geld heb ik toch echt niet zomaar onder me slaapkussen of in een ouwe sok liggen….!
Grappig, die spoiler die de coupe helemaal af maakt, maakt de roadster helemaal over de top.
deze ff naar ABT of MTM sturen, die remappen hem voor 2 à 3K naar >400 pk en dan rijd je er heel wat naar huis
Blijft een leuke auto, maar om nou 10.000 euro extra te betalen, voor de TT RS die maar uiteindelijk 1.1 seconden sneller is dan de TTS vind ik het niet waard!
@Mick,
Maar 1,1s sneller? Dat is onder de 6s grens een eeuwigheid man! Je bent meer kwijt wanneer je een TT-S tot deze waarden laat tunen en dan heb ik het nog niet eens over veel andere dingen gehad die er wel op een TT-RS zitten en niet op een TT-S…….
@Majinstar,
Een autofabrikant die Lamborghini bezit niet premium noemen ![]()
Gelukkig had ik zo’n dergelijke uitspraak van jou wel verwacht…..
leuke auto voor de sportieve homo’s onder ons!
een Z4M of slk55 amg vind ik dan toch wat mannelijker dan deze sportieve vw
Tja, laat mij dan maar een sportieve homo zijn.
BMW Z4M 0-100 5s
Mercedes SLK55 AMG 0-100 4,9s
Audi TT-RS 0-100 4,6s
Niet dat BMW en Mercedes hier niet weer overheen gaan, maar het is ook overduidelijk geen auto voor homo’s aangezien die overduidelijk meer oestrogeen in hun lijf hebben dan testosteron. En vrouwen worden al wild als je ff de 150 aan tikt…..
@Windhoos
ok daar heb je dan wel weer gelijk in, maar anders krijg ik spijt van mijn aankoop
Ja m’n vrindin heeft er 1, een Witte TTS Roadster;) rij er wel vaak in
haha
Ik heb zelf een A3 1.8 Tfsi ook een mooie auto
hahaha dat heeft je vriendin wel beter geregeld dan
Heb momenteel een TTS roadster voor de deur staan (en een R8), en ik begrijp niet dat er geen handgeschakelde versie beschikbaar is (althans, in de VS). Betekent dit dat Audi de TTRS naar de VS gaat halen met een handgeschakelde transmissie?
Dikke bak hoor ! echt mooi ! en dat interieur !
ma toch issie niet opgewassen tegen mijn S3 met 460 PK. moehahahah
@AudiS3,
Dat is appels met peren vergelijken. Als je deze TT-RS gaat tunen dan is jouw S3 ook nergens meer……
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Autoblog doet de snelste TT, met dank aan de 2.5 vijfcilinder met 340 pk! ...
De standaard TT-RS heeft 340 pk en sprint in 4,6 seconden naar de 100. Dat ...
Wouter zoekt het evenemententerrein van de AutoRAI, maar beland in een tunn...
Paar foto's van mij :)
Kijk die mediagenieke Duitser eens mediageniek zijn!
Zomaar via de webcam op de RING. Wat voor TT is ? Lijkt me redelijk 'dik'. ...
gave wagen! leuke kleur ook :Pfoto's zijn van slechte kwaliteit omdat h...
Vandaag was Zolder afgehuurd door Audi. Voorstelling van de Audi TTRS of ie...
Lekker hoor!
Audi TT TTS305 pk Quattro S-tronic (bj 2008, automaat).
Koop nu voor slechts 36.750,00
Audi TT 2.0 TFSI, S-TRONIC, ALLE OPTIES,.
Koop nu voor slechts 36.390,00
Audi TT roadster 3,2 quattro S line S-tronic.
Koop nu voor slechts 35.961,00
Audi TT Roadster TT 2.0 Tfsi S-tronic6 S-edition.
Koop nu voor slechts 35.900,00
Van de huidige Audi TT is onlangs een Plus-versie uitgekomen (360 pk, awwyeah!) en dat beteken...
Twintig pk extra en een verhoogde topsnelheid (280 km/u). Audi-adepten, u heeft weer iets nieu...
Met het onthullen van Audi's rapste TT gisteravond schoot ons meteen een toepasselijke 'kies maar...
Het is geen verrassing, maar desalniettemin nog steeds welkom nieuws. Audi knalt een opleukkitje ...
On special request! Het was alweer even geleden+ de alternatieve tunnelrun onder de Amsterdam...
Wanneer je in een belangrijke markt een nieuw model neerzet, dan hoort daar de nodige promotie bi...
Helaas pindakaas voor de Audi-fanboys. Hun RS3 is gewogen en te licht bevonden. Onderstuurd, niet...
Voor een ècht leuke dag spotten kom je al snel in het buitenland uit, omdat Nederlanders...
U zag het gisteren wellicht al in de gallery van de R8 V10 Biturbo, maar naast de dikke R8 heeft ...
They did it again! Het record van de RS6 wist tuner MTM vorig jaar op 344,2 km/u te zetten tijd...
De Audi TT-RS heeft in z'n standaarduitvoering met 340 pk op zich voldoende vermogen om vlotjes v...
En deze TT RS is niet zomaar bedoeld voor een circuit. Deze TT RS is speciaal ontwikkeld om te ra...
Je kunt al bijna een jaar bij tuner ABT terecht om je Audi TT-RS een upgrade te geven van 340 naa...
De facelift van de TT was heel hard nodig, het was immers de laatste Audi die geen LED dagrijverl...
Iemand zin in een spelletje Zoek De Verschillen met het huidige model? Net op tijd voor het zome...
Dan waait je kapsel vanzelf wel in model! MTM stopt graag heel veel extra paardjes onder mo...
Als je een aardig bedragje te besteden hebt om lekker hard mee te gaan, dan zijn er aardig wat ...
De geblazen 2.5 liter 5-pitter in de Audi TT-RS is standaard goed voor 340 pk en 450 Nm koppel. D...
Zeg je vijfcilinder, dan zeg je Audi. En met de introductie van de TT RS heeft Audi eindelijk wee...
Deze opgefokte 5-cilinder komt wel heel dicht in de buurt van de ur-Quattro. De standaard T...
Sportec is bezig met een performance package voor de Audi TT-RS, er wordt gesproken over meer dan...
We hebben er niet al te lang op hoeven wachten: de eerste tuner die de TT-RS onder handen neemt....
Het moment staat nog in mijn geheugen gegrift: in de jaren tachtig ging ik als klein jochie naar...
We hadden natuurlijk al wat foto's gezien van deze Cayman killer van Audi, maar live foto's doen ...
Vijfcilinder powerhouse... Audi heeft wat nieuwe foto's van de TT-RS vrijgegeven, en wie zijn...