<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
		>
<channel>
	<title>Comments on: De CVT en DSG-versnellingsbak</title>
	<atom:link href="http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak/feed" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak</link>
	<description>Autonieuws van de straat</description>
	<lastBuildDate>Fri, 10 Feb 2012 16:59:11 +0000</lastBuildDate>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>http://wordpress.org/?v=3.3.1</generator>
	<item>
		<title>By: Jan</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2394889</link>
		<dc:creator>Jan</dc:creator>
		<pubDate>Fri, 02 Apr 2010 19:08:18 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2394889</guid>
		<description>De CVT van Audi wordt momenteel ook toegepast in de landbouwtrekker &quot;New Holland Boomer&quot;. Deze heeft max 60PK. Een 170PK trekker heeft een ca 6,5 liter motor en een maximaal koppel van ca. 650Nm. Een overbemeten motor is nodig in een trekker, omdat deze vele uren achter elkaar vol vermogen moet kunnen draaien. Een auto houdt dit hooguit een paar uren vol. Voorlopig gaat een duwketting in een grotere landbouwtrekker dus niet lukken. Tot op heden wordt dit gerealiseerd met een oliepomp die een hydromotor aandrijft. Deze hydromotor kan het ringwiel van een planetaire aandrijving linksom of rechtsom laten draaien, waardoor de overbrengverhouding binnen een gekozen versnelling &quot;geplusd of gemind&quot; kan worden. Hierdoor blijft het rendement redelijk op peil, echter deze is slechter dan een duwketting. De olie middels grote oliekoelers gekoeld worden.

Jan</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>De CVT van Audi wordt momenteel ook toegepast in de landbouwtrekker &#8220;New Holland Boomer&#8221;. Deze heeft max 60PK. Een 170PK trekker heeft een ca 6,5 liter motor en een maximaal koppel van ca. 650Nm. Een overbemeten motor is nodig in een trekker, omdat deze vele uren achter elkaar vol vermogen moet kunnen draaien. Een auto houdt dit hooguit een paar uren vol. Voorlopig gaat een duwketting in een grotere landbouwtrekker dus niet lukken. Tot op heden wordt dit gerealiseerd met een oliepomp die een hydromotor aandrijft. Deze hydromotor kan het ringwiel van een planetaire aandrijving linksom of rechtsom laten draaien, waardoor de overbrengverhouding binnen een gekozen versnelling &#8220;geplusd of gemind&#8221; kan worden. Hierdoor blijft het rendement redelijk op peil, echter deze is slechter dan een duwketting. De olie middels grote oliekoelers gekoeld worden.</p>
<p>Jan</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Jan</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2394874</link>
		<dc:creator>Jan</dc:creator>
		<pubDate>Fri, 02 Apr 2010 18:47:06 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2394874</guid>
		<description>De huidige CVT duwketting (audi etc) hebben een beperkt toelaatbaar koppel. De kegelvormige schijven duwen met grote kracht naar elkaar toe om voldoende wrijving met de duwketting te creeren. Nadeel is dat de duwketting ook &quot;losgelaten&quot; moet worden bij het uitlopen van de kegelvormige schijven. Op dit moment is de ontwikkeling zover dat, wanneer geen koppel gevraagd wordt, de duwkracht tussen de schijven en ketting minimaal is. Echter, altijd is een bepaalde duwkracht nodig. Hierdoor is het rendement niet optimaal. Dit moet gecompenseerd worden door het continu kiezen voor het zuinigste toerental van de motor. Op de snelweg heeft de CVT een slecht rendement, bij stadsverkeer is de CVT zuiniger omdat de toerentallen dan erg laag blijven. Een vrachtwagen die vaak lange einden rijdt op de snelweg, heeft dus geen baat bij een CVT. Een &quot;overdrive&quot; in een tandwielenbak heeft dan altijd een hoger rendement. Misschien dat in de toekomst betere oplossingen bedacht worden, zoals de Toroidal CVT waarbij geen duwketting aanwezig is. Overigens kun je bij audi CVT een stand kiezen dat er versnellingen nagebootst worden. 

