
We hoorden al jaren geruchten over de komst van een Murano cabrio en zagen onlangs zelfs een eerste foto/teaser voorbij komen. Toch bleef ik (tegen beter weten in) hopen, bidden & smeken dat het een of andere slechte grap van Nissan zou zijn. Maar nee hoor, vandaag in Los Angeles hebben ze dan echt een 2-deurs SUV cabriolet op basis van de Murano onthuld. Ze hebben daarmee een antwoord gegeven op een vraag die niemand heeft gesteld.
Nissan heeft het dak en twee deuren verwijderd en daarnaast de voordeuren een stukje langer gemaakt. Ook roepen ze dat je makkelijk met 4 man in deze SUV cabrio kan cruisen (door het bos?) en dat er in de bagageruimte nog genoeg ruimte is voor 2 golftassen. Wellicht kan je deze cabrio ook gelijk gebruiken als golfkarretje? Wel is het jammer dat Nissan het nog niet heeft aangedurfd om foto’s te laten zien van de Murano CrossCabriolet met het (stoffen) dak dicht. Ik ben heel benieuwd hoe dat eruit ziet.
Onder de motorkap vinden we dezelfde 3.5 V6 met 256 pk als in de dichte Murano. Het slechte/goede* nieuws is dat de Murano CrossCabriolet niet naar Europa gaat komen. Als je er eentje wil hebben zal je dus naar Amerika moeten.
* = Doorhalen wat niet van toepassing is
Gallery: Murano CrossCabriolet 2011 |
|||
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 3.5 v6 cvt aut | € 69.300,- | 256 pk | 8 sec | » |
| 3.5 v6 cvt aut | € 73.890,- | 256 pk | 8 sec | » |
oh mijn god!
@Mick: Je neemt me de woorden uit de mond.
Ik dacht dat de PT Cruiser cabrio al lelijk en overbodig was, maar dit kon nog wel eens net even erger zijn…
ik vind het op de 1 of andere manier nog wel wat hebben.. en door de kleur doet ie me denken aan de renault wind .. alleen dan een stukje groter
toen ik dit zag, schoot ik letterlijk in de lach
ziet er gewoon echt niet uit.
Hoe zit het met de stijfheid.Is meestal niet zo best bij de jappen.
@mb man: zeker nooit een MX-5 of S2000 gereden..
@Atenza: Die heb ik beide gereden en dat zat wel goed ja.KAn ik niks over zeggen.
@mb man: Verklaar u nader?
misschien heeft t geeb dak net als de slr sirling moss
is dit niet een beetje een antwoord op de audi crosscabriolet? die kwam een paar jaar geleden al als concept
en wat is het volgende? een Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante crossover!
Ik heb soms de indruk dat Nissan bij het bouwen van een wagen soms vergeet om eens een stap achteruit te zetten om eens te kijken of ze wel bezig zijn om een mooie wagen te maken… Want deze ziet er maar raar uit.. net als die Nissan Juke… en de Nissan Micra… .En de Nissan Leaf….
@Dimglor: Ze durven wel.. anders krijgt het weer heel gauw de stempel ”saai”
@YouRockMyWorld: Daar moet ik je wel gelijk geven… Andere fabrikanten hebben het nog niet aangedurfd om een suv cabrio uit te brengen, maar Nissan durft het wel…
@Dimglor: Kwestie van smaak. In ieder geval kan niet meer gezegd worden dat het saaie auto’s zijn – wat van de Almera en oudere Primera’s en Micra’s wel het geval was.
Heb vandaag voor het eerst een Juke van dichtbij bekeken. Ziet er echt niet slecht uit.
@Esprit_de_Flandre: Is natuurlijk een kwestie van smaak… In het Frans zeggen ze niet voor niets: “les goûts et les couleurs ne se discutent pas”
En inderdaad.. saaie wagens kan je het niet noemen, maar dat maakt ze voor mij nog niet meteen mooi…
En die Juke heb ik nog niet in het echt gezien.. misschien dat ik er een andere mening op na hou wanneer ik hem eens in het echt mag aanschouwen
Sjeetje, wat een curieus ding. Zijn er nou echt mensen die dit willen?
LOL.
LOL , kdacht miss als concept … nissan heeft ballen eerst de juke en nu dit
Ik denk dat veel vrouwen het een stoere en toch vrouwelijke auto zullen vinden. Elk aanbod creëert z’n eigen vraag. Behalve de Mercedes R-klasse. Of de Renault Avantime.
@jip: Ja. Beide ook enorm succesvol geworden ![]()
(terecht of onterecht, dat laat ik in het midden)
@Klassiekerrally: Oeps, ik heb niet goed gelezen, excuses…
Moet je wel laarzen dragen vind ik.
Serieus: OMG!!!
niets mis mee, maar even iets praktisch, je gaat met dit ding dus open rijden over dirt roads? hoeveel stof krijg je dan binnen? maar ja ach in India, de VS, China, en in Zuid America is er wel behoefte aan zo’n auto
ik vind het geweldig ! ik heb stiekem altijd gedroomt dat er een mpv cabrio gemaakt ! waarom mag je niet genieten als je een gezin hebt !
de wereld is kapot
Ik vind hem niet ZO lelijk
@Wild2Mild: Op nader inzien toch wel
ja heel leuk maar ze laten niet zien hoe dat ding eruit ziet met dak dicht. waarschijnlijk net zo als de pt cruiser cabrio….wel een gaaf idee trouwens
Misschien nog een topic over een Nissan? Maar dan deze Ellure concept:
Bizar, maar heeft toch wel wat.
Het is toch nog geen 1 april???
Tja.. best fout.
Maar schroef er een bmw-logo op en hij is mooi in sommige ogen;)
De X6 en 5Gt vindt toch ook iedereen mooi door het logo?
@J.: Hahaha ik wou net zeggen deze hoort toch echt in dat x6 rijtje de persoon van een X6 weet niet of die sedan of SUV wil rijden dus koopt die maar een mengelmoes, deze bestuurder heeft hetzelfde maar dan met SUV/Cabrio
eigelijk niet zo raar he
de oer suv is ook een cabrio

