
Nee, Renault is geen alliantie aangegaan met Hyundai of Kia. Er bestaat echter wel een andere autofabrikant waar Renault graag samen mee gaat spelen. Renault werkt in Korea namelijk samen met Samsung. Niet om binnenkort een nieuw Renault-mobieltje te introduceren, maar om een luxe vlaggenschip naar Europa te halen.
Ondanks eerdere berichtgeving dat nieuwe grote Renaults niet naar Europa zouden komen, lijkt het Franse merk het nu toch weer te proberen. Ooit moeten er toch mensen opstaan die graag in een Frans slagschip stappen dat niet bij PSA vandaan komt?
De auto’s waar het om gaat zijn de Samsung SM3 en SM5. Deze worden naast de Laguna geïntroduceerd. Vooral de SM5 moet zijn weg gaan vinden in een veel hoger segment dan de Laguna. Denk daarbij aan grote Duitsers en bijvoorbeeld de Citroën C6 als concurrent. In de loop van 2010 moeten de auto’s in Europa leverbaar worden.
Verder staat er nog een Amerikaanse introductie geplanned. Dit zal echter niet onder de Renault of Samsung naam gebeuren. In de VS wil Renault het model als Saturn gaan introduceren. De overname-deal van Saturn moet dan natuurlijk wel rond zijn. Onderstaand zijn de foto’s van de Samsung SM3 en een gallery van de Safrane aka SM5.


Met dank aan tom307 voor de tip!
Gallery: Renault Safrane |
|||
Pfff, van z’n styling zal hij het toch al niet moeten hebben…
net een skoda superb
renault renault ppppfffff. waar beginnen jullie nou weer aan. dit is natuurlijk gedoemd om te mislukken
Had hem al eerder gezien. Is idd niet moeders mooiste en in Europa niet geloofwaardig als Renault. Miniklein logo ook. Maar misschien dat ze de volgende generatie nemen. Of gewoon de onderliggende techniek.
De Koleos, ook zo’n Samsung-geval is alvast een mislukking te noemen.
btw, met Samsung is er niet zomaar een samenwerking, Renault is mede-eigenaar.
prut volgens floris, geproduceerd in Korea
Lijkt net een Ford Mondeo
Wat een prachtauto! Hoop dat ze ook naar Nederland komt
dit kan je NIET met een A8 of s-klasse vergelijken en zeker niet met een 7 serie
De Samsung SM3 lijkt mij een 4 deurs Renault Megane! Een Megane met kofferbak derhalve en een ietwat aangepast front.
Ik vind die Safrane toch vergelijkingen hebben met het verleden. Toch wel enigszins herkenbare lijnen.


Mits een beetje meer europese styling of een facelift, zie ik de safrane nog wel zitten als grote renault (toch al zeker beter dan de Vel Satis) Zeker met dit interieur (http://www.netcarshow.com/renault/2009-safrane/800×600/wallpaper_08.htm) en de zéér betrouwbare en goede renault-motoren!
Ik heb het nog even nagezocht en ik had de SM3 al eerder gezien. Niet eerlijk dus :p . Is inderdaad gebaseerd op de nieuwe Megane.
Ik heb niks met Renaults op zich, en eigenlijk met geen enkele Franse wagen BEHALVE dan de Safranes.
Een goeie maat van mij had er lange tijd één waar ik dan vaak voor hem als BOB reed en ik moet zeggen dat het zeer fijne wagens zijn. Praktisch en relatief ruim, wendbaar en snel zat, en in tegenstelling tot wat ik over Lagunas steeds hoor, bleek de Saf altijd zeer betrouwbaar.
Qua design vond ik ‘m altijd bedaard en conservatief voorgegeven, zoals het IMO hoort bij zo’n wagen. De 2de generatie vond ik al mooier en ietsjes gedurfder, en nu moet ik zeggen dat ik deze toekomstige versie dan ook best geslaagd vind (behalve misschien de achterkant).
Doe mij maar eentje in het zwart.
Oude type Safrane phase2 met die Volvo vijfpitter erin. Ik ben totaal geen Renaultman maar wat een topauto was dat, een van de betere Renaults.
Die Safrane is prima maar die 1e is net een Mondeo..
Hij straalt erg goedkoop en niet-frans uit. De Renault Vel Satis vond ik altijd wel een mooie wagen. De beste blijft toch de Laguna Coupe.
Ziet er niet slecht uit, beetje Nissan Teana achtig
Zeker niet oogverblindend mooi, maar waarschijnlijk wel zeer comfortabel, net als de vorige Safrane… en de 25′s…
De SM3 zal gewoon de Megane sedan worden en de SM7 IS een Nissan Teana maar dan licht verbouwd.. raar dat ze die toch naar Europa gaan halen
Als je je merk nou nog minder succesvol wilt maken moet je zo’n Koreaans misbaksel benoemen tot je vlaggenschip model. Way to go Renault
Dacia iemand?
Volgensmij moeten ze de designer voor Dacia niet bij Renault laten werken.
Ach, waarom niet? Grote Franse auto’s verkopen traditioneel slecht, zie de C6, de Vel Satis, de Avantime, en noem maar op. Mensen stappen liever in Duitser. Waarom dan voor veel geld een geheel nieuwe auto ontwikkelen? Ik begrijp Renault wel, ze willen de enkele klant die een grote Renault wil te bedienen en doen dat dus met een minimale investering.