Jan</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>De huidige CVT duwketting (audi etc) hebben een beperkt toelaatbaar koppel. De kegelvormige schijven duwen met grote kracht naar elkaar toe om voldoende wrijving met de duwketting te creeren. Nadeel is dat de duwketting ook &#8220;losgelaten&#8221; moet worden bij het uitlopen van de kegelvormige schijven. Op dit moment is de ontwikkeling zover dat, wanneer geen koppel gevraagd wordt, de duwkracht tussen de schijven en ketting minimaal is. Echter, altijd is een bepaalde duwkracht nodig. Hierdoor is het rendement niet optimaal. Dit moet gecompenseerd worden door het continu kiezen voor het zuinigste toerental van de motor. Op de snelweg heeft de CVT een slecht rendement, bij stadsverkeer is de CVT zuiniger omdat de toerentallen dan erg laag blijven. Een vrachtwagen die vaak lange einden rijdt op de snelweg, heeft dus geen baat bij een CVT. Een &#8220;overdrive&#8221; in een tandwielenbak heeft dan altijd een hoger rendement. Misschien dat in de toekomst betere oplossingen bedacht worden, zoals de Toroidal CVT waarbij geen duwketting aanwezig is. Overigens kun je bij audi CVT een stand kiezen dat er versnellingen nagebootst worden. </p>
<p>Jan</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Antoine</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2304507</link>
		<dc:creator>Antoine</dc:creator>
		<pubDate>Thu, 10 Dec 2009 11:32:41 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2304507</guid>
		<description>De DGS schakelt niet in 0,01 seconde, maar hij doet er tweemaal zo lang over; met 0,02 seconde nog steeds sneller dan humaan. Daarnaast schakelt de bak bij reguliere toepassing efficienter dan menig bestuurder kan, aangezien hij in de eerste plaats de comnputer laat werken om het ideale schakelmoment te kiezen, niet niet afgaat op &#039;gevoel&#039;, wat vrijwel nooit de maximale efficientie biedt. (al denken veel bestuurders het natuurlijk altijd beter te kunnen, ik zie uit naar de stoere reacties...!).
verder is de opmerking dat het gaat om &#039;twee handbakken&#039; volstrekt onjuist: het betreft twee volautomatisch gerobotiseerde versnellingsbakken. Doordat deze tevens doormiddel van schakelknoppen bediend kunnen worden worden deze wel eens, feitelijk niet geheel terecht, onder &#039;halfautomaten&#039; geschaard, omdat mensen nu eenmaal vaak graag conventioneel in hokjes willen denken.
Tot slot de toekomstverwachting van deze bak, althans dut type versnellingsbak: de toekomst is hij reed s ingegaan, getuige de diverse andere autofabrikanten die dit concept geadopteerd hebben in soortgelijke varianten. Dat het nog in de kinderschoenen staat moge duidelijk zijn, echter van beren op de weg is vooralsnog geen sprake. Het huidige gangbare type, met 6 versnellingen beperkt zich tot een &#039;veilige&#039;marge van 350Nm, waarvan bekend is dat dit binnen redelijkheid schadevrij overgebracht kan worden. Hoewel bij PON een uitzonderlijk groot aantal DSG&#039;s worden geretourneerd voor reoparatie en revisie (een FTE extra inzet alleen voor deze bakken!), wordt er ook met hogere koppels mee gereden. De duurzaamheid is er dan aanzienlijk door beperkt. Voor sport- en racetoepassing geen probleem, want revisie of vervangbing is gewoon mogelijk. Voor de zakelijke gebruiker is beperking van betrouwbaarheid geen optie. Als gevolg van onjuiste tuning (verhoging van het koppel, in plaats van verlenging van de horizontale vector in de koppelkromme) wordt menig DSG-automaat verwoest.
Conclusie: een technisch hoogstandje in kinderschoentjes, met veel potetieel voor de toekomst, en in lijn met de toenemende vraag uit de markt naar automatische doch sportieve versnellingsbakken, efficienter en zuiniger rijden.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>De DGS schakelt niet in 0,01 seconde, maar hij doet er tweemaal zo lang over; met 0,02 seconde nog steeds sneller dan humaan. Daarnaast schakelt de bak bij reguliere toepassing efficienter dan menig bestuurder kan, aangezien hij in de eerste plaats de comnputer laat werken om het ideale schakelmoment te kiezen, niet niet afgaat op &#8216;gevoel&#8217;, wat vrijwel nooit de maximale efficientie biedt. (al denken veel bestuurders het natuurlijk altijd beter te kunnen, ik zie uit naar de stoere reacties&#8230;!).<br />
verder is de opmerking dat het gaat om &#8216;twee handbakken&#8217; volstrekt onjuist: het betreft twee volautomatisch gerobotiseerde versnellingsbakken. Doordat deze tevens doormiddel van schakelknoppen bediend kunnen worden worden deze wel eens, feitelijk niet geheel terecht, onder &#8216;halfautomaten&#8217; geschaard, omdat mensen nu eenmaal vaak graag conventioneel in hokjes willen denken.<br />
Tot slot de toekomstverwachting van deze bak, althans dut type versnellingsbak: de toekomst is hij reed s ingegaan, getuige de diverse andere autofabrikanten die dit concept geadopteerd hebben in soortgelijke varianten. Dat het nog in de kinderschoenen staat moge duidelijk zijn, echter van beren op de weg is vooralsnog geen sprake. Het huidige gangbare type, met 6 versnellingen beperkt zich tot een &#8216;veilige&#8217;marge van 350Nm, waarvan bekend is dat dit binnen redelijkheid schadevrij overgebracht kan worden. Hoewel bij PON een uitzonderlijk groot aantal DSG&#8217;s worden geretourneerd voor reoparatie en revisie (een FTE extra inzet alleen voor deze bakken!), wordt er ook met hogere koppels mee gereden. De duurzaamheid is er dan aanzienlijk door beperkt. Voor sport- en racetoepassing geen probleem, want revisie of vervangbing is gewoon mogelijk. Voor de zakelijke gebruiker is beperking van betrouwbaarheid geen optie. Als gevolg van onjuiste tuning (verhoging van het koppel, in plaats van verlenging van de horizontale vector in de koppelkromme) wordt menig DSG-automaat verwoest.<br />
Conclusie: een technisch hoogstandje in kinderschoentjes, met veel potetieel voor de toekomst, en in lijn met de toenemende vraag uit de markt naar automatische doch sportieve versnellingsbakken, efficienter en zuiniger rijden.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: stopbord</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2264145</link>
		<dc:creator>stopbord</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 17 Oct 2009 07:49:48 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2264145</guid>
		<description>Je bent een soort &quot;auto&quot; vergeten die met een cvt rijdt....
de brommobiel.
hierbij is de cvt voor 100.000 km gegarandeerd, en dan word niet de hele bak gewisseld, maar alleen de motorvario en de versnellingsbakvario. het verwisselen van de varioriem steld geen bal voor en is binnen een kwartier geregeld. 

