Lamborghini is zo’n 10 dagen geleden begonnen met het teaseren van een of ander nieuw model dat onthuld zou worden op de Autosalon van Parijs. In eerste instantie dachten we uiteraard meteen aan de opvolger van de Murcielago (projectnaam “Jota”), maar bij het zien van de tweede teaser begonnen we toch te twijfelen.
Bij die teaser zagen we namelijk iets dat je zou kunnen opvatten als een afdekkap voor de motor en daarin zaten 10 gaten. En een V10 hoort toch eerder bij een Gallardo dan een Murcielago-opvolger. En toen kregen we vandaag bericht van iemand met connecties binnen de R&D afdeling van Lamborghini.
En die wist ons te vertellen dat de teasers inderdaad niet afkomstig zijn van een Murcielago opvolger, die zien we namelijk pas in maart tijden de show van Geneve. Het zou echter wel gaan om een conceptcar op basis van de Gallardo. En het bijzondere aan die conceptcar is dat het gewicht onder de 1.000 kilo zal liggen.
Dat zal als ik zo naar de teasershots kijk vooral bereikt worden door uitbundig gebruik van carbonfiber. En heel “toevallig” loopt Lamborghini ons de laatste tijd regelmatig te bestoken met berichten over hoeveel kennis ze wel niet hebben over dat materiaal.
Verwacht overigens niet dat deze Supersupersuperleggera variant van de Gallardo ooit in productie zal gaan. Ga er maar vanuit dat Lamborghini deze conceptcar vooral zal gebruiken als een uithangbord voor hun kennis met betrekking tot carbonfiber. En ze willen uiteraard laten zien hoe supercars in de toekomst eruit gaan zien.
Je zal deze concept van Lamborghini waarschijnlijk nog het meeste vergelijken met de Ferrari Millechili Concept uit 2007.
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 5.0 4wd | € 195.281,- | 499 pk | 4.2 sec | » |
| 5.2 lp 570-4 superleggera 4wd | € 283.330,- | 570 pk | 3.4 sec | » |
mmmm jammer..
toch nog maar even wachten om de nieuwe murci te zien
halfjaartje nog wachten dus. ach miss is deze concept ook leuk
ik zie een ruitenwisser
Misschien een leuke lambo, al blijft het merk natuurlijk heel fout. Toch kan ik dit enkel wat toejuichen.
jammer:-( ik had er op gehoopt
maar ik ben nu wel weer beniewd hoe dit concept eruit gaat zien
misschien als we dit design en die van de estoque combineren kan je de nieuwe Murci samenstellen
Ik wacht met smart op de dag dat de Lambo Sunny Boy wordt aangekondigd. Dat was/is toch een legendarische stier.
@Mc: die is met een productie van meer dan 300.000 niet geschikt, Lamborghini maakt geen Priussen.
ik kijk in parijs wel wat het is
de gallardo opvolger gaat ook pas in 2013 komen, 10 jaar na de introductie, net als de murcielago! (dit heb ik overigens al vaker gezegd)
verder klinkt een carbon supercar ontzettend lekker.. alleen toch jammer van die v10
een echte italiaanse supercar moet toch wel een v12 hebben.. (de enige goede ferrari’s zijn die met een v12 aan boord, pagani heeft een mercedes v12 en natuurlijk veel echte klassieke lambo’s!)
maar toch.. ik ben erg benieuwd, tot nu toe zijn alle concepts van lamborghini spectaculair geweest dus! kan niet wachten!
Die gaten hebben niets met de motor te maken, en te zien aan het weefsel zijn ze behoorlijk klein. Kent er iemand een motoronderdeel dat hiermee overeenkomt? Ik denk ook niet dat Lamborghini zo uitvoerig een zoveelste Gallardo zou teaseren, terwijl we weten dat de Murçiélago vervanger eraan komt. Die nooit Jota zal heten want Jota is de fonetische uitspraak van de letter “Jee” in het Italiaans.
De eerste foto has twee gaten, is het dan een twee cilinder?
pfff khoop dat die concept op “jota” lijkt tenminste
Onder de 1000kg met V10? Ik heel ben benieuwd en hoop eigenlijk op een soort Lambo variant van de ktm crossbow.
Lamborghini, het nieuwe Lotus. Nice.
nu nog een driehoekige carbon koffiemok van lamborgheini voor deze prachtige cupholder en ik lease em
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Yeah Verstuurd via http://mobypicture.com/0cdxfr
Wouter Verstuurd via http://mobypicture.com/nluv4z
Deze is gespot in de Lippenslaan in Knokke-heist.Maar ik zou begot niet wet...
Prachtige conceptcar van Lamborghini!
Een teaser van het nieuwe snoepje van Lamborghini
ik weet niet hoe ik hem moet noemen, maar het is een lambo. (ps: teken n...
Na de (open) HB Special komt het Nederlandse Huet Brothers nu ook met een c...
Live uit Parijs Verstuurd via http://mobypicture.com/f82jwk
Lekker kontje, en lekker licht ook;) Verstuurd via http://mobypicture.co...
570 pk en 999 kg Verstuurd via http://mobypicture.com/w48plz
LAMBORGHINI GALLARDO LP560 Coupe E-gear 5.2 V10 560pk.
Koop nu voor slechts 189.950,00
Lamborghini Gallardo 5.0-V10/520pk/E-Gear/Spyder.
Koop nu voor slechts 175.000,00
LAMBORGHINI GALLARDO spider 5.0 4wd 15.000km.
Koop nu voor slechts 147.500,00
Lamborghini Gallardo Spyder 5.0-V10 E gear - liftsysteem- Nieuwstaat.
Koop nu voor slechts 134.950,00
Dit is em dan! De nieuwste conceptcar (met nadruk op concept) van Lamborghini: 570 pk, 540 Nm, 99...
Aanschouw. Het laatste stukje Lamborghini uit het teaser-zesluik. Het leek ze zo mooi. In aanl...
Na teaser één, twee, drie, en vier krijgen we vandaag het vijfde stukje uit de Lam...
Er is weer een week voorbij, dus vond Lamborghini het hoog tijd ons, in het kader van hun teaser-...
En dat is teasertje nummer drie van de lichtgewicht Gallardo conceptcar? Na nummer 1 (motorkap...
Zucht. Daar heb je Lamborghini weer met een weinigzeggende afbeelding van een 'nieuw' model (?...
Goh, wat leuk. Lamborghini heeft iets nieuws verzonnen om de aandacht te vestigen op hun nieuwe m...
Kennen we het Nederlandse 'automerk' Huet Brother nog? Op basis van een Triumph TR6 bouwden ze en...
Ja hoor, het is weer eens zover. Volgens iemand op een forum is de complete productplanning van L...
Op de L.A. Autoshow presenteert Lamborghini een open variant van de nieuwe LP 570-4 Superleggera....
Lamborghini heeft de krachtbron voor de nog te introduceren Jota / Aventador zojuist officieel ge...
Nog niet zo lang geleden werd in Parijs de Sesto Elemento onthuld. Een studiemodel van Lamborgh...
Smoke had een beetje zijn twijfels of de vernieuwde Mastretta MXT wel te zien zou zijn in Parijs....
Fight fire with fire! Ok, 999 kilo my ass. Deze Sesto Elemento concept zou onder de 1.000 kil...