@bpc: geweldige auto.
@bpc: Meer nog, de oer-auto was ook een cabrio.

@Esprit_de_Flandre: zo ver had ik nog niet eens gedacht :p
Kijk dat is weer wat nieuws, leuk Nissan!
Wie weet gaat deze dan ook in productie. Als er één schaap over de dam is..

@JvT: Durf wedden dat BMW, Mercedes en Audi al elk een cabrio-SUV hebben klaarstaan, en dat die indien nodig over twee jaar al op de markt kan zijn. Nog even afwachten wat de Murano doet, wat de klanten missen/wensen, en er dan opspringen.
@Esprit_de_Flandre:
inderdaad, welke suv (of zal ik zeggen sac) is nu een betere basis voor een cabrio dan de x6? Die is er net geknipt voor
@Esprit_de_Flandre: als bmw één uitbrengt zou het mooier zijn en meer succesvol :p
Het is niet het mooiste maar ik vind bijvoorbeeld een PT Cruiser veel lelijker. En bij Top Gear zaagden ze ooit het dak van een Espace (geen mooie auto maar wel een lomp ding) en dat vonden ze prachtig..
@YouRockMyWorld: Geïnspireerd op die van Sbarro. Die had wel iets.

@Esprit_de_Flandre: Bij Top Gear gebruikten ze nog een ouder type. Maar die jij nu laat zien, het is absoluut niet mooi maar iets maakt het toch vet..
Audi heeft ooit een a4 cabrio op gekrikt enz.. maar hoe fout wil je het hebben. Jeep,Cabrio,Sportwagen in 1 kom op zeg.. zijn we niet een beetje doorgeschoten jongens? Ga lekker mooie coupe ofzo ontwerpen voor een schappelijke prijs. daar worden we vrolijk van. Het ergste vind ik deze komt op de markt en dan kunnen de grote 3 niet achterblijven en dan krijgen we weer meer lelijke auto`s net als de BMW 5-gt mijn god waar gaan de wereld heen.
Het idee is leuk, miste het allang een moderne suv met open dak, alleen jammer dat de uitwerking niet geslaagd is in mijn ogen. Ik denk dat bmw of een range rover dit beter kan. maar je lijkt als persoon wil klein in zo’n ding.
Briljant. In een tijd van 4 deurs coupe’s (CLS, Passat CC) en zelfs een liftback SUV (X6) is dit wel iets leuks. En hoe lang geleden is et nou dat dat een Suzuki Vitara als cabrio te krijgen was?
Zo nieuw is het niet. We hebben ook Suzuki Vitara’s en G-klasse cabrio’s etc overleefd. Zo spannend was het niet. De modellen zijn gewoon niet erg populair. Met de Murano open wordt het wel heel SUV-erig. Niet echt mijn ding.
Stoffig zooitje wordt het binnenin mocht je gaan off-roaden. Wouter ik vind dat je naar Amerika moet om het te proberen!
Vet hee. Er zijn weinig merken die dat durven.
Het heeft wel iets. (nee geen tering…)
er zijn foto’s met gesloten kap hoor. met een gek gespleten achterruit erin.
Bij de komst van de Qashqai was iedereen sceptisch, zie wat voor een succes het is geworden. Nu zal ook deze Murano CrossCabriolet en de Juke een succes worden.
En de Juke ziet in het echt retegaaf uit.
Niet zo lelijk als het beeld wat ik in mijn hoofd had bij het concept cabrio SUV
Lijkt wel een slechte photoshop..
Als ze hem in productie nemen dan boren ze een nieuwe markt aan.
Hoewel het in Europa misschien zou floppen,
kan het zomaar eens een suc6 worden in de Staten van Verenigde Amerikanen..
Doet me denken aan de T-Ford en auto’s uit die tijd. Ook groot en toch cabrio. SUVs zijn ook soort wannabe-terreinwagens. En terreinwagens waren vroeger ook vaak cabrio’s. Dus niet zo heel gek.
Die mensen daar zijn gewoon leip. Mesjogge. Krankjorum.
En daarom ben ik fan van die mensen.
Met het dak dicht…