groetjes stopbord</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Je bent een soort &#8220;auto&#8221; vergeten die met een cvt rijdt&#8230;.<br />
de brommobiel.<br />
hierbij is de cvt voor 100.000 km gegarandeerd, en dan word niet de hele bak gewisseld, maar alleen de motorvario en de versnellingsbakvario. het verwisselen van de varioriem steld geen bal voor en is binnen een kwartier geregeld. </p>
<p>groetjes stopbord</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Pieter</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2249814</link>
		<dc:creator>Pieter</dc:creator>
		<pubDate>Sun, 27 Sep 2009 10:38:31 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2249814</guid>
		<description>@Kevski-Style: CVT wordt de laatste jaren steeds meer toegepast in de landbouwsector (Fendt, Case/Steyr, ...) en die hebben een enorme koppel (bijvoorbeeld 1280Nm) en zijn heel efficient, maar denk dat het nadeel is dat zo&#039;n bak enorm duur is voor een gewone auto.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@Kevski-Style: CVT wordt de laatste jaren steeds meer toegepast in de landbouwsector (Fendt, Case/Steyr, &#8230;) en die hebben een enorme koppel (bijvoorbeeld 1280Nm) en zijn heel efficient, maar denk dat het nadeel is dat zo&#8217;n bak enorm duur is voor een gewone auto.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: SjonnieKroket</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2207824</link>
		<dc:creator>SjonnieKroket</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 01 Aug 2009 21:10:16 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2207824</guid>
		<description>Heel leuk artikel, al denk ik dat een CVT daarom geen succes heeft. Ik rij erg veel, ik rij (helaas) nog steeds handgeschakeld. Maar ik wil juist bij een automaat niks voelen o.i.d. hoe minder je voelt, hoe meer comfort! 

Het is dan natuurlijk wel weer zo dat geen enkele duitse auto echt comfort kent maar dat laat ik even tussenwege.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Heel leuk artikel, al denk ik dat een CVT daarom geen succes heeft. Ik rij erg veel, ik rij (helaas) nog steeds handgeschakeld. Maar ik wil juist bij een automaat niks voelen o.i.d. hoe minder je voelt, hoe meer comfort! </p>
<p>Het is dan natuurlijk wel weer zo dat geen enkele duitse auto echt comfort kent maar dat laat ik even tussenwege.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Tommy</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2204010</link>
		<dc:creator>Tommy</dc:creator>
		<pubDate>Mon, 27 Jul 2009 20:43:43 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2204010</guid>
		<description>Hier rijden omgebouwde T5 bussen voor het openbaar vervoer met 5 cilinder diesel gekoppeld aan een DSG-bak. En geloof me die chauffeurs kunnen goed doortrappen met die dingen en ze rijden nu inmiddels al zo&#039;n 2 jaar rond dus DSG-bakken lijken me een toch wel een goede oplossing te zijn. Je voelt ook amper dat de bak opschakeld met zo&#039;n zware bus.

