
De Spirit of Ecstacy, Flying Lady, Silver Lady, Ellie in her Nightie of hoe je het icoon van Rolls Royce ook wil noemen is jarig. Op 6 februari is het precies 100 jaar geleden dat ontwerper Charles Sykes het icoon registreerde, voor RR reden genoeg om daar een feestje van te maken.
Dat feestje wordt gehouden in de vorm van een Roller-optocht. Zes februari zullen er in het centrum van Londen honderd klassieke en nieuwerwetse Rolls Royce-modellen door de straten paraderen om de mascotte te eren. Om deze gebeurtenis nog iets verder uit te melken wordt elke RR die dit jaar word geproduceerd (Ghost & Phantom) voorzien van een Flying Lady met de inscriptie ‘Spirit of Ecstasy Centenary – 2011′. Achter het ontstaan van misschien wel de meest bekende mascotte uit de autowereld zit een boeiend verhaal. Dat stukje geschiedenisles is hier te lezen.
Maar wat krijg je als de nouveau riche-zonder-smaak zich uitleven op een Rolls Royce, en dan met name op die aardige dame voorop de radiateur? Welnu, tuner Dartz heeft onlangs DEZE creatie op de wereld gezet, weer eens wat anders. Echte posers laten hun Spirit of Ecstasy natuurlijk gewoon volhangen met glimmertjes.

-edit: nutteloze bijdrage-
@Kees: van waar deze opmerking?
lol @ spirit of sexicity
Spotters trekken op 6 ferbuari massaal naar London om de grootste Rolls Combo ooit vast te leggen:)
Als Roll Royce het echt goed aanpakt kan je beter google-earth gebruiken om de combo vast te leggen. Er zijn veel Rolls’s gebouwd en er rijden er nog bijna evenveel rond.
Spirit of XTC?
@4wd: dacht ik ook aan
Coolste logo ooit, punt uit!
nooit het verhaal erachter geweten, leuk
off-topic: wanneer komt er nou eens een Autoblog evenement ofzo dat zou echt eindbaas zijn
Dat mokkel staat dus al een eeuw voorover gebogen op elke Rolls.
You go girl!
Gefeliciteerd!
das grappig op 6 februari word ik 17 jaar!
we schelen 83 jaar!
Bwa, ik vind het eigenlijk echt geen mooi beeldje. Liever dat van Jaguar, of de oude Peugeot leeuwen. Straalt veel meer dynamiek uit.
Ze heeft zelfs nog een tijdje op haar knieën gezeten ook. Hoe PIMP wil je het hebben…

ik vind ‘t wel dat ‘t bij rolls hoort, dus ik zou zeggen: doen voor ook de komende 100 jaar.
Geweldig stukje stijlicoon! Zowel staand als op haar knieën;) Hopelijk zien we meer van dit soort dingen terug op auto’s de komende jaren!
een internationale feestdag!
( bij mij thuis in iedergeval wel haha )
maarja,,……
hij straald ook gewoon iets speciaals uit, en het staat voor HET geweldige merk Rolls Royce!!!!!!
( ouders van een goede vriend van me heeft n phantom,
wat een pracht apparaat, kunst op wielen )
Een Rolls is geen Rolls zonder deze dame… Punt!
Gefeliciteerd Rolls!
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Honderd Rolls-Royce auto's gingen de straten van Londen op 6 februari ...
Klassiek spul is toch mooi om te fotograferen, jammer van die beroerde park...
Ahhh, mon amour!
Met een gouden beeldje.
Op een mooie zonnige dag staan deze twee geweldige auto's te stralen op het...
Heel aparte creatie dit, weet iemand wat meer hierover? Check ook de Iphone...
mooie auto hij zal al wel gespot zijn maartoch een mooie auto
WTF? Een getunede Rolls Royce van Euromillions !!! Die vlammen op de zijka...
Een wat smakeloos getunede Rolls Royce als reclame voor Euro Millions
Ik ging choloca kopen bij harrods (aangezien ze daar echt superlekkere choc...
Honderd Rollsjes die door de straten van Londen paraderen. Ja, er was wat te vieren. De Spirit of...
Terwijl Beatrix en de rest van de Koninklijke familie vandaag lekker aan het koekhappen zijn in V...
Zie ik daar nou echt vier Ferrari 250 GTO's voorbij komen? Holy supercar collection Batman! Of...
Na een dag op zulke hakken lopen zak je graag even weg in het zachte leer van deze klassieker. ...
Dat Chinezen ware meesters zijn in het namaken van alles wat er is op de wereld wisten we al, maa...
Eerder vandaag schreven we over de oprolactie van Megaupload in Nieuw-Zeeland, maar helaas ontbra...
Een nieuw seizoen van Top Gear laat nog even op zich wachten, maar dat wil niet zeggen dat we ...
Rolls-Royce had naast de Ghost EWB nog een aardig nieuwtje meegenomen naar Frankfurt: de Rolls-Ro...
In Londen lijk je alles te kunnen spotten. De meest bizarre en zeldzame creaties rijden er dageli...
Deze keer geen WTF-Rolls-Royce zoals deze pickup cabrio of dit zwart/gele geval. We hebben hie...
Stel je een lijst voor van alle ècht heel bijzondere auto’s. Wat zou daar allemaal in te...
De auto die de oudste rijdende conceptcar ter wereld zou moeten zijn wordt verkocht. De two-ton...
Godsammekrake, vandaag kijken maar liefst twee miljard naar de huwelijksvoltrekking van Prins Wil...
Kan iemand mij uitleggen wat ik hier precies zie? Ik zie dat het (ooit) een Rolls-Royce Silver Sh...
De Spanjaard Manuel Ferreira heeft in de loop de jaren een enorme collectie heerlijke auto's bi...
Maak kennis met wijlen Allen Swift (1903 - 2005), de meest merktrouwe autorijder die er waarsch...
In 2011 bestaat de Spirit of Ecstasy, het ornament dat op elke motorkap van de wagens uit Goodwoo...
Het is misschien al méér dan tien jaar geleden dat ik voor het eerst iets las, zag ...
Vroegah, toen klompen nog veters hadden en seks nog vies was, toen kwam je nog eens uitzonderlijk...
Woedende studenten hebben vanavond in Londen de Rolls-Royce van prins Charles aangevallen met ver...
Kennen we 'tuner' Dartz nog? Ze zorgden al eens voor een opstootje met een interieur van walvispe...
Het is inmiddels bijna vier maanden geleden dat ik op "zakenreis" in Londen was. Op een...
Gisteren zagen jullie enkele minder bekende klassiekers. Of... Gewoon oude auto's. Is een oude au...
Ergens in Connecticut wordt sinds 2004 een jaarlijks terugkerend autofeestje genaamd Fairfield ...