
Je ziet het inderdaad goed, Nissan heeft een elektrische raceauto met Leaf techniek ontwikkeld. Door het (zeer) ruime gebruik is deze Leaf NISMO RC (Racing Competition) ook nog een 40% lichter dan een normale Leaf. Het enige nadeel is dat na 20 minuten racen je accupakket al leeg is. Om de accu’s voor 80% op te laden ben je 30 minuten bezig. Dus dat worden hele lange pitstops, of hele korte races.
Op de autoshow van New York zal Nissan deze elektrische raceauto met Leaf techniek officieel onthullen en de komende tijd zal de auto regelmatig gebruikt worden om demonstraties te geven. Ook denkt Nissan er over na om over enkele jaren een speciale raceklasse op te zetten voor deze 109 pk sterke racer. Mede dankzij het lage gewicht sprint je wel in 6,85 seconden van 0 naar 100 km/u. Helaas ligt de topsnelheid maar iets minder dan 150 km/u. Zie jij het zitten om hiermee te gaan racen?
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.0 aut | € 32.839,- | 109 pk | 11.9 sec | » |
| Leaf aut | € 34.990,- | 109 pk | 11.9 sec | » |
Gohja, dan gebruik je toch 2 of 3 auto’s per coureur?
@Yeelen:
hiermee blijven ze traag..
Het schijnt dat deze een rondje nurburgring sneller klokt dan een Porsche GT2 RS!
@SimonMc: daar heeft ie niet genoeg range voor
@SimonMc: Het schijnt dat hij sneller op Mach 2 zit dan de JSF!
@SimonMc: er staat dat de topsnelheid minder is dan 150kmu. 0-100 duurt een eeuw en dan durf jij te beweren dat hij sneller is dan een auto die dubbeldik zo’n hoge topsnelheid en ongeveer dubbel zo snel op 100 zit? En ga nu niet over downforce beginnen want dat heeft ‘le Porsche’ ook.
haha Shell ad faal
@jelamo: haha, ja echt hè, je was me net voor met je post…
Owkee. Dat gewicht moet wel hééél laag liggen, om met 109 pk in twintig minuten een heftige race te kunnen hebben.
Dat is één keertje karten. En hoe sterk is een wedstrijdkart eigenlijk?
@mout: Dat verschilt ongeveer per klasse maar een beetje race kart heeft zo’n 25-35 pk, 0-100 in 3-4 seconden en top van ongeveer 150..
@aallex: oftewel, met een kart geef je deze Leaf compleet het nakijken? Neem aan dat je met een lager gewicht ook nog later kunt remmen en harder door de bocht kan.
of ik hier in wil racen? NEE
@spykerboy: En weet je wat? Ook normaal relaxt rijden sla ik af.
dan blijft electrische ijs races toch leuker.
@VSTMcLaren: Of radiografisch.. weet je dat ik even dacht dat het een elektrische model auto was? Dacht nog.. vet.. mooie body voor zo’n ding.. je weet toch.. RC staat voor Radio Controlled.. maar hé het is een echte.
Het enige positieve aan dit initiatief van Nismo RC is dat er nu blauwe tuning koplampen beschikbaar zijn voor getunde Leafs.. optisch dan hè.. want je ziet hierboven wel.. zelfs deze raceversie is niet vooruit te branden.. 150 .. kom op hé.. waar hebben we het over.
ik dacht dat met RC radio Control werd bedoeld xD
Puur omdat het kan en omdat het publiciteit oplevert. Geen coureur zal dit boven een benzineauto kiezen.
@robbie: “Door het (zeer) ruime gebruik is deze Leaf NISMO RC (Racing Competition) ook nog een 40% lichter”
Ruim gebruik van aardappelmesjes? Van kiezelstenen? Of van carbon?
Ook denkt Nissan er over na om over enkele jaren een speciale raceklasse op te zetten voor deze 109 pk sterke racer. Mede dankzij het lage gewicht sprint je wel in 6,85 seconden van 0 naar 100 km/u. Helaas ligt de topsnelheid maar iets minder dan 150 km/u
Zelfs mijn auto is nog beter dan dit! 130 pk + 310 nm. Top = 220km/u Als ze in deze klasse gaan racen doe ik mee!