De CVT&#039;s van Audi rijden ook masterlijk, en idd het is net alsof hij schakeld. En bij het accelereren pakt de bak exact de toeren van het maximum koppel van de motor, gaat als een brandweer!</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Hier rijden omgebouwde T5 bussen voor het openbaar vervoer met 5 cilinder diesel gekoppeld aan een DSG-bak. En geloof me die chauffeurs kunnen goed doortrappen met die dingen en ze rijden nu inmiddels al zo&#8217;n 2 jaar rond dus DSG-bakken lijken me een toch wel een goede oplossing te zijn. Je voelt ook amper dat de bak opschakeld met zo&#8217;n zware bus.</p>
<p>De CVT&#8217;s van Audi rijden ook masterlijk, en idd het is net alsof hij schakeld. En bij het accelereren pakt de bak exact de toeren van het maximum koppel van de motor, gaat als een brandweer!</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Kevski-Style</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2203743</link>
		<dc:creator>Kevski-Style</dc:creator>
		<pubDate>Mon, 27 Jul 2009 15:05:45 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2203743</guid>
		<description>@ Pannekoek:

Klopt, maar dat geeft niet hoor :D Liever lezers die betrokken zijn en meedenken, als lezers die dat niet doen. Maar je hebt niet alles, dus voor jou zit er ook nog een verrassing bij :P

@ avdb:

Die schakeltijden ga je als mens op di moment ook niet meer halen. Al komt dat ind e toekomst er wel weer aan. Op dit moment zit ik met een aagepaste bak op zo&#039;n 400ms van 2 naar 3 (daar doe je er het langste over. het kortste is ongeveer van 1 naar 2 en 3 naar 4 met zo&#039;n 300ms. Behoorlijk snel, maar echt niet sneller dan met DSG als je normaal opschakeld. Maar wel de helft zo zwaar als je naar gewicht kijkt....</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@ Pannekoek:</p>
<p>Klopt, maar dat geeft niet hoor <img src='http://www.autoblog.nl/wp-includes/images/smilies/icon_biggrin.gif' alt=':D' class='wp-smiley' />  Liever lezers die betrokken zijn en meedenken, als lezers die dat niet doen. Maar je hebt niet alles, dus voor jou zit er ook nog een verrassing bij <img src='http://www.autoblog.nl/wp-includes/images/smilies/icon_razz.gif' alt=':P' class='wp-smiley' /> </p>
<p>@ avdb:</p>
<p>Die schakeltijden ga je als mens op di moment ook niet meer halen. Al komt dat ind e toekomst er wel weer aan. Op dit moment zit ik met een aagepaste bak op zo&#8217;n 400ms van 2 naar 3 (daar doe je er het langste over. het kortste is ongeveer van 1 naar 2 en 3 naar 4 met zo&#8217;n 300ms. Behoorlijk snel, maar echt niet sneller dan met DSG als je normaal opschakeld. Maar wel de helft zo zwaar als je naar gewicht kijkt&#8230;.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Kevski-Style</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2203736</link>
		<dc:creator>Kevski-Style</dc:creator>
		<pubDate>Mon, 27 Jul 2009 14:55:47 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2203736</guid>
		<description>@ Nick:

Koppel van de laatste V10 lag zo rond de 330Nm. Niet bijzonder veel dus idd. Van de williams motor met cvt zou ik het echt niet weten. D Ik verwacht iets hoger, zo rond de 400Nm.
Alleen dat je de Veyron aanhaalt is niet helemaal correct. We raten hier over een auto die net zo duur mocht worden als hij nu is. Dat kan je dus ook met een cvt wel voor elkaar krijgen. Kosten zijn daar nooit een iddue geweest.  Bij de cvt is dat wel zo. Daarvoor is altijd gezocht naar de meest goedkope oplossing die het koppel het hoofd kan bieden. Met de DSG van Volkswagen is dat ook zo. Dat is ook de rede dat de meeste de 250Nm maar net aankunnen....

