Dodge Challenger gaat in vlammen op. In de fabriek.

Gepost op 12-04-2011 om 10:28 door | 11 Reacties »

Uitgebrande Challenger
Brandende auto’s, we hebben er al pagina’s over vol geschreven. Alleen verschilt dit brandje op twee punten van de meeste andere posts: 1) normaalgesproken betreft het Italiaanse raspaardjes die op een bovengemiddelde belangstelling van Hephaestus mogen rekenen en 2) deze fik voltrok zich voordat de auto ook maar een kilometer had gereden. Juist ja, aan de productielijn.

Al met al kan je gerust zeggen dat de Dodge Challengers een off-week hadden: de kont van een SRT8 kreeg met dank aan een Ford F-150 (voor de duidelijkheid: da’s dus géén Ferrari F1-auto) een onvrijwillige facelift, en nu deze fik in de Canadese productiefaciliteit van Brampton, Ontario.

Oorzaak voor het brandje was volgens de officiële verklaring een warmtelamp die iets te dicht op de productielijn stond, maar wij weten natuurlijk wel beter: het Chrysler-personeel houdt immers wel van een drankje en een blowtje onder werktijd, en dan maak je wel eens een foutje.

Overigens heeft Fiat zojuist bekend gemaakt dat het zijn belang in Chrysler van 25 naar 30% heeft vergroot. Een goed idee? (bron: Moparts, via Jalopnik)