
A-labels? 14% bijtelling? Leuke termen voor Europa, maar in de US of A gaat het er heel anders aan toe. Suzuki trok vandaag het doek van het Apex Turbo Concept, op basis van de Kizashi sedan, maar dan met 2,4 liter 4-in-lijn met daar op een Garett GT2871 R turbo.
En met een laaddruk van maximaal 0,59 bar (8,5 psi) schopt deze vierpitter het tot een kleine 300 pk. Om het persbericht te quoten:
Key to the Kizashi Apex Concept’s performance is its air-to-liquid intercooler, purposed for more effective charge air cooling in a smaller package. The unit’s relatively small heat exchanger and circulation pump are designed to be minimally intrusive to vehicle cooling. The intercooler’s primary advantage comes from the reduction in the overall length of ducting, which results in faster throttle response and a lower turbo lag, giving peak boost faster than most air-to-air intercooler systems. For impressive engine breathing, the Apex Concept utilizes a free flowing true dual exhaust system.

De livery van de Kizashi is gebaseerd op die van de GSX-R Superbikes, en de auto staat lekker laag op zijn poten. De voorkant wordt gesierd door high intensity discharge (HID) koplampen en LED-mistpitten, en om de 19-inch velgen kleven Yokohama S.Drives in de maten 245/35-R19. In het interieur vinden we een combinatie van zwart leer en blauw Alcantara. Een leuk bommetje? Wie het weet mag het zeggen, maar het is aardig om eens iets sportiefs van de Suzuki-autodivisie te zien.
Gallery: Kizashi Apex Turbo Concept |
|||
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 2.4 sport | € 32.499,- | 178 pk | 7.8 sec | » |
| 2.4 sport awd cvt aut | € 39.443,- | 178 pk | 8.8 sec | » |
suzuki importeur haal dit asjeblieft naar europa
asjeblieft
Toch niet FWD? 300pk op de voorwielen wil je toch niet, als ‘ie RWD heeft Is het een leuk karretje om mee te driften
@Sciurida: de topversie heeft 4wd dus ik neem aan deze ook. De auto is inmiddels ook gewoon in NL te koop en ik heb er al een paar in levende lijve gezien. Schijnt prim te rijden, redelijk sportief zelfs.
@w0o0dy: Ik denk dat ik maar eens een testritje ga vragen. Van de gewone dan, niet deze…
@Esprit_de_Flandre: als je er mee hebt gereden dan is een review inleveren bij Autoblog wel leuk, hebben we weer eens iets anders dan VAG,BMW en Mercedes….
@w0o0dy: Goed idee. Doe ik…
onnozele bak, gaat voor geen meter verkopen in België/Nederland. zelfs de gewone versie niet
@love4sportcars: Als mensen niet verder dan een embleem kunnen kijken,dan inderdaad niet.
@love4sportcars: Kizashi = tha bomb
@love4sportcars: Ook ik snap je opmerking niet. Dit gaat eindelijk de goede kant op. Dit model van Suzuki is prachtig. Alleen maar terrecht dat ze met een ‘top-versie’ komen.
0,59bar?
Hmm, dat is aan de lage kant.
Denk dat Suzuki met een nog dikkere variant hierboven gaat komen.
@jack_abarth: de tuners dan die zullen pas los kunnen gaan hierop.
Een 2.4 ? Dat is toch zeker een ‘A-label’ in de US of A ?
Ziet er geinig uit zo en de prestaties zullen ook dik in orde zijn.
Dat zijn leuke turbo’s die het ook heel goed doen op kleine blokjes, goede keus van Suzuki dus.
Standaard draait ie maar op één derde van zijn kunnen dus na wat simpele tuning zit je rond de 400pk wat deze auto wel kan gebruiken met zijn 4WD systeem. Auto zal ook lekker goedkoop zijn, helemaal daar aan de overkant van de plas.
Zal daar ook heel goed gaan verkopen.
Gay?
@The360box: Nee jij?
@norge: Je vader?
@The360box: Hoezo interesseert?
Deze mag mijn vader wel kopen
Gaaf wagentje
Coole bak en met nog wel wat extra potentie (4WD en turbo die maar op 0.6 bar draait). Zal wel lekker goedkoop zijn ook.
Deze auto is niet bepaald goedkoop en daarom kopen de meeste mensen voor hun geld iets uit de duitse regionen
@bohica: Jep. Bewezen feit. Voor dit geld zit je ook in een Passat en consorten.. waar zouden de badgefappers (cool woord, hier geleerd..) voor gaan?
Puur naar de auto gekeken: het interieur ziet er toch wel dik uit. En een installatie van Rockford Fosgate. Dacht dat die geen apparatuur meer maakten? Ja speakers, versterkers, etc, dat weet ik, maar geen head-units..
livery? wtf is dat?
@Stopwearingpants: Design en kleurenschema.
