
De nieuwste variant van de CLS -hier als concept- zal medio 2011 van de band rollen in de Mercedesfabriek te Sindelfingen.
In tegenstelling tot de nieuwe C-Klasse zal de aankomende lifestyle-achtige CLS Shooting Brake wel gewoon in Duitsland geproduceerd worden. Volgens Auto Motor und Sport worden de eerste exemplaren in de tweede helft van 2011 verwacht. Mercedes liet de conceptversie hiervan eerder al zien in Parijs.
Met deze Shooting Brake (naam is nog niet officieel) willen ze de strijd aangaan met namen als de BMW 5-Serie GT en de Audi A7. In tegenstelling tot de conceptversie krijgt de CLS SB wel 4 deuren en een hatchback-style achterklep. De snelste versies zullen geen 6.2 V8 meekrijgen in het vooronder, daar zal op termijn een gloednieuwe geblazen V8 komen te liggen.
Gallery: ConceptFASCINATION |
|||
Supertoll!
K’vind em stiekem wel vet eigenlijk
K’vind em stiekem wel lelijk
de beste concurrent van de x6/5gt. vind het wel stukke mooier dan die Beemers!
De X6 vind ik erg lomp (wel mooi hoor). Dit is meer subtiel.
best wel mooi
De concept is prachtig, nu maar kijken hoe ze ‘m gaan omzetten in een verkoopbare auto. Hopelijk raakt ie niet ‘lost in translation’.
mooi maar wel lomp
dus de uiteindelijke versie komt met 4 deuren ??
origineel zeg !!
Een shooting brake met vier deuren. Is dat niet gewoon een Estate? En dan zit hij dus in het vaarwater van de E-klasse Estate. Ik ben benieuwd waarin die twee zich van elkaar gaan onderscheiden. En concurreren met de A7 (4d coupé) en 5 GT (MPV/hatch) zie ik hem ook al niet. Die gekke Duitsers blijven maar klassen creeëren.
ik dacht dat de station variant veel eerder kwam???
Klopt geen hout van dit bericht. Die concept car was voor de nieuwe E-klasse. De CLS krijgt sowieso al een compleet andere neus (zie laatste spy shots)
dit met 4 deuren = R klasse. Ze willen het ws gewoon niet zo noemen vermits de woorden “R klasse” en “flop” vaak samen in 1 zin gaan.
hoe bedoel je achterlichten van mazda6…..
Beter wordt dit hem niet, de cls moet zich juist onderscheiden i.p.v. een voorkant van de e-klasse =(
@Gamekiller: dat zeg ik net; de neus is anders dan die van de E-klasse. Dit bericht klopt gewoon niet..

Impressie (denk dat de mistlampomhulzing al niet klopt, die zal vast zijn zoals bij de S-klasse en C-klasse fl

@Ahura: als ie zo wordt. vindt ik het zonde van het geld
Mooi is weer eens iets heel anders…
@ahura
Ja srry, je bericht niet gezien, laten we hopen dat hij wordt zoals die laatste foto van jou =P
4 deurs? Maak er dan suicide doors van dan blijft hij leuk en word het niet weer zomaar een estate met een gladdere 300C lijn.
Echt mooi, de CLS is én blijft de mooiste Benz van het moment, ik ben helemaal onder de indruk van de Mercedes Comfort Coupé
Mocht deze “shooting brake” er komen moet er natuurlijk wel een AMG-V8 blok in komen..
@Ahura: Die onderste impressie ziet er behoorlijk gelikt uit.. Oogt een stuk frisser ivm de huidige CLS.
@Benz..: das redelijk normaal, de CLS komt er nog goed voor, ondanks zijn leeftijd en hij veroudert ook goed, maar voor iedere auto, vooral voor de Duitse merken, moet er toch om de 6-8 jaar zeker vervanging komen!
@sven2:
Ik zag vandaag nog een wit exemplaar rijden en damm die zag er nog verdomd strak uit!!!
mercedes +1
bmw -1
audi -1
supper gaaf echt mooi
aha, een mercedes signum
wat ontzettend smakeloos
Noem me maar een vergelijkingsmongool, maar die achterkant lijkt toch wel heel erg die van een Astra GTC (vorig model).
Idd een beetje R-Klasse’achtig, maar een mooier vervolg, dat wel…De achterkant vind ik ‘te breed in relatie tot de hoogte’. Verder is het een Benz, mooi, degelijk, afgewerkt, sjiek etc…maar nooit mijn smaak.
Ik vind de A7 veruit het mooist van de drie.
Opeens valt het kwartje, deze shooting brake was om ons te laten wennen aan dat gekke ruitje van de coupe.
Wat een lelijke bak. Shit, hoop niet dat hij serieus in productie gaat. Doe mij dan toch maar de A7.
WEL 4 deuren??? dan is het ook geen shooting break meer, maar gewoon en ordinaire station of hatchback (wat de 5GT en A7 zijn)
de concept is gewoon een gave bak.
waarom snappen autofabrikanten na 60 jaar nog steeds niet dat de consument (autofanaat) gewoon het concept model wil?
Shooting brake… Ja, tuurlijk…
Dan is dit ook een shooting brake…
SUPER GEIL!
*bestelling plaatst*
Troosteloos kempermerk is het toch. Hebben ze met de CLS de eerste mooie Mercedes in 20 jaar in handen, moet ook die weer geschikt worden om paardentrailers te trekken.
