
Je zou tussen alle nieuwe concepts en die hele vloot hete Golfjes haast vergeten dat VW ook nog een ander wereldprimeurtje had in Genève. Het publiek werd namelijk voor het eerst op de strakgetrokken Tiguan getrakteerd.
De wijzigingen zijn niet wereldschokkend, maar daar het dan ook een facelift voor. Een maandje geleden zagen we al de eerste studiobeelden, maar live-foto’s geven toch altijd een wat ander beeld.
De kleine SUV doet het sinds zijn introductie bijzonder goed bij het koperspubliek in het segment, en VW houdt dat graag zo. Om ‘on top of the game’ te blijven wordt het praktisch ingestelde koop-/leasevee verwend met motoren die tot 0,7 liter/ 100 km minder verbruiken, en dat horen we natuurlijk graag in deze tijden van hoge brandstofprijzen.
De Tiguan komt in zeven verschillende motorvarianten op de markt, allemaal met drukvulling. De vier TSI’tjes leveren tussen de 122 en 210 pk, en de dieselaars kunnen kiezen uit vermogens tussen de 110 en 170 pk. De bekende DSG-bak vindt zijn weg vanzelfsprekend ook naar de Tiguan, en alle BlueMotion-modellen krijgen Start-Stop-technologie. Voor de sportieve vader die zijn kinderen eens wil verrassen met een partij offroad-ragwerk biedt VW de kleine SUV ook met 4MOTION aan.
Samenvattend kom ik op hetzelfde uit als bij vele andere VW-modellen: de productmanagers zijn er naar het schijnt wederom in geslaagd om een ‘nieuw’ model over een flinke doelgroep uit te smeren, en het ziet er naar uit dat de facelift ook een succes gaat worden. Hoewel het design een beetje klinisch is, blijft het voor veel mensen een zeer rationele keuze. En daar gaat het om als je een volumemerk bent.
Gallery: Volkswagen Tiguan Facelift |
|||
Gallery: Tiguan facelift 2011 |
|||
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.4tsi easyline bluemotion tech. 90kW | € 28.290,- | 122 pk | 10.9 sec | » |
| 2.0tsi sport&style 4-motion 155kW dsg aut | € 50.190,- | 211 pk | 7.3 sec | » |
veeeeeeeel beter dan de niet FL tiguan
Ziet er deftig uit, alleen de neus is te hoog opgetrokken of hij is niet laag genoeg. Hoe je het bekijkt.
@vale46: Zo kan hij een grotere hellingshoek nemen. Anders loopt de bumper aan de grond als je een steile heuvel op gaat, logisch toch.
@Tommy2: Het doelpubliek van de Tiguan heeft niet echt de intentie om bergen te gaan beklimmen met de auto denk ik?
Zoals in de comment hier onder: het is een soort optionele bumper, ze is ook een normale.
@vale46: Dat is de off-road bumper, een (kostenloze?) optie. De “gewone” is veel “normaler” (zie witte versie), voor mensen die vooral mooi voor de dag willen komen en een Tiguan nodig hebben om stoepkanten op te geraken.
@Onehp: Ik had niet gezien dat er 2 versies waren.
Die “normalere” is al een pak mooier
Zie haast geen verschil. Maar ik vind het geen mooie auto. De neus is veel te klein, met dat schuine schot aan de onderkant. Waar is dat goed voor?
@Nico94: “Dat is de off-road bumper, een (kostenloze?) optie. De “gewone” is veel “normaler” (zie witte versie), voor mensen die vooral mooi voor de dag willen komen en een Tiguan nodig hebben om stoepkanten op te geraken.”
@Nico94: Koop een bril jo, schele!
Blijf het geen mooie wagen vinden,dan maar een Kia met design .
Te veel mascara naar mijn smaak. En wat is dat toch met die tientallen lelijke ventilatieroosters!? Kunnen ze die nu eens niet onopvallend wegwerken met designelementen ofzo?
wordt het straks helemaal een quiz op de snelweg: wel matruska poppetje rijdt daar nu weer uit de VW stal. Auwdi kan dat ook al zo goed!
