Of je nu rallycoureur, taxichauffeur of tachtig bent, je rijkwaliteiten zijn allemaal opgeslagen in je DNA. Er is zelfs één specifiek gen verant-woordelijk voor jou functioneren op de weg. Misschien prettig om te weten als er de volgende keer weer iemand in de weg zit. Nu weet je dat hij/zij het niet kan helpen. Nog even en je wordt op genen geselecteerd bij het afsluiten van een autoverzekering.
Deze conclusie komt uit een, hoe kan het ook anders, Amerikaans onderzoek. Professor Steve Cramer heeft het functioneren van een specifiek gen onderzocht aan de hand van 29 proefpersonen. Zeven bezaten dit gen. Alle proefpersonen werden in een rijsimulator gezet en moesten een aantal tests doorlopen. De zeven ongelukkigen presteerden consequent slechter dan de rest.
Het gen in kwestie is verantwoordelijk voor het opslaan en verwerken van bepaalde acties. Normaal gesproken worden ‘acties’ onthouden door het afscheiden van een specifiek eiwit. Dit eiwit stuurt de hersenen aan en jij leert iets bij. Het eiwit is de reden waarom je iets ook echt beter kan, als je het vaker doet. Bij de ongelukkigen met het afwijkende gen zit er een rem op de aanmaak van deze eiwitten. Dit heeft tot gevolg dat je minder snel informatie opslaat over bepaalde praktische vaardigheden.
In Amerika is het slecht gesteld met de rijvaardigheid. Naar verluidt heeft 30% van de Amerikaanse bevolking deze ‘aandoening’. Professor Cramer ziet wel wat in een vervolgonderzoek onder verongelukte automobilisten. Het lijkt me verder duidelijk: de mensen met dit gen moet gewoon hun rijbewijs ontnomen worden. Dan wordt het pas veilig op straat. (bron: cnn.com)
“This happens when you don’t have quattro…”
‘Het gen in kwestie’ ??
@SCscreamGT1
Hoezo wou je ff kijken of je hem zelf hebt?
in Finland is het zeker goed gesteld met de rijvaardigheid hadden ze daar niet ff een onderzoek kunnen doen, kijke of de beste autorijdes echt in finland wonen?
“Er is zelfs één specifiek gen verant-woordelijk voor jouW functioneren op de weg.”
JouW, niet jou. of uw natuurlijk
Ze hadden beter in 1 moeite die 7 kneusjes wat rijvaardigheidsles gegeven, dan was er toch nog iets nuttig uit dit onderzoek gekomen.
De grootste talenten, komen meestal niet het verst. Observatie…
Dat plaatje laat de toekomstige monorail technologie van BMW zien, ze gaan wel erg ver in die efficient dynamics.
Die 5-serie is wel geniaal geparkeerd zeg. Tjonge.
dat wisten we toch allang?
alleen noemen we het hier niet een gen, maar een 2e X-chromosoom
Talent heet dat toch of niet?
Talent voor turnen, goed kunnen rijden etc. Maakt niet uit als je veel oefent, je zal niet beter worden dan een talent, klaar.
Lol @ Smeck
@Klootzak1:
Tuurlijk is dat talent, maar de vraag is niet hoe het heet of hoe het vervolgens tot uiting komt en wat je ermee wel of niet kunt, maar wat de biologische oorzaak is voor (een bepaald) talent. Dus “is een bepaald talent, of het gebrek daaraan, te herleiden naar het aldanniet aanwezig zijn van een gen?” Snappie?
Niet echt een representatief onderzoek als het maar onder 7 mensen is uitgevoerd
@smeck :
maar denk dat je helaas geen gelijk hebt. Ik ken net zoveel mannen als vrouwen die niet kunnen rijden. Ik zou wel willen weten of ik dat gen heb, ga er natuurlijk vanuit van niet
BMW bestuurder dacht dat hij een skateboard had en zo een tony hawk move kon maken
Wat GTRSPEED zegt: BMW bestuurder dacht dat hij een skateboard had en zo een tony hawk move kon maken.
Het eerste wat ik dacht toen ik de foto zag…mooie 50/50 grind. Voor de skateboarders onder ons!
jonge quatro is voor de echte pussy’s zit geen een voordeel aan op de normale weg HAJEEEEEEEEEE
Dus als ik het goed snap….Als je handig bent kan je goed rijden ?
Vrouwen bezitten ongetwijfeld over dit gen
Dit is mogelijkerwijs het slechtst geinterpreteerde onderzoek dat ik in maanden heb gelezen.
“Dit heeft tot gevolg dat je minder snel informatie opslaat over bepaalde praktische vaardigheden.”
