
De Honda CR-Z is in Japan verkozen tot de Auto van het Jaar en dat verbaast ons niets. Japanners zijn immers dol op hybrides want de Toyota Prius is daar al anderhalf jaar onafgebroken de bestverkochte auto. Maar de CR-Z ziet er zoveel beter uit.
Van deze Honda CR-Z Hybrid R Concept zag je hier al een keer eerder een fotootje voorbij komen, maar Honda heeft ‘m ook weer meegenomen naar LA. Eerlijk is eerlijk, hij oogt zeker niet verkeerd.
Hij werd als showcase ontwikkeld door de HPD afdeling (Honda Performance Development) en het is vooralnog niet de bedoeling dat het concept ooit verkocht zal worden. Honda wil hiermee laten zien dat de CR-Z ook potentie heeft als race-auto. Om dit te bewijzen zal men in december deelnemen aan de 25 Hours of Thunderhill endurance race.
De CR-Z Hybrid R heeft aan het 1,5 liter blok een turbocharger hangen en daarnaast kreeg het hybride systeem een upgrade. Dit resulteert in een gecombineerd vermogen van ongeveer 200 pk en 237 Nm koppel. Ook de versnellingsbak kreeg een upgrade en verder beschikt de racer over een gelimiteerd slipdifferentieel, aangepaste vering, aangepaste remmen en componenten die de aerodynamica moeten vergroten. Het geheel staat op 17 inch lichtmetalen velgen en achterop natuurlijk een grote zwarte picknicktafel.
Gallery: Honda CR-Z Hybrid R |
|||
[Met dank aan Alexis Godschalk voor de foto's]
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.5 s | € 19.900,- | 124 pk | 9.9 sec | » |
| 1.5 gt | € 27.850,- | 124 pk | 9.9 sec | » |
prachtbeest
IK vind m mooi, maar als er een ander standaard model was geweest en een tuner had er dit uiterlijk van gemaakt hadden jullie weer geroepen tupperware tunert blabla;)
@Mbaas: Omdat de optische opsmuk hier veel beter is uitgebalanceerd, uitgewerkt en afgewerkt. (Op die oversized wasrek na dan…
)
@BaySideBlueBoy: Inderdaad, dit ziet er een stuk beter uitgebalanceerd uit, kan je van vele andere tuners niet zeggen.
Een hybride in een dergelijke uitmonstering komt op mij een beetje tegenstrijdig over. Maar is misschien een kwestie van gewenning.
Die is zeker niet verkeerd. Wat is het gewicht van de auto, die zie ik effe over het hoofd. Daaraan kan je “enigszins” zien of het wat gaat worden of het alleen snel oogt. Vind het motorisch echt niet slecht en hij oogt lekker wat mij betreft.
leuke velgen, alleen veel te groot.
@Mbaas;
Dat is nou net het saillante verschil tussen de huistuners en de aftermarket tupperwaretuners. De fabrieksjongens snappen het concept achter de vormgeving van de auto en zijn daardoor in staat een verfraaiing te creëren die “klopt”. De grootste fout van de meest tupperwaretuners is dat de vormgeving van hun prullaria kant nog wal raakt en dus totaal niet in verhouding is of zelfs ook maar een beetje bij de desbetreffende auto past…
Moet overigens zeggen dat ik een dergelijke picknicktafel, zonder uitzondering, een buitengewoon sneue verschijning vind. Geeft altijd dat schofterige petjesimago aan een auto.
Anderzijds, kijkend naar het concept past het natuurlijk wel. Het is immers een soort reïncarnatie van de legendarische CRX en dat was nou niet het toonbeeld van een nette, gedistingeerde en stijlvolle auto.
25 Hours of Thunderhill endurance race CR-Z in progress



Jammer dat het nooit verkocht zal worden..ben bezig met een selectie te maken voor volgend jaar en dit zou met 20% bijtelling wel een erg lekkere zijn..
Hij is gaaf! Spoiler mag alleen wel iets kleiner…
Zijn deze foto’s ook ergens als wallpaper te downen? 1920×1200?
