
Ruilvoordeel voor de premium merken binnen VAG: Bentley maakt een V8 die Audi later ook mag gebruiken, Audi levert op haar beurt weer versnellingsbakken met dubbele koppeling, oftewel de S-tronic automaten, aan Bentley. Deze moeten op termijn in de V8-versie van de Continental GT komen te liggen.
En dat wordt nog een fikse klus voor de heren techneuten van Bentley. De bodemplaat van de Conti GT biedt namelijk maar plaats aan één type versnellingsbak, en dat is de zestraps automaat die bij het W12-motortje hoort. Maar in 2012 wil Bentley ook beginnen met de verkoop van een instap-Conti waar een V8 in komt te liggen. Volgens Autocar heeft Bentley wel er wel trek in om de S-tronics van Audi daarachter te hangen. Zo’n snelschakelende DSG-bak moet de V8-uitvoering meteen een stuk sportiever maken. En natuurlijk ook zuiniger en liever voor Moeder Aarde.
De uitdaging is om de bodemplaat van de Bentley Continental GT zo aan te passen dat er een S-tronic van Audi in/onder past. En natuurlijk om de kosten niet de pan uit te laten rijzen.Hoeveel de V8-variant van de GT moet opbrengen is nog niet bekend.
Gallery: Bentley Continental GT 2011 |
|||
Gallery: Bentley Continental GTBentley Continental GT |
|||
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 6.0 4wd aut | € 291.890,- | 560 pk | 5.1 sec | » |
| 6.0 speed 4wd aut | € 322.634,- | 611 pk | 4.8 sec | » |
Nou hoe moeilijk kan dat nou zijn. lijkt me niet onmogelijk om de bodemplaat engigszins aan te passen. Is een Tiptronic dus een automaat met enkele koppeling?
@floryn: Het gaat niet alleen om de bodemplaat, ook het interieur zal dan op de schop moeten, en qua specs is de Conti van nu al sneller dan enkele ander in zn klasse en zelfs sneller dan een sportwagen, dus waarom zou het nog sportiever moeten.
Hm apart. Veel, vooral Duitse, snelle sedans of dure coupe’s zijn niet eens met handbak te krijgen maar een grote en luxe GT was er alleen als handbak? :S
Hhh, autoblog kooptip, de Hyundai, laat me niet lachen.
vriendelijk voor moeder aarde, man, als je gas geeft in zo’n ding en je staat toevallig in de verkeerde richting, blijft de aarde even stilstaan
Niks bodemplaat aanpassen, gewoon even paar steuntjes maken om op het voorste subframe te bouten. Motor en bak zitten meestal daar aan vast dus een paar verloop beugels moet kunnen. That should do the trick!
Ja. Audi ea.
die maakt wel goeie automaten.
Ik ben vrij zeker dat de motor door Audi is ontwikkeld en door Audi zal worden gebouwd. Het is de aandrijving van toekomstige S/RS modellen.
Wat een prachtige wagen.
VAG snijdt zichzelf zo in de vingers. Een goedkopere variant van ContiGT is een directe concurrent voor de R8, verschillende Porsches en wellicht ook voor een nieuwe Lamborghini.
bah
het komt in de handen van VAG en het is verneukt
@pedro: Bentley was quasi failliet, en bouwde alleen nog gerebadgede RRs op hun beurt gebaseerd op een ontwerp uit de jaren 70 dat toen al niets bijzonder was. Sinds the Bentley boys days is Bentley nooit zo levendig en principieel geweest als nu. Zelfde voor de andere merken onder die ze gereänimeerd hebben, Audi inclus. VAG heeft veel in gang gestoken dat de autowereld interessanter maakt.
ContiGT is toch geen concurrent voor de R8, 911 en Gallardo? Totaal andere soort coupe. En pedro, wat is er verneukt dan?
@Atenza: Qua prijsklasse wel, daarnaast heb ik het over de toekomstige V8 versie die een stuk sportiever is. Die is een concurrent voor ze allemaal.
OT: Heb je autoblog ontdekt ofzo? We overstromen in reacties van jou
je weet dat we hier aan meer aan kwaliteit hechten dan aan kwantiteit?
@JPM: tja hele week aan het revalideren van ziekenhuisopname, dan heb je wat tijd teveel
Overigens zit ik boordevol kwaliteit, itt een hoop domme pubers die zomaar wat roepen
En ze kunnen dan wel allemaal snel, duur en een coupe zijn maar dan nog zijn het twee werelden van verschil
Pauper. Nu krijg je het Bentley gevoel niet meer, omdat je met een Audi rijdt. -1
@majinstar: LOL, krijg je -het Rolls Royce gevoel- met een V12 uit de 7 serie? Wat kunnen jullie zeveren.
Lekker premium.
Een V8 zal zeker geen vermogen tekort komen en een bak met dubbele koppeling zal zowel sportief als rustig kunnen rijden, maar toch… Die V12 met ‘ouderwetse’ automaat heeft gewoon wat.
@Citrofiel: Het is gewoon zonde dat alle merken hun V12-motoren willen vervangen, allemaal in kader van ‘groenzeikerij’. Tegenwoordig staat alles in kader om motoren te downgraden en zuiniger te maken. De strijd om de krachtigste te zijn lijkt voorbij, zelfs Formule 1 denkt aan 4-in-lijn motoren… Ik zou het doodzonde vinden om de brute kracht van V12-motoren te zien verdwijnen.