@ Vogelgriep:

Jij bent 1 van de unlukcky few met de 1.4 tsi helaas. Zie de auto als een testbed van volkswagen. Het is niet zozeer de dsg die daar de boosdoener is, maar de motorelectronica. Die gooit nogal wat roet in het eten. Je conclusie dat hij gemaakt is voor zuinigheid klopt dan ook helemaal. En dat hij niet soepel is inderdaad ook....</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@ Nick:</p>
<p>Koppel van de laatste V10 lag zo rond de 330Nm. Niet bijzonder veel dus idd. Van de williams motor met cvt zou ik het echt niet weten. D Ik verwacht iets hoger, zo rond de 400Nm.<br />
Alleen dat je de Veyron aanhaalt is niet helemaal correct. We raten hier over een auto die net zo duur mocht worden als hij nu is. Dat kan je dus ook met een cvt wel voor elkaar krijgen. Kosten zijn daar nooit een iddue geweest.  Bij de cvt is dat wel zo. Daarvoor is altijd gezocht naar de meest goedkope oplossing die het koppel het hoofd kan bieden. Met de DSG van Volkswagen is dat ook zo. Dat is ook de rede dat de meeste de 250Nm maar net aankunnen&#8230;.</p>
<p>@ Vogelgriep:</p>
<p>Jij bent 1 van de unlukcky few met de 1.4 tsi helaas. Zie de auto als een testbed van volkswagen. Het is niet zozeer de dsg die daar de boosdoener is, maar de motorelectronica. Die gooit nogal wat roet in het eten. Je conclusie dat hij gemaakt is voor zuinigheid klopt dan ook helemaal. En dat hij niet soepel is inderdaad ook&#8230;.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Kevski-Style</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2203723</link>
		<dc:creator>Kevski-Style</dc:creator>
		<pubDate>Mon, 27 Jul 2009 14:40:47 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2203723</guid>
		<description>@ Hupke:

Goeie vraag: Ik vrees dat het toch het vrhaal is van het gevoel wat je erbij krijgt. Mensen willen in tegenstelling tot wat je zou denken misschien niet altijd snel zijn, maar zich wel snel voelen. Kijk anders eens naar Porsches en ferrari&#039;s? Hoe vaak wordt daar mee gereden waarvoor ze bedoeld zijn? Of de verschillende tuningsmodellen: Vaak zien ze er veel sneller uit als dat ze zijn.

@ Danny: 

Gewoon omdat het kan. Al snap ik je gevoel wel. Ik ben zelf nog steeds het meest into Oldtimers. Waarom? Ik denk omdat die voor mij een ziel hebben en nieuwere auto&#039;s hebben dat vaak niet in mijn ogen.
Maar de racer/engineer in mij zegt weer dat het altijd sneller/beter kan. Dus ja, dat blijft een 2-strijd waar geen goed antwoord op te geven valt. Jackal &amp; Mr. Hyde....</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@ Hupke:</p>
<p>Goeie vraag: Ik vrees dat het toch het vrhaal is van het gevoel wat je erbij krijgt. Mensen willen in tegenstelling tot wat je zou denken misschien niet altijd snel zijn, maar zich wel snel voelen. Kijk anders eens naar Porsches en ferrari&#8217;s? Hoe vaak wordt daar mee gereden waarvoor ze bedoeld zijn? Of de verschillende tuningsmodellen: Vaak zien ze er veel sneller uit als dat ze zijn.</p>
<p>@ Danny: </p>
<p>Gewoon omdat het kan. Al snap ik je gevoel wel. Ik ben zelf nog steeds het meest into Oldtimers. Waarom? Ik denk omdat die voor mij een ziel hebben en nieuwere auto&#8217;s hebben dat vaak niet in mijn ogen.<br />
Maar de racer/engineer in mij zegt weer dat het altijd sneller/beter kan. Dus ja, dat blijft een 2-strijd waar geen goed antwoord op te geven valt. Jackal &amp; Mr. Hyde&#8230;.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: DrumZ</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2203002</link>
		<dc:creator>DrumZ</dc:creator>
		<pubDate>Sun, 26 Jul 2009 14:48:57 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2203002</guid>
		<description>Ik rij zelf een Ford Focus 1.6D Titanium met CVT automaat uit 2004. Hiervoor een Stilo Abarth met automatische koppeling (Selespeed) en ben dus ervaren met automaten. De automatische koppeling van Fiat werd vaak neergesabeld in de pers, maar als je er aan gewend bent, weet je precies wanneer je het gaspedaal iets verder moet intrappen om opschakelen te voorkomen en je weet ook wanneer hij gaat terugschakelen. Puur gewenning en dat is iets waar de pers geen tijd voor heeft. De CVT in mijn huidige Ford is echter absoluut fantastisch. De auto weegt dik 1400 kg. en een 1.6D met 109 pk en 240 Nm koppel is normaal dan maar net genoeg. Aangezien het motortoerental direct naar de ideale waarde schiet tijdens het acceleren, door de CVT, heb je altijd 240 Nm koppel (260 Nm met overboost) tot je beschikking. Aangezien er ook nog een koppelomvormer aanwezig is (wat niet bij DAF het geval was) heb je ook al behoorlijk wat trekkracht vanaf 0 toeren! Ook hier speel je met het gaspedaal om het toerental van de motor te bepalen. Hoezo niet leuk om te rijden? Het is theoretisch mogelijk de CVT te gebruiken bij een motor met een extreem kleine powerband. Als ze mijn 1.6D zouden tunen tot bv. 150 pk en 300 Nm koppel tussen 1600 en 2400 toeren zou het helemaal feest worden. Het vermogen en koppel bij andere toerentallen doet er dan niet meer toe. De CVT zorgt er immers voor dat het toerental op de optimale waarde blijft.

