
Bij Heffner weten ze wel hoe ze een turbo in elkaar moeten schroeven. Eerder gaven ze de Gallardo al Veyron-prestaties, nu krijgt de R8 Murcielago-prestaties. Toch netjes voor een achtcilinder.
Er is weer een heel nieuw buizen-stelsel aangelegd om alle gassen en dampen de goede kant op te sturen. De uitlaat is aangepast en er hangen nu twee allemachtig grote turbo’s achter het motorblok. Heffner heeft aangegeven dat de auto op 100 octaan in ieder geval 600pk moet gaan leveren, aan de wielen! Op inferieure Amerikaanse 93-octaan peut komen ze nu al tot de 536pk.
Ondanks de flinke sprong in het vermogen zijn er geen aanpassingen aan nokkenassen, koppen of andere techniek gedaan. Dit is wat het standaard Audi blok kan als je er twee grote schoepenraderen op schroeft. Wel voorzichtig warm rijden, en regelmatig de olie vervangen.
Hé, dat is toch die man van Playboy ? Heeftie inmiddels ‘startproblemen’ ofzo ?
LOL @ Megakix. Zeker een bruut monster. Ben benieuwd hoe ze dat met de achterbumper op gaan lossen, zo te zien is ‘ie in standaard vorm wat krapjes
Dat is niet van Hugh hoor.
@hippopotamus:
En er is altijd weer iemand die de grap niet snapt
Ik vond de R8 al wel leuk, maar dit geluid is helemaal geweldig. Alleen vrees ik dat men qua levensduur gelijk heeft, ik denk dat het kreng na iedere rit een full service nodig heeft.
@Megakix: mwa, heb gehoord dat z’n stickshifter gevoelloos reageert.
Vette turbootjes…
@RomeoS / HDM: gniffel…
Wie het ook is, het klinkt gewoon geweldig!
Eigenlijk zou deze auto stsndaard zonder achterkant moeten rondrijden. Dat buizenstelsel is hoe dan ook indrukwekkender dan wat er dan ook mogelijk achterop zou kunnen komen!
@Citrofiel: En waar komt de kentekenplaat dan?
@Joost1990_2: Ach joh, dat is een praktisch detail. Aan praktisch denken doen we niet op autoblog.
wat een lekker geluid
Heeeerlijk geluidje zeg. Lekker verwarmend op deze koude vrijdag avond!
Het hoort gewoon bij een Audi R8! Lekker geluid, doet me denken aan een Porsche Carrera GT…
Prima dit. Ik vind het knap van Heffner. Ze flikken het nu bij steeds meer modellen. Zal mij benieuwen hoelang het mechaniek dit vol zou houden, maar toch gaaf is het zeker! Wie is de eerste die dit naar Nederland gaat halen?
Wat is er inferieur aan 93 octaan (US)? Da’s gelijk aan 98 hier…
idd Jimmie,
En als ze echt turbo’s goed kunnen inbouwen hoef je de olie ook niet regelmatig bij te vullen. Daarnaast ligt het eraan wat je met regelmatig bedoelt…
@”BOHH”:
Het gaat hier niet over bijvullen, maar over compleet verversen. Het hele blok wordt zwaarder belast, dus je wil zeker weten dat je motor goed gesmeerd blijft met verse/schone olie.
ja natuurlijk dat begrijp ik, maar hij de motor hoeft niet perse meer olie te verbruiken.
Turbo Turbo!
En wat is daar ‘t praktisch nut van?
vooruit met die geit, audi mag ook niet onbreken van een r8 twin turbo? xD
i robot kitje erop denks
haha dik geluid man
ze vergeten alleen dan 93 Octaan in amerika MON 93 is en niet RON wat wij in Europa gebruiken om het octaan gehalte aan te geven. MON93 is zelfs iets meer dan RON95. Dus echt inferieur is het niet. Die MON100 van hun is gewoon circuit brandstof waar ze die 600PK mee zouden kunnen halen.
Wat ik nou niet begrijp is waarom Audi dit zelf niet voor elkaar krijgt. Bij mijn weten zijn er meerdere R8-en uitgebrand op de Nürburgring gevonden en volgens mij was het excuus toentertijd dat de turbo’s niet goed genoeg gekoeld konden worden.
@T man: Nou, bij *mijn* weten heeft Audi de R8 nooit met turbo’s gebouwd, dus eh….
93 octane in amerika is 93 AKI dwz 97-98 RON oftwel 89-90 MON. Eigenlijk is de enige belangrijke waarde de motoroctaan of MON. Dit is een waarde die de klopvastheid van de brandstof in realistische ongunstige omstandigeheden weergeeft. Het verschil tussen RON en MON is de gevoeligheid van de brandstof op wisselende belastingen.
@ T man:
Heffner zal geen 100.000 km garantie geven zoals Audi denk ik.
transparante kunstof achterpumper er op!
Misschien toch slim om nog iets verder te denken dan alleen twee immense drukverhogers erachter te plakken.
