Oh, wat spannend! De Chinese regering heeft officieel haar goedkeuring uitgesproken over het bod dat de Geely Holding Group op Volvo wil doen. Bij alle Chinese aankopen van $100 miljoen of meer moet de NDRC (National Development and Reform Committee) officieel groen licht geven, vandaar.
Het wordt verwacht dat Geely Ford nu snel een bod zal voorleggen van rond de $2 miljard. Ford betaalde jaren geleden nog $6 miljard voor Volvo. Als Geely het Zweedse merk inderdaad opslokt hoeven we, naar het schijnt, niet te vrezen voor onveilige troep; Volvo zou op zichzelf blijven staan en voor de Chinezen vooral dienen om hun eigen technologie te verbeteren. Ook wil Geely meer Volvo’s verkopen in China. (via chinacartimes)
Ik hoop niet dat Volvo ook merken gaat clonen…
Laat Volvo maar lekker Europees blijven..
Welke auto moet het leger nu als tank gebruiken? Plaats een kanon op het dak van de volvo en je hebt een tank..
ik vind volvo’s steeds mooier worden, ik heb zelfs eeen C30 overwogen. hoop dat volvo dr indentiteit blijft behouden.
De C30 is ook mooi, maar alles behalve praktisch heb ik gelezen.
Qua veiligheid zijn het wel twee lekkere tegenpolen..
Ik hoop dat Volvo uiteindelijk ook echt zichzelf mag blijven, het zou zonde zijn als die Chinezen er een bende van maken. En dan maar duimen dat het merk over 5 jaar weer door een degelijk westers bedrijf wordt overgenomen.
Bizar eigenlijk dat Geely met zulke rommel toch zo groot is gegroeid in China.
@ Jan16666
ruimte achterin in beroerd, kofferbak is niet groter als die van een c1
de verkoper kon mij vertellen dat de C30 op het platform van een S40 staat
dat is niet te merken qua ruimte. wel qua wegliging maar alle volvo’s zijn behoorlijk comfortabel afgesteld. Vandaar mijn keus voor de Caliber.
@ r77
Daar is weinig bizars aan als je de bijbehorende prijs in acht neemt.
De caliber…. jij maakt de benzinepomp eigenaar wel HEEEEL blij!
Dit is echt fout, volvo moet niet in chinese handen vallen
Zonde,Volvo is nog echt een Europees merk met duidelijke design tradities vanuit Scandinavisch oogpunt.
Net zoals Jaguar vind ik persoonlijk de bijsmaak van een Aziatische eigenaar afbreuk doen op het merk.
Ik zie hier weinig goeds voor de toekomst van Volvo. Volvo heeft nood aan platformen en kleinere motoren en die zal dat niet van Geely kunnen krijgen. En welke andere fabrikant zal nog willen samenwerken als Geely nu al zonder scrupules kopieert. En ook voor de Europese fabrieken voorspelt het weinig goeds, er worden nu al Volvo’s in China gemaakt. Over 5 jaar is Volvo een soort Roewe.
@ Ivanadive
een nood aan kleinere motoren? de driveE modellen heb een 1.6 diesel die 1 : 23 doet. de downsized benzine motoren moeten idd nog even wachten (ford is er mee bezig)
1:16 volgens t boekje of volgens jou?..boekje scheelt noh wel is, maar als je goed rijdt, krijg je het beter dan het boekje
boekje:1:14
praktijk:1:16
benzine…
@laue
een C30 is achterin echt wel heel erg veel ruimer dan een C1, voor de C1 hebben de bierproducenten een sixpack uitgevonden. Bij de C30 kun een aardige schaftkeet van de bouwvakkers mee bevoorraden.
Zitruimte achterin is meer dan oke te noemen. Neem het voortouw en ga eens bij de dealer kijken en vergelijken.
@ c30 T5
qua kofferbak ruimte is het idd meer als een C1 het was ff een matter of speaking. Voor mij echter te klein. de ruimte achterin vond ik tegenvallen met mijn 1.89m en dat op het onderstel van een S40!
het touw heb ik al in handen gehad
heb een lange proefrit in een 1.6 DriveE gehad. Een T5 is teveel van het goede voor mij
de 2.0 TDI die in de caliber zit vind ik een fijne tussenmaat.
