Red Bull domineert in bloedheet Maleisie
Gepost op 04-04-2010 om 15:40 door neorey - 66 Reacties »
Na een kletsnatte en chaotische kwalificatie, waarin Webber de pole pakte voor Red Bull en beide McLaren’s en Ferrari’s door een verkeerde strategie achteraan moesten starten, was het vandaag de beurt aan de race.
Tegen alle verwachtingen in bleef het droog op het bloedhete circuit van Sepang. Bij de start was het Vettel die Webber voorbij streefde in de eerste bocht en de leiding de rest van de wedstrijd niet meer afstond. Hamilton had vanuit startplek 20 een zeer goede start en nestelde zich al snel in het midden van het veld. Massa, Alonso en Button maakten ook wat plaatsen goed maar bleven vervolgens achter de verrassend snelle Toro Rosso’s hangen. Alonso reed echter de gehele race met versnellingsbak problemen en had moeite om in te halen.
Schumacher moest al vroeg in de race, na een goede start, z’n Mercedes GP bolide aan de kant van het circuit parkeren in verband met een loszittende wielmoer. Zijn teamgenoot Rosberg nestelde zich op plaats 3 en finishte voor het eerst voor Mercedes GP op het podium. Vettel en Webber waren in hun Red Bull bolide vandaag een klasse apart en finishten in een 1-2.
Verrassing van de dag kwam op naam van Sutil die in zijn Force India met enige moeite Hamilton achter zich kon houden en daarmee verrassend 5e werd. Ferrari heeft duidelijk hun koelingsproblemen nog niet verholpen aangezien beide Sauber coureurs die gebruik maken van Ferrari motoren uitvielen en Alonso met nog 3 ronden te gaan zijn motor opblies in een poging om Button in te halen.
Ook opmerkelijk was de snelheid van de Renault met Kubica achter het stuur. Na een tweede plaats in Australië laat hij zien dat Renault momenteel ‘best of the rest’ achter de vier topteams is. Het werd uiteindelijk ook zonder regen een spannende race met veel inhaalacties met name van Alguersuari die liet zien dat Toro Rosso goed kan meekomen met het middenveld.
Winnaar van de dag: Vettel die na twee moeilijke grand prix’s eindelijk krijgt wat hij verdiend namelijk de overwinning.
Loser van de dag: Niemand blonk negatief uit dus moet deze eer naar de Ferrari krachtbron gaan, waarvan er vandaag drie stuk gingen.
1. Vettel (RedBull)
2. Webber (RedBull)
3. Rosberg (MercedesGP)
4. Kubica (Renault)
5. Sutil (ForceIndia)
6. Hamilton (McLaren)
7. Massa (Ferrari)
8. Button (McLaren)
9. Alguersuari (Toro Rosso)
10. Hulkenberg (Williams)







Als je gezegd had: “Schumacher bakt er tot nu toe weinig van” had je een punt gehad dat wellicht nog enigszins grond had om op te staan. De opmerking:
Raakt (ook objectief gezien) kant noch wal…
yeah you autoblogger im talking to you …
schumacher stond tog maar voor hamilton , alonso , massa etc , da de wielbout afbreekt is niet zijn schuld .
OT : Bangelijke race !!! :)
PS: “toch” schrijf je zo
Tsjah wat kon Schumacher hier in godsnaam aan doen? Puur pech, hij komt er wel, Schumachers kracht ligt niet in het instappen en direct snel zijn maar in het aanpassen en ontwikkelen van de auto naar zijn likings.
Oersaaie race?? Wat heb jij in godsnaam zitten kijken? Ik heb toch snel 20 inhaalmaneuvres gezien.
Hij rijd nu lekker op zijn gemak voor Mercedes in de hoogste raceklasse ter wereld, dat kan niemand hem hier nadoen.
Lijstje met records van “Schumi” (thx to wikipedia ;) )
Meeste malen wereldkampioen: 7
Meeste aantal snelste ronden: 75
Meeste snelste ronden in één seizoen: 10
Meeste overwinningen: 91
Meeste overwinningen in één seizoen: 13
Meeste overwinningen met hetzelfde team: 72 (Scuderia Ferrari)
Meeste overwinningen op dezelfde Grand Prix: 8 (Frankrijk)
Meeste overwinningen op verschillende Grand Prix’: 22
Grootste voorsprong op nummer 2 in WK eindstand: 67 punten (op teamgenoot Barrichello)
Meeste seizoenen achtereenvolgend met minstens 1 overwinning: 15
Meeste podiumplaatsen: 154
Meeste podiumplaatsen in één seizoen: 17 (2002 : Dat jaar werden er 17 races verreden.)
