Nou, stelletje betweters & alleskenners. Vertel ons eens even wat hiervan de bedoeling is? Hint: echt origineel is het allemaal niet meer.
Maar dat had je zelf waarschijnlijk al gezien. We hebben het hier over een Volkswagen Golf van de vierde generatie. Origineel ter wereld gekomen als een GTItje. Nu is het wat anders. Aan jullie de vraag: wat is er dan zo bijzonder aan dit Golfje?
Antwoord: Deze Volkswagen is een project van 034 Motorsport. Het originele blokje verdween, en als vervanger monteerden ze een V6 van audi. Niet onder de motorkap, maar achterin. Weer eens wat anders, zo’n RWD Golf. Om het vermogen wat omhoog te krikken werd het blok opgeboord tot 3 liter en kreeg het gezelschap van een turbo.
Normaliter gooit deze opgefokte Golf er 500 pk’s tegenaan. Maar met iets meer turbodruk en wat wijzigingen in de instellingen kan dit opgevoerd worden tot een whopping 1.200 paarden Hoe dat klinkt en rijd zie je in de video hier beneden.
Gallery: VW Golf 034 Motorsport |
|||
Met dank aan Misja voor de tip!
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.4 easyline | € 17.790,- | 80 pk | 13.9 sec | » |
| 1.8tsi high executive plus 118kW | € 60.970,- | 160 pk | 8 sec | » |
bredere banden….
En ook aandrijving op de acherwieltjes maar hoe!?
2de motor achter de voorstoelen.
Een R32 toch..?
Nieuwe banden? Achterwielaandrijving?
Golf met electro motor op de achterwielen???
Volgens mij gaat het hier om een golf die omgebouwd is naar elektrisch voertuig. Misschien heb ik het verkeerd gezien, maar het lijkt op een elektromotor wat ik zie.
@Dave:
Een EV met zulke brede banden, dan zou er wel een iets forsere electromotor in moeten liggen.
De motor ligt in de achterbak? Het lijkt wel of ik een versnellingsbak zie.
@PaulB: Dat is een versnellingsbak, de motor ligt wel mid-rear.
@ Dave:
+1
Zit hier niet een lambo blok + achteras in?
Golf met midden motor? daar zie je nog wel eens het e.e.a. voorbij de achteras steken..
een golf met 4wd???
Ziet er erg 4WD’ig uit
nou, het golfje is upskirt gefotografeerd terwijl ze op de brug stond…

@JamesBond007: mooie sfeervolle foto van een..ford escort?
@boygeorge: : waar heb jij het toch over man:’s
Verveel je je ofso dat je overal en nergens nutteloze reacties achterlaat??
Rot op man, zoek een vriendin als je geen aandacht krijgt. Op autoblog hoef je het niet te zoeken en ik ben niet de enige die er zo over denkt.
Kneus
@JamesBond007: thanks. Ik ben dus niet de enige. Wordt erg vervelend zo onderhand ja.
@JamesBond007: ik sluit me bij je aan
Er zit zowiezo een motor achterin. Dat platte rechthoekige ding midden onder op de afbeelding is een carterpan (oliebak), en achter het diff zit de versnellingsbak. Of de motor er voor ook nog in zit weet ik niet, maar het zou wel bruut zijn:)
Versnellingsbak achterin, verzin de rest zelf maar
Niet moeilijk.
porsche 6 cyl boxer?
Een golf met een porsche boxster motor + ophanging
Wie zegt dat dit de achterkant is? (want ik zie geen uitlaten…)
Mid-engine Golfje met Porsche onderdelen en Audi blok.
@Ghost: dit
hpa motorsports r32?
een stiker op z’n achter band
Hij heeft duidelijk een midden-motor gekregen en een iets andere bandenmaat. Meer wet ik er ook niet over te zeggen.
Het is geen Porsche versnellingsbak (die zou al omgedraait moeten zijn en die zijn ook langer) dus ik neem aan dat het een bak is van een andere middenmotor bolide.
Maar wat weet ik niet.
Ik zet in op het subframe van een Porsche met middenmotor. Als de Boxter de versnellingsbak achterin heeft liggen klopt dat wel.
Maar de afmetingen van de achterbanden doen me weer denken aan een transplantatie uit een Gallardo…
wat er niet klopt? er hangt wat bij de linkerband omlaag! dat is vas niet de bedoeling!
911 motortje er in!
Ik ben er uit, ik gok op de onderdelen van een Gallardo. De uitlaten lopen bovenlangs. De banden lijken ook op de P-zero’s van de Gallardo.
034 Motorsports Golf met een 3.0l V6 Twin Turbo met Porsche 996 onderdelen en aandrijving op de achterwielen om het onderstuur op de voorkant te neutraliseren.
@jzaero:
Kak, jij was mij voor
@jzaero: En nog meer pictures van de bouw!
Here you go:
Aha! De motor ligt dus gewoon nog voorin!
Een andere oplossing zou het kopen van een BMW E46 330ci zijn en daar een paar turbo’s op schroeven.
