
Iets meer dan een jaar geleden schreef ik over de Bloodhound SSC, een “landprojectiel” waarmee een team opgericht door Andy Green en Richard Noble het huidige landsnelheidsrecord willen verpulveren. Dit record staat al vanaf 15 oktober 1997 met 1228 km/u op naam van Andy Green zelf. Maar er zijn meer kapers op de kust, want een team uit Australië werkt hard aan de Aussie Invader 5R.
De Aussie Invader 5R is de naam van een opgefokte vuurpijl die (wanneer ‘ie af is) van 0 tot 1.600 km/u accelereert in 20 seconden. Er zijn auto’s die net zoveel tijd nodig hebben om de naald op 100 km/u te zetten. Het Australische team staat onder leiding van Rosco McGlashan. De Aussie Invader 5R is uitgerust met 4 raketten en weegt zonder brandstof al 7.000 kilo. Het is niet te verwachten dat zowel de Bloodhound SSC als de Aussie Invader 5R voor 2011 een gooi zullen doen naar het record. Er moet nog veel werk verzet worden en de projecten zijn financieel afhankelijk van sponsoren. (via: worldcarfans)
ook zijn de australiers van plan een hybride versie een jaar later op de markt te brengen,…
0-1600 in 20 seconden
dat is überschnell.. dan moet je toch egt wel G-kracht bestendig zijn volgens mij :S?
Mooi is dat toch altijd weer. De geluidsbarrière hebben we gehad, nu willen we 1.000 mijl per uur.
Hahah
@ saba :p
ik las audi! lekker relevant of niet. succes aussies :’)
pff 1600kmh, dat doe ik op mijn eenwieler
zonder voldoende downforce kun je die de dag nadien zien overkomen rechts van de poolster om 0:34 ….
Wat jammer is dat dit ding gewoon een raket op wielen is. Niet echt heel bijzonder om dit heel hard te laten gaan. Grote raket aansteken, en genoeg downforce creeren zodat ie niet opstijgt (anders is het een echte raket nietwaar?). Die thrust SSC was wel echt knap. Die had gewoon een motor. In principe nog gewoon herbruikbaar en dus ook meer ‘auto’ dan dit. Het wordt sowieso een probleem met dit apparaat het recored te halen; ze moeten heen en terug binnen een uur op dezelfde afstand. Volgens mij is een raket dan wel opgebrand.
is die nouw gemaakt uit stof of wat?
60″ Brembo’s of toch gewoon trommelremmetjes met een meter remvoering:P
GTA cheat…
ik hoop dat het team met andy green het record breekt met hun bloodhound ssc 2x het record hebben zou toch mooi zijn
Hij liever dan ik in die auto zitten. De brandstoffen zijn namelijk hypergool, dat wil betekenen dat ze bij aanraking met elkaar in aanraking komen, spontaan ontbranden. Je kunt je vast voorstellen als wat er gebeurt in geval van een ongeluk. Brrr..
Ho lekkere zin.. Kun je dat even editten? Hier het goede verhaal..
Hij liever dan ik.. De brandstoffen zijn namelijk hypergolic, dat wil betekenen dat als ze met elkaar in aanraking komen, spontaan ontbranden. Je kunt je vast voorstellen als wat er gebeurt in geval van een ongeluk. Brrr..
@BmwMPower: waar kan ik die downloaden?
mijn fiestake doet namelijk van 0 naar 100 in net geen 20 sec en de top is (GPS) 150
maar nu even OT: in 20 sec naar de 1600 hoe veel KM heb je nodig om weer stil te staan
Hmmm,
“F1MAX-X
Mag dat wel gebruikt worden van opa Bernie “Geldhonger” Ecclestone???
@ JeejEm:
Als je een raketmotor met vloeibare brandstof gebruikt dan kun je hem na getankt te hebben gewoon hergebruiken. De raketmotor in de space shuttle is ook gewoon opnieuw te gebruiken. Raketmotoren welke op vaste brandstof werken (zoals die twee witte hulp raketten bij de space shuttle) zijn niet her te gebruiken. Tevens kunnen raketten met vaste brandstof nadat ze eenmaal gestart zijn niet meer gestopt worden totdat ze volledig uitgebrand zijn (ook niet in geval van nood). Bij vloeibare brandstof is de toevoer wel te regelen en dus ook de verbranding. Ik ga er vanuit dat deze ‘auto’ gebruik maakt van raketmotoren op vloeibare brandstof.
Zo… heb ik die kennis ook weer eens opgerakeld bij mezelf
Leuk… dat ze iets nuttigs doen met het geld dat ze in een project als dit steken….
@brenn
gemiddeld 8g tijdens het versnellen
1600 km/p u
Hoe snel bn ik dn wel niet op me werk!!!
