
Tuner Abt is met een kistje pepers onder de motorkap van de Volkswagen Touareg gekropen (lees: met de pc de motormanagement software aangepast). Omdat het oog ook wat wil, zijn er tevens wat cosmetische aanpassingen doorgevoerd.
Het 3,0 liter TDI blok levert standaard 240 pk en 550 Nm koppel, maar kan met de Abt Power Kit opgewaardeerd worden naar 282 pk en 580 Nm koppel. De Power S Kit gaat nog niets verder tot 310 pk en 610 Nm koppel. Beschik je over een Touareg met 4,2 liter V8 diesel, dan is er een upgrade beschikbaar van 340 naar 385 pk. Daarmee stijgt het koppel van 800 naar 870 Nm.
Kijken we naar de cosmetische aanpassingen, dan zien we gewijzigde grille, een dakspoiler, gewijzigde achterbumper met 4 uitlaten en het geheel wordt geserveerd op 22 inch lichtmetaal.
Gallery: Touareg |
|||
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.4tsi easyline bluemotion tech. 90kW | € 27.790,- | 122 pk | 10.9 sec | » |
| 3.0tsi hybrid highline 4-motion tt aut | € 99.690,- | 333 pk | 6.5 sec | » |
Iedereen kan zeggen wat tie wil, maar het is een mooie bak. Een goed alternatief voor de mensen die een X5 of een ML te duur vinden. De Cayenne noem ik niet op die is duurder dan de Touareg maar ook lelijk.
Abt was het toch die de nieuwe Audi A8 veel mooier had gemaakt?. Respect voor Abt die een auto zo kan doen veranderen.
@AGERA: Iedereen kan zeggen wat tie wil, maar het is een lelijke bak
Velgen zijn iets te maar kunnen er ook wel mee door (^)
Uber cool vette velgen, mochten nog wel iets groter en de Halfords heeft vast nog mooiere uitlaatsierstukjes. Sjappies deze is voor jullie.
Velgen mochten wel een maatje kleiner inderdaad. Voor de rest ziet het er super uit!
Lijkt wel erg veel op een q5 zo van opzij
http://www.automobilesreview.com/gallery/abt-q5/abt-q5-03.jpg
@jasje: Zo kun je blijven vergelijken.
ik zeg niet dat het weinig is, maar ik vind de winst op koppelgebied wat tegenvallen en de winst op vermogensgebied juist weer opvallend groot uitvallen voor een diesel. daar zou je juist verwachten dat hij op koppelgebied heel makkelijk heel veel te vinden valt. maar de cijfertjes zijn zeker niet slecht, als je bedenkt dat ze daar voorheen een 4.9liter V10 TDI voor nodig hadden om 313pk/750Nm te halen! en het verbruik zal bij deze moderne versies ook beduidend voordeliger uitvallen.
ik vind hem met deze aankleding er wel erg stijlvol uitzien. mooie auto. (maar dat is hij eigenlijk ook al in standaard uitvoering!, hij oogt compacter/kleiner dan hij daadwerkelijk is!)
@rider: ABT is altijd erg conservatief met het koppel i.v.m. de overname van de fabrieksgarantie. Andere tunerts leveren meestal zo’n +20% koppel …
Netjes! Leuke vermogensupgrade ook. Spoort dat nou nog een beetje, 22 inch?
Vakt goed mee.. maar die velgen zou ik wel niet nemen
Bij ons heet zoiets een vuilcontainer.
Zo lelijk wie bedenkt dat?
Ik vind 4 pijpen ietwat enthousiast voor 282PK en 2500kg. Voor de rest een leuke upgrade.
@Maarten: een skoda superb 3.6 V6 heeft fabriek uit 4 uitlaatpijpen en heeft minder PKs
Kijk, subtiele tuning zoals het hoort. Ik hoop dat ze bij Abt deze lijn voortzetten, want af en toe brengen ze ook van die misbaksels uit.
Kijk een kwestie van smaak sommige mensen hebben helemaal geen smaak,subtiele tuning bestaat niet wie dat ook bedenkt..
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Bling!
DUB DELUSION FLOATERS BABY!
Wat een dikke wagen stond bij mij op de camping =D
met kahn velgen,en abt uitlaten
Karige wieltjes
Amsterdam! Volkswagen ABT Touareg
Amsterdam! Volkswagen ABT Touareg
Mijn kleine overzicht @ Moscow Unlim 500+
Super dikke Scirocco in Noord-Brabant!!
Excuses voor de kwaliteit van de foto's, het betreft echt een v6 :) Gesp...
Volkswagen Touareg 3.0 V6 Tdi Tiptronic8 Bluemotion Technology Highline.
Koop nu voor slechts 67.950,00
Volkswagen Touareg 3.0 TDI Aut Navi Leder incl BPM/BTW.
Koop nu voor slechts 66.950,00
Call me if you need any wheels! Zo doen ze dat dus in Canada. Gewoon je VW Touareg een ABT-tr...
Abt komt met wat tuning- en stylingpakketjes voor de gefacelifte VW Touareg. De V6 en V10 dieselm...
Ook Genève was weer een Up-festijn van heb ik jou daar. Niet alleen nam VW zelf 4 (concept...
Met VAG-motoren weten ze bij ABT sowieso wel raad. Nu kan je er ook terecht voor het visueel ople...
Een Volkswagen Touareg W12 heeft standaard 450 pk en 600 Nm koppel. Een Volkswagen Golf R -om m...
Een nieuwe VW Tiguan betekent voor ABT dat ze weer een vierwieler hebben om hun pijlen op te ri...
Nee, VAG-tunert ABT is nog niet helemaal klaar met de Beetle. Grondige Duitsers zijn grondig, d...
Met de komst van de Touareg II is er een hoop leuks uit het motorengamma verdwenen: de V8 en de W...
Voor als je graag wat milieubewuster SUV rijdt. Vorig jaar gaf JE Design de stinkende, nagele...
Tuner JE Design heeft zich ontfermd over de verniewde Volkswagen Touareg. De voorkeursbehandeling...
Wanneer je een flinke SUV wilt rijden zonder al te veel op te vallen: pak een Touareg. Wanneer je...
Het Zwitserse FAB Design staat vooral bekend vanwege de dramatische uitspattingen op basis van Me...
Het Duitse ABT zal op de autoshow van Genève een flink aantal nieuwe creaties tonen. D...
Dakar 2010 zit er inmiddels op en bij de auto's bezet Volkswagen alle podiumplaatsen. De Touare...
Winnaars tanken diesel. Bij deze auto zou ik meteen het roetfilter eruit slopen, want roeten ...
De standaard Polo was iets te makkelijk te pakken, dus voelde de Duitse VW-tuner Abt zich geroe...