Twee weken terug was ik in Korea en daar rijden echt enorm veel van deze auto’s rond. In het echt zijn ze best mooi, maar dat komt misschien omdat daar alleen maar Koreaanse auto’s rondrijden. Hier in Europa zal het toch een beetje tegenvallen naast een BMW..
word niets.
-edit: nutteloze bijdrage-
lijkt een beetje op de lada priora
Precies een mondeo vanachter en gedoemd om te mislukken.
lijkt net een miscreatie van de chinezen!
Een premium renault dat is een MOP
De ‘kwaliteit’ van Renault met een koreaans B-merk… als dat maar goed gaat.
En het formaat achterlichten van een Chevy Alero
Renault is fout bezig. Vel Satis: flop! Modus: flop! Espace: antiek! Koleos: flop! Laguna: flop! Afijn, de verkoopcijfers zijn wat dat betreft overtuigend………..slecht.
Het is (te) lang geleden dat ze een kaskraker als de R4 hebben weggezet.
Koleos een flop ?
In het Nazi-minded Nederland misschien, maar hier in het vrije België rijden er genoeg rond om het absoluut geen flop te noemen.
Nee.
Een slagschip moet er ten eerste goed uitzien.
@Waxweazel
Nazi-minded? Sorry hoor maar ik geloof dat je op het verkeerde forum beland bent. Racisme en dergelijke worden hier niet gewaardeerd!
Jullie geilen op alles wat Duits is en haten alles wat Frans is ..
@waxweazel
nope.. ik heb 3 fransen gehad (auto’s dus) maar dit is gewoon lelijk en antiek
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Nog niet het resultaat waar ik eerder naar verwees, maar deze mochten ook n...
De Renault Latitude gespot in Arromaches-les-Bains, Frankrijk
Breukelen! Op de A2 richting Utrecht, blijft een samsung maar best aardig!
Dit is 'm dan.
De Renault Latitude gespot in Arromaches-les-Bains, Frankrijk
De Renault Latitude gespot in Arromaches-les-Bains, Frankrijk
In april komen de V8 (benzine en diesel) in de showroom, en medio 2010 komt...
We hebben weer eens een duo-test. Ditmaal de Audi A5 3.2 Quattro versus de ...
Met een witte Megane RS kom je geen aandacht te kort...
Beelden uit de Franse film Trafic (1971, Jacques Tati) van een hilarische s...
RENAULT SAFRANE 2.0 16v 5drs..
Koop nu voor slechts 1.950,00
Renault Safrane 3.0-24V V6 RXE.
Koop nu voor slechts 1.900,00
Enkele maanden geleden maakte Renault bekend dat ze twee Koreaanse sedans naar Europa zouden hale...
Wie had dit gedacht? Een nieuw leven voor de Renault Safrane? De Safrane kwam in 1992 op de m...
Vorige week wisten we jullie al te vertellen dat de Franse president Sarkozy van Renault eist dat...
Yep, dat lees je goed. Renault gaat (lees: moet) weer grote, luxe auto's bouwen. Niet omdat ze da...
Naast platte televisies en platte mobieltjes, maakt Samsung als onderdeel van Renault ook al ja...
Het lijkt erop dat het retro-virus ook is overgeslagen naar Renault. Om de concurrentie aan te ku...
Renault komt met een nieuw model voor het hogere segment. Slim? Nee. Mooi? Nee. Gemaakt in Korea?...
Samsung, de Zuid-Koreaanse partner van Renault, heeft gisteren de QM5 officieel onthuld. Het is d...
Kent u de Renault Koleos nog? Wel, de Koreanen noemen dit Samsung QMX. Het is een crossover voor de...
Het is waarschijnlijk de nachtmerrie van elke coureur: een dikke klapper, de auto in brand, maar ...
Zou je wel een grote luxe Renault kopen als de techniek afkomstig is van Mercedes? Bij Renault de...
Geruchten over een revival van de Renault Alpine (wel/niet/toch wel/nee, toch maar niet/ja, nu ko...
Als je vooruit wilt komen in het bedrijfsleven, dan moet je investeren. Dit is een van de gouden ...
In navolging van onze eerdere berichtgeving: de rechter heeft de zeven Renault-erfgenamen in het ...
Na faceliftjes bij de Scénic en de Laguna Coupé is de botoxspuit nu langs de M&e...
In 2011 zijn de autoverkopen voor het eerst sinds 2007 weer over de 500.000 gegaan. Wat heet: nie...
Een voorwielaangedreven viercilinder met 265 pk, die in de basis een familieauto is, versus een 3...
A) Het 'autootje voor erbij' van Smoke. B) De party-limo van een aantal Toppers (de zingmensen...
Hommeles bij de Franse autobouwer. De nazaten van Louis Renault -zeven kleinkinderen- willen ge...
Een wilde strijd om de laatste premium verkopen van het jaar. Want men koopt altijd meer dure aut...
Weer een maand voorbij. Tijd om onze huisspotter Appeltje eens mee te laten kijken naar het mater...
Zwaar brekend nieuws vanaf het Renault-front. Zojuist bereiken ons de eerste beelden van de ver...
‘Full-leather’ treatment for the limited edition Renault Mégane Coupé-Cabriolet Flo...
Dikke fittie en *KiLLSteaL* in het C-segment. Renault steekt Ford naar de kroon en introduceert h...
Iedereen wil zo'n klein zuinig autootje. Van januari tot en met oktober was 36% van de nieuw verk...