
Ken Block mag dan wel naam en faam hebben gemaakt met zijn Gymkhana-series, maar het afgelopen weekend kreeg hij een koekje van eigen deeg van zijn collega Tanner Foust in de vorm van een stevige portie Gymkhana-billenkoek. Who’s your daddy?
In een poging wat extra geld uit de Gymkhana-franchise te trekken zijn grote publiek optimaal te vermaken, organiseert Block het evenement Gymkhana Grid. Dit moet je zien als een soort Top Gear live, maar dan anders. Tijdens het Ken Block Invitational in Los Angeles nam hij het op tegen Top Gear USA-presentator Tanner Foust, die ook heel goed weet hoe je een auto dwars moet gooien.
Het resultaat kan je zien in deze video. Dit maakt het eens te meer duidelijk dat er ongetwijfeld flink wat takes aan voorafgaan alvorens er een nieuwe (gepolijste) Gymkhana gereed is. Maar dat neemt niet weg dat Ken Block nog steeds letterlijk en figuurlijk rondjes om ons heen rijdt. Je moet hem alleen geen rally’s laten rijden.
Voor de Nederlanders in het publiek viel er ook nog wat te genieten: het Nederlandse rallytalent Kevin Abbring nam (als enige Europeaan) deel in een Nissan 350Z van BasKoetenRacing. Deze Nissan rijdt niet op benzine, maar op Bio-Methanol, dus naast de nodige fun heeft het ook nog eens een bewuste component. Een filmpje waarin Abbring zijn bandjes laat roken kan je hieronder bekijken.
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.25 limited 44kW | € 9.995,- | 60 pk | 16.9 sec | » |
| 1.6tdci titanium | € 20.445,- | 90 pk | 11.9 sec | » |
Het is nu niet bepaald schande om van Tanner Foust te verliezen. Hij is een meervoudig drift kampioen en waarschijnlijk de beste drifter in de wereld na rhys(?) millen.
Ook al verliest Ken Block, hij laat hier toch zien dat hij niet van de minste is. Het verschil tussen de twee is zo klein dat je het amper een verschil kan noemen
@jeffie: Maar hij gooide ook nog een obstakel om, waarvoor hij een tijdstraf zou moeten krijgen. Dan is het verschil weer wat groter.
@jeffie: m.i. blijft Keiichi Tsuchiya de drift godfather
wauw wat een mooi filmpje :/
omg
er zit amper verschil op ? ik ben er niet echt van overtuigd
Uitgebreid filmpje:
@T16: Die wilde ik ook net posten….
@T16: lol Tanner heeft een festiva ipv een festia
@supasweet: en ik die nu dacht dat het Fiesta moest zijn…
@T16: Wat heeft die anouncer een irritante stem zeg, maar wel een vet filmpje.
OT: Tanner kan het echt wel in de 2e aflevering van top gear usa heeft hij een blinde leren driften, en hij versloeg daarmee de andere 2 hosts in een wedstrijd.
@T16: Het lijkt wel of Block veel langere/aggressievere drifts maakt. Meer rook, langere slides terwijl die Foust redelijk snelle turns maakt en minder rookt.
Hier zie je de hele race
bij de start is block slechter weg
daarom is die een tikkeltje later bij de finish
Is niet zo moeilijk, Ken Block doet het beter….;)
eventjes downloade op mij galaxy:D
Wat je hier ziet zie je ook bij rally. Ken Block kan wel heel goed zijn drifts doen. En zijn Gymkana filmpjes zien er daarom ook wel heel goed uit. Maar op snelheid legt hij het af. Hij doet gewoon langer over de bocht dan Tanner Faust. Maar commercieel heeft Block het super voor elkaar.
Tuurlijk dat Ken Block zijn Gymkhana filmpjes in verschillende takes doet..
Kan je mooi zien aan de rubbersporen op de baan.. Je moet er maar eens op letten….. Neemt natuurlijk niet weg dat ie goed kan rijden
Ik heb diene 350Z live aan het werk gezien in de TAC Rally van Tielt, en die uitlaatgassen ruiken naar frietvet
@Aston Martin: Even opscheppen: ik heb hem op Zandvoort van binnen gezien vanuit de bijrijdersstoel. Rijdend. Ik kan je vertellen dat je een hoop ervaart in zo’n auto, vooral in je nekspieren. Brandend rubber heb ik wel geroken maar frituurvet niet. Jij denkt waarschijnlijk aan bio diesel maar daar heeft dit niets mee re maken.
…wat heerlijk he frituurvet!
En wat kan Kevin sturen!
2 heerlijke filmpjes, dank u
Hieruit kun je toch niet trekken wie de beste is, dit is meer een soort halve race dan driften…
Staat er nou bij het filmpje Ford Festia?
Foutje:
De Nissan van Kevin Abbring rijdt niet op benzine, maar op Bio-Methanol
Hij rijdt toch echt rond op bio-Ethanol, en niet methanol.
Het is een compleet andere molecule, en dus een compleet andere brandstof.
