De eerste officiele beelden van de nieuwe Saab 9-5!
Gepost op 27-06-2009 om 9:23 door autoblogger - 66 Reacties »
Onlangs had Saab de 9-5 Sedan, Estate en 9-4X onder een hoes in het Saab-Museum in Trollhattan gezet, maar gisteren zijn de eerste officiële beelden gelekt.
In dit geval gaat het echter om CGI-beelden, maar die zijn dus afkomstig van Saab zelf! De fansite saabsunited.com heeft ze express op het internet geplaatst, embargo’s zijn immers voor oude media. Gelukkig maar. Dit model kunnen we over een paar maanden in Frankfurt kunnen bewonderen, en voor die tijd zullen er natuurlijk ook real-life foto’s van de 9-5 verspreid worden.
Tevens is bekend geworden dat de nieuwe 9-5 een startknop krijgt (heeeel vernieuwend) en er zou een geavanceerd ‘DriveSense’ systeem worden geïntroduceerd, hiermee kan het onderstel van de auto worden aangepast.











En wat de auto betreft: eindelijk sexy ontworpen lampen op de voor- en achterkant van een recente Saab. Ik was op zoek naar een kleinere vervanger voor m’n 9-3 (downsizing – smartsizing), maar als de metalen versie ook echt op deze 3D-beelden lijkt, dan wil ik dit toch graag eerst ‘in the flesh’ ervaren. Voor zover ik nu kan zien: prachtauto!
De achterlichtenreferentie naar de one-77 begrijp ik vormelijk wel, maar dat Saab het doet hoeft niet te verbazen. Ze zijn er al mee bezig sinds de Aero-X (concept voorgesteld in 2006, conceptshots gelekt voor die tijd), dat is dus een tikkeltje langer dan Aston Martin – de eerste prenten van de one-77 dateren van 2008, de 9-5 komt einde dit jaar op de markt. Als je dan toch de leentje-buur-argumentatie wilt gebruiken, is het eerder Aston Martin die de pet met ezelsoren draagt. ;-)
Mooie auto, zoals ik hem hier zie.
Als iemand nu nog roept dat ‘ie op het huidige model lijkt, weet ik het niet meer…
Schitterende auto! Luxe, Sportief, anders-dan-anders, typisch Saab, heerlijk!
Zet dit naast een A6 en die lijkt ancient history…
http://www.saabsunited.com/2009/05/carscoop-make-amends-for-phil—post-uncovered-2010-saab-9-5-spyshots.html
Terug wat meer Saab elementen en wat andere lijnen.. Leuke wagen!
Omdat het op een Audi lijkt, niet slecht!!!! Gaat goedkomen met Saab….
wat een prachtige foto’s! jammer dat ie er in het echt veel minder mooi uit gaat zien met saaie kleuren en kleine wielen… respect voor de mensen die schijt hebben en deze auto bestellen in een fatsoenlijke kleur en met die grote wielen van de foto’s
als saab het nu maar volhoud…
De lijnen kloppen niet helemaal.
Duss doe maar niet!!
Had ik eigenlijk al een beetje verwacht, op de preGM Saabs zie je toch ook alleen SAAB staan? Of het ligt het aan mij…
OT:
Prachtige auto! Deze kan zo 10 jaar mee!
Nu nog een Koeniggsegg motorblok er in, hehe ^^
Ik vind dat juist een voordeel, huidige invloeden zijn in het design verwerkt. Hij is weer helemaal bij de les met alle stijlelementen die de andere merken ook hanteren. Is dat een nadeel? In mijn ogen niet. Je moet het ook verkooptechnisch bekijken. SAAB heeft volume nodig om geld te genereren. Zouden ze een niche model in de markt zetten, haakt het grote publiek al af. Dan heb je alleen SAAB liefhebbers die daar op af komen. En die genereren te weinig aantallen om groene cijfers te kunnen schrijven.
De typische SAAB stijlkenmerken zijn echter nog allemaal aanwezig / op een mooie manier gemoderniseerd. De kenmerkende neus, de chromen strip tussen de achterlichten, enz. Als het met de kwaliteit en afwerking nou ook nog oke is, zodat hij kan concurreren tegen Audi, BMW, Mercedes en natuurlijk Volvo, dan denk ik dat SAAB hier een moneymaker mee in handen heeft.
Time will tell.
1 woord GEWELDIG !
Ik vind ‘m iig wel mooi! Ben erg benieuwd naar wat verdere details als motorisatie, uitvoeringen (vooral de Aero natuurlijk) en andere vernieuwingen.