Als je hiermee de straat inrijdt zien je van mijlenver aamkomen…vette bak hoor.
Zodra als dat ik zag dat het om 4 deuren en grote achterklep moest gaan, kon ik de hele straat wel bij elkaar vloeken. Zit echt niet te wachten op een Mercedes Sportback GT of wat dan ook.
Dat ie maar moge floppen, dan hoeft er geen 2de generatie van te komen en is de CLS er weer gewoon zoals we em kennen, niet meer en niet minder ^^.
Weeral een nieuw nicheproduct… Altijd maar zoeken naar verse poen… Zoiets zou de R-klasse compleet overbodig maken. En toch vertikken ze het om de R-klasse af te voeren. Het is gewoon een imagozaak: ze zullen R-klasses blijven schijten totdat er eentje succes heeft…
@Timmie: Waarom maakt het een R overbodig? Je heb mensen die de CLS super vinden (al zal de shootingbrake denk ik niets worden), en niet warm staan te springen voor een slagschip uit Alabama waar de CLS nog in de bagageruimte kan.
Om nog maar te zwijgen van het nut van Audi’s gamma ¬¬.
eindelijk!
@Sven2: Precies.. Ook de S-klasse bijv. kan in mijn ogen nog heel lang mee (zelfs zonder facelift.)
Jammer dat ze er alsnog een vierdeurs van maken.. Dat concept met 2 deuren is juist zó briljant, één van de mooiste concepts van de afgelopen jaren wat mij betreft!!
wat een gedrocht, ik zeg maken! Zal goed verkopen hier, de kleuters zitten nu al te geilen op het sterretje.
NEE wat jammer. De huidige cls is er sexy maar dit slaat alles bah wat een afschuwelijk ontwerp.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Mercedes-Benz doet Terminator 2?
Autoblog hoort nu ook bij de 700+ pk club!
Helen Su rijdt een CLS63 AMG en neemt het op tegen een CLS55. WTF? Wie laat...
Autoblog rijtest van de meest begeerlijke Merc van dit moment, de CLS vierd...
We rijden de nieuwe CLS in Italie!
Ik werk 2 dagen in de week als bijbaantje bij een Autowasstraat in Alphen a...
Paar foto's van mij :)
Er zijn dus daadwerkelijk exemplaren van gemaakt... Te koop op www.autotrad...
Hoe dom kan je zijn!
We rijden in een elektrische banaan over het circuit in Valencia.
Mercedes-Benz C-klasse 220 cdi aut estate avg sd navi model 2012.
Koop nu voor slechts 46.950,00
Het is een jaartje later dan aanvankelijk werd verwacht, maar Mercedes heeft zojuist bekend gemaa...
Als het goed is kunnen we in 2012 gaan genieten van de Mercedes Shooting Break. Dat betekent dat ...
De eerste generatie van de CLS was een ware trendzetter. Audi wist niet hoe snel ze met de A7 o...
Zo nu en dan loop je als spotter bij toeval een leuke scoop tegen het lijf. Zoals autoblog bezoek...
Vorig jaar verklapte Mercedes dat de CLS Shooting Brake, die debuteerde als Mercedes Concept Shoo...
Deze week in Peking te zien maar nu al op het web: de Mercedes Concept Shooting Break. Dit mod...
Er gaan geruchten dat komende maand op de autoshow van Beijing de Mercedes CLS Estate Concept gel...
Altijd al benieuwd geweest hoe de tweede generatie Mercedes CLS eruit zou gaan zien? Wanhoop niet...
What. Were. They. Thinking?!? Carlsson de Mercedes CLS63 AMG nogmaals getuned en naast nog meer ve...
Omdat sommigen geen f#ck geven om wat anderen van hun autokleur vinden, ook al zitten er drie ...
Geen interesse in extra motorvermogen, maar blief je wel een uitbundige bodykit rondom je nieuw...
Ze zijn in ieder geval consequent, want op de studiofoto's was dit ook al het geval. In plaat...
Nou is de CLS Rocket van Brabus sowieso al de definitie van 'over the top', dus waarom zou je je ...
De Los Angeles Autoshow zonder Design Challenge is als een Autoblog-borrel zonder Wouter-groupi...
Een topsnelheid van 325 kilometer per uur bijvoorbeeld. Maar misschien is de sprint naar de 100 n...
Vraagje: Is het verstandig om het interieur van een gloednieuwe Mercedes CLS te wassen met een ho...
Zouden de buitenspiegels het productiestadium gaan halen? Mercedes heeft dit jaar 3 (drie!) v...
De 'stenen uit de straat trekken' kon in dit geval niet. Hij staat immers nog op de IAA. Al...
Het ding dat je hier ziet is volgens Mercedes-Benz dé toekomst. Ik zal het je sterker vert...
Als Brabus een auto aanpakt, dan doen ze dat ook in de overtreffendste trap. Met 800 pk neemt de ...
Carlsson was al eens bezig geweest met het tunen van de nieuwe Mercedes CLS, maar nu komen ze al ...
Mercedes toont op de IAA in Frankfurt een futuristisch concept op waterstof, waarvan de eerste ...
We hadden het al een beetje verwacht en Brabus heeft het inderdaad gegaan. Ze hebben een V12 onde...
Een kleine, voorwielaangedreven roadster op het onderstel van de B-Klasse. Hoelang blijft de g...
Er gaat naast een gewone BLS en CLC ook een Mercedes BLS/CLC Shooting Brake komen. Dieter Zetsche...