@Jochempie: Nee, hij ligt achterin!
@jzaero: In het midden zo te zien. Gaat het om een opgeboorde VR6 uit een Mk3 of een Corrado?
@Jochempie: Edit: ziet een blokhoek van 90 graden in plaats van 15… Geen idee wat dit voor blok is…
@Jochempie:
Laten we zeggen een S4/RS4 blok…
Dat zie je toch gelijk! hij is nog niet af
volgens mij, als ik het goed heb
034 Motorsports Golf met een 3.0l V6 Twin Turbo met Porsche 996 onderdelen en aandrijving op de achterwielen om het onderstuur op de voorkant te neutraliseren.
ik weet het niet zeker hoor
@albert: F5 eens.
@albert: De Versnellingsbak is idd van een 996, die heb ik toevallig pas in handen gehad.
@albert: Dit is een Ferrari. Zie je toch zo?
dat is mijn stomme sarcastische humor, sorry
i think ,hij is mid-engined met transaxle !
Volgens mij is het veel geld uitgeven aan een rommelbak.
@Wegsley:
Iedem aan Ford Focus RS500
Als ik al die gelaste stukken in dat achterscherm zo zie, die bedoeld zijn om een voller, breder geheel te zijn denk ik dat er nog wat gesmeerd moet worden….
4WD was het eerste wat er in me opkwam.
geweldig, ik zie iemand daar al mee toekomen bij de keuring
Geluid klinkt erg saai eigenlijk.
@snelste:
maar de waste gate klinkt hilarisch, een soort verkouden hamster nies of zo.. kijk dat filmpje in het artikel eens.
en maar afblazen met dat rare toontje..:D
porscheachteras?
Doe mijn maar de Dahlback Golf RSI.
Met zo’n korte auto en de motor achterin, niet de hoek om te krijgen.. Maar wel leuk!
Koekert, dat is nou precies de reden waarom ze deze auto hebben gebouwd. Omdat de ‘ORIGINELE’ dat niet deed.
In 2006 we raced a Mk4 GTI, heavily prepared, in SCCA World Challenge Touring Car Class. Though we managed to make this car incredibly fast, we always felt that the car was too nose heavy – CAUSING IT TO PUSH AND NOT WANT TO TURN IN. We thought, what if we could build a VW that was well balanced w/o a big motor hanging out over its front axle. This led us to consider a mid-engine configuration, mounting a motor and trans in the rear seat area, and ultimately to the Audi V6 due to its very short length. In early 2010 we sourced a 2001 GTI with a salvage title and the project was underway.
@zesinlijn: Dat lees je verkeerd… Het klopt dat je zegt dat ze de motor achterin wilden om minder onderstuur te krijgen. Maar een golf heeft, zoals David zegt, een korte wielbasis waardoor je achterkant je makkelijker voorbij komt.
Bottumline: ik had een auto met een langere wielbasis gekozen.
Toch jammer, ik had gedacht dat iemand de complete aandrijflijn van een R8 V10 in een Golf had geschroeft. Gaat het om een knutselprojectje..
@Jochempie:
Yeah right, knutselproject met 1200 pk…
Ik weet niet hoe goed jij kan knutselen maar dat krijg jij niet voor elkaar :roll
@The Jimmy: De belachelijkheid van de auto maakt het een knutselprojectje, niet de kwaliteit van de werkzaamheden.
@The Jimmy: 1200pk halen is niet zo moeilijk; de boel heel houden en soepeltjes laten werken, dat is de kunst
Wat een supersleeper! Golfjes mogen van mij met een molensteen om de nek in het kanaal (arme Golfjes..) maar voor deze maak ik een uitzondering.
Wat zal het leuk dure-auto-jongetjes pesten zijn met dat dingkie.
Audiquattro de versnelingbak is van een Audi de oudere modellen zeker niet van een Porsche.grts
Pak dan een R32 blok schroef daar een grote turbo op én hoef je h’m niet op te boren
ziet er niet uit hpamotorsports.com lijkt me beter
Cool!
Een golf waarmee je powerslides mee kunt maken!
Helaas is het idee wel een beetje gestolen van de Golf W12-650 conceptcar uit 2007
@KEVV: Je denkt toch niet dat die W12 concept als eerste met het idee kwam om een midmotor in een Golf te lepelen?
gtfo
Van buiten nog steeds maar een Golfje, maar intern dus echt niet meer!
Wat een prutsers zeg.. koop toch gewoon een Subaru en ga daarmee aan de slag.
Dus je gaat de meest ondersturende auto die er ooit ontwikkeld is van achterwiel aandrijving voorzien? Toch zeker een bijzonder creatieve oplossing. Ik zou de Golf 4 inruilen op een Focus… Probleem ook echt opgelost.
Het standaartblok is een Audi V6 2.8 liter afkomstig uit oa een A4. Standaart hebben deze blokken al 174pk, niet echt om heet van te worden. (http://www.nininet.de/selbststudienprogramme/SSP-128-Audi-V6-Motor.php)
Als ik me niet vergis heb ik gelezen dat iemand dit een kleine bak vond? Nouw ik ben zelf automonteur in opleiding (Oa bij Porsche en VW/Audi stage gelopen) en ik vind een bak van +- 1 meter lang niet dat je bepaald zegt kort.
