We schreven al eens dat Tata interesse had in een paar aandeeltjes Pininfarina, dat lijkt nu realiteit te worden. De familie Pininfarina heeft afgelopen week officieel besloten om hun meerderheidsbelang in de onderneming te verkopen, zoals gepland. Dat besluit werd genomen tijdens een bestuursvergadering, afgelopen woensdag.
Het gaat om een aandeel van 50,7 procent, nu nog eigendom van familiebedrijf Pincar. Diverse bedrijven worden genoemd als mogelijke nieuwe partners voor Pininfarina, waaronder Bollore. Samen met de Franse financier Vincent Bollore is Pininfarina bezig met de ontwikkeling van een elektrische auto, AKA de Pininfarina B0. Bollore heeft reeds gezegd dat hij zou overwegen om een aandeel in Pininfarina te nemen, evenals Tata. Of misschien allebei. Er is echter nog geen officieel statement. De Italiaanse Banca Leonardo zal de verkoop gaan coördineren, zodra er meer info is dan laten we dat uiteraard weten. (via reuters.com)
Gallery: Pininfarina B0 |
|||
Gaat dit om de productietak (die slecht loopt) of het ontwerpdeel (die wel goed loopt)?
@Jimmie
ik vermoedt om het hele bedrijf, gezien het feit dat ze het in het bericht gewoon algemeen over Pininfarina hebben;)
Ik had ergens gelezen dat er in de toekomst er maar 5 automerken zullen zijn, het begint er al op te lijken.
@cdp1193 ..
en ik kan je verzekeren dat er ergens in de toekomt 0 automerk is ..
Laat Tata maar toeslaan, dan kunnen ze de B0 lanceren als Nano 2nd Generation.
weinig reacties hier. het trekt op de kleine concept- volkswagen, vooral de achterkant!
Vincent Bollore, tycoon, media magnaat, man die altijd het geld weet te zitten.
Ik weet niet of Bollore dit zal doen, hij is nl op de achtergrond ook bezig om de rederij CMA-CGM voor een deel over te nemen, maar uit ervaring weet ik een ding zeker: Waar Bollore zit, daar zit handel !
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Een prototype van een elektrische auto en dus geen conceptcar! De B-Zero ga...
And it looks good!
beetje aparte Ferrari, ken het zelf niet maar kwam het tegen in London, heb...
Nog wat plaatjes van van een Enzo in het wild. In de haven van Marbella voo...
Een auto in nederland of belgie is direkt een hele investering, het goedkoo...
boeiend
Onthulling van "The People's car"!
Audi A1 1.4 TFSI S-tronic MMI-Navigatie Ambition Pro Line Business.
Koop nu voor slechts 24.945,00
Voor wie het nog niet wist: Tata gaat voor World Domination! De Indiase autobouwer had reeds aangeg...
Sinds 2007 is het Italiaanse Pininfarina bezig om een compleet nieuw elektrowaggie van de gron...
Oplettende lezers weten dat de ontwerpers van Pininfarina al enige tijd samen met de Franse inves...
Wordt Pininfarina de eerste die een real-life afstandsbestuurbare auto maakt? Nee, alhoewel h...
Wat doet een Honda op de stand bij Tata? Dat dacht ik eventjes toen ik langs de achterkant van de...
Een nieuwe Scion? Een nieuwe Nissan mini concept? Nope, op de autoshow van Parijs staat deze Pini...
Het Italiaanse Pininfarina heeft vandaag bekend gemaakt dat ze samen met het Franse Bolloré...