Meeste podiumplaatsen achtereenvolgend: 19
Meeste finishes achtereenvolgend: 24
Meeste podiumplaatsen met hetzelfde team: 114 (Scuderia Ferrari)
Meeste races met hetzelfde team: 179 (Scuderia Ferrari)
Meeste aantal races tenminste 1 ronde geleid: 141
Meeste ronden aan de leiding: 5.108 (tot seizoen 2010)
Meeste kilometers aan de leiding: 24.127 (tot seizoen 2010)
Meeste aantal kilometers afgelegd: 66.164 (tot seizoen 2010)
Meeste polepositions: 68
Meeste polepositions met hetzelfde team: 58 (Scuderia Ferrari)
Meeste dubbels (poleposition en winst): 40
Meeste hattricks (poleposition, snelste ronde en winst): 22
Meeste starts van eerste startrij: 115
Meeste races gefinished in punten: 192
Hoogste aantal punten: 1.378
Hoogste aantal punten in één seizoen: 148
Hoogste aantal punten in één seizoen zonder wereldkampioen te worden: 121
Langste tijd bij hetzelfde team: 11 jaar (1996-2006)
Langste tijd tussen eerste en laatste overwinning: 5.145 dagen
Langste tijd regerend wereldkampioen Formule 1 (8 oktober 2000 – 25 september 2005): 1.813 dagen
Webber was echt niet lekker toen hij de auto uitstapte. Hopelijk gaat het snel weer beter met hem. ;)
Hij heeft toch ook laten zien dat hij wel degelijk kan rijden….
Het kan je natuurlijk tegen zitten net als Daimon Hill. Die was toen ook overgestapt naar een nieuw team en deed bijna niets meer. Maar doe dan niet of je GOD ben ;)
Dan leuke actie ook van Petrov(Renault) die niet zomaar zijn plek ging afgeven aan Hamilton… Veel motorproblemen ook.. (Schumacher die redelijk vroeg al uitviel..) En dan op het einde die inhaalactie van Alonso op Button… Jammer voor Alonso dat hij zijn motor wat te zwaar belast had en daardoor op de voorlaatste ronde uitviel… En dan Vettel als terechte winnaar…
Al bij al een leuke race ;)
Haha wat een lijst hè, dat is het mooie van zijn terugkeer, hij hoeft niemand iets te bewijzen, hij rijdt puur en alleen voor z’n eigen plezier.
Neem het met een korreltje zout, we weten dat autoblogger tegen alles is wat in de publieke opinie als superieur beschouwd wordt.
Maargoed na een sensatie race van vorige week was het deze week weer erg saai. Ja inhaalactie’s in het achterveld, joepie. En alleen de 1e paar rondes en de laatste paar rondes. Maar als er niet gestreden hoeft te worden om plek 1 t/m 4 en als blijkt dat een duidelijk snellere auto moeite heeft met inhalen zit er gewoon nog steeds iets niet goed met de aerodynamica van de auto’s.
Wie staat er op en gaat even Bernie Ecclestone vertellen hoe formule 1 hoort te zijn en ervoor zorgt dat die vervelende man eens ontslagen wordt.
Ik denk dat Hamilton juist heel veel geluk heeft gehad om nog 6e te worden. Massa was aan het einde bijna een seconde per ronde sneller maar moest inhouden omdat z’n motor aan het overhitten was.
Daarnaast als je kijkt naar de tabel met snelste rondetijden dan staat uiteraard Red Bull bovenaan maar Alonso zat er met een kapotte versnellingsbak en zonder 2e versnelling maar 0.1 seconde achter, Hamilton zat daar 0.7 seconde achter. Ferrari dus duidelijk de nummer 2 achter RedBull, gevolgd door McLaren en Mercedes die gezien rondetijden ongeveer gelijk zijn.
ja ik vond het echt een OERsaaie race, ondanks de inhaalacties! Er gebeurde nauwelijks spectaculaire dingen!! Had liever zware regenval gehad, dan had het nog leuk geworden! Sepang is gewoon niet een spannende baan, behalve als het plenst! En Schumi mag van mij weer op z’n motor gaan zitten! Heeft nog niets laten zien!!! Beetje spijtig voor iemand die 7 x wereldkampioen geworden is ;)
Dan moet je denk ik geen Formule 1 meer kijken. Als inhaalacties je al niet kunnen boeien dan zal niets je kunnen boeien. Daarnaast is Sepang juist een fantastische baan, met veel snelle bochten en lange rempunten, ideaal dus voor gevechten.
Jawel! Crashes! :mrgreen: ;)
Hahaha goed punt ;)
Ik mag toch gewoon mn mening hebben over het circuit Sepang en dat het voor MIJ een oersaaie race was….niet lullen dat ik dan geen F1 meer moet kijken wijsneus ;)
Jij vindt Sepang fantastisch, ik vind Sepang wat minder en zo zullen we onze verschillende dingen hebben en indd… Pass me verdomme es wat crashes!! Dat is in ieder geval spectaculairder dan dat iemand ingehaald wordt ;)
Kwali gister vond ik schitterend!! Dat was spectaculair…
U bent typisch iemand die staat voor een mentaliteit waar heel veel Nederlanders zich schuldig aan maken.
