
Marge-merk Mazda moet in de Verenigde Staten 52.000 auto’s terugroepen om een speciale veer te monteren in de brandstoftank. Waarom vraagt u? Wel, die veer moet ervoor zorgen dat er geen spinnen naar binnen gaan…
Het gaat om de Mazda6 (bouwjaar 2009 en 2010), blijkbaar zijn die auto’s een gewild object voor spinnen. Het web van de spinnen veroorzaakt een verstopping van de ontluchtingsslang, waardoor grote drukverschillen in de tank kunnen ontstaan. Het gevolg is een lekkage in de brandstoftank, er zijn reeds 20 meldingen van dit probleem bekend. De problemen ontstaan overigens alleen bij viercilinders, niet bij de V6 versies (en terecht).
Ah, lekkerrrrrr…..
Oh, spinnen die beesten. Ik dacht bij het lezen van deze titel dat het ging om slippen en rondjes draaien, en dat die foto droge autoblog humor was.
maar anyway, hoe komt een spin in een brandstoftank? de dop zit er toch meestal op en de dampen in zo’n tank lijken me niet al te gezond voor zo’n beest. Dus hoe de webben nou het systeem kunnen verstoppen? I don’t know.
@Frasker: Ik ga er vanuit dat ze andersom gaan. Via de uitlaatpijp naar binnen?
@Frasker: Waarschijnlijk een aparte ontluchting voor de tank. Meestal zit dat in de dop verwerkt, maar op mijn kitcar is dat ook een aparte slang. Een kennis van mij had er een veiligheidsklep op gezet (voor als de auto omrolt). Helaas voor hem ging die door vuil dicht zitten. Resultaat was geen lekke tank maar een kapotte benzinepomp. Bij Mazda wordt blijkbaar de tank vervormd door het vacuum zuigen en krijgt dan scheurtjes.
Wtf!!? Wat moeten die beesies daar?
@Kvgorp: warmte, I guess…
@Kvgorp: Lekker nom nom doen op je brandstof. Ik durf te wedden dat ze nog nooit zulk duur voedsel hebben gehad.
Gaan die beesten niet dood door al die benzinedampen??
@Roelio: Blijkbaar niet. ‘t Moet zijn dat ze er in extase van geraken.
Hier is maar één oplossing: SPIDERPIG!
@As_long_as_it_is_fast: doir de uitlaat….. en dan door het motorblok de brandstof tank in zeker :p, ze gaan via het luchtdrukslangetje
@vaal430-scuderia: Ohja, ze zitten in de brandstoftank. Had ik even over het hoofd gezien. Terechte correctie!
*ontluchtslangetje
Als een merk terugroepacties organiseert om zulke kleinigheden, dan kan je er maar een iets over zeggen; Mazda is kwalitatief top.
wel marketingkundig een FLOP, want nu denken de mensen EEK SPINNEN IN MAZDA’S!… Laten we de Ford of de Toyota maar nemen! Die vieze beesten zijn me veel te vies! Terwijl daar dus helemaal niks van aan is. Toyota heeft gewoon teveel andere problemen om daaraan te denken.
Mazda is gewoon ***merk…Als grote autofabrikant moet je wel heel laag zinken om de schuld te geven aan spinnen.
Waarom hebben ander fabrikanten dit probleem niet, wijkt Mazda zoveel af? En waarom alleen de 4-potters?
Had je maar een V6 moeten bestellen! God straft meteen.
@Cantago: hahahaa, lol
Ik wed dat je hier geen last van hebt met een vierpitter diesel?
@euro95: hoezo? kun je ff toelicht? ben benieuwd
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Hee, is dat niet het Russische nichtje van die dikke uit de Plus-reclame?
Stond er ook tijdens die bridge-dag...zie je niet veel, dus vond het wel ee...
Grijze mazda6 mps
mazda 2.5 gtm deze auto had ik dit weekend bij hem! best wel mooi toch. ...
Toch lastig die vierwiel aandrijving
K heb de nieuwe 6 getuned in fotoshop, dat valt niet mee...
mazda 6 mps
een mazda 6 Mps 260 pk zie je heel weinig! Mini Cooper Works GP en een Bm...
Mazda 6 in de Showroom
Omdat iedereen zo gek is op de Mazda 6 ;-) hier de sedanversie. Deze heeft ...
Spinnen, gemiddeld kruipen er jaarlijks 821 je mond in tijdens het slapen, ofzo. Onlangs bleek...
Dat Mazda met een nieuwe 6 bezig is mag geen geheim zijn maar nu weten we meer. De nieuwe Mazd...
Eind vorig jaar debuteerde de Mazda Takeri Concept op de Tokio Motorshow als voorbode van de ni...
Gaat Mazda dan eindelijk (weer?) een leuk merk worden? Nadat we eerder al hoorden dat de wankelmo...
Je zou toch denken dat vooruit inparkeren niet het meest moeilijke is wat er bestaat... Een Ch...
Een tijdje geleden verwende Mazda ons met een nieuw concept: de Shinari. Dit was de opvolger van he...
Deze week in de Kies Maar de battle tussen de ondergewaardeerde zakensedans. Al je buurmannen heb...
De wereldpremière van de nieuwe Mazda 6 zal plaatsvinden op de autoshow van Genève....
Niet alleen komt Mazda met een nieuwe 5 naar Geneve, ook brengen ze de gefacelifte Mazda6 mee. Daa...
Groen is goed. Oh wacht, dat hadden wel al eens gemeld vandaag. Ook Mazda wil zich van zijn beste ...
In augustus, bijna een jaar nadat de auto in Frankfurt werd onthuld, gaat de Mazda6 eindelijk naa...
Twee weken geleden schreven we dat er twijfel bestaat of er een Mazda 6 MPS versie zal komen, omd...
Het topmodel van de nieuwe Mazda6 heeft 170 pk en directe concurrenten doen het met 300 pk. Tel dez...
De geheel vernieuwde Mazda6 Sedan staat vanaf begin volgend jaar in Nederland in de showroom. De ...
We hadden het al eerder over de nieuwe Mazda6, maar toen waren nog niet alle gegevens bekend. Daaro...
Na de teaser van de Mazda 6 kunnen we nu alvast alle afbeeldingen en specs bekendmaken, waarna de...
Vandaag is bekend geworden dat de nieuwe Mazda6 zal debuteren op de 2007 Frankfurt autoshow (septem...
Het ziet er naar uit dat alle 2004, 2005 en een behoorlijk aantal van de 2006 modellen van de Maz...
Het is Hyundai er schijnbaar veel aan gelegen om iedereen op het hart te drukken dat hun bouw-...
Vroeg of laat krijgt elk automerk wel eens met een terugroepactie te maken. BMW de laatste tijd a...
Dit is waarschijnlijk het meest bizarre filmpje dat je vandaag zult zien. Ierse reizigers, ...
Wij hebben bepaalde verwachtingspatronen van het Saoedische verkeer: zo verwachten wij er een ond...