@kcoupe24: Matroesjka’s. Briljant!!
Mooie Q5
Frisse wagen!
Eigenlijk wel terecht dat dit nieuws onderbelicht is.
@Jochempie: Eigenlijk wel jammer dat autoblog het toch genoeg nieuws vindt voor publicatie.
Misschien krijgen we straks ook een stukje voor als de motorsteun van de 1.4 gewijzigd wordt…
@ vale46. Dat is één v/d 3 pakketten die je op je Tiguan kan krijgen.
Bij deze fabrikant heet het ‘het koperspubliek in het segment’. Staat je hoofdkantoor in Korea of Frankrijk, dan heet diezelfde groep ‘bejaarden’, en is de ruime kofferbak ‘handig voor de rollator’.
Bij deze fabrikant ‘horen we natuurlijk graag’ dat er voor maximaal 0,7 l/100km getweaked is aan de motoren. Bij andere fabrikanten is dat ‘muesli’, ‘niet de moeite’, of ‘toch niet te halen in de praktijk’.
Ziet er sportiever uit, maar er scheelt toch iets aan deze wagen lijkt me…
kleine touareg dus in mijn ogen wel mooi.
@mout dus jij wil aangeven dat autoblog een voorkeur heeft voor volkswagen? hahaha.
Mooi fris uiterlijk, en dat voor een volkswagen.
Ik vind hem niet mooi, het model klopt niet. Off-road met een Tiguan…je zal wel heel ver komen…not!
In Duitsland weten ze wel raad met een Tiguan.
kleine typo:
“..De wijzigingen zijn niet wereldschokkend, maar daar ”IS ”het dan ook een facelift voor.”
En zo spannend vind ik die hele Tiguan dus.. typefouten vallen me eerder op dan de wijzigingen aan de auto! En AARRRGGGHH, waarom moeten overal Ledjes op en aan..?
wow prachtig! Wat doet vag dat toch goed…gaaaaaap.
@vincenzo: He, tekenwonder, je hoeft hem niet te kopen!
@RickB: Vincenzo heeft wel gelijk. VAG kan maar geen mooie aansprekende auto’s op de markt zetten. Het is saai, emotieloos en….gaaaaaaaaaaaaap.
@rufctr01: Je kan zeggen wat je wil, verkopen doen ze.
De voorkant is leuk, maar de achterkant spreekt me zo niet aan. Het geheel zal wel een mooi pakket zijn maar als ik de keuze heb zou ik toch voor iets anders gaan. Het is wel iets leuk in z’n geheel, dat wel.
@as long as its fast: dat zal ik ook niet ontkennen. Maar dat deed Opel ook met de Kadett/Astra. En daar wou je toen ook nog niet dood in gevonden worden. Veel mensen hebben een waanidee dat alles wat van VAG komt voor kwaliteit staat. En dat is niet zo, ook VAG auto’s rammelen, roesten of hebben technische problemen. En wat er voor bijv. voor een Audi A4, 2.0 Tdi, van 5-6 jaar oud, met 2 ton op de teller wordt gevraagd….ik denk dat het waanzin is. Een auto met 2 ton op de teller is in mijn ogen afgeschreven.
Is wel een verbetering. En het premium kombi instrument met kleuren display blijkt ook beschikbaar voor de Tiguan, de BMW X1 kan wel inpakken, die heeft zoiets niet
Owja, nu je het zegt. Die koplampen zijn wel iets gefacelift ja. Gelift letterlijk ja. Nou, nog 20 facelifts en dan hebben we misschien weer originele koplampen op een VW. Tot die tijd kom ik in ieder geval niet bij de dealer.
Die kleur is heel apart.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Mijn kleine overzicht @ Moscow Unlim 500+
De autoshow van Geneve is volop gaande en Wouter neemt ons weer mee langs d...
Het is keihard werken op de beursvloer in Geneve...
Nog meer slap gelul, maar ook gave karren en jummie babes.
Sommige trilogieën hebben gewoon behoefte aan een vervolg. Daarom, tegen de...