“This is CR-ZHR: Requesting permission to take off”
Komt dit ding uberhaupt nog vooruit met 200pk en een spoiler waar je U tegen zegt?
OT: Voorkant=gaaf maar achterkant blijft m.i. echt lelijk!
@Dennis [Japanners zijn immers dol op hybrides want de Toyota Prius is daar al anderhalf jaar onafgebroken de bestverkochte auto. Maar de CR-Z ziet er zoveel beter uit.]
Dat is ook maar een mening hoor, ik vind deze CR-Z er overdreven uitzien. Leuk voor op een circuit, maar niet voor de gewone weg.
hothatch!
hothatch!
17 inch? no way
Grappig dat ik op een ander forum las dat de Japanners op de thuismarkt Honda links laten liggen. Ze vinden het zelf een suf merk voor bejaarden. Met name de Civic moet het ontgelden.
@midasracer: Wat wil je , Honda heeft al haar imagoboosters uit productie genomen , denk maar aan de NSX , de S2000 , de type-R uitvoeringen v oa de Civic voor EU en daarenboven wordt de Integra Type-R (Acura RSX) in Europa niet ingevoerd .
En de Honda HSV-010 GT leveren ze ook niet voor openbare weg gehomologeerd , enkel circuitversie is leverbaar voor hen die het lunnen betalen .
Voor de rest brave boodschappenkarretjes en SUV-tjes en ietwat zoutloze sedans (Accord) die premium prijskaartje dragen maar technisch niet echt innoverend meer te noemen vallen en in Belgie fiscaal weinig interessante 2.2CTDI dieselmotor die vermogen levert dat bij andere merken uit 1.8 of 2.0 komt rollen , vlaggeschip vd sedans (de Legend) is ook uit productie .
En de vorige jaren hebben ze Type-R Civic ook niet echt gepromoot : bij dichtstbijzijnde Honda-dealers kon je die niet proefrijden , zelfs niet bij Honda Europe , duurdere Accord die geen Type-R was kon wel proefgereden worden .
Tja wie geeft nu nog 22 tot 30 duizend € uit aan nieuwe wagen zonder er vooraf proefrit mee gedaan te hebben ? Als je hem koopt en hij bevalt je niet ben je uw 5000€ BIV (taks op inverkeerstelling kwijt , alsook de 21% BTW op de aankooprijs ben je ook kwijt )
Japanners zijn dol op subsidie (en wie niet), heeft weinig met hybride te maken.
Gelukkig valt deze Honda in Nederland buiten de boot, want er wordt al zoveel belastinggeld verspild (niet hybride alternatieven zijn net zo zuinig en schoon).
Ja boeiend, wordt toch niet gemaakt.
Leuke uitvoering, maar die spoiler is oude meuk.
Die moeten ze maken, dan koop ik die wel.
de voorkant mag er wezen maar de achterknt ziet er op de foto wel ok uit, maar in het echt vind ik het niks.
maar ik snap nog steeds niet wat ze zo geweldig vinden aan hybrides.
alsof die zo goed voor het mileau zijn.
inderdaad niet slecht. toch al een verbetering van het origineel!
Deze auto heeft dit gewoon nodig. Een zwakke hybride sportwagen, ik snap Honda nog steeds niet.
ziet er goed uit, alleen veel te veel uiterlijk en te weinig inhoud.
Deze wagen ziet er zeker en vast goed uit.. Mogen ze van mij meteen op de markt brengen… Zou hem zelfs in deze kleur bestellen…
spoiler eraf (het is een Fwd stelletje faalhazen…) en dan hier voor de deur als zuinige daily
lijkt op een RS6 vanvoor
Voorbumper bij Audi gekocht?
Lekkeeur
Ik ben niet dol op hybrides maar deze vind ik echt strak.
De vleugel had iets kleiner gemogen en de motor wat zwaarder maar het is zeker een mooie wagen jamer dat het alleen bij ene concept blijft
Gaat het over hybrides, is toyotaprius niet van de partij
Oogt niet verkeerd? Kom op zeg, het is een hybride, hij heeft een rare hoge kont, en een spoiler waar de gemiddelde Porsche nog nee tegen zegt! Bah.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
200 pk uit een supercharged 1.5-blokje. Klinkt goed?