Interieur foto’s staan hier: http://carscoop.blogspot.com/2009/05/2010-saab-9-5-first-undisguised-photos.html
Zo te zien weer een typisch Saab-dashboard maar dan wel met moderne trekjes. Lijkt me een goede zet, de ergonomie is altijd erg goed geweest en zoveel knopjes staan altijd leuk :P
De stompe neus lijkt op die van de Skoda Superb
De hoekige manieer waarop de voorruit en het dak aansluiten komt van de Skoda Fabia
De velgen zijn gepikt van de volskwagen Phaeton en het gat van Aston martin…
En ja laat de opmerkingen maar komen “en hij heeft 4 wielen zoals een ferrari”
ik vind het echt een collage van verschillende merken en de eigenheid is er compleet van af, maar dat was met vorige Saab’s jammer genoeg ook al…
Datzelfde geldt voor de velgen: het schoepenrad-design had Saab in de ’60′s al, dat andere merken dat zijn gaan na-apen, tja…
De ‘Aston Martin achterkant’ (waar haaaaaal je het vandaan???) is al behandelt: Had Saab al tijden op de concepts: horizontale balk is verwijzing naar de klassieke Saabs, witte achterlichten had Saab ook al.
Als je deze auto naast de concurrente zet, heeft hij zeker een eigen gezicht. Gecombineerd met een typische Saab-cockpit is dat een winnende combinatie!
Zoals ik toen al zei: wacht maar even af op de definitieve versie…
;)
http://www.autoblog.nl/archive/2009/06/11/dit-is-de-nieuwe-saab-9-5
Lees de eerdere comments! Daar kun je zien dat Aston Martin die lampen heeft nagemaakt en niet Saab! De Aero conceptcar had dit ook al, dus waar zeik je over! Het dak en vooruit op deze manier komt ook van die conceptcar, dus die opmerking slaat ook nergens op. En trouwens, andere merken nemen ook wel eens wat over van een concurrent en er zijn ook wel meer auto’s met een stompe neus toch?
OT: Ik vind het een mooie futuristische auto, ik hoop dat Saab weer winst gaat maken door de nieuwe modellen.
Zijn jullie vergeten dat SAAB als eerste merk de voorruit via de de (zwarte) a-stijl liet doorlopen met de zijruiten en niet Skoda? Grappig is dat ook Koenigsegg dit zo toepast!
Absoluut niet mee eens! Saab mag dan wel alles uitgevonden hebben, wat heb je er aan als je dat op een concept wagen doet? De mensen kennen enkel wat rondrijdt. De enige reactie die ik nu heb: hé een nieuwe Skoda Superb euh VW Phaeton euh A6 euh ….. ah een Saab en hij verdwijnt gewoon in de grijze massa.
Verder vind ik dit een mooie auto…
http://www.autoblog.nl/image-gallery?file=Opel/Opel_Insignia_Sports_Tourer/
En dan zijn er nog zeker 3 concepts met dergelijke A-stijl e.d
zie ik verkeerd of heeft hij een led-strip van voor, damned, je heilige huisje saab heeft zowaar iets gekopieerd van de ‘grijze-muis-mobiel’ audi, ‘that’s gotta hurt’ :)
OT, mooie stijlvolle wagen
Ik blijf het een nette auto vinden al gaat mij voorkeur uit naar de Honda Accord.
Het is een seat Exeo met omgekeerde grill en uitgerekte neurs;)
en volgens mij op een antraciet/grijze ..
kan er naast zitten ..
Deze nieuw 9-5 daarintegen is uiterst scherp, geen nabootsen van… maar eerder gedetaileerd de SAAB concepten in productievorm brengen.
Veel van dit moois is te danken aan Antony Lo (executive director of design for GM Europe) de creator van de aero-x en recentste SAAB concept cars. Reken houden met zijn input bij de insignia en de drie jaren vóór GM werkzaam bij audi dan begint alles wel duidelijk te worden.
de 9000 was niet moeders mooiste, daarna de 9-5 te ingetogen, wel een klassebak, de 2006 facelift ‘quirky’ genoeg voor een SAAB, jammergenoeg niet vernieuwend
…maar met deze MY2010 9-5 zit het echt wel goed, zonder overstyling, scandinavian design pur sang!
Ik denk dat Koenigsegg hier snel een eind aan gaat maken (hoewel de dakrand vanaf de voorruit gezien wel weer een Koenigseggstijltje heeft).
Deze auto is niet mooi. Niets met smaak te maken; hij is gewoon niet mooi. punt.