@ Bozewolf
Bij mijn weten zijn ze gaan testen met het RS6 motorblok.
Weet niet of ik linkjes mag plakken van de concurrenten
Wat een MACHTIG geluid!
@ ricardo, kabouter wesley is meesterlijk, nu alleen maar hopen dat deze bij turbo turbo niet in de fik vliegt! zou toch zonde zijn. vet geluidje ook trouwens!
STOM filmpje, de achterwielen draaien niet eens over de rollen en je hoort te rollen wel. Ik wil hem in die banden zien hangen.
Echt wel een super mooi geluid hoor.
@ Pan
Het is ook plaatje met geluid en niet een filmpje met geluid.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Even een dyno run voor Heffner Performance Twin Turbo Audi R8
Het Twin Turbo plezier van Heffner
Wat zou jij doen met een 625pk Audi R8 onder je kont op een leeg stuk asfal...
Start van de Bullrun van New York naar Las Vegas. Gefilmd door DodgeViper01...
Mijn kleine overzicht @ Moscow Unlim 500+
Of zoals ze in Duitsland zo mooi zeggen: Klappensportauspuffanlage Dus een...
Een compilatie van m'n spots in 2010. Ik heb niet elke spot erin k...
Je moet er van houden. Niet helemaal mijn ding, wel leuk om te spotten. Een...
Hij heeft 450 Pk uit een 4.2 liter V8. Daardoor zit hij 0,3 seconden snelle...
PPI Pazor GTR start in de hal op Top Marques (16-04-2009)
Audi R8 5,2 FSI quattro exclusive R-tron.
Koop nu voor slechts 174.872,00
Audi R8 Spyder 5,2 FSI quattro R-tronic.
Koop nu voor slechts 167.852,00
AUDI R8 5.2 V10 Fsi R-tronic6 Keramik Brakes.
Koop nu voor slechts 166.900,00
Audi R8 4.2 FSI Spyder Handschalter.
Koop nu voor slechts 166.719,00
Audi R8 4,2 FSI quattro 6-Gang.
Koop nu voor slechts 144.491,00
Audi R8 4,2 FSI quattro 6-Gang.
Koop nu voor slechts 140.034,00
Alle watermeloen-sized turbo's nog aan toe. Wat is daar gebeurd? Hoeveel verschillende super...
De twin turbo Audi R8 V8 gaat nog steeds heel erg lekker maar gaat tevens al weer een jaartje mee...
Sommige mensen vinden een standaard R8 maar lafjes. Dankzij dat soort mensen is er bestaansre...
Gayer than Twilight? Abt heeft besloten dat het in Essen maar eens een keer helemaal van de m...
"Harry, hol schon mal den Wagen." Geen wulpse chicks rond deze auto, want dit is se...
Overdaad schaadt. TC Concepts moet je vrij bekend in de oren klinken. Onlangs wijdden we nog ...
Ze hadden al eens een R8 lookalike. Toen kwam de originele R8. En nu maken ze het feest compleet ...
Afrojack (ook minder bekend als Nick van de Wall) doet het momenteel erg goed in de plaatjesdraai...
Ruim een jaar geleden konden we het reeds aankondigen, maar nu is er eindelijk video van de UR R8...
Mansory doet een Audi; de R8 Spyder in dit geval... De tuner geeft de 5.2 V10 FSI-motor een v...
Waarom ook niet? Weggebruikers verblinden voor de winst! Een supercar voorzien van een chromen...
De Audi R8 GT heeft wat mij betreft geen tuning meer nodig maar Wheelsandmore kon het weer eens n...
Om aandacht van tuners hoeft de R8 niet te vragen, want zo ongeveer elke aftermarket-specialist i...
Het idee om een Audi TT te verbouwen tot R8 look-a-like is niet heel origineel meer. We zien dit ...
Wie A zegt moet ook B zeggen, en dus heeft Renm performance, de tuner uit 'down under', na de ins...
Op het Top Marques-feestje mag ook uiteraard het tunersgilde niet ontbreken. MTM speelt zich in d...
En ze noemen hem de Hyper Black Edition. Anderson is maar druk met het tunen van dure modelle...
Chronisch aandachtsprobleempje en in de markt voor een vlotte tweezitter? Zoek niet verder &am...
Tuner Abt pakt over het hele spectrum van de automarkt zijn modelletjes mee. Wanneer ze weer eens...
Nog meer performance uit de Biturbo V10 en sprinttijden om bang van te worden. Extra licht gemaak...
Kijk nou, een oude bekende van Autoblog. In 2007 hadden we het er al een keer over, dus nu wor...
Het Duitse bedrijf "Sport Wheels" heeft velgen voor de Audi R8 op de markt gebracht d...
Chroom en neonlichtjes zijn niet nieuw, maar West Coast Customs maakte een R8 in TRON uitmonsteri...
De Amerikaanse tuner Evolution Motorsports kwam hier slechts één keer eerder voor...
Nee, als we de spotter mogen geloven is dit geen simpele wrap maar een daadwerkelijk verchroomde ...