The horror!
@robbie: Nu is het horror volgens de meesten, over een paar jaar zullen er wel meer merken zijn met SuvCabrio gedoe
@robbie: Hmm, het valt zo nog wel mee…
het kost in de VS 46k haha (volgens jalopnik) dat is absurd veel voor zoiets (een M3 kost 55k)
doe mij dan maar een camaro V8 + tuning
NEEEEEEEE!!!!!
Niet naar Europa? PFf, gelukkig zeg! Want wat een onhandig ding is dit zeg… Bah!
In één woord: MONSTERLIJK
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
deze werden toch niet naar nederland gebracht?
Nissan heeft het dak en twee deuren verwijderd en daarnaast de voordeuren e...
Start van de Bullrun van New York naar Las Vegas. Gefilmd door DodgeViper01...
Mijn kleine overzicht @ Moscow Unlim 500+
Paar foto's van mij :)
O-N-G-E-L-O-F-E-L-I-J-K! Geluid op 100 zetten en genieten!![NSFW] (11-09-2...
Nissan 350Z roadster rijtest door autoblog
Nissan GTR Cabriolet
skyline r-34 vs porche
Interior shots
Nissan Murano 3.5 V6 Automaat.
Koop nu voor slechts 37.950,00
Nissan Murano - 3.5 V6 Automaat.
Koop nu voor slechts 37.600,00
Nissan Murano 3.5 V6 4WD CVT.
Koop nu voor slechts 36.950,00
Nissan Murano 3.5 V6 255pk SE 4WD Executive AUT CVT (ALLE D.
Koop nu voor slechts 35.950,00
Gevalletje "raar-maar-waar". Alsof we te weinig keus aan segmenten hadden, Nissan maakt...
Eind vorig jaar verraste Nissan vriend, vijand en soccermom door daadwerkelijk met een dakloze ...
Aangezien het SUV-segment toch al aan alle kanten wordt opgerekt en uitgekauwd, kan dit er ook ...
Ook al is de 370Z al sinds jaar en dag op de markt, en is Senner daar ook al overheen geklapt, zi...
Het jaarlijkse waardevastheidsfeestje van Autotelex is weer begonnen. Opnieuw is berekend welke...
Het is herfst, de loofbomen verliezen hun bladeren, de straten worden bedekt met bladeren in de m...
Mocht u van mening zijn dat de Panamera een gedrocht is met veel trekjes van een schijtende Bo...
Nissan heeft vandaag officiële info en foto's vrijgegeven van de noodgedwongen gefacelifte N...
Speciaal voor Europa heeft Nissan een dieselmotor in de Murano gelepeld. Maar wat bleek vervolgen...
Omdat er ook mensen zijn die niet in een standaard vierkante SUV willen rijden kwam Nissan een aa...
In de VS worden crashtests uitgevoerd door de National Highway Traffic Safety Administration (N...
Zoals gisteren reeds aangekondigd staat de Nissan 370Z Roadster op de autoshow van New York. Niss...
Het is nog maar één onduidelijk plaatje, maar zo'n enorme verrassing is het natuu...
We hadden al eens een geshopte GT-R Cabrio, maar nu heeft een Australisch bedrijf een gechopte GT...
Toevallig zat ik me enkele dagen geleden te bedenken hoe tof het wel niet zou zijn als er een ope...
Nissan heeft een oud model Murano van stal getrokken om eens flink los te gaan met X-by-Wire, een t...
Nissan komt naar Genève en neemt drie modellen mee. De belangrijkste kandidaat is natuurli...
Er waren afgelopen vrijdag al een aantal foto's uitgelekt van de nieuwe Nissan Murano. Die zorgde...
Is dit de nieuwe Murano? Volgens diverse fora zijn de foto's gelekt en zal deze Nissan Murano vol...
Nissan lijkt definitief van plan te zijn om de laatste ronde te halen van de meest weird concept ...
Nissan smeert het nieuws over de twee nieuwe concepten lekker uit. Eerst hadden we het nieuws ove...
Nissan toont op het Goodwood Festival of Speed twee concepten op basis van bestaande modellen. He...
Naast het feit dat ik de Murano in dit rijtje de mooiste SUV vind, is deze volgens een recente verg...
Deze Actic werd door Nissan gepresenteerd op de 2005 SEMA Show. Hij was echter al een keer eerder t...
Na de Nissan Murano Cobra komt Isomotive (uit eigen land) met een aantal exclusieve RVS styling acc...