
Een General Motors autofabriek kost tegenwoordig geen ene tiet meer. Mocht je de jackpot in de staatsloterij winnen, dan kun je er ruim twee kopen, want Fisker betaalt slechts 18 miljoen dollar (12,1 miljoen euro) voor een fabriek uit de boedel van het failliete “oude GM”.
Fisker heeft gekozen voor de fabriek in Wilmington Delaware. Daar wil men betaalbare plug-in hybrides gaan bouwen, oftewel “affordable, family-oriented plug-in hybrid sedan costing about $39,900 after federal tax credits” zoals Fisker in een persbericht laat weten. De productie van een dergelijk model staat gepland voor de tweede helft van 2012.
Henrik Fisker, Deen en ex-Aston Martin designer, heeft grote plannen. Rond 2014 moet de fabriek goed zijn voor 2.000 arbeidsplaatsen, plus 3.000 arbeidsplaatsen bij toeleveranciers. Jaarlijks zullen er dan 75.000 tot 100.000 auto’s van de band moeten rollen. Daarvan wordt meer dan de helft geëxporteerd en dat is een hoger percentage dan ieder andere Amerikaanse autobouwer.
De komende drie jaar zal er eerst nog een slordige 175 miljoen dollar worden geïnvesteerd om de fabriek te verbouwen. Geen enkel probleem, poen genoeg, want Fisker kreeg onlangs een lening van een half miljard dollar.
Over de “carbon footprint” van Fisker hoeven we ons in ieder geval geen zorgen te maken. De plug-in hybrides zullen de VS minder afhankelijk maken van ruwe olie, voor zo’n 42 miljoen vaten rond 2016. Dit is goed voor 8 miljoen ton minder CO2 in onze atmosfeer.
42 miljoen. Het klinkt als een gigantische hoop, maar het is een druppel op de gloeiende plaat. De VS verbruikte in 2007 maar liefst 20.370.000 vaten per dag… Dat is 7,4 miljard vaten per jaar. Kom je met je 42 miljoen… Ach, het is toch een half procent…
Of wacht… Is dat 42 miljoen soms t/m 2016? Dan stelt het helemaal niets voor. Maar goed, een begin is altijd beter dan niets.
ik hoop echt dat die auto’s er allemaal uit komen te zien als de AM’s die hij ontworpen heeft en zijn Karma
Het ziet er naar uit dat ze het bij Fisker echt menen, dat ze een betaalbare 4deursauto gaan bouwen & verkopen. Ik zou enorm respect voor ze hebben, zeker aangezien hij er dan, Fisker kennende, nog goed uitziet ook!
Geen ene tiet, die kende ik nog niet..
@DaBaZZ: Ik heb ‘t niet zelf bedacht hoor.
Exporteren die hap… als ze nu beginnen is hij er misschien net op tijd voordat ik mijn nieuwe leasert uit moet zoeken. Dit zou de eerste hybryde zijn die ik ook daarwerkelijk zou willen rijden
In profiel is de fisker prachtig… Maar zijn die productiecijfers niet een beetje optimistisch?
@cdp1193: leer eens lezen… die productiecijfers zijn voor een nieuwe kleiner & goedkoper model. De blauwe Fisker Karma die je op de foto ziet kost zo’n 100.000 dollar en zal gebouwd worden bij het Finse Valmet.
@robbie: Ik weet dat dat goedkoper model voor de productiecijfers gaat zorgen maar wat ik bedoel is: Is het niet moeilijk om op 5 jaar zo’n productiecijfers te krijgen voor een jong merk? Gaan de mensen niet gaan voor een merk waarvan ze weten hoe betrouwbaar het is? Tenzij het natuurlijk geprezen gaat worden door de regeringen en ze er allerlei kortingen geven.
@cdp1193: zonder ambitie ben je nergens
Ik ben nog steeds weg van de schoonheid van de Karma! Hopen dus dat ze inderdaad een goedkoop (net zo mooi) broertje voor Jan-en-alleman produceren.
Niet echt relevant, maar grappig dat Henrik precies zo voor de Karma gaat staan dat ie mooi wordt. Zo lijkt ie niet uitgerekt
Zeker een investerder uit de VS die elke dag zegt: Yes, I’m losing money for people, today!
Man, die moet ook zwaar verdienen zeker om als designer zoiets te kunnen opstarten..