Heel mooi allemaal maar die auto zal net zo slecht door de bocht gaan als een golf w12 met andere woorden deze auto gaat alleen hard rechtdoor!
Wat stelt 1200pk heden ten dage nog voor? Nu ze het al in een Golfke doppen “CRAZY”! Wanneer zal het ooit stoppen…?
Toevallig iemand een idee waar de muziek in dit filmpje vandaan komt?
Ja wie weet welk nummer da is
Idee is leuk maar ik vind dat toch wat overdreven hoor:O Pak een Golf R32 dikke Turbo kit(HPA/HGP) op en dat gaat ook heeeel hard zowel rechtdoor als de bocht om.
Dit is duidelijk een verslag van het einde van de allerlaatste ongepimpte golf IV.
Blijft een Golf…
Hoe ontzettend gaaf zeg!!! Hij ziet er van buiten stink normaal uit, een echt wolf-in-schaapskleren! Ik zou hem wel eens willen testen op de A2 tussen Utrecht en Amsterdam (tempo 100 toegestaan)
:D:D
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Tijd voor een grote beurt?
De standaard Golf R heeft 270 pk, maar de Sportec SC350 heeft er 80 meer. D...
Autoblog visits Oettinger, part 1
Volkswagen Golf 5 GTI W12-650 CONCEPT Body kit Hij bestaat!
Volkswagen Golf 5 GTI W12-650 CONCEPT Body kit Hij bestaat beste mensen!
600Pk :o
Twin engined Golf
Excuses voor de kwaliteit van de foto's, het betreft echt een v6 :) Gesp...
Ik moet elke keer weer lachen als ik er voor bij loop, ik dacht ik deel het...
paar auto's vn verschillende metings
Volkswagen Golf - 1.4 TSI 122pk Highline.
Koop nu voor slechts 22.950,00
Al sinds de introductie van de Golf 6 smurft VW niets met meer dan 4 cilinders in de Golf. Als je...
Als het op banden oproken aankomt zijn we wel wat gewend hier, maar van de volhardendheid van het...
Toen Jochempie foto's van zijn nieuwe velgen op Autojunk zette voelde dat voor hem als "not ...
Hoewel tuners zich doorgaans met het nieuwste van het nieuwste bezig houden is retro-tuning ook n...
We hebben nog een leuk nakomertje van de GTI Meet in Wörthersee, namelijk een Golfje GTI met...
Je wist het misschien niet, maar dit jaar bestaat de Golf GTI 35 jaar en dus komt tuner Wunschel ...
De Golf R32 is dood, leve de Golf R. En al helemaal als die een krachtkuur krijgt en ruim 350 pk ...
We hebben weer een geweldige tuning-aanbieding gevonden! Met: "4 versterkers 5 beeldschermen...
Sportec levert al een tijdje een kit die je Golf van 300 pk voorziet, maar nu zijn er nog wat ext...
De Golf VI GTI door Wimmer RS. Kennen we die nog? Ze wisten deze hothatch bijna 386 paarden me...
De Duitse tuner Mcchip was er als eerste bij om de Golf VI GTI een upgrade te geven van 211 naar ...
Je Golfje GTI ombouwen naar een "driving sound machine"? Dat willen de Duitsers van ...
Tuninghandel in.pro. maakt vrienden in de aftermarket. Ze komen met achterlichten met ledtechniek...
Een witte widebody Golf met veel vermogen... Er zijn natuurlijk talloze projecten op basis va...
MTE, een Duitse tuner, heeft een leuk projectje. Twee turbo's op een R32 blok, hoeveel paardenkra...
Wielenboer Sport-Wheels uit Köln, Duitsland besloot om de Volkswagen Golf 6 R eens naar eige...
Wil je wat meer "uitstraling" voor je Golf GTI? Weitec to the rescue! Weitec heeft ...
Volkswagen gooit er wat special editions uit op het GTI treffen in Wörthersee. Eerder hadden...
Revozport, gevestigd in Hong Kong, is van origine geen tuner van auto's, maar een leverancier va...
De zesde generatie Golf is wederom een gewild object voor tuners. We zagen reeds een MTM Golf GTI...
B&B Automobiltechnik kennen we als tuner van vooral Audi's en Volkswagens. Ditmaal hebben ze ...
Tuner RevoZport uit Hong Kong heeft de Volkswagen Golf VI GTI een grote beurt gegeven en doopte '...
Wimmer RS verwent de Volkswagen Golf VI GTI met bijna 400 pk! Liefst 386 pk om precies te zijn......
Vind je het neusje van je Volkswagen Golf een beetje saai en doorsnee? Wellicht moet je dan eens ...
Winnaars tanken diesel. Bij deze auto zou ik meteen het roetfilter eruit slopen, want roeten ...