Wat zou je zicht zijn dan? bij 200km/u zie je nog maar enkel de weg!
@Daniel : versnelling is niet 8g maar 2.3g (ongeveer)
@JeejEm:
Je schrijft “De SSC had gewoon een motor… dus ook meer auto”.
Zowel de SSC als deze zijn beiden niet wiel aangedreven, dus daarin gelijk (net zoveel auto als een zeepkist).
De SSC had 2 straalmotoren deze heeft een raketmotor. Het verschil hiertussen is dat een raketmotor zijn zuurstof (oxidiser) meeneemt en een straalmotor deze uit de lucht haalt. Dus ook in het type motor weinig verschil, dus net zoveel auto.
@JDM__Wotevajjjj & C220AMG:
Pffff, ga weg man. Als ik een ruft laat vlieg ik al 2000km/h…
hmm…
lijkt wel een beetje op een speelgoedautootje, die een kind van 5 zelf mocht ontwerpen, ik bedoel: een doodshoofd? hoe oud zijn ze
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Officieel geeft Lamborghini voor de Murciélago LP640 een (niet misse...
Dit is officieel de snelste street legal auto van Europa. Zeker omdat het r...
Maxximus G-Force: 1600 pk! 0-60 mph in 2,1 seconden
Maxximus G-Force: 1600 pk! 0-60 mph in 2,1 seconden
Het 1183 pk sterke monster haalde een snelheid van 414 km/u...
Beelden van de SSC Ultimate Aero TT die het World Speed Record breekt. Eat ...
Supersonische sportwagen wil record vestigen met een topsnelheid van meer d...
Booyaka!
288,7 km/u om exact te zijn, met dank aan AC Schnitzer reed deze BMW 335d e...
On March 31, 1998, the McLaren F1 obliterated the production road car world...
Wil je er zeker van zijn dat je op tijd aankomt op je vakantiebestemming? Dan wil ik je zeker aan...
De Zwitserse diplomaat en miljonair Roland S. heeft zich niet zo netjes aan de snelheid gehouden en...
De RS6 R van MTM is een beest met maar liefst 730 pk en 785 begrensde(!) Nm’s. Deze uber-Avant he...
Zou de politie in Antwerpen op het bureau een fles champagne opengetrokken hebben na het behalen va...
Een zakenman uit het Amerikaanse Indiana en een coureur hebben 's werelds snelste street-legal au...
Jaguar heeft vandaag laten weten dat de nieuwe XFR de snelste Jag ooit is! Een aangepast prototyp...
Say hello to KITT's evil twin! Want deze Pontiac Trans-Am uit 1987 is namelijk officieel de snels...
Dus jij vond 702 pk al veel voor een RS6? Think again! Tunert MTM heeft nog eens kritisch naar de...
Andy Green is al vanaf 15 oktober 1997 recordhouder van het landsnelheidsrecord met een snelheid va...
Op 21 oktober 1953 zat Norman Dewis in een Jaguar XK 120 met als doel om een nieuw snelheidsrecord ...
Onze blinde mede-autoliefhebbers zijn goed op dreef de laatste tijd. Eerst werd er iemand geflitst ...
Officieel geeft Lamborghini voor de Murciélago LP640 een (niet misselijke) topsnelheid op ...
Even opletten: waren we alweer begonnen met klagen over de brandstofprijzen? Nee, laten we daar dan...
In Frankrijk is de maximumsnelheid op de autoroutes 130 kilometer per uur. De gendarmes staan ero...
Naast het bomvolle Genèvecircus zouden we bijna dit belangrijke nieuwsitem vergeten. Daarom...
"Some pigs are more equal than others." Voor zover bij mij bekend en ik kan het doc...
Even opletten als u vandaag de Belgische snelwegen betreedt. Er geldt daar tot en met morgen na...
Heb je altijd al je eigen Ferrari 250 GTO willen hebben? Dan kan je nu eindelijk je slag slaan! D...
Ben jij een beetje gespierd in de armen? Dan doe je dit ongetwijfeld thuis even na! Omdat Oost...
De TECHART GT Street RS (op basis van de 911 GT2) heeft het oude ronderecord op de Sachsenring ve...
De overgang naar 2010 leek waaghals Travis Pastrana een uitgelezen moment om een nieuw wereldre...
Net geen Veyron killer, maar de snelste hebben van 's werelds meest getunede auto mag toch ook be...
Aston Martin is druk aan het testen met de One-77 supercar. Ergens in Zuid-Europa zijn ze bezig g...
Er is vannacht aardig wat sneeuw gevallen en dat gaat vandaag overdag gewoon door. We hebben het ov...
Wat mensen allemaal doen uit verveling of voor een beetje aandacht... Ik ben er vandaag achte...