@xilver: Vooralsnog wordt deze V8 gepresenteerd als een aanvulling op het gamma, dus we hoeven ons nog niet direct zorgen te maken. Bovendien moeten fabrikanten wel aan de vraag blijven voldoen, en er blijft nu eenmaal vraag naar V12′s. Denk maar aan BMW die ‘toch maar’ met een 760i kwam omdat China daarom vroeg. De komende decennia blijven er nog wel een aantal V12′s bestaan, maar langzaamaan zal het minder worden inderdaad. Jammer maar helaas. Zolang jij geen nieuwe V12-auto kunt kopen (en dus de vraag verhogen) kun je er niets aan veranderen.
@Citrofiel: Ik voel mij hier al half genoodzaakt om veel geld te verdienen en het hele AMG -65 gamma op te kopen oO
@xilver: Mag ik er dan een stukje in (mee)rijden omdat ik je in liet zien dat het noodzakelijk was ze te kopen?
@Citrofiel: Géén probleem
De CL65 staat helemaal bovenaan het lijstje, ik hoop dat je daar al genoegdoening mee hebt :p
@xilver: Och, vooruit dan.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Een compilatie van m'n spots in 2010. Ik heb niet elke spot erin kunne...
Even een compilatie gemaakt...
Stel vette wagens @Amsteradam Gelderlandplein.
@0.18 sec:Nigel de Jong, voetballend bij Manchester City in Engeland rijdt ...
Paar foto's van mij :)
O-N-G-E-L-O-F-E-L-I-J-K! Geluid op 100 zetten en genieten!![NSFW] (11-09-2...
Altijd genieten op de Ko.
aantal spots düsseldorf
Wat een mooi bedrijf is dit!
aantal spots düsseldorf
Audi A5 Sportback 1.8 Tfsi Pro Line, S-line, MMI Plus, 19" L.M.
Koop nu voor slechts 50.800,00
AUDI A5 Sportback 1.8 Tfsi Multitronic Pro Line "Voorraad.
Koop nu voor slechts 50.755,00
Audi TT S Coupé 2,0 TFSI quattro-BOSE-Al.
Koop nu voor slechts 50.718,00
Audi Q3 - 2.0 Tfsi Quattro Pro Line 170PK, NIEUWPRIJS € 50.665,- (654388).
Koop nu voor slechts 50.665,00
Audi A6 Allroad 4.2 FSI quattro Navi Xen.
Koop nu voor slechts 50.606,00
Je hebt garages vol met supercars en je hebt de garage van Peter Saywell. De garage van deze Enge...
Als je van glimmende dingetjes houdt, waarom zou je dat thema dan niet op je auto doorvoeren? Zo ...
Heb je (teveel) geld en weet je niet precies welke nieuwe auto je moet kopen? Wanhoop dan niet la...
De aanloop naar het WK is begonnen en de redactie couldn't care less. Voetbal is voor mensen die ...
Het is blijkbaar vakantietijd en dat kunnen we goed merken op autoblog, want daar komt regelmatig...
Had je een generatie geleden eens moeten zeggen, dat Bentley aan de hybride zou gaan in combinati...
Audi is al jaren nadrukkelijk aanwezig in het Endurance-kampioenschap met de R18 en zijn voorgang...
Zou het Wolfgang Dürheimer niet zo goed bevallen zijn bij Bentley en Bugatti? Per 1 februari...
De SUV van Bentley is niet alleen heel erg lelijk, maar er blijkt ook nog eens een schrale V6 + e...
Dat leverde een nettowinst op van €198 miljoen (+11%), niet verkeerd voor het verkopen van een pa...
A. Een 3 Serie met een aangepaste Hofmeister-knik. B. Een Ferrari FF met functioneel bling. ...
In de hoofdstad van Litouwen werd deze bijzondere Bentley Continental GT (Speed?) met twee versch...
Wat hij mist aan cilinders compenseert hij met bling. Als Auric Goldfinger nog had geleefd da...
Ben je gegaan met het milieu? Of heb je een beetje last van de crisis? Dan is dit de ideale cabri...
Zoals u inmiddels van ons gewend bent, hebben we nog voor de lunch een lekkere, één...
Met de huidige benzineprijs was dit de voordeligste optie. Je moet wat als exclusief merk om ...
Helaas, tot nu toe geen lijpgevaarlijke terrorwinter. Het was ons beloofd, we kochten winterbande...
De nieuwe Bentley GT van tuning voorzien, veel veredelaars kunnen er niet op wachten. En dan h...
Ja, dat is even ruim honderdduizend eurootjes goedkoper dan de W12-versie. Lang leve CO2-tax! H...
Twee weken geleden stelde Bentley zijn instappertje in de vorm van een V8 Conti GT voor. Dit is v...
Een nieuwe Conti GT betekent onherroepelijk dat het tunersgilde weer aan de slag moet om nieuwe...
Een nieuwe motor, een bijbehorend nieuw motorgeluid en -hopelijk voor Bentley- ook een nieuwe r...
Wooehoe! De Bentley Continental GT heeft eindelijk een krachtbron die niet evenveel weegt als ...
Zie hier de definitie van 'geen f*ck geven'. Met je zatte harses op een moddercamping in je Bentley...
Elk zichzelf respecterend supercarmerk weet dat er met merchandising serieus geld te verdienen...