@cdp1193
Het kan wel een jong bedrijf zijn, maar waarschijnlijk met veel ervaren mensen. De amerikaanse staat heeft 500 miljoen in fisker geinvesteerd zodat ontslagen mensen van bv. GM weer elders aan de slag kunnen. Op deze manier wordt er geen knowledge verspild.
werkelijk een schitterende auto! Maar ff toch 2 dingetjes:
1) Kunnen ze die malloot in pak niet eens goed aanrijden met die auto ?
2) Waarom plaatsen jullie altijd ‘milieu-gemèèèèèker’ op autoblog, terwijl het gewoon om ‘puur AUTO’ hoort te gaan ?
@Megakix:
Je blijft een beetje hangen in de definitie AUTO van pak m beet 50 jaar geleden. De auto van nu en zeker de toekomst rijdt niet enkel op fossiele brandstoffen! Deal with it!!
Is het naar Amerikaans recht opgericht of is het een Deens bedrijf?
je hoort alleen maar verhalen dat ze iets kopen of ergens mee op de proppen komen maar waar blijft die auto?
Dat zou Tesla ook moeten doen. Zo kunnen ze hun auto’s goedkoper aanbieden en hun landgenoten behouden hun werk.
Go America!
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Autoblog jaagt de Opel GT op.
Rondhangen op de belangrijkste Europese autoshow
Autoblog proeft de nieuwe Opel Agila en Chevrolet Aveo
Dit is officieel de snelste street legal auto van Europa. Zeker omdat het r...
Voor de zelfgemaakte ShowTime Buggy is geen weg onbegaanbaar
Dr. Klavan praat jullie even bij.
De Fisker Karma ES bij een fotoshoot voor een Amerikaans autoblad in Beverl...
Dont fuck with Obama
GM's Maximum Bob rijdt met de CTS-V over de Milford Proving Grounds...
Tijd geleden gemaakt, op een 'all American day'. Voor de liefhebber;)
Dat het niet gemakkelijk is om een automerk vanaf helemaal niets op te bouwen weten ze inmiddels ...
Zijn die Chinezen nou helemaal gek geworden? Als we de verhalen uit Zweden mogen geloven heeft he...
Aanvulling:...in Europa. Hoewel de Grote Drie op hun eigen markt prima presteren, doen ze het in ...
Landgenoten. Heden ten dage rijdt electrohead Prins Maurits rond in een fijne Fisker Karma op g...
General Motors de grootste autoproducent? Dag het niet Jos! Volkswagen is het er niet mee eens en...
Juni 2009: General Motors gaat op de fles en kan alleen met een overheidsinjectie een doorstart...
Zo, zo, niet alleen het Chinese Youngman heeft interesse in Saab, ook het Turkse Brightwell Holdi...
Kennelijk beviel de Fisker Karma die Ashton Kutcher in Two and a Half Men rijdt hem goed, want nu...
Volkswagen strijdt al een tijdje om Toyota voorbij te streven als grootste autobouwer ter wereld ...
Om de gemiddelde CO2-uitstoot van Autoblog naar beneden te brengen hebben we hier wat vers Gro...
Bad karma voor Fisker, ze halen in de VS namelijk 239 units terug naar de dealer voor een accu...
Het bedrijf dat accu's levert aan Fisker voor de Karma heeft bekend gemaakt dat er een probleem i...
Saab is dood, lang leve Saab! Het lijk is nog niet eens koud of de eerste aasgieren cirkelen alwe...
Eerst Kim Jong-Il, nu Saab. Zojuist laat het Zweeds/Nederlandse automerk namelijk weten dat de ...
Nou ja, invasie. De eerste 12 exemplaren zijn gearriveerd in Hilversum. Het duurt even, maar d...
Ik heb het al eens eerder gezegd: in het miljardenbal dat de mondiale auto-industrie heet, draait...
Wacht, er komt dus een keiharde raceversie van de Toyota Prius? Het lijkt er wel op. Daarnaast...
'Wordt vervolgd' schreven we vanochtend nog. En daar zijn we weer. Volgens onze laatste informati...
Vriest het in de hel? Kunnen varkens vliegen? Wat is er aan de hand? Er komen plotseling, zowaar,...
Men zegt wel eens: there's no such thing as bad press. In het geval van de Chevrolet Volt waag ik...
Zo, even een laatste restje consumentenvertrouwen bij elkaar schrapen. Aldus General Motors. Het ...