Voor de schermen lijkt het net alsof BMW en Mercedes elkaars bloed wel kunnen drinken, maar achter de schermen kunnen beide concerns het (soms) best goed met elkaar vinden. Zo weten we al sinds 2008 dat beide bedrijven samen onderdelen inkopen. En Herbert Diess (hoofd inkoop BMW) heeft bekend gemaakt dat vanaf 2012/2013 het Beierse merk 100 miljoen euro gaat besparen op jaarbasis.
En dat is natuurlijk mooi meegenomen in deze tijden waarbij alles draait om het drukken van kosten en vergroten van de schaal. BMW en Daimler kopen op dit moment al een groot aantal onderdelen gezamenlijk in. Hoeveel willen ze niet zeggen, maar wel dat het getal uit 2 cijfers bestaat. Ook maakten beide concerns enkele maanden geleden bekend dat ze samen stoelframes gaan ontwikkelen (besparing van 200 miljoen per jaar). Ook zou BMW in de toekomst meer onderdelen samen met PSA (Peugeot/Citroen) in willen gaan kopen.
En voordat fanboys gelijk in de stress schieten, het gaat hier natuurlijk alleen maar om “onzichtbare” onderdelen. Het zal je misschien verbazen, maar auto’s van verschillende merken hebben meer uitwisselbare onderdelen dan je zou denken. Uiteraard zullen merkspecifieke zaken gewoon zelf ontwikkeld en ingekocht worden. (via: autonews.com)
fusie fusie !!
geintje, vroeg of laat moeten ze toch samenwerken om winstgevend te zijn en laat dat liever een samenwerking zijn met een landgenoot dan iets uit …. (fill in)
@rsx: doe dan maar liever BZW, Bayerische Zitronen Werke.
@rsx: Een überfusie zou ik zoiets noemen xD. Wel slim bekeken van beide merken. Alles is goed om kosten te besparen. Kan het vinden met beide merken dus geen fanboy-gelul voor mij
tja ik vind dit wel kut als bmw fan maja als het moet voor de kosten moet het
trouwens met kut heb ik het over die franse zooi niet dat ze met mercedes samen werken
maja zelfde geld voor andere auto, citroen C1 toyota aygo etc staan ook zelfde platform!
“onzichtbare onderdelen” !!
ooooowww .. de “made in China” onderdelen ..
@lincoln:
Wil je daarmee zeggen dat BMW en MB bagger zijn?
ach ja, liever en ster op de motorkap, dan een motorkap in je ster……;)
Zolang er niets van AMG naar BMW gaat lijkt het me redelijk prima…
verbaasd het verder niemand dat alleen op de ontwikkeling van de stoelframes van bmw al 200 miljoen euro te BESPAREN is! wat voor een onvoorstelbaar godsvermogen moet dat allemaal wel niet kosten dan
@roan:
BMW (en Merc) zitten ook gewoon heel erg lekker
Nog best knap dat ze het zo lang nog redelijk autonoom hebben volgehouden. Je betaald natuurlijk niet voor niets zo veel geld voor een nieuwe Duitser. En laten ze vooral samenwerken. Zolang het monster VAG zich er maar niet mee gaat bemoeien.
Een BMW met Peugeot wieldoppen.
Opzich wel geinig dat er flink bespaart wordt. Vooral als je erbij bedenkt dat je gewoon hetzelfde prijskaartje mag blijven betalen
Dit kan er alleen maar voor zorgen dat de totale kwaliteit van de auto omhoog gaat. Geweldig nieuws dus
Ach zie er wel heil in, de merken houden toch hun eigen karakter wel.
bepaalde elektronica, meschanische stukken, rail voor de stoelen o.a. kan prima worden uitgewisseld.
Het zal echt neit worden zoals Volkwagen & Audi bijvoorbeeld dat een A3 niets meer is dan een veredelde Golf
pfff 100 miljoen, waar hebben we het over in de automotive business. kleingeld.
Doen ze al jaren, op straat ruzie maken, maar in de keuken van elkaars gerechten proeven.
Koop een Rover 75 en je koopt een BMW 5 serie met voorwielaandrijving.
Platform is hetzelfde en op de remklauwen staat het BMW logo.
heefd BMW soms problemen omdat ze zo gaan besparen ???
@lincoln: Bestaan er nog andere dan?
Niks mis mee. De meeste onderdelen komen toch al van merken zoals Bosch en dergelijke.
HDM: Dat zou idd een schande zijn, de eerste BMW die niet zo strak stuurt.:P
Zo de redactie zo vriendelijke willen zijn om mensen die graag vrouwelijke geslachtsdelen in hun commentaar stoppen, er op te wijzen dat dit niet kan. (spykerboy)
Overigens zijn er zowel mooie BMW’s als Merc’s.