Waarom linkt die brianiac dat dan aan autorijden? Spectakel? Makkelijke autoblog-aandacht? Dat er mensen zijn die meer moeite hebben dan anderen om iets bij te leren is niet speciaal, dit is al lang geweten (meestal noemt met die mensen met simpele terminologie ‘dom’). Maar dat ‘moeilijk aanleren’ gaat dus ook op voor andere dingen, zoals het bedienen van andere gecompliceerde machines en vaardigheden.
Dit is een zoveelste onderzoek in de trant van ‘een kilo koe is minder milieuvriendelijk dan een Hummer’.
Eigenlijk moeten we al deze dingen helemaal niet te weten komen. Je kunt er toch niets aan doen. Wat willen we met deze kennis? Die mensen extra in de gaten houden? Verbieden? Onzinnig.
@Citrofiel: precies! mensen labelen of ze wel of geen rijbewijs mogen halen/hebben…
28 mensen???! En dat noemt men een onderzoek?
@syrix
29 mensen.
Wat bozewolf al zegt.
Zo zet ik mijn ragbak ook altijd neer als het druk is (in Friesland Yeaaa Right?).
volgens mij kunnen die amerikanen toch niet rijden want als ze een auto krijgen met handbak gaat dat zo: hey dude is the car limited to 25 MPH?
Ik wist het… En vergelijk nu mannen eens met vrouwen alsjeblieft?
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Iedereen hier staat vast en zeker dikwels hard op de remmen voor een flitsp...
Wanneer je met 150 km/u op de snelweg rijdt, kom je in een bocht liever gee...
Vrachtwagenchauffeur vergeet laadklep omlaag te doen. Boem is ho!
Eeuwige virtuele roem voor de beste "In Sovjet Russia"-co...
het is al een oudje maar ik vind hem nog altijd erg indrukwekkend. Dit soor...
Bij een spoorwegovergang gaan de spoorbomen omlaag. De vrachtwagenchauffeur...
De crash die niet gebeurde
Zit je goed?
Kan iemand dit meisje even uitleggen hoe je moet oversteken?
Voetganger raakt bijna z'n hielen kwijt. Wie stapt er uit de auto? ...
Sneeuw, in Finland weet men daar doorgaans prima mee om te gaan. Maar een combinatie van sneeu...
In de winter gaan auto's stuk. Gladheid, slecht zicht en geklungel met een ramenwissertje doen da...
Hebben we een keer genoeg strooizout, werkt het niet goed. Snowpocalypse chapter 954: ook vand...
Voor wie nog zat te wachten op een bizar bericht: de vrouw die in Saoedi-Arabië streed voor ...
Kon er ook nog wel bij. De benzinestelende klootzak die in oktober na een achtervolging een onsch...
Oeps. Sta je ook even van te kijken. Als het eens een keer geen meterslange betonplaten zijn,...
Schieten met AK-47's, rampartijen met auto's, ach.. het is weer eens wat anders dan zo'n suf alfa...
Eerst waren de stille EV's het grote gevaar, toen kwamen de gadgets in het algemeen en nu is er n...
Er zijn leuker manieren om je kerst door te komen... In Australië reed een 45-jarige v...
Lang leve falende elektronica. Mocht je onlangs (veel) te hard over de A20 bij Rotterdam zijn ges...
Het zat er aan te komen: vlak voordat onze parlementariërs lekker 3 weken lang niets kunnen do...
Kijk links, kijk rechts en kijk nogmaals links. Van die oude wijsheid heeft dit Russische meisje ...
Aangezien de Nederlandse politici alle essentiële en urgente vraagstukken van deze tijd naar...
Melanie Schultz van Haegen heeft er maar werk van. Eindelijk laat iemand de teugels een beetje vi...
Een paar weken geleden kondigde onze verkeersminster Schultz van Haegen aan dat de verhoging van de...
Sliep uit, Rijkswaterstaat. Met je gezeur over dat we steeds meer rode kruizen op matrixborden ...
Er zijn van die dingen, die vallen moeilijk te voorspellen. Een paniekreactie bij het zien van ee...
Kom hier, verkeersminister Schultz, dan geven we je even een redactionele knuffel. Dit als dank...
Uit onderzoek in Amsterdam blijkt dat mensen na een ongeluk steeds vaker doorrijden. Zeker bij...
Koekoek! De milieugekkies van D66 en GroenLinks hebben weer eens iets "briljants" bedac...
Het Openbaar Ministerie heeft er zin in, zij willen trajectcontroles op alle 130-zones op snelweg...
Grote chaos vanavond op de Duitse snelweg A31, net over de grens bij Enschede, tussen Heek en Gro...
En dan praten we niet over een klein spanwandje, maar een stuk gewapend beton van meters lang en ...
Onderzoek heeft aangetoond dat je een grotere kans maakt om een ongeluk te krijgen als je vaak ee...
Soms kan je maar beter in een taxi stappen dan op een fiets. Dat is een les die deze man in Ho...