Ook in deze Focus kun je via &quot;manuele&quot; bediening 7 versnellingen bedienen. Dit is inderdaad, zoals mijn dealer destijds bevestigde, gedaan om de marktacceptatie te bervorderen. Een CVT is en blijft raar in het begin. De motor op één toerental en zonder dat je de motor in toeren hoort stijgen, ga je toch steeds harder.

Er moet wel gezegd worden dat mijn CVT (gelukkig lease, moet er niet aan denken om eigenaar te zijn geweest) na 110.000 km geheel is vervangen. Hij was zo kapot als wat.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Ik rij zelf een Ford Focus 1.6D Titanium met CVT automaat uit 2004. Hiervoor een Stilo Abarth met automatische koppeling (Selespeed) en ben dus ervaren met automaten. De automatische koppeling van Fiat werd vaak neergesabeld in de pers, maar als je er aan gewend bent, weet je precies wanneer je het gaspedaal iets verder moet intrappen om opschakelen te voorkomen en je weet ook wanneer hij gaat terugschakelen. Puur gewenning en dat is iets waar de pers geen tijd voor heeft. De CVT in mijn huidige Ford is echter absoluut fantastisch. De auto weegt dik 1400 kg. en een 1.6D met 109 pk en 240 Nm koppel is normaal dan maar net genoeg. Aangezien het motortoerental direct naar de ideale waarde schiet tijdens het acceleren, door de CVT, heb je altijd 240 Nm koppel (260 Nm met overboost) tot je beschikking. Aangezien er ook nog een koppelomvormer aanwezig is (wat niet bij DAF het geval was) heb je ook al behoorlijk wat trekkracht vanaf 0 toeren! Ook hier speel je met het gaspedaal om het toerental van de motor te bepalen. Hoezo niet leuk om te rijden? Het is theoretisch mogelijk de CVT te gebruiken bij een motor met een extreem kleine powerband. Als ze mijn 1.6D zouden tunen tot bv. 150 pk en 300 Nm koppel tussen 1600 en 2400 toeren zou het helemaal feest worden. Het vermogen en koppel bij andere toerentallen doet er dan niet meer toe. De CVT zorgt er immers voor dat het toerental op de optimale waarde blijft.</p>
<p>Ook in deze Focus kun je via &#8220;manuele&#8221; bediening 7 versnellingen bedienen. Dit is inderdaad, zoals mijn dealer destijds bevestigde, gedaan om de marktacceptatie te bervorderen. Een CVT is en blijft raar in het begin. De motor op één toerental en zonder dat je de motor in toeren hoort stijgen, ga je toch steeds harder.</p>
<p>Er moet wel gezegd worden dat mijn CVT (gelukkig lease, moet er niet aan denken om eigenaar te zijn geweest) na 110.000 km geheel is vervangen. Hij was zo kapot als wat.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: BananaFlip</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2203000</link>
		<dc:creator>BananaFlip</dc:creator>
		<pubDate>Sun, 26 Jul 2009 14:46:23 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2203000</guid>
		<description>Goeie cliffhanger!
Maar CVT is geen CVV he...</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Goeie cliffhanger!<br />
Maar CVT is geen CVV he&#8230;</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: avdb</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202649</link>
		<dc:creator>avdb</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 21:20:10 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202649</guid>
		<description>De CVT in de vorm die we nu kennen (duwband van Van Doorne ingebouwd in diverse merken zoals Nissan, Mercedes Ford etc. en een trekband zoals Audi) zullen het niet redden.
Het rendement van de transmissie is slecht. Doordat de motor continue in een goed rendementsgebied wordt gehouden kan het totale rendement wel beter zijn, maar toch. Wel eens boven de transmissie gezeten in een DAF? Warmde je in ieder geval goed op.