Mensen die vaak vele malen succesvoller zijn dan zij zelf, een sneer geven op het moment dat het deze mensen wat minder gaat. Jezelf beter willen voelen over het ‘leed’ van anderen doen alleen mensen die onzeker zijn en zelf niks toe te voegen hebben.
Je kan natuurlijk ook respect hebben voor de prestaties die iemand geleverd heeft en op het moment dat het wat minder gaat iets positiefs zeggen of in ieder geval de successen van zo iemand erkennen.
Dat je geen sympathie hebt voor Schumacher, kan ik gezien zijn verleden in het racen wel snappen. Maar kom dan met een opmerking dat je waardering hebt voor Vettel en Alonso omdat zij Schumacher op een sportieve wijze op zijn plek zetten.
@Susp1cious vind ik heel mooi omschreven
Natuurlijk mag jij die mening hebben maar dan ben ik van mening dat jij niet in de F1 geinteresseerd bent maar een sensatie seeker. Crashes bij F1 zijn zeldzaam en gevaarlijk, als je daarvoor voor de buis gaat zitten is prima maar dat is niet waar de F1 over gaat…
ben geen fan van schumacher, maar geef hem nog even de tijd om de auto naar zijn hand te zetten als dat gaat lukken draait ie gewoon weer aan de top mee hij is het echt nog niet verleerd
bij ons gooien ze de knuppel in het hoenderhok
flauw he ik weet het ;)
Nee hoor, als je naar de rondentijden kijkt van Massa en Hamilton voordat ze vastzaten achter Button respectievelijk Sutil is duidelijk te zien dat de Ferrari 0.4 per ronde sneller is. Alonso zelfs 0.5.
Of is het te ver gezocht?! :D
Je hebt trouwens wel gelijk als het om de Prime gaat. Maar dat verschil komt denk ik meer omdat Ferrari meer benzine aan boord moet hebben dus zwaarder zijn. Aan het einde op de Option zijn ze duidelijk sneller.
Het begon gewoon hard te regenen toen Ferrari en McLaren uit de pits kwamen voor een snelle ronde.
Als het regent tijdens een kwalificatiesessie is het gebruikelijk om aan het begin zo snel mogelijk naar buiten te gaan om een tijd neer te zetten. Als het dan harder gaat regenen heb je tenminste een relatief snelle tijd gezet. Daar valt niets mee te verliezen alleen te winnen. Ferrari en McLaren deden dit niet en wachtten tot het weer beter zou worden.
Eddy Jordan beschreef het op de BBC als een beginnersfout of een vorm van arrogantie.
Go Schumi!
Knapste record imo: ‘Meeste seizoenen achtereenvolgend met minstens 1 overwinning: 15′
Elk seizoen buiten het eerste (waar hij er maar 6 heeft van meegereden) een win kunnen pakken. Wauw, dat lukt niemand ooit meer. Hij heeft wel geluk gehad met zijn enigste overwinning in 2005: de zielige USA GP (6 man aan de start).
Juist dat vals spelen af en toe maakt Schumacher tot de grote kampioen die hij is. De drang om te winnen zit zo diep dat hij er bijna alles voor over heeft. Dat was niet anders bij Senna of Prost. In tegendeel, Senna was een stuk viezer en valser dan Schumacher, daar hoor je mensen echter bijna nooit over. Maar juist die drang maakt sommige coureurs tot goden binnen de sport. Hamilton heeft ook dat soort trekjes en ook hij zal in de toekomst het een en ander doen wat niet netjes is, maar zo zijn ze, en juist daarom zijn ze zo groot.
http://f1.gpupdate.net/en/formula-1-news/231837/renault-complain-about-hamilton-weaving/
Snelste race ronde zegt niks. Als ik 5 laps voor het eind ga pitsen en de zachte band pak, dan is de kans dat ik met die banden en een lichte tank de snelste ronde pak erg groot. Maar qua strategie is het waarschijnlijk waardeloos.
Schumacher zal alleen nog maar beter gaan rijden, dus geef hem wat tijd en men zal wederom voor hem juichen.
In de regelementen staat dat je maar 1x van lijn mag veranderen tijdens een verdedigingsmaneuvre.
@ P8301
Beetje nutteloze opmerking, tijdens deze race wisselden ze toch ongeveer op hetzelfde moment van banden en er mag niet getankt worden dus dan is het toch juist heel goed te vergelijken.
Vond het overigens wel mooie TV, pure strijd in de vorm van aanval / verdediging.
Misschien is dat wel het probleem van de F1, teveel regels.