@130peeka: Wow, 130 hele pk’s??
Als je de race looks van deze auto wegdenkt en alleen naar de vorm kijkt ziet ‘ie er wel 500.000 miljoen keer beter uit dan de vierdeurs.
6,85 seconden naar de 100? Traag! 150km/u max? TRAAG! 20 minuten racen? Dat is compleet hopeloos! Ik hoop dat ze een grapje maken, maar volgens mij is dit de miskleun van de eeuw, wat een stuk verdriet zeg.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Althans, voor petrolheads...
Niet mijn spot, kwam ergens een link tegen (link naar een link met een link...
Eerste videobeelden van de nieuwe Nissan GT-R GT1 racebolide op het circuit...
Heerlijke onboard beelden van de raceversie van de GT-R. Geen laffe V6 meer...
De elektrische Nissan Leaf heeft een geluidje meegekregen. Niet zomaar een ...
Vet gepimpt stond bij een tuningsbedrijf
Filmpje van de nieuwe elektrische Nissan, wat is ie stil he?
Foto's zijn gemaakt in Amsterdam west op de Haarlemmerweg. Alleen de e...
Houten stoel aub
Nissan Juke - 1.6 2wd Cvt Acenta.
Koop nu voor slechts 19.999,00
Nissan Juke 1.6 ECO ACENTA 2 WD.
Koop nu voor slechts 19.995,00
Of misschien was "Opgevoerde stofzuiger laat zien hoe racerij er over 50 jaar uitziet"...
Nissan heeft grootse plannen met Nismo, de performance-divisie van het Japanse merk. Voorheen lie...
Van ons, voor u. Het Groen7-nieuws dat er toe doet. Vandaag werd namelijk een Nismo-variant va...
Tijd voor de wekelijkse linkjes-bacchanaal richting onze buurman die wél aan de toekoms...
De Nissan Leaf in een "premium" jasje: de Infiniti LE Electric concept is een voorbode ...
Nissans luxueuze dochtermerk, dat nog steeds krampachtig voet aan de grond probeert te krijgen...
Wacht, er komt dus een keiharde raceversie van de Toyota Prius? Het lijkt er wel op. Daarnaast...
De zelfvoldane blik waarmee mensen in dit soort auto's rijden. Het niet hoeven betalen voor de du...
Mothers watch your daughters! De Nissan GT-R GT3 is dit weekend onthuld en zal vanaf nu de circui...
Zoals je wellicht weet (of niet) is 2011 uitgeroepen tot het jaar van de elektrische auto (door m...
Af en toe wordt er wel eens wat meesmalend over EV's gedaan, waarbij de Nissan Leaf in het bijzon...
Afgelopen zondag zat de Nissan Leaf (u weet wel, die overhypte EV die nog niet eens op eigen krac...
Wellicht ken je inmiddels het begrip "range-anxiety": de vrees dat je in een elektris...
Dat zat er dus dik in. Ook Top Gear, een bolwerk van male chauvinist pigs, zal ooit elektrisch...
Een aardkloot waar al onze elektrische apparaten niet worden gevoed door stroom, maar kleine v...
Het is niet voor het eerst dat er een elektro-auto langs komt bij EuroNcap voor een botsproef, ...
Ha! Eet dat hippies! De beste manier om je Nissan Leaf te snelladen is met een "fuck you aut...
Voor de opnames van een nieuw seizoen Topgear kunnen we een battle verwachten tussen elektrische ...
Als je elektrisch rijdt is het wel zo fijn als aan de veiligheid is gedacht. Je wilt per slot van...
Een bekend spreekwoord luidt: 'alle begin is moeilijk'. Nissan is er in geslaagd als eerste fabrika...
De verbrandingsmotorloze gezinswagen van Nissan is niet aan te slepen. Veel vraag naar? Ook da...
Je wist het misschien nog niet, maar 2011 wordt HET jaar van elektrisch rijden. Dat hebben wij na...
In een EV als de Nissan Leaf mag je verwachten dat er een uitgebreide boordcomputer aanwezig is...
Met alle aandacht die uitgaat naar de Detroit Motor Show zouden we haast vergeten dat er tegelijk...
Autogerelateerde documentaire om in de gaten te houden: Revenge of the Electric Car. Dit schijn...