@laue
Nog één keer zeiken dan. T5 bedoel je waarschijnlijk D5 en 2.0TDI bedoel je waarschijnlijk de 2.0D
@Kuukske is ford dan ook europees?? :mrgreen
@ C30 T5
moet ik het dan nog één keer uitleggen
met T5 doelde ik op jouw c30 dat een T5 teveel van het goede is (en ik rij liever diesel, ik rijd het niet voor de km) en met 2.0 TDI bedoel ik écht TDI. De caliber heeft de 2.0 TDI van VW in het vooronder…. ok oke oke ze noemen het “CRD” bij chrylser/dodge
Jah hoor, ik zie het al aankomen. Straks krijg je naast de standaard (veiligheids)opties nog een waslijst aan mogelijkheden om je auto te “verchinezen”. Stokjeshouders i.p.v. kopjeshouders; kamikazeknop i.p.v. start-stop knop; modelnaam Deng Xiaoping i.p.v. S80; stenen muurtje i.p.v. dwarsbalken; opgeblazen galblaas van een buffel i.p.v. een airbag… en ga zo maar door. *zucht* De knäckerbröt is opgegeten door de eend…
Ford heeft overigens niet zo’n haast om Volvo te verkopen. Volgens bronnen zouden ze eerst nog even willen afwachten hoe de strijd om Opel uitpakt. Wellicht dat een van de partijen die daar misgrijpt uiteindelijk Volvo wel wil kopen. Lekker de prijs een beetje opdrijven ![]()
http://www.autonews.com/article/20090731...
http://online.wsj.com/article/SB12489406...
Overigens heeft Volvo in het tweede kwartaal van 2009 een verlies geleden van maar liefst $231 miljoen.
@ YK
je heb zojouist het meest ingewikkelde doch niets zeggende wiskune B comment geplaatst in tijden.
OT: $ 231 miljoen verlies, pff ik ben laatste tijd volvo steeds meer te waarderen en dan gaat het slecht met ze.
@Laue
De 1.6 en 2.0 komen bij mijn weten uit de samenwerking tussen Ford en PSA, voor de huidige modellen zullen ze die nog mogen gebruiken, maar na de overname?
Diesel is trouwens niet de toekomst, de partikelfilters zijn een gekend zwak punt bij diesels, vooral als je weinig km’s doet. En de uitstootnormen halen wordt ook alsmaar moeilijker. In landen waar diesel niet fiscaal bevoordeeld wordt is het alsnog geen algemeen succes (VS) ook al verkopen de enkel Duitse modellen met een zelfontbrander er vlotjes.
En is de 2.0 CRDi uit de Caliber niet de vreselijke oude VW diesel met pompinjectoren? Ik heb al veel km’s gedaan met een paar van de laatste 1.9 TDI’s en wat mij telkens opviel was het lawaai en de trillingen, echt niet de aangenaamste diesel.
Een gekke Zuid-Afrikaan probeerde mij ook nog zo’n Geely aan te smeren,
‘ja het heeft een Toyota motor!’. Nooit voor mij, en wellicht Volvo dus binnenkort ook niet meer.
@ Ivanadrive
Ja, klopt de diesel die er in ligt is niet de meest stille, maar met de radio aan (normaal volume) hoor je niets bijzonders.. misschien komt het omdat mijn vorige auto een nissan matrol 2.8 TD was.. je kon elkaar niet verstaan als je 100 reed
ik las tijd geleden in de autoweek (wees gerust ben er niet lid van) dat de nieuwe 2.0TDI 170pk van VW kwalitatief veel minder is (gescheurde kop, kapotte sensoren, enz, enz) vind zelf de tdi een lekkere motor, veel koppel en de dodge is iets hipper dan de a4 die ik eerst in gedachte had
als 22 snotneus is dat ook niet onbelangrijk
Vind vreemd dat Fort van Volvo af wilt. Sluit perfect aan op hun merk. Jammer.
Fort heeft geld nodig blijkbaar.
EPICFAIL @ Harold!!! OMFG?!?! ForD!