Dus laten ze onder de oppervlakte maar rustig dezelfde onderdelen gebruiken. Anders is de autoproductie in Europa helemaal naar China verplaatst.
hahahaha bmw en mercedes en dan nog wa franse rommel ertussen! Leuk nieuws!
@ VAG-LOVER
je klinkt behoorlijk wereldvreemd.
@bob: Wanneer je als “vag-lover” klaagt over de kwaliteit van BMW, Mercedes of Citroën dan is er wel meer aan de hand..
OT: Lijkt me een goede maar ook logische oplossing. Door nu op de kosten te letten kun je later nog wat lijden mocht het ineens slecht gaan. (Wat ik me niet voor kan stellen aangezien BMW bijv. onlangs nog haar winst verzevenvoudigd heeft en ook Mercedes goede zaken deed).
Maar hé, het kan..
Is toch een goede zet.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
een paar toppertjes gezien
@0.18 sec:Nigel de Jong, voetballend bij Manchester City in Engeland rijdt ...
Ferarri, Lamborghini, Audi, Spyker, Aston Martin, Porsche, Ford, Lotus and ...
Das Supertrio? De RS5, M3 en C63 AMG. Onder de motorkap lijken de Duitsers ...
k zag ze staan, ik snel foto's maken
Start van de Bullrun van New York naar Las Vegas. Gefilmd door DodgeViper01...
Yeah! Ik had geen zin om alle foto's los te uploaden, dus besloot ik om ee...
Ik werk 2 dagen in de week als bijbaantje bij een Autowasstraat in Alphen a...
Sacha en Wouter gingen wederom richting de RAI om al het lekkers op de Milj...
National Geographic laat ons zien wat de Autobahn zo leuk maakt, wat er ach...
Lotus Super Seven MK Indy - Kawasaki ZX-12.
Koop nu voor slechts 32.950,00
Je had misschien als het vermoeden dat bijna iedereen in Europa een "Duits" product wil...
Daar kijken wij natuurlijk niet meer van op, dat wisten we immers al. Toch vond het (bekende?) Re...
Nee, niet bij de plaatselijke grossier om de hoek. Het zijn de autofabrikanten die last hebben van...
De geruchten dat BMW en Mercedes closer zouden gaan samenwerken doen al een tijdje de ronde. Maar h...
Zo nu en dan komt er iets langs dat gewoon blijft hangen. Voor ondergetekende was dit een jaar of...
Rumoer in de onderwereld. Vandaag wordt Willem Holleeder weer herenigd met de buitenwereld na z...
Zijn ze high daar in Stuttgart, of is het verkopen van 2,7 miljoen auto's in 2020 een prima reali...
Volkswagen strijdt al een tijdje om Toyota voorbij te streven als grootste autobouwer ter wereld ...
Een wilde strijd om de laatste premium verkopen van het jaar. Want men koopt altijd meer dure aut...
Hoe verhoudt de nieuwe BMW M5 zich tot zijn directe concurrentie? Om die vraag te beantwoorden is...
Wat maakt een auto goed? Op de internets tellen acceleratiecijfers en topsnelheden. In de praktij...
De hele wereld is in de ban van het getal elf. Wij presenteren jullie een pittig vraagstuk op dit...
Wanneer je dure auto's verkoopt kan je ook wat meer winst maken. Dit werd direct duidelijk toen D...
NCAP heeft gedaan waar velen van dromen: de nieuwe BMW 1 Serie tegen de muur gezet. Volledig gesl...
Het afgelopen weekend werd op Hockenheim de laatste DTM-race van het seizoen verreden. In 2012 wo...
Eergisteren kwam het verrassende bericht binnen dat de CEO van Mercedes-Benz USA, Ernst Lieb, vertr...
Zo'n nieuwe 3 Serie met zijn voorganger vergelijken is leuk, maar wat nog relevanter is, is om ee...
Het leek zo'n goed plan: Mercedes levert het platform van de nieuwe S-Klasse aan Aston Martin zod...
Oh my. Die man met die kenmerkende borstelige snor. Die er uit ziet als een lieve opa die met zij...
Lieve petrolheads, u kunt ophouden met mailen. Ja, we weten dat MotorTrend een strakke video i...
Wat doen een Corvette Cabrio, Corvette Z06, Mercedes C63 AMG en BMW M3 op een druilerige zomerdag...
Als auto ben je je leven in Europa eigenlijk helemaal niet zo zeker. Elke keer als ergens de pleu...
Nederland bouwt zelf nauwelijks auto’s, daargelaten dat enkele fabrieken modellen van buitenlands...
De eerste 6 maanden van 2011 zitten erop en dus is het hoog tijd om de tussenstand op te maken. W...
In 2009 was het BMW die vriend en vijand verbaasde toen ze aankondigden een heus 'indoor circui...