Stel je baas zegt je mag in een bedrijfswagen rijden dit zijn de SUV's 1. B...
Enkele foto's van de bedrijfsauto-RAI Er stond ook nog een VW Multivan van...
Met school hadden we is een dagje PON in Nijkerk. Stond ook de nieuwe Tigua...
Ach so, de Volkswagen als RETTmobil...
Kopje koffie, croissantje, en ontspan!
Volkswagen Tiguan 2.0 TDi 140pk 4motion Dsg7 Sport Style.
Koop nu voor slechts 39.950,00
VOLKSWAGEN TIGUAN 2.0 Tdi 4motion Automaat 140pk NAVI RNS510/LEER.
Koop nu voor slechts 39.930,00
VOLKSWAGEN TIGUAN 2.0 Tfsi 4motion Automaat.
Koop nu voor slechts 39.895,00
Volkswagen Tiguan - 1.4 Tsi Bluemotion Technology Sport & Style.
Koop nu voor slechts 39.880,00
Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 140 PK Sportenamp;Style Clima / Cruise / LED / Xenon.
Koop nu voor slechts 39.850,00
Gisteren wisten we al een plaatje door te smokkelen, maar vandaag heeft Volkswagen alle informati...
Klein, maar voor een elektrisch gebakje toch ook wel weer groot. Maak kennis met de GreenTech ...
In Genève kon de Golf Cabriolet uiteraard niet ontbreken. De pr medewerker m/v besloot o...
Volkswagen nam niet alleen concept-busjes en een B-segment-concept mee naar Genève. Op de ...
De kans dat Seat ooit nog met een SUV-achtige auto op de markt komt is met deze IBX Concept aa...
Kinderen, hartpatiënten, zwangere vrouwen en andere overgevoelige types raden we ten zeer...
Niet alleen heeft designhuis Giugiaro (sinds kort in handen van VW) zich mogen uitleven op de ...
Ziehier het resultaat als Giugiaro zich met het design van Volkswagen gaat bemoeien. Dit is &e...
Eindelijk! De Tiguan heeft ook een 13-in-een-dozijn neusje gekregen van Volkswagen... Via de w...
Dat Volkswagen in 2018 het grootste autoconcern ter wereld wil zijn weten we al een tijdje, maar ...
Porsche gaat toch een kleinere versie van de Cayenne bouwen. En dat terwijl die plannen eerder va...
Volkswagen heeft waarschijnlijk een record in handen dat een fabrikant niet graag wil hebben: snels...
Kleine SUV's zijn hot. Dat merkt Volkswagen ook, want de Tiguan is erg gewild en met onderhand ru...
Op de Tuningshow in Essen zal Volkswagen een R-Line pakket onthullen voor zijn nieuwe SUV, de Tig...
De lak van de Volkswagen Tiguan moet nog uitharden, maar tuner Abt is er al helemaal uit hoe het ...
De Volkswagen Tiguan is de kleine broer van de Touareg die het moet opnemen tegen modellen als o.a....
Het is nog geen vrijdagmiddag en toch begint Robbie alweer met lastige vragen. Ok, laat ik je hel...
De Volkswagen Touareg krijgt straks een klein broertje in de vorm van de Volkswagen Tiguan. Met een...
Wie dacht dat het tijdperk van de sports utility vehicle voorbij was heeft het mis. In de bove...
Man, man, man... Dus: je bent een pyromaan in de dop. Om wat voor reden dan ook (SUV-hat0r?) ...
Hij was al bijna een half jaar bekend, maar pas nu in Genève krijgt de C4 Aircross zijn we...
Ook Genève was weer een Up-festijn van heb ik jou daar. Niet alleen nam VW zelf 4 (concept...
Trek je flessen Chardonnay maar open botox babes! Jullie nieuwe speeltje is gearriveerd en is het...
De Volkswagen Cross Coupe Concept maakte eind vorig jaar in Tokio reeds zijn debuut, maar nu moge...
De Volkwagen Up! zoals wij 'm kennen heeft deuren en een dak, maar die heeft ItalDesign Giugiar...