@pieter: hi Pieter. We hebben even gezocht, maar het gaat om Bio-methanol, zie ook Kevin’s eigen website:
http://www.kevinabbring.com/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=58&cntnt01returnid=57
Deze Nissan rijdt inderdaad op Bio-Methanol (M85), geproduceerd door BioMCN in Delfzijl. De volledige Nissan 350Z Challenge rijdt sinds begin dit jaar op Bio-Methanol. Het resultaat: méér vermogen, minder CO2 uitstoot (ruim 60% reductie).
Bas Koeten Racing / GUTTS / BioMCN hebben deelname van deze ‘groene’ Nissan aan Gymkhana Grid in Los Angeles mogelijk gemaakt. Het betreft hier het ‘launch event’ van de Gymkhana Grid Series, onder aanvoering van Ken Block.
De Nissan is een zogenaamde FlexFuel auto. Dit betekent dat hij kan rijden op Bio-Methanol, Bio-Ethanol en benzine. Enkele andere auto’s uit de renstal van Bas Koeten Racing rijden op Bio-Ethanol (E85).
@BasKoetenRacing
Vandaar mijn vergissing
Foutje!
Wij rijden al 5 jaar in het Belgisch kampioenschap 2cv op bio-ethanol (als enigste tussen de benzinards), en zijn dit jaar eerste geeindigd.
Met Methanol hebben we nog niet getest
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
The Ultimate Playground?
Op zijn eigen Gymkhana-evenement. Say my name bitch!
terug naar zijn roots...
This exclusive high definition viral film features the very best shots of K...
Lekker Gymkhana spelen met je spelcompjoetert!
Bedenk nog eens wat nieuws... Gymkhana met een op afstand bestuurbare hotwh...
In zijn Ford Fiësta rallywagen. Hij is zo lekker gewoon gebleven.
Ken Block en co-driver Alex Gelsomino zijn aan het testen voor 2010 100-Acr...
Het is net speelgoed...
Kennie from the Blockbuster doet het nog een keer, maar dan anders.
Ford Fiesta 1.25i 16v Trend Registratievoordeel!!.
Koop nu voor slechts 12.855,00
Ford Fiesta 1.25 44KW COOL & SOUND 5D.
Koop nu voor slechts 12.850,00
We zagen de auto, de aankondiging. Epic Mealtime had er iets over te zeggen. Met een nieuwe spekt...
Yeah baby! Autoblogs favoriete rally-stunter Ken Block is terug met een verse Gymkhana-video! ...
Ken Block heeft sinds kort een snelle Fiesta en die moest even uitgelaten worden. Zijn eerste rit...
Als je Ken Block in een auto met heel veel pk's op de achterwielen zet, dan is de kans dat deze o...
Gymkhana-fans: noteer 16 augustus in je agenda. Op die datum komt Ken Block met de vierde Gymkhan...
Speciaal voor de promotie van DiRT3 heeft Ken Block onlangs weer eens een Gymkhana filmpje gemaak...
Amerikaan achter het stuur, bloed aan de muur? In ieder geval lag de nieuwe Fiesta van Ken Block ...
Het leuke van het filmen van Kennie from the Block in zijn WRC gebakje van Ford is dat je meerder...
De nieuwe Fiesta RS WRC in de stijl van Ken Block, en hij vond het nodig om de auto -samen met...
Gymkhana rond de kerstboom in schaal 1 op 16. Leuk voor je kind. Of in ieder geval kun je je kind...
Daar was 'ie weer, onze rallyboy Kenny from the Block. Used to have a little now he has a lot. Ma...
Aanschouw: de nieuwe WRC Ford Fiesta Rally America van Ken Block. Lekker! Er is verder nog wei...
Afgelopen weekend was het weer tijd voor de X Games. De vijftiende editie van een van de gaafste sp...
Natuurlijk herinnert een echte autoliefhebber zich Climb Dance, de adembenemende film uit 1989 wa...
De favoriete hoonigan van menig petrolhoofd interwebber vliegt over de kop met rockster Tommy Lee...
G'day mate! Holy crap, dat is nog eens een klapper. Zo'n Bugatti Veyron-duikboot is aardig, e...
Stiekem weten we allemaal wel dat hetgeen Ken Block doet met zijn opgevoerde Ford Fiesta (en voor...
Hooning: a derogatory term used in Australia and New Zealand, to refer to a young person who enga...
Dit zijn de officiële platen van de Ford Fiesta RS WRC zoals die deel gaat nemen aan het Wor...
Gisteravond trapte op het Amerikaanse History Channel de langverwachte eerste aflevering van Top Ge...
Weer? Ja, weer. Strakke rallyvideo's met episch driftwerk in elkaar draaien is geen problee...
Nou ja, soort van. Ze zetten drie dikke Lamborghini's tegenover elkaar en maakten daar een fijne ...
Is Ken Block weer gecrasht? Dag twee van de Rally van Turkije: Ken Block en Alex Gelsomino be...
Hij is al weer even Subaru-af en met de Ford ging het tot nu toe niet altijd soepel. Bij de tests...
Heel leuk natuurlijk al die Gymkhana trucjes, maar echt rallyrijden doe je natuurlijk pas in het ...