Elke race auto bv. gebruikt een livery.
Livery’s hebben meestal ook een naam als het design is gebouwd rondom de hoofdsponsor.
MP4-12C

+ 
= 
E30 M3 
+ 
=
@GOD: Die Marlboro MP4-12c kan je wel vergeten…
@The360box: I know tabak reclame. Tis ook maar een voorbeeld en denk dat hij het wel heeft begrepen.
@GOD: Ziet er wel niet mis uit natuurlijk…
*paf paf*
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Deze suzuki kwam een collega van mij tegen op de dijk bij de stormvloedkeri...
Suzuki is het nieuwe premium?
Je mag 1x raden wie er wint...
Via de tiplijn binnengekregen ;) Blijkbaar gaat de Kizashi Nederland verove...
Fight!
Op het autosalon van Madrid 2008.
Na een dozijn conceptcars is dit dan uiteindelijk de productieversie van de...
Eskimo ruilt slee in, hahahahahahah!! Yes, hello, this is dog!
Een voorproefje op de nieuwe Lexus Gs. LF-Gh staat overigens voor: Lexus Fu...
Suzuki Kizashi 2.4I AWD SPORT AUT..
Koop nu voor slechts 36.950,00
Suzuki Kizashi 2.4 CVT I-AWD.
Koop nu voor slechts 36.450,00
Suzuki Kizashi 2.4 Automaat.
Koop nu voor slechts 35.950,00
Suzuki Kizashi 2.4i 4X4 SPORT AUTOMAAT 2012 RIJ.
Koop nu voor slechts 35.828,00
Suzuki Kizashi - 2.4 Sport.
Koop nu voor slechts 35.732,00
SUZUKI KIZASHI 2.4 Sport.
Koop nu voor slechts 35.544,00
Haha, gefopt! Je dacht toch niet echt dat Suzuki, een fabrikant uit het land van de hybride, zoma...
De Amerikanen kregen van Suzuki de Kizashi. Exclusief welteverstaan, want dit model is vooralsnog...
Nou, als je er klaar mee bent moeten ze gewoon weg. Zowel de Kizashi 1, 2 en 3 conceptcars van S...
Herinner je je die enorm dikke Kizashi concept nog? Die komt niet. Althans, niet op korte ter...
En wat voor een! Niet alleen het Koreaanse merk Hyundai wil hogerop, ook het Japanse merk Suzuki ...
Op de IAA in Frankfurt stond toch al de Kizashi Concept? Klopt, maar dit is de iets aangepaste op...
We zagen reeds een schets van de Suzuki Kizashi concept maar ik mocht dit apparaat zojuist IRL be...
Ben jij ook zo benieuwd wat Suzuki dit jaar naar Genève meeneemt? Nou, deze EV-Swift onder...
Als je verstandig bent hou je deze plaatjes uit de buurt van je oma, want als ze dit ziet moet ze...
Aangezien kleine 'stoere' SUV's helemaal tha bomb zijn kon Suzuki natuurlijk niet achterblijven. ...
Niet alleen auto's die voornamelijk voor de Europese markt bedoeld zijn worden geteaserd, ook in ...
Niet alleen de groene Regina staat vanaf vandaag op de Japanse Suzuki-beursvloer te schitteren. H...
Voor de Tokio Motorshow, die op 30 november de deuren opent, heeft Suzuki deze conceptauto in d...
In Genève heeft Suzuki de eerste mooie Swift sinds de facelift laten zien: de sportieve ...
Het einde van 2010 komt langzaam dichterbij, en wat had Suzuki Nederland ons ook al weer beloof...
Op de autoshow van Parijs (nog geopend t/m dit weekend) staat de nieuwe Suzuki Swift. Daarbij i...
Dus jij dacht dat de Suzuki Kizashi de zoveelste suffe Japanse sedan was? Think again! Het Amerik...
Eindelijk, het hoge woord is eruit. Vandaag heeft Suzuki Nederland bekend gemaakt dat de Kizash...
Bijna de helft (46,5%) van de nieuw verkochte auto's verkocht in het eerste kwartaal, in Amerika zi...
Suzuki wil haar nieuwe sedan namelijk van alle kanten laten zien. Voor SEMA zijn zelfs vier Kizas...
De Suzuki Alto bestaat 30 jaar en Suzuki viert dat straks met een thuiswedstrijdje op de Tokyo mo...
Er zijn bepaalde werelddelen waar mensen graag in sedans rijden. In het D-segment (Passat, Mond...
We wachten natuurlijk allemaal met spanning op die dikke sedan waar Suzuki ons al jaren mee aan het...
Dat Suzuki werkt aan een auto van formaat was al bekend. Ze hebben immer niet voor niets drie con...
Suzuki heeft in samenwerking met zijn Indiase tak Maruti Suzuki een concept ontwikkeld dat de opv...