Japanse meneer doet uit de doeken hoeveel cooler deze hybride is dna zijn s...
Hybride sportcoupe van Honda, vanaf 2010 op de markt!
Vandaag heb ik gereden met de nieuwe Honda CR-Z, wat een heerlijke auto is ...
De nieuwe Honda CR-Z!
De hybride sportcoupe van Honda
Beknopte rijtest met de nieuwe Honda Cr-ZAfgelopen donderdag heb ik tijdens...
kwam deze tegen na een heerlijk dagje chille in giethoorn
Mooie waggie!
Vijf sterren en dat voor een hybride. Knap hoor
Honda CR-Z 1.5 GT Hybrid.
Koop nu voor slechts 23.400,00
Honda CR-Z 1.5 Sport (bj 2012).
Koop nu voor slechts 23.165,00
Honda CR-Z 1.5i Hybrid Sport.
Koop nu voor slechts 22.950,00
Pats! Zoals voorspeld & verwacht heeft Honda's favoriete veredelaar een CR-Z naar een ...
Een lieftallige "sportcoupé" met hybride-aandrijving, Honda denkt er met de CR...
Honda heeft met de CR-Z al aangetoond dat een hybride geen saai uiterlijk hoeft te hebben. Toch...
Een heetgebakerde CR-Z Type R met 200+ pk is er helaas nog niet. Wel heeft Honda door huistuner...
De tuningbeurs SEMA is bezig en daar introduceert Honda deze Mugen uitvoering van de CR-Z. Overig...
De Honda CR-Z is de hybride net-niet-opvolger van de legendarische CR-X. Leuke auto, maar niet sn...
Hybride auto's worden gemeengoed en de term hybride is al lang geen synoniemen meer van dodelijk ...
De Europese automarkt mag dan in een dipje verkeren, Nederlandse autokopers trokken er massaal ...
Het is nog niet zo lang geleden dat Honda zijn laatste spannende model bouwde. Maar met het verdw...
Haha, die Japanners toch! Terwijl de Amerikaanse merken gewoon doen wat van ze verwacht wordt (br...
Zaterdag 29 mei. Binnenstad van Parijs. Honda is druk bezig met het promoten van de CR-Z en laa...
De Honda CR-Z heeft reeds een verkooprecord gerealiseerd in Japan, nu Nederland nog? Vanaf de...
Kennen we de hybride Honda CR-Z nog? Je weet wel die 'sportieve' coupe-achtige hybride die fors onz...
Honda heeft net het sportieve broertje van de Insight (de geestelijke opvolger van de CR-X) gel...
We hadden natuurlijk al het concept gezien en de brochure was al uitgelekt, maar nu is hij dan ...
In 2009 zagen we al dat hybride en tuning prima te combineren waren en ik heb zo'n flauw vermoede...
De hybride Honda CR-Z is helemaal af en moet volgende maand alleen nog even officieel onthuld wor...
Een hybride Honda met mooi uiterlijk, het kan dus wel! In Tokyo wordt vanaf vandaag de Honda ...
We gingen er eigenlijk vanuit dat Honda op de Tokyo Motorshow die over enkele weken van start gaa...
Als het dan ècht milieuvriendelijk moet zijn, dan kun je natuurlijk altijd wat extra aan...
Wie heeft er straks nog een Tesla nodig? Een hybride spirituele opvolger van de CRX gaat in 2010 ...
Geruchten over de terugkeer van de Honda CRX gonzen al jaren door de autowereld, en niet zonder r...
It is the new “HOFELE-FACE!”, zo schrijft Hofele Design vol trots in hun persbericht, maar wij mo...
Honda Civic's 'meh tunink' roepen niet de meest vriendelijke associaties op. Wat nu als de tuning...
Op het Texaanse dragracefeestje TX2K12 ging de aandacht vooral uit naar een Nissan GT-R met fl...