Schakeltijden DSG? Normaliter eigenlijk niet, behalve als er drie versnellingen terug geschakeld moet worden. Die ligt dan niet op afroep, dus dat duurt even.
Wie echter denkt dat hij zelf zo lekker snel kan schakelen, vergeet het. Een bekende fabriek uit het land oostelijk van ons heeft het wel eens gemeten bij zijn eigen testrijders. Niemand die sneller kon schakelen dan de gemechaniseerde handbak (&lt; 200 ms). Vervolgens hadden de heren autojournalisten echter vreselijke kritiek op de schakeltijden.

De enige bak zonder schakeltijden is en blijft dus de bak met planetaire overbrengingen.

En voor wie per se een handbak wil: je start zeker de motor nog met een slinger? en aan het stuur heb je nog een hendeltje voor de brandstofmix en eentje voor de ontstekingsafstelling?</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>De CVT in de vorm die we nu kennen (duwband van Van Doorne ingebouwd in diverse merken zoals Nissan, Mercedes Ford etc. en een trekband zoals Audi) zullen het niet redden.<br />
Het rendement van de transmissie is slecht. Doordat de motor continue in een goed rendementsgebied wordt gehouden kan het totale rendement wel beter zijn, maar toch. Wel eens boven de transmissie gezeten in een DAF? Warmde je in ieder geval goed op.</p>
<p>Schakeltijden DSG? Normaliter eigenlijk niet, behalve als er drie versnellingen terug geschakeld moet worden. Die ligt dan niet op afroep, dus dat duurt even.<br />
Wie echter denkt dat hij zelf zo lekker snel kan schakelen, vergeet het. Een bekende fabriek uit het land oostelijk van ons heeft het wel eens gemeten bij zijn eigen testrijders. Niemand die sneller kon schakelen dan de gemechaniseerde handbak (&lt; 200 ms). Vervolgens hadden de heren autojournalisten echter vreselijke kritiek op de schakeltijden.</p>
<p>De enige bak zonder schakeltijden is en blijft dus de bak met planetaire overbrengingen.</p>
<p>En voor wie per se een handbak wil: je start zeker de motor nog met een slinger? en aan het stuur heb je nog een hendeltje voor de brandstofmix en eentje voor de ontstekingsafstelling?</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Pannekoek</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202589</link>
		<dc:creator>Pannekoek</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 18:24:17 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202589</guid>
		<description>Over 2 week de zero- of seamless shift transmission.... 

Of verpest ik nu dingen.. :roll:</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Over 2 week de zero- of seamless shift transmission&#8230;. </p>
<p>Of verpest ik nu dingen.. <img src='http://www.autoblog.nl/wp-includes/images/smilies/icon_rolleyes.gif' alt=':roll:' class='wp-smiley' /> </p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Emmanuel</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202573</link>
		<dc:creator>Emmanuel</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 18:06:12 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202573</guid>
		<description>@Kevski Style

Heb de 6-bak (Golf V GTI)

Zal er morgen eens op letten, maar 1.4 sec om van 2 naar 4 te gaan lijkt me toch wel lang. 2 =&gt; 3 gaat in 0.1 sec ofzo, en dat ie dan iets meer tijd nodig heeft om zijn 4de klaar te zetten is correct, maar 1.3 sec? Nuja, met een handbak zou ik er even lang over doen denk ik :p

@Jeroen

2 =&gt; 6 of 2 =&gt; 4 even lang? Da&#039;s ook niet waar hoor. Bij het schakelen slaat ie nooit versnellingen over. Als ik 4x op + tik zie ik het toerental alvast in 4 stapjes zakken.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@Kevski Style</p>
<p>Heb de 6-bak (Golf V GTI)</p>
<p>Zal er morgen eens op letten, maar 1.4 sec om van 2 naar 4 te gaan lijkt me toch wel lang. 2 =&gt; 3 gaat in 0.1 sec ofzo, en dat ie dan iets meer tijd nodig heeft om zijn 4de klaar te zetten is correct, maar 1.3 sec? Nuja, met een handbak zou ik er even lang over doen denk ik :p</p>
<p>@Jeroen</p>
<p>2 =&gt; 6 of 2 =&gt; 4 even lang? Da&#8217;s ook niet waar hoor. Bij het schakelen slaat ie nooit versnellingen over. Als ik 4x op + tik zie ik het toerental alvast in 4 stapjes zakken.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Maksimum</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202548</link>
		<dc:creator>Maksimum</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 17:30:12 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202548</guid>
		<description>CVT droom overbrenging idd. Stel je voor je start je auto (vario kiest een zijn start overbrenging). Volgas je rijd binnen 5 meter naar 4000 toeren (optimaal koppel) en vanaf die 5 meter blijft ie op de 4000 toeren zitten en je trekt tot de 120 door met je max koppel. Dan mekt ie dat je op 120 wilt cruisen. Dus hij kiest de overbrenging om je het zuinigst te maken. 2000 toeren dit type motor rijd hier het zuinigst. Dus je rijd sportief met laag verbruik en snel (ook omdat je niet hoeft te koppelen/schakelen).</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>CVT droom overbrenging idd. Stel je voor je start je auto (vario kiest een zijn start overbrenging). Volgas je rijd binnen 5 meter naar 4000 toeren (optimaal koppel) en vanaf die 5 meter blijft ie op de 4000 toeren zitten en je trekt tot de 120 door met je max koppel. Dan mekt ie dat je op 120 wilt cruisen. Dus hij kiest de overbrenging om je het zuinigst te maken. 2000 toeren dit type motor rijd hier het zuinigst. Dus je rijd sportief met laag verbruik en snel (ook omdat je niet hoeft te koppelen/schakelen).</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Vogelgriep</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202531</link>
		<dc:creator>Vogelgriep</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 17:02:59 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202531</guid>
		<description>@DD: als ik op de snelweg 132km/h rij id D7 (120km/h in het echt want de snelheidmeter afwijking is 11%), geeft de boordcomputer 5,2 ltr/100km aan.

Ik denk dat in de sportstand het ook zuiniger kan, als ze op koppel schakelen i.p.v. maximaal toerental.

Ik denk dat deze motor (1.4 TSI)  te veel gemaakt is op zuinigheid en soepel rijden ondergeschikt. Heeft ook een A label.
Ik heb ook in de Golf 5 gereden met 1.4 TSI 170 PK met DSG en die was veel soepeler. Daar heb je gelijk in.</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@DD: als ik op de snelweg 132km/h rij id D7 (120km/h in het echt want de snelheidmeter afwijking is 11%), geeft de boordcomputer 5,2 ltr/100km aan.</p>
<p>Ik denk dat in de sportstand het ook zuiniger kan, als ze op koppel schakelen i.p.v. maximaal toerental.</p>
<p>Ik denk dat deze motor (1.4 TSI)  te veel gemaakt is op zuinigheid en soepel rijden ondergeschikt. Heeft ook een A label.<br />
Ik heb ook in de Golf 5 gereden met 1.4 TSI 170 PK met DSG en die was veel soepeler. Daar heb je gelijk in.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: DD</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202468</link>
		<dc:creator>DD</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 15:06:25 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202468</guid>
		<description>@vogelgriep: beetje vreemd is dat ja, snap het niet want naar mijn weten heeft de 6bak daar geen last van. Zal wel zuiniger zijn, op de sportstand na dan;)</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@vogelgriep: beetje vreemd is dat ja, snap het niet want naar mijn weten heeft de 6bak daar geen last van. Zal wel zuiniger zijn, op de sportstand na dan;)</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: DaBaZZ</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202348</link>
		<dc:creator>DaBaZZ</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 12:24:39 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202348</guid>
		<description>Mooi techniek verhaal! Dat zie ik graag! We want more! We want more! We want more!:D</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Mooi techniek verhaal! Dat zie ik graag! We want more! We want more! We want more!:D</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>By: Karel</title>
		<link>http://www.autoblog.nl/archive/2009/07/25/de-cvt-en-dsg-versnellingsbak#comment-2202342</link>
		<dc:creator>Karel</dc:creator>
		<pubDate>Sat, 25 Jul 2009 12:19:18 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://www.autoblog.nl/?p=30279#comment-2202342</guid>
		<description>@Nick:
&lt;i&gt;Bij een CVT zou de stalen riem gewoon in tweeën getrokken worden alsof het niets is.&lt;/i&gt;

Dat is nu precies de reden waarom bij een CVT de stalen riem niet trekt, maar duwt (zoals ik hierboven al ergens schreef)</description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>@Nick:<br />
<i>Bij een CVT zou de stalen riem gewoon in tweeën getrokken worden alsof het niets is.</i></p>
<p>Dat is nu precies de reden waarom bij een CVT de stalen riem niet trekt, maar duwt (zoals ik hierboven al ergens schreef)</p>
]]></content:encoded>
	</item>
</channel>
</rss>

<!-- Performance optimized by W3 Total Cache. Learn more: http://www.w3-edge.com/wordpress-plugins/

Page Caching using disk: enhanced

Served from: www.autoblog.nl @ 2012-02-10 18:00:11 -->