“laat Volvo lekker europees blijven” .. hebben we dat niet eerder gehoort ??
ha ha ha .. nominatie voor opmerking van het jaar ..
(btw .. chinese overheid heeft 2.000 miljard dollar in het laatje voor buitenlandsche overnamens ) geen grapje ..
@ Lincoln
Dat ze mij maar overnemen voor 2 triljard dollar. Ik kan ze wel pruimen, die centen.
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Een dikke V8 verpakt in de (in Wouters ogen) fraaiste Volvo koets, vierwiel...
Autoblog voelt de Volvo XC60 aan de tand.
700 pk, 3150 nm en 85 ton. Ik zou Wouter niet achter het stuur zetten, maar...
Autoblog gaat hypermilen van Göteborg naar Amsterdam!
Kijkje bij de productie van de C30, S40, V50 en straks de XC60
Ze zijn nog niet bedreigd, maar komen in steeds mindere mate voor... De Vol...
Bewegende beelden van de nieuwe XC60 crossover in zijn natuurlijke omgeving...
Ik ben met een paar vrienden een dagje naar de Nordschleife geweest.
Normaal ben ik niet zo'n fan van witte Volvo's.
Volvo wint! haha!
Volvo XC90 D5 Momentum Mobility-line.
Koop nu voor slechts 36.950,00
Ambitie kun je ze niet ontzeggen, die gekke lui van Geely. Ze hebben de koop van Volvo nog niet een...
Zodat Volvo-rijders wat extra tijd hebben om te verwerken dat ze straks in een Chinese auto rijde...
Eventjes leek het erop dat Ford eindelijk een deal had gesloten met het Chinese Geely om Volvo te v...
Het Zweedse Volvo Cars zou definitief in handen komen van het Chinese Geely Automobile, iets wat ...
Al heeeeel erg lang doen er allerlei geruchten de ronde over het feit dat Ford Volvo wil verkopen (...
Als afwisseling op al het nieuw, nieuwer, nieuwst is de woensdag vrij vaak gevuld met oude spots....
Het is lang geleden dat we iets vernomen hebben van Heico, de welbekende Volvo-tuner. Vorig jaar ...
Het gebeurt niet vaak, maar als ze worden getuned dan gebeurt het over het algemeen goed. Volv...
Damn wat is het lang geleden dat Volvo voor het laatst met een écht lekker model op de mar...
Dit is em dan: de volledig nieuwe Volvo S60! Heel veel meer dan 2 foto's en een kort persberic...
"It’s like a snake on a hot summer day, it really doesn't want to go where the driver wants ...
Maak kennis met de toekomst, waarin we als slaven achter elkaar aan mogen rijden... SARTRE is...
Tijdens de opnamers voor een nieuwe film is Tom Cruise samen met Cameron Diaz gespot terwijl hij ...
Oh ja, er zijn nog meer alternatieve brandstoffen, maar de hype concentreert zich nu even rond el...
Een nieuw tijdperk is nakende. En dan hebben we het eens niet over al die elektrische auto's waar...
Het blijft een beetje een raar ding met die nieuwe neus, maar het kleurtje is officieel lekker. D...
Men neme een V70 DRIVe, men neme een accupakketje en elektromotor en voilà. Heb je eindeli...
Volvo's kleinste gaat elektrisch. De C30 BEV (Battery Electric Vehicle) is een volledig elektrisc...
Het blijft eeuwig zonde dat Volvo een facelift voor de C30 nodig achtte, maar met de R-Design ver...
Ook bij bepaalde Volvo's laat de software het soms afweten. Bij een aantal type Volvo's, gep...
Waarom? Waarom, heeft Volvo het strakke neusje van de C30 zo moeten ontsieren? Hebben ze dat soms...
Volvo heeft een nieuw familiegezicht en iedereen mag het weten. Ook voor de C30 is het daarom de ...
Ha! Alle KLPD'ers in een Volvo V50 mogen niet meer als achterlijke over 's heren wegen jagen. De ...
GRRROM, de nieuwe C70 kijkt je aan en je word er bang van! Hoe komt dat dan? Ze hebben de brullen...
De driepuntsgordel, de belangrijkste automobiele veiligheidsmaatregel sinds de rem, bestaat 50 ...