
Deze maand barst er weer een hoop racegeweld los rond de wereld. Naast de eerste MotoGP- (dit weekend, Qatar) en Formule1-races (volgend weekend, Australiƫ) gaat in de VS dit weekend de American Le Mans Series (ALMS) van start. En geen raceserie is compleet zonder premium safety car natuurlijk, dus voorziet Porsche het circus van de opper-Panamera, de 500 pk sterke Turbo.
En zo zijn we aanbeland bij de derde Duitse fabrikant die de racerij van een safety car voorziet. Mercedes doet dit nog steeds bij de Formule1, en BMW ligt al jaren lang met de MotoGP in hetzelfde bedje.
Eigenlijk zou je van Porsche wat lichters en wendbaarders verwachten, de vierdeurs Panamera is wellicht niet de rapste rond een circuit. Aan de andere kant moeten de racewagens er toch achter blijven, dus zo veel maakt het niet uit. En BMW deed immers hetzelfde met de X6M in MotoGP. Naast de Panamera maakt de (nog grotere) Porsche Cayenne zijn rentree als ‘rapid response vehicle’.

De Panamera kan dit weekend als eerste in actie komen tijdens de 12 uur van Sebring, alwaar de Peugeot 908 overigens met een flinke marge (1,109 seconde) de eerste kwalificatietijd heeft neergezet. De eerste tik richting Audi (die nu nog met de oude R15 rijdt overigens) en Aston Martin (met Lola-Aston Martin B09/60) is dus uitgedeeld.
Voor een autofabrikant is een safety car mooie reclame, mits de bestuurder ervan geen grove fouten maakt. Laten we dus voor Porsche hopen dat de chauffeur wat beter oplet dan de faalhaas die de Chevrolet WTCC-safety car enkele jaren geleden bestuurde. (via american le mans)
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 3.0d tt aut | € 101.000,- | 250 pk | 6.8 sec | » |
| 4.8t s 4wd pdk aut | € 215.300,- | 551 pk | 3.8 sec | » |
Peugeot rijdt met de nieuwe 908, dus niet de 908 HYbrid4. Aston Martin doet niet mee met een officieel team aan deze race en gebruikt dus ook niet de AMR-ONE, wel is er Muscle Milk Aston Martin Racing die de oude Lola-Aston Martin B09/60 gebruikt.
Juist ja. Heb ‘t aangepast!
@Alfaxa: het fabrieksteam van Astonishing Martin is idd ook niet aanwezig.
Je zou toch nog eens verstomd kunnen staan hoe snel dat ding is, 0-100 4,0 sec, voor de 911 GT3 4,1 sec. Door de bocht is hij natuurlijk nooit zo snel, maar in deze auto vergissen de meesten zich wel :p
@bram89: Inderdaad.. Is een uiterst snelle wagen.. In Top Gear waren ze trouwens ook verbaasd over de performance.. Want ie was namelijk sneller dan de Aston Martin Rapide en de Maserati Quattroporte Gts.. (zie S15E03)
Weet iemand of er een livestream is voor alms op sebring dit weekend??
@JH: Op americanlemans.com is een livestream te vinden voor alle niet Amerikanen.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
superleague formula grand prix assen Foto's + video, binnen kort nog m...
.
Een platgeslagen en uitgerekte 911? Mooi of niet mooi, wel of niet goed? Wo...
Vandaag waren de eerste trainingen voor de 24 uur van de Nürburgring en dat...
Paar foto's van mij :)
Wacht voor het....VLAM!
Porsche Panamera 4.8 Turbo.
Koop nu voor slechts 144.900,00
Porsche Panamera Diesel 3.0 Tipronic S, MJ2012, Sportchrono PLUS, Luchtvering.
Koop nu voor slechts 139.950,00
Het is feest voor de Porsche Panamera deze week. Geloof het of niet: de luxe sedan kwam onder gro...
Ze hebben in Zuffenhausen toch betere auto's om om te bouwen tot circuitbrenner, maar toch koos N...
Place your bets! De vliegveldridders van GTBoard zijn onlangs weer eens bezig geweest op hun ...
Even tussendoor, gewoon nog een filmpje van de aankomende Porsche Panamera facelift. Wat er ander...
A.s. zaterdag begint op Hockenheim het nieuwe DTM-seizoen, met een deelnemersveld vol hele lage, ...
De Porsche 911 Carrera RS 2.7 werd al in het zonnetje gezet vanwege zijn 40e verjaardag. Vandaag ...
Veertig jaar geleden had Porsche haar eerste 'beste 911 ooit' klaar. De originele Carrera RS is v...