
In de categorie “noe da hak noe nooit nie gedach nie” blijken de Nederlandse Spoorwegen vanaf 9 januari ineens de autoverzekeraar te gaan uithangen. Het doel hiervan? Meer mensen in de trein natuurlijk!
De NS is een samenwerking aangegaan met een internetverzekeraar om vaste reizigers vanaf 25 jaar een polis voor hun auto met maar liefst 50% korting te kunnen aanbieden. De redenering hierachter is dat mensen die vaak met de trein reizen minder autokilometers maken, en dus minder ongelukken. Bovendien compenseren ze zo die dure zorgverzekering een beetje. Overigens geldt de aanbieding alleen zolang je ook daadwerkelijk geen schade rijdt; daarna moet je namelijk gewoon het volle bedrag dokken.
Grappig idee, raar idee, onzinnig idee. De NS heeft dan ook geen idee hoeveel extra reizigers dit grapje zal opleveren, maar ze moeten niet zeuren als de spitstreinen straks vol zitten met oer-Hollandse koopjesjagers. Persoonlijk denk ik er pas over om vaste klant van de NS te worden zodra ik bij hen een treinreisverzekering kan afsluiten. Die zou mij dan 200% van de prijs van mijn kaartje uitkeren bij een vertraging van meer dan 5 minuten. Ach, een mens kan dromen. (via zibb)
Het is al zo druk in de trein, zodat ik iedere dag moet staan! Moeten er nog meer reizigers mee?
De NS concluderen dus dat iemand die veel met de trein reist ook beter rijdt? Logica van een indolent varken noem ik dat.. En als je wel schade rijdt ga je weer normaal bedrag betalen, is het al bekend of ene D. Scheringa hier iets mee te maken heeft?
minder dromen ruben, minder dromen.
Ow ja…. Tuurlijk.
Met terugwerkende kracht premie betalen als je schade rijdt? Lekker dan na een paar jaartjes.
En optijd rijden, meer zitplaatsen voor ritten van 40 of meer minuten, goedkopere kaartjes, malloten die de boel slopen weren, niet stoppen met rijden als er sneeuw of blaadjes op het spoor ligt maar gewoon weghalen, zou dat niet helpen om meer mensen in de trein te krijgen.
Het is ook wel een plan die precies laat zien wat er mis is bij de NS/Prorail.
Niet de problemen die er zijn oplossen zodat mensen met de trein gaan maar de alternatieven voor de trein weg nemen!
Geweldig!Straks maar gewoon de auto verbieden?…wat een gasten daar!
@John, nee, de NS redeneren dat iemand die veel met de trein reist, minder met de auto reist. Gezien het gebruik van ‘indolent’ en de correcte vervoeging van ‘rijden’, had je dit zelf ook kunnen opmerken. En bij déze conclusie mogen dan weer wel vraagtekens geplaatst worden.
Even een rekensommetje maken toch ? Wat kost een OV-kaart tov een treinkaartje…en dan als tweeverdiener altijd pret hebben van één die onbeperkt gaat karren!
John, leer lezen alsjeblieft en ga dan conclusies trekken ‘indolent varken’.
Het grootste probleem bij de NS is vooralsnog ProRail wat er een zooitje van maakt. Tja, het mag niet te duur zijn he, maar wel goed werken. Deze Nederlandse zuinigheid heeft zo zijn gevolgen
Volgens mij valt er vooralsnog weinig te zeggen over de voordeligheid van het plan. De vraag is wanneer NS een reiziger beschouwt als vaste klant. Een voordeelurenabonnement kost zo’n €50 per jaar, dat haal je er wel uit met 50% korting op je verzekering. Andere abo’s zijn nochtans al gauw honderden euro’s duurder.
@frans: Ik denk niet dat het geld als je een voordeelurenabonnement hebt maar alleen bij een jaarabonnement, anders kost het natuurlijk meer dan dat het opbrengt en dat kan nooit de bedoeling zijn! Ze beginnen ook pas vanaf 25jaar dat is natuurlijk dat er geen studenten mee kunnen doen want die hebben ook immers een jaarabonnement!
Hm, dit lijkt interessant als je toch elke dag met de trein reist en alsnog 40.000km per jaar op de klok zet.
Maar uiteindelijk is dat het niet, want als je al (bijna) op je maximum no-claim zit, betaal je ook nog maar iets van de helft over de volle mep. En als je dan een keer schade verhaalt, zit je bij een beetje verzekering nooit gelijk weer op 100%. En bij de NS wel. Lekker niet-voordelig dus.
en dan zeker de parkeertarieven verhogen bij het station? het blijft wel de NS natuurlijk.Het rijden met de trein moet natuurlijk wel veel te duur blijven, want stel je eens voor dat er betalende passagiers in een trein gaan zitten!
Tja, mijn OV-reistijd van Amstelveen naar Utrecht is dik 5 kwartier, met de auto (net buiten de spits) iets meer als 20 minuten als ‘k door kan rijden. Ik heb dan wel een OV jaarkaart als student, maar ga toch liever met de auto.
@Jesper: Daar heb je een punt. trein is leuk als ik weer eens naar Schiphol ga, om te vliegen. Maar wat je zegt. Als ik kijk hoe lang het duurt om van lelystad naar Nieuwegein te reizen met het openbaar vervoer… meer dan 2 uur en met de auto 45 minuten… Tja, dan blijf ik wel met de auto gaan…
Leuk dit soort reclame, en de NS probeert slim te zijn. Prima. En ze doen het op dit moment goed, tot er sneeuwval kwam…. Maar schoenmaker blijf bij je leest… Je hoge snelheidslijn is al een sof, ga dan niks met verzekeringen beginnen.. aub…
Helemaal mee eens, maar 500% lijkt me beter(A) Het idee is leuk, maar dit wordt vast niet zo’n succes ben ik bang…
Mooi krijg je die 50% korting ook op een al opgebouwde no-claim?
De NS heeft al een vertragingsverzekering: je krijgt de helft van je geld terug als je 30-minuten te laat op je bestemming komt. En de volle mep bij een uur vertraging. Dan ben je dus gratis op je bestemming gekomen. dat is mij met de auto nou nog nooit overkomen….
schoenmaken houd je bij je leest, zorg eerst maar eens dat alle treinen op tijd rijden, voordat u begint aan nieuwe klussen.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
De vraag die bij mij als eerste opkomt: Is dit echt of een hoax?
Deel 1 in de categorie "hoe prijs ik een verzekeringsmaatschappij aan ...
Deel 2 van Russisch reclamespotje over geschilderde tieten een verzekerings...
De bekende strafpleiter doet er niet zo moeilijk over zich te prostitueren ...
Het 'origineel'
Dat is geen goed idee. De verwarde eigenaar belt met 911.
De Volvo FMX is Volvo's nieuwe constructietruck, welke gebruikt wor...
Mijn broer spotte deze Golf VI GTI's op een trein in Almelo. Hij kon nog sn...
In Amerika heeft een verwarde man zijn peperdure Ferrari op een treinspoor ...
Video van een Fiat 500 die een ritje krijgt op de Berlijnse trein ( U-Bahn ...
Winterse omstandigheden + winterbanden = meer grip, en dus minder kans op schade. Het Verbond ...
Een reisje met het openbaar vervoer duurt gemiddeld korter dan we vaak denken. [insert grap ove...
Je zou bijna denken dat Jezza het met opzet doet. We zijn nog maar net bekomen van het feit dat d...
Een Spaanse garagehouder had een (in zijn ogen) briljante manier bedacht om autoverzekeraars op t...
Ben jij verzekerd bij Aegon en in het verleden wel eens met een auto op een circuit geweest? Dan ...
Waarom zou schade rijden en die correct afhandelen meer tijd moeten kosten dan nodig? Voortaan ka...
Hoe briljant is dat! De Russische president Medvedev is enkele dagen geleden akkoord gegaan met h...
Het is weer eens zover... "Ze" proberen ons weer eens de stuipen op het lijf te jagen met...
Is het een Talbot? Een oude Alfa misschien? Of toch een Triumph? Niets van dat: maak kennis met d...
Een paar jaar geleden was groen ontzettend hip. Het ene naar het andere bedrijf ontvouwde milieu ve...
Dat zat er dik in. De Nederlandse Bank waarschuwt verzekeraars dat hun premies een lachertje zijn ...
De premies voor autoverzekeringen rijzen de pan uit bij de Britten, terwijl er feitelijk minder...
Heb je een Duitse auto, dan zal het met de kwaliteit wel goed zitten. Althans, dat wordt nog we...
Stel, je bent 18 jaren jong en hebt net je rijbewijs gehaald. Bij gebrek aan beter koop je een 10 ...
We kennen ze allemaal, de reclames van Centraal Beheer Achmea, sinds vandaag is er weer een nieuw...
Dit snap ik dus niet. We leven in een tijd waarin iedereen beschikt (of kan beschikken) over intern...
Da's boffen! Waar ons land normaalgesproken op autovlak uitblinkt in hoge prijzen (aanschaf, benzin...
"DNB maakt zich sterk voor financiële stabiliteit en draagt daarmee bij aan de welvaart i...
Goedemorgen. Terwijl Mark Rutte bijna klaar is met de formatie van zijn nieuwe kabinet, duiken de o...