Weet u nog dat we schreven over de Aston Martin DB2/4 van wijlen Koning Boudewijn? Toen werd de prijs van deze klassieker ergens tussen de 200.000 en 240.000 euro geschat. Dat was iets te laag gegrepen. De auto is namelijk geveild voor een bedrag van €333.500.
De volledig gerestaureerde Aston Martin uit 1955 werd dit weekend in Parijs door veilinghuis Bonhams aan de hoogste bieder verpatst. Wie de auto nu in zijn of haar bezit heeft is onbekend, maar er was klaarblijkelijk aardig wat animo voor de Royal Aston. De DB2/4 heeft een 2.9L zescilinder aan boord met 142 pk en moet in staat zijn een top van 190 km/u te halen. Sprinten naar de honderd kan met deze bak in 11 seconden.
De Aston Martin die ooit in handen van het Belgische koningshuis was is overigens niet de duurste auto op de meest recente veiling van Bonhams. Deze Bugatti Type 51 ging voor €943.000 over de veilingtoonbank. Serieus geld, maar dat betalen de rijken der aarde nou eenmaal graag voor de juweeltjes onder de autoklassiekers. (via: standaard.be)
Hieronder Koning Boudewijn met zijn broer (Albert) bij de Aston Martin.

Met dank aan iedereen voor de tips!
Gisteren een reportage gezien over deze wagen… Daar spraken ze van €290.000. Vanwaar halen jullie dit bedrag?
@xilver: Staat in de text:
http://standaard.be/artikel/detail.aspx?artikelid=DMF20110205_057
@xilver: @xilver: van Standaard.be: “333.500 euro, veilingkosten inbegrepen.” Waarschijnlijk zijn die €43.500 verschil gewoon de veilingkosten.
@pieter: Ah die veilingkosten kunnen inderdaad dat bedrag wel stevig aandikken.
@xilver: Op de site van Bonhams stond een bedrag van 200 000 – 240 000 onder de auto voordat tie werd geveild.
Men ging er dus vanuit dat de auto rond dat bedrag zou worden verkocht.
Maar het was dus hoger….
@purplehaze:
Dat is het punt van een veiling toch?
Mensen proberen de auto te krijgen door hoger te bieden dan anderen
Bij The Gallery in Brummen staat precies zo’n model te koop, stond dit weekend buiten in de regen…
@gschoots: hij is van een “speciaal” iemand geweest, dus het is geld waard..
Belgische koningshuid, jeweetzelf.

@august: Hèhèhè
Ik lag even dubbel.
@ricardo: welcome. Haal ‘m nu gerust weg;)
@gregorius: neen, je had er bij moeten zijn.
@august: Kan iemand m even uitleggen?
@gregorius: Even nadenken joh. In het artikel staat een woord wat op koningshuid lijkt. Misschien stond daar eerst ook wel koningshuis, per ongeluk. En wilde august dat op een ludieke manier duidelijk maken.
@Citrofiel: “Misschien stond daar eerst ook wel koningshuis..”
Nee.. dat staat er nu..
@Freewarefreak: Potdomme, maak ik zelf een typefout!
Ik zit trouwens even te kijken naar die Type 51, wat mij daaraan opvalt zijn de velgen. Dat lijkt wel een setje modern lichtmetaal… ik dacht dat men in die tijd uitsluitend spaakwielen reed.
Baudoin had smaak.
Is toch wel een mooie wagen hoor… Onze oude vorst had wel degelijk smaak
Nooit verwacht dat ik dit zou zeggen over een klassieke Aston Martin, maar wat een lelijk hok zeg! Alsof ze het dak van een kever hebben gemonteerd.
@Jochempie: Dat achterste stuk doet daar wel aan denken ja, maar dat betekent toch niet dat je deze beauty mag afkraken!
Dit is toch vele malen mooier als een DB9?
@koen92winterswijk: najah dat is per persoon verschillend, ik vind oude auto’s ook veel gaver, het is ook gewoon dik als je met een oude auto zo’n nieuw ding het strond voor de ogen jaagt! ik heb daarom wat met de audi coupe quattro, maar 9 van de 10 vinden al dat nieuwe spul met veel pk’s, dsg bakken, traction control, en alle safety zooi maar mooi!
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Super! Vanmiddag nog even naar Laren geweest, helaas alleen dit gezien..
Een Aston is eigenlijk een chique herenauto voor de gent die een Bentley te...
Zeer zeldzaam, topspot van de dag! Gespot op zaterdag 21 november.
Stond naast de Triumph TR3.
Klassieke Aston Martin DB2
eigenaar heel erg bedankt voor uw tijd!!
@ mecc
Enzo en F40 op 1 foto. Veyron vs Enzo (niet op foto) Veyron won -.-" Volvo ...
mooie auto's in St. Tropez kwaliteit van audi s8 en aston martin zijn ni...
aantal spots düsseldorf
Buitenkansje voor de liefhebbers van koningshuizen en klassiekers. Bij veilinghuis Bonhams gaa...
Een DB2/4 met gesloten carrosserie is al tamelijk bijzonder, het wordt helemaal uniek wanneer h...
Wie wat bewaart, die heeft wat. Dat geldt ook zeker voor de voormalige eigenaar van deze Aston Ma...
Woensdagavond... Tijd voor een rustgevende spottrip in Amsterdam Oud-Zuid. Al kijkend naar een en...
Een fotoshoot met klassieke Astons leverde de volgende wallpapers op. Vanmiddag het volledige ver...
Wanneer je DBS hoort, moet je wellicht direct aan de moderne Aston Martin denken. Deze schitteren...
Gelukkig werd het kei-harde gejank en gekreun van de motor overstemd door luidkeels gejuich van h...
Van het complete pakket rijdt er maar 1 rond, van het motorblok zijn er ooit 3 gebouwd door Aston...
Helaas was het erg lastig om vanuit alle hoeken foto’s van voorbijrijdende auto’s te maken, zoals...
Tijd voor weer een nieuwe Autojunk foto van de maand, met dit keer als gastjurylid de eerdere win...
Ben je een enorme fan van The Beatles? Of heb je misschien een zwak voor de Aston Martin DB5? Of ...
In Londen lijk je alles te kunnen spotten. De meest bizarre en zeldzame creaties rijden er dageli...
Hoe ziet 2,5 miljoen euro op 60 vierkante meter er uit? De getallen zijn een grove schatting, ...
In Nederland zul je nooit zo’n goede vangst uit een dag spotten halen als in Londen, maar toch zi...
Stel je een lijst voor van alle ècht heel bijzondere auto’s. Wat zou daar allemaal in te...
Gelukkig, we hebben op de valreep nog een vierwieler gevonden die de moeite waard is. Na he...
Dit beestje staat al 31 jaar lang weg te kwijnen in een Engels schuurtje. Het Italiaanse Carroz...
Het is alweer meer dan vijftig jaar geleden dat de Italiaanse koetsenbouwer Zagato liet zien w...
Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Vandaag hebben we een tweetal auto's in de aanbieding die grofweg he...
Het is tijd voor een nieuwe wallpaper. Ditmaal combineren we the best of both worlds, een Aston M...
De tijd dat je bij een bank zuurverdiende centen kon parkeren om er een dikke rente overheen t...
Vandaag neemt Autoblog je mee naar het einde van de jaren '70, naar